Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Staré pendlovky

Vykupminci.cz
Numisargo

Staré pendlovky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
nick1 napsal
rád by som zablúdil k numizmatike alebo filatelii.Musel by som zas študovať danú problematiku a v mojom veku už sa mi nechce.Tiež je to krásne zberatelské odvetvie.Raz som mal na návšteve zberatela faleristiky ktorý skonštatoval že mi závidí zbieranie hodín,pretože ja mám zbierku stále na očiach a on musí všetko vyťahovať zo šuplíkov keď chce vidieť svoju zbierku


Tak to je krásné konstatování zběratele faleristiky, něco na tom pravdy bude :) ....to vytahování ke kochání je věčný problém a vitríny,či rámování u některých vzácnějších kousků s mnoha ohledu nelze. .Největším problémem sběratelů jsou nejspíš bankovní sejfy :|
Registrovaný uživatel
to že na dôchodku budete mať čas tak to nie je isté.Skôr sa budete starať o vnúčatá a času bude menej.Zbieranie hodín je časovo a finančne náročný koníček,takže ozaj len pre potešenie kúpiť tak ako povedal lachtan 2-3kusy a dosť.Má to však jednu veľkú výhodu,keď máte plné steny hodín,netreba tak často maľovať
Registrovaný uživatel
A nebo se vnoučata budou starat o mě, ale o tom pochybuji:-)
Máte pravdu, také to vidím na dva hezké kousky a konec. Třeba to po mě někoho chytne a bude v tom pokračovat..A co se týče malování, tak to neznáte moji starou. Ta by snad našla pavučinu i tam, kde pavouk nikdy nebyl.
Registrovaný uživatel
Třeba to po mě někoho chytne a bude v tom pokračovat. No s tím moc nepočítej, protože já mám dva syny a žádný to v bytě nechce. Tak spíš ti vnuci by ti mohli dát šanci, že budou pokračovat. Ale to bude až za dlouho, protože ty jsi ještě mlaďoch. Tak spíš schraňuj jen ty nejlepší kousky co se týká starožitností ať těm vnukům nenecháš jen šepleť. No a co se týče mne, já mám starožitnosti moc rád, ale sbírám všechno , ale mám to pro potěchu a i jako investici. Pokud je zle , tak mám kde šáhnout a vytáhnout peníze. Dobře rozmyslím co koupit a koupím to za dvoutřetinovou cenu maximálně. Za normální cenu si to můžu koupit ve starožitnictví přece, tak proč přeplácet ? Koupím něco za pětistovku příklad a těším se z toho, pokud nepotřebuji nutně peníze, tak se toho nezbavuji ... pokud potřebuji, tak se mám čeho vzdát a peníze získám. Ber to, jako investici mimo sběratelské hledisko... dej si pětistovku do banky a kolik dostaneš na úrocích, tedy kolik ti pětistovka vynese v bance. U sběratelských věcí je to jinak a i u těch, co třeba nesbíráš .... je to zároveň i investice, které rozumíš stejně, jako člověk který investuje do akcií. No a teď zrovna si budu muset nechat udělat zuby, protože jsem o ně přišel, tak šahám do věcí, které jsem nějak nesbíral a mají svou cenu a doteď mně těšily, ale je čas zúročit své znalosti a investici. Tak tam šáhnu, jako do banky , ale s větším úrokem než v bance a ty zpropadené zuby si pořídím a nešahám do peněz z výplaty.
Registrovaný uživatel
Presne toto aj ja vravím - dať peniaze do banky za smiešny úrok alebo mať doma peknú vec, ktorú v prípade nutnosti človek predá s lepším úrokom:-) Mňa napríklad celkom chytila starožitná fajansa, minule sa mi podarilo za 7 Eur kúpiť džbán z druhej polovice 17. storočia (neurčovala som ja, ale PhDr. Pajer). V prípade núdze by som sa skôr vedela vzdať fajansy ako napríklad mojich drevorezieb či striebra. Stačí sledovať príklad kremnickej kameniny - kým pred dvomi rokmi šli taniere po 15-20 Eur, dnes idú rovnaké po 30-40 Eur, a to je nárast len za necelé dva roky. Takže vytešujme sa, kým môžme ešte čo to kúpiť za slušný peniaz, lebo budúce generácie si myslím že to už budú mať oveľa, oveľa ťažšie.
Registrovaný uživatel
To máte pravdu, i já to tak vnímám. Koupil jsem kupříkladu alpakový tác za 500kč a doma zjistil, že se jedná o stříbro s puncem Diany. Prodal jsem ho za 13tisíc a koupil dva obrazy od Škrabánka. Také investice...
« Poslední úpravu provedl(a) jardelll v 28. 12. 2018, 13:30. »
Registrovaný uživatel
Ty pendlovky beru také jako investici. Snad za 30let budou na jiné cenové úrovni a moje děcka si snad nebudou trhat vlasy, co jim to ten zpropadený otec zanechal. :-)
(ty, co teprve koupím.)
Registrovaný uživatel
Doteraz najväčšie zhodnotenie som postrehol u veteránov,dnes už sú ceny také,že by som si to nemohol dovoliť!Ale moje deti v tom majú jasno,už ich majú podelené,ktorá bude ich.
Registrovaný uživatel
foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Příklad velmi dobré investice sice náročné na prostor, ale dříve investované malé peníze se časem mnohonásobně zhodnotí.
Registrovaný uživatel
Zajímavá diskuse, nabízející mnoho podmětů k reagování, radost číst 8) . U těch závažových hodin, záleží do jakých chcete investovat. Můžete si koupit za 40 000 Biedery nebo se dívat po hodinách do 10 000. Dají se sehnat do těch 10 000 i historizující kousky ale většinou jim něco chybí anebo secesní hodiny. Ty se dají pořídit ještě stále levně a na hodnotě taky rostou (já třeba v září koupil secesní čtvrtky z roku asi 1913,jejich cena by ted mohla být 10 - 12 000,mě se je povedlo sehnat za 2500..dobrá investice ) ale celkově si myslím,že takových 5000 by stačilo na nějaký půlový hezký kousek s pěknou fazetovou vitráží. Zminujete tu i prodej a tuto vlastnost vám závidím. Já prodávat neumím a prodávám strašlivě nerad. Tento měsíc jsem přepustil fichtla,kterého jsem kdysi koupil za 150kč a prodal za 7000. Také jsem se kdysi takto zbavil Škody 1000 MB a dvou sad elektronových kol na škodovky s motorem vzadu. Vše jsem koupil levně a prodal s výdělkem ale neměl jsem z toho vůbec dobrý pocit. Já právě začal s veteránama, tehdy se těmto kouskům říkalo "youngtimery" ale po neustálých zdravotních problémech jsem to začal vzdávat. Taky mě už moc nebavilo, že většinu problémů jsem už řešil automaticky a těsnění pod hlavou na škodovce bych zvládl snad i poslepu :roll: . Když jsem přešel na starožitnosti, tak je to pro mě úžasně obrovský svět historie a starých věcí. Stále mám a budu mít co objevovat, u oprav hodin člověk musí opravdu hodně zapojit a procvičovat mozek, ostatně u jedné z povídek myslím od Jana Nerudy se zminuje o tom, že hodináři často končí v blázinci :lol: (to i chápu) a fakt mě to baví. Nakupovat, studovat, používat. Ale prodávat..to teda vůbec. Samozřejmě mě těší, že investované peníze na hodnotě jen rostou a nejsou vyhozené ale je to pro mě druhá kolej. Když peníze potřebuju, budu si třeba rok utahovat opasek a zuřivě spořit z výplat, než abych něco pustil a moc doufám, že nikdy na mě nějaká krize nedojde aby se to stalo. Já tvrdím, že tu věc prodám jen jednou. Jediné, co je pro mě přijatelné, tak že ji daruji nebo vyměním za jinou starou věc. Ostatně i ty peníze z prodeje fichtla jsem obratem investoval a nenechal je ležet v peněžence,takže to až tak nebolelo. Pokud bych chtěl pouze investovat a být překupník, pak v dnešní době jdu samozřejmě do těch veteránů. Mít prostory,začnu ve velkém skupovat např. Škodu Favorit, Forman, Pick-up. Tyto auta byly dělané z tenkého plechu a hnily už na lince. Masově to mizí a dá se stále levně koupit. Tento model má za pár let veliký potenciál, stát se ceněným kouskem mezi sběrateli veteránů. Navíc jsou to auta ve většině ještě stále naše československé,než jsme se rozdělily a než to převzal VW, a na to ten náš nostalgický národ taky slyší. Já takhle kdysi koupil Škodu 100L. To byl nástupce embéčka,kastle je takřka totožná, jen jinak oplechovaná a to auto se ničilo,šrotovalo. Nemělo potenciál té krásy a eleganci embéčka, byl to jen jeho nepovedený plagiát ale to jsou přesně vlastnosti jednou ceněného kousku. Kýč dneška je starožitnost zítřka. Koupil jsem ho tehdy za cenu železa ve sběrně a dnes?? Dnes není problém i 80 000. A mám ji dodnes, párkrát ji v létě vytáhnu a je to fajn pocit se v ní projet. A co se týče posledního podmětu, který mě zaujal a napsal ho Barbar, je třeba ta numismatika. Znám jednoho numismata,co nakupuje od mincovny v Jablonci. Dostaneš katalog, složíš zálohu 25000 a už jen objednáváš a chodí ti to až do domu. A to by mě nebavilo, připadá mi to stejné, jako když si objednáš pizzu. Co si zaplatíš,to dostaneš. U starožitností si hodně zajezdím po celém ČR - SR,poznám spoustu lidí a mám možnost stlačit cenu nadoraz (málokdy vykupuju za plnou cenu, i když mám tu i takové kousky..) Jde to i u mincí,třeba oběživa ale co z toho. Na to potřebuješ taky spoustu znalostí a to nastudovat mě nebaví tolik, jako patlat se v historii.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ono prodejem u sběratelských předmětů nejde vždy o překupnictví, jak to popisuješ ty. Já ze začátku kupoval vlastně vše z hodin co bylo k mání a postupem času jsem třeba čtvery pérovky prodal a koupil si jedny závažovky. Takže jsem to redukoval ze sběratelského hlediska a postupem času , jak jsem do tajů hodin víc pronikal, tak jsem došel k tomu, že mne zajímají secesní hodiny s atypickými bednami. Takže si nepřipadám, jako překupník. Stejně, jako numizmatik, který má tři stejné mince s nějakým handicapem a narazí na jednu ve stavu 0/0, tak ty tři prodá a koupí si do sbírky tu jednu v nej stavu... to přece nemůžeš brát, jako překupnictví. Navíc u některých sběratelských věcí potřebuješ místo (byt není nafukovací), tak to redukuješ ... nic špatného na tom fakt nevidím.
Registrovaný uživatel
Nee,to jsme se nepochopily,tak jsem to nemyslel ;) . Mluvil jsem o tom,že kdybych byl překupník,tak do čeho bych investoval a pak o tom, že vám závidím to, že se toho dokážete zbavit, prodat a koupit něco jiného. Já třeba už momentálně taky nemám místo,tak bych možná pustil jedny secesní hodiny ale pořád je mi to líto je dávat pryč,tak zatím vyčkávám, až mě napadne nápad jak si místo udělat :D . Obměnovat věci ve sbírce - na tom není vůbec nic špatného ! Na mě spíš sedí ta hláška z té pohádky S čerty nejsou žerty - co už peklo schvátí,to nikdy nenavrátí :D . No a to je můj případ..jak to dostanu do rukou tak se nad tím zavře voda a v inzerci to bude asi zas až po mojí smrti :D .
Registrovaný uživatel
A přitom jsem tím sám proti sobě..prostě chtěl bych to umět abych taky zúročil znalosti i dovednosti, prodal se ziskem a koupil něco lepšího a cennějšího. Ale to prostě zatím neumím. Třeba to chce ještě čas.
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
A přitom jsem tím sám proti sobě..prostě chtěl bych to umět abych taky zúročil znalosti i dovednosti, prodal se ziskem a koupil něco lepšího a cennějšího. Ale to prostě zatím neumím. Třeba to chce ještě čas.
Ale koupit výhodně sběratelskou věc do své sbírky umíš, takže umíš i smlouvat ... tak to jenom obrať a budeš umět i prodat. Já prostě nezatěžuji rodinný rozpočet a prodejem věcí, které až tak nesbírám si financuji lepší věci do sbírky, které zajímají mne. Takže ty finance na koníček mám oddělený od rodinného rozpočtu a je to uzavřený kruh. Kdybych ženě řekl vezmu si z našich peněz finance na určitou věc, tak mne pošle do háje.... ale taky mi nekecá a ani si nenechám kecat do toho, co si koupím a co ne :D
Registrovaný uživatel
Taky to dělám tak podobně. Většinou ještě těžím z veteše na fichtly a škodovky,takové drobnosti poprodávám a pak si koupím třeba další hodiny nebo jinou starožitnost.A taky jsem dřív chodil přes víkendu na brigády ke kámošovi jezdit s Tatrovkou..svážet dřevo z lesů,stavby apod. Jenže už ji nemá tak je to pasé. Ale občas jsem bral i z rozpočtu doma na některé kusy. Zatím mám samé věci co nechci prodat, i když mám tu ted jakýsi obraz kterého bych se potřeboval zbavit. Ale to bude stokorunová záležitost.
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Taky to dělám tak podobně. Většinou ještě těžím z veteše na fichtly a škodovky,takové drobnosti poprodávám a pak si koupím třeba další hodiny nebo jinou starožitnost.A taky jsem dřív chodil přes víkendu na brigády ke kámošovi jezdit s Tatrovkou..svážet dřevo z lesů,stavby apod. Jenže už ji nemá tak je to pasé. Ale občas jsem bral i z rozpočtu doma na některé kusy. Zatím mám samé věci co nechci prodat, i když mám tu ted jakýsi obraz kterého bych se potřeboval zbavit. Ale to bude stokorunová záležitost.
Tak ukaž ten obraz a třeba to nebude nezajímavé, co ty víš..
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Taky to dělám tak podobně. Většinou ještě těžím z veteše na fichtly a škodovky,takové drobnosti poprodávám a pak si koupím třeba další hodiny nebo jinou starožitnost.A taky jsem dřív chodil přes víkendu na brigády ke kámošovi jezdit s Tatrovkou..svážet dřevo z lesů,stavby apod. Jenže už ji nemá tak je to pasé. Ale občas jsem bral i z rozpočtu doma na některé kusy. Zatím mám samé věci co nechci prodat, i když mám tu ted jakýsi obraz kterého bych se potřeboval zbavit. Ale to bude stokorunová záležitost.


Jo, ten obraz a foto podpisů autora jsem klidně hoďte.
Pokuď se budete chtít zbavit nějakých hodin, tak bych klidně jedny koupil. Ono na tom aukru a dalších serverech jsem nějaké našel, ale má strach, že koupím nějakou předělávku, jestli rozumíte. Jedny hezké biedermeierovky jsem nalezl, tak jsem dal dotaz na cenu, takže uvidím
Registrovaný uživatel
To jsou oni, jsou funkční. Pánovi jsem psal dotaz na cenu a ať mě pošle foto značení strojku Asi moc levné nebudou, ale chtěl bych pouze jedny, co budou stát za to

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Foto strojku dodám později, pán je na dovolené.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ty budou drahé..rozhodně bych s nima nešel pod 20 000. A pokud by v nich byl třeba měsíční stroj, tak cena bude obrovská. Já kdybych se zbavoval hodin, tak by připadali v úvahu jedině jedny secesní myslím z roku 1920 a ty jsou takové fakt obyčejné, ve sbírce je mám proto, že jsou to půlky a odbíjejí zvlášt dvěma kladívky a mají krásný zvuk. Ale kdyby na to někdy došlo,šli by první - to jsou ty na modré zdi. Biedery mám taky a kdybych je prodával, na rovinu bude cena 40 000 a je mi jedno, že to budu inzerovat roky. Pod cenu bych s nima nešel. A co říkáte na ty s tím tlačeným závažím? Je to secese s historismem, vyrobené po roku 1890. V inzerci se objevují, jsou docela hezké a taky ne tak obyčejné jak třeba altdojčky. Myslím, že ty nejsou špatná investice. Zpracovávám ty fotky toho obrazu tak to sem teda taky hodím na stránky a dám sem odkaz.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tady je link k tomu obrazu https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/viktorin-mazanina-ohodnoceni-34811
Registrovaný uživatel
Ano, asi nebudou levné. Pokuď mě je pán nabídne do 20tis.,tak bych do nich šel a na příští vánoce už dárek nechci. :-)
Ty s tím zlacení jsou také biedery cca 1840?
Ty poslední Vámi vyobrazené jsou moc pěkné,ale je vidět, že se tam dle mého laického názoru tluče secese a historismus.
Já bych šel do čistého stylu,buď secese, nebo bieder.
Ten obraz bude dle mého názoru opravdu stokorunová záležitost.
Registrovaný uživatel
Jo,těch 1840 by to být mohlo ty Biedery. Koupil jsem skoro za směšnou částku ale sypali se z nich piliny a byly plné červotoče..Ano, jsou tam dva směry a stejně tlačené závaží i strojek může být v secesní bedně nebo této. Secesní mám i tyto,ty jsem kupoval jako první ale byla to skládačka,tady Nick mi je pomohl vrátit do původního stavu.
Registrovaný uživatel
Foto. Nevím, jestli je ta skřínka nějaký atyp ale od té doby jsem s takovou bednou už nesetkal. Tyto obíjejí tak jemně a zároven melodicky do tyčky,že se pod nima dá i spát.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Staré pendlovky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1