Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Staré knihy

Vykupminci.cz
Numisargo

Staré knihy

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den ,mám prozbu mám doma 3 knihy psané latinou,vazba je dřevěná
První kniha je D.D.SUPER PSALTERIUM D.DIONYSII A RICKEL CARTHVSIA Z ROKU 1531
druhá kniha PAULI LAYMANN SOCIETATIS JESU Theologie Moralis z roku 1706 TAKÉ PSANÉ LATINSKY
třetí kniha D.DIONYSII CARTHVSIA EPISTOLARVMAC Z ROKU 1527 taktéž psaná latinsky,všechny knihy jsou dřevěná vazba a nezničené
Kde bych mohla tyto knihy prodat?a jaké mají asi hodnotu? Děkuji za odovědi
Moderátor
Predať v nejakom antikvariáte.

Oceniť bez fotiek je veštenie z kryštálovej gule.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
V tomhle případě, pokud jsou ty roky určeny správně, nevím jestli antikvariát bude dobrá volba.
Fotky by nebyly?
Registrovaný uživatel
pokusím se nafotit a dám fotky
Registrovaný uživatel
Kniha

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pokial je cela v takom stave a nechybaju strany, aj 1000 €, je to inkunabula, ma pekne drevoryty, cenu by zdvihlo najma ak by ich tam bolo viac
Registrovaný uživatel
děkuji moc za odpověd a poradíte mi kde by se to dalo prodat?
Registrovaný uživatel
renomovany antikvariat zaoberajuci sa starymi tlacami, alebo najskor ebay.
Registrovaný uživatel
Anebo nejaka aukce. S prodejem v takovemto pripade nejlepe nespechat - pokud to je mozne...
Registrovaný uživatel
tak, tak, casom sa najde najvhodnejsi kupec, ochotny dat navyssiu sumu, ale zaujimalo by ma ako sa moze v domacnosti ocitnut taka velmi dobre zachovana 500-rocna kniha?
Registrovaný uživatel
je to dědictví velmi dlouhodobé ostala jí už moje praprababička,nechci jí prodávat nekde na aukce,já těmto knihám nerozumím a než byse mi měla někde válet tak jí prodám někomu kdo by o ná měl zájem nějakému spíše sběrateli
Moderátor
Na aukci to nejspis koupi sberatel... investori vrazi penize vetsinou do jinych veci :)
U antikvariatu je nebezpeci, ze vam zaplati polovinu ceny, na eBayi je riziko jeste vetsi, pokud to pujde od "koruny". Sberatel vas taky muze vzit na hul, treba i nevedomky, protoze u techto veci se cena urcuje dost obtizne. U takto dobre zachovane knihy bych si tipl ze tech 1000 EUR bude spis minimalni cena a nejvetsi smysl dava prodej pres aukci u zahranicni renomovane aukcni spolecnosti.
Registrovaný uživatel
Neviem či ten pán už predával niekedy cez zahraničnú renomovanú aukčnú spoločnosť.Tie poplatky su astronomické. Trh s náboženskou literatúrou je o niečom inom aj ked maju 500 rokov. To niesu rarity.
Ak pozná niekoho kto dá v dnešnej dobe 1000e a viac za nabožensku knihu. Budem vdačny za kontakt.
Ak budete chcieť realne knihy predat poznam par ludi ktory daju ponuku.ps nie v prehnanych cenach ale reálnych na našom trhu.
Moderátor
defff: tak se obcas podivejte, jake ceny tam jsou dosahovane. O raritu jiste nejde, to bychom se bavili o jinych penezich. Ohledne poplatku, kdyby se to lidem, kteri knihy prodavaji, nevyplacelo, tak to do tech aukci logicky nebudou davat... ano, tady (mysleno v CR a SR) to asi zaplati malokdo, ale i v antikvariatu by kniha takoveho formatu a zachovalosti byla rozhodne pres 20 000 (800 EUR), akorat, ze by majitel dostal tak 10 000. Kazdopadne, predpokladam, ze pani chce dostat co nejvyssi cenu, takze nevim, jestli je nejlepsi napad prodavat nekde, kde ceny nebudou nejvyssi, ale to je koneckoncu jeji problem, zakladni informace dostala a konkretnejsi si muze zjistit.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 20. 6. 2013, 8:03. »
Registrovaný uživatel
Nesnažte sa v pani zbudiť dojem že ma poklad nevyčísliteľnej hodnoti .Realita predaja kníh či už u nás alebo v zahraničí je o niečom inom .Viete koľko berie znalec v zahraničí za certifikát ktorý potrebujete ak sa chcete zapojiť do aukcie?
Nehovoriac o tom že ak natrafíte na aukciu kde zrovna nebudú nadšenci kníh prerobíte a k tomu zaplatíte všetky poplatky aukčnému domu.Rad sa dozviem o aukčnom dome v EU kde sa bijú o knihy.
Moderátor
defff napsal
Nesnažte sa v pani zbudiť dojem že ma poklad nevyčísliteľnej hodnoti .

Tohle jsem ale nikde netvrdil.
defff napsal
Realita predaja kníh či už u nás alebo v zahraničí je o niečom inom .

Ano, take ohledne cen.. tady nabozenska literatura opravdu nefrci.
defff napsal
Viete koľko berie znalec v zahraničí za certifikát ktorý potrebujete ak sa chcete zapojiť do aukcie?

To nevim, sam s prodejem starych knih pres zahranicni aukce zkusenosti nemam (ja je spis obcas shromazduji :)), ale znamy nabizel na zahranicni aukci tusim Dorothea nejake tisky ze 17. stoleti a o nutnosti ziskani draheho certifikatu se nezminoval, zato byl nadseny z toho, ze dostal dvojnasobne ceny v porovnani s tim, co mu nabidli tady. Kazdopadne bych se divil, kdyby byla byla situace na aukcich starych tisku diametralne odlisna od aukci napr. minci.
Pokud mate jine zkusenosti, muzete uvest.
Citovat
Nehovoriac o tom že ak natrafíte na aukciu kde zrovna nebudú nadšenci kníh prerobíte a k tomu zaplatíte všetky poplatky aukčnému domu.Rad sa dozviem o aukčnom dome v EU kde sa bijú o knihy.

Od toho jsou vyvolavaci ceny - muze se stat, ze bude prilis vysoka a neproda se, ale to se holt stava a poplatky se v pripade neprodani neplati. Tohle neni Aukro od korunky...
Myslim ze dalsi diskuse je celkem zbytecna, majitelka, kdyz bude chtit, si zjisti, jake konkretni moznosti ma a s cim kde muze pocitat. Omlouvam se, pokud jsem vam nebo vasim znamym pokazil dobry nakup.
Registrovaný uživatel
Ak bi som to chcel sam kupovať nebudem to tu rozvadzat.
Registrovaný uživatel
zkusím poprosit zdejší znalce též o potvrzení určení, případně ocenění následující knihy.. Snad jsem to z té staré češtiny přečetl dobře - Práva a zřízení zemská království českého z roku 1564, vytištěno u Melantricha z Aventina ... Přidávám pár fotek a děkuji za pomoc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Poprosím aj ja nejaké orientačné info o tejto knihe, má 200 strán.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jestli je kniha na prodej ?? tomasp@seznam.cz

kekule napsal
zkusím poprosit zdejší znalce též o potvrzení určení, případně ocenění následující knihy.. Snad jsem to z té staré češtiny přečetl dobře - Práva a zřízení zemská království českého z roku 1564, vytištěno u Melantricha z Aventina ... Přidávám pár fotek a děkuji za pomoc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antikvariát » Staré knihy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1