Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Staré mapy

Vykupminci.cz
Numisargo

Staré mapy

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nemáš za čo. ;)
Registrovaný uživatel
Kludne hod na Váš web pri všetkej úcte ku Vám a Vašej práci ,nech začne trochu vypadať ako historické fakty o Slovensku.

Stanice mám z máp.

Apropo Saracen asi do konca roka dokončí knihu prvopočiatky kresťanstva na Slovensku Mons. A. Semeš , čerpané informácie archív Ríma a Papežský archív tam bude zaujímavostí na Vašu stránku :shock: ;)
velmi by som poprosil o radu:snazim sa zohnat nejake materialy ohladom Liptova este pred napustenim priehrady, obehal som vsetky muzea v L.Mikulasi, Ruzomberku , vyspovedal vsetkych starych rybarov......a nic moc...Kupil som si knihu Zaplaveny svet od J.Kasanickeho ale tiez to nenaplnilo moje ocakavania...Ved to nie je ani mozne, aby sa nezachoval nejaky dokument, komplexne fotografie obci, ktore su dnes uz pod vodou.
Ak by ste o niecom vedeli, budem vam vdacny, rad aj kupim nejake tie materialy, dakujem
Registrovaný uživatel
janpeter;odporúčam pravidelne chodiť na Hobby burzy a určite postupne nakúpiš.
Registrovaný uživatel
Samozrejme sú, prípadne zajdi do antikvariatu občas natrafíš na čerešničku v podobe dobrej mapy , knihy ,atd.... :shock: ;)
Registrovaný uživatel
pred zatopením oblasti prebehla akcia, pričom sa spracovali všetky pamiatky v danej oblasti, tie najcennejšie boli prevezené do Pribyliny (kaštieľ, kostol - Parižovce/Mara...) o celom tomto úsilí vyšiel zborník, avšak sú tam spracované len pamiatky, hnuteľné, nehnuteľné, vrátane archeologických, neviem či toto by pomohlo
Registrovaný uživatel
Nooo dobrá rada , archeologický zborník by mohol mať aj zakreslenia polôch významnejších lokaliť.
ano, pocul som o tych zbornikoch,aj som mal niektore v ruke(myslim, ze sa volali Liptov zborniky)ale, ani to nie je celkom co zhanam, ja som len chcel vidiet, ako vyzerali dediny pred zatopenim, udajne existuju nejake letecke snimky , ale ako sa k nim dopracovat???

taktiez som nasiel fotky aj na facebooku,ale tam casto chybal popis jednotlivych dedin, kostolov, domov....
Registrovaný uživatel
svokor dostal obrovskú (asi meter x meter) knihu so všetkými mapami Slovenska čo kedy boli, už od 13. st. Dostal za zásluhy ako geológ v Ústave Dionýza Štúra...
janpeter napsal
udajne existuju nejake letecke snimky , ale ako sa k nim dopracovat???

jednoducho ist do ustavu, muzea a pod., zaplatit a skumat .
taketo veci su neni zadarmo ;)
Registrovaný uživatel
anana, viete ako sa kniha vola a kto ju napisal?
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
janpeter napsal
udajne existuju nejake letecke snimky , ale ako sa k nim dopracovat???

jednoducho ist do ustavu, muzea a pod., zaplatit a skumat .
taketo veci su neni zadarmo ;)
vsak ja nikde nepisem, ze to chcem zadarmo,zaplatim a rad, len neviem komu....
Registrovaný uživatel
janpeter napsal
ano, pocul som o tych zbornikoch,aj som mal niektore v ruke(myslim, ze sa volali Liptov zborniky)ale, ani to nie je celkom co zhanam, ja som len chcel vidiet, ako vyzerali dediny pred zatopenim, udajne existuju nejake letecke snimky , ale ako sa k nim dopracovat???

taktiez som nasiel fotky aj na facebooku,ale tam casto chybal popis jednotlivych dedin, kostolov, domov....

http://www.slovenskyrybar.sk/forum/index.php?topic=243.420
Registrovaný uživatel
poznam tu mapu, ale nie je tam kompletna L.Mara , lebo chyba cast velkej dediny Sokolce, ta je cela po vodou, dakujem:)
Registrovaný uživatel
janpeter napsal
dik za radu, myslis , ze taketo burzy su aj v mensich mestach?

V LM nebývajú často ale akurát v nedeľu 10.3. 2013 jedna bude. Možno tam nájdete niekoho kto Vám môže pomôcť...

http://www.mikulas.sk/sk/_clanok.php?zlozka=&clanok=530&lmd=12056&order1=&order2=&order3=&order4=&zobraz=&lmd_text=uvod%20k%20clanku
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Tridsiatkové stanice doplnenie č.5
Banská Bystrica;16 a 17 storočie
Dolná Štubňa;16 storočie
Nové Mesto n.Váhom;´15 až 18 storočie
Spišký Švrtok ;17 storočie.

Saracen navrhujem doplnovanie vzniku miest,osád podla druhu práva;
1.Zvykové /slovenské /právo vznik mestečká, dediny
2.nemecké právo
3.valaské právo
4.kopaničiarske právo
dediny a osady vzniknuté
z majerov a priemyselné osady. ;)

Doplním tridsiatkové stanice ; Halič , 17 - 18 storočie
Tormoš 16-18 storočie
Tormoš je v súčastnosti časť Nitry - Chrenová
Registrovaný uživatel
Tu je jedna na predaj...

http://www.pofil.cz/index.php?ak=pro&pro=89398&level=7&lng=cz&master=3507&fil=%&rad=02
Tu je jedna na predaj...

http://www.pofil.cz/index.php?ak=pro&pro=89398&level=7&lng=cz&master=3507&fil=%&rad=02
parada, velka vdaka:)
Registrovaný uživatel
http://www.antiq-rarity.sk/produkty/category/stare-mapy-a-globusy/

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Antikvariát » Staré mapy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1