Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Staré pendlovky

Vykupminci.cz
Numisargo

Staré pendlovky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Fénixi a Nicku já tedy koukám, jak vrána. Na tom aukru sehnat hodiny pod 10 000 Kč, které jsou trošku slušné je teda umění. Ty ceny tedy šly pěkně nahoru a to jsem se na Aukro nekoukal jen cca 3 měsíce.... :shock:


Dneska ráno jsem o tom psal Nickovi a vzpomenul i diskuzi tady,jak píšeš že ceny starožitností jsou furt malé a i já tam píšu o nábytku. Ale hodiny se už roky drží na nějaké hladině,neustále pomalu stoupají a ted opravdu docela vystřelily. Ty hodiny GB za těch 13 000, tak do těch bych klidně šel. Viděl jsem je prodat i za víc jak 20 000. Já s těma mojima měl štěstí, nefunkční před opravou za 4300. A jen o týden později se jen tento typ strojku se závažím a kyvadlem vydražil na Aukru za myslím 5500. A to je už víc jak 2,5 roku zpět. Ty z toho antiku nejsou vůbec špatné. Oni to tam kolikrát mají roky a neaktualizují ceny. Taky jsem už tak párkrát výhodně koupil..akorát ty altdojčky mají podle mě nepůvodní vrch, že ta řezba bude dodělávaná. Možná by m víc zajímali ty secesní jednozávažovky, jsou hezké a člověk je může pověsit i do ložnice. Pro mě kolikrát mají jednozávažovky větší cenu než dvouzávažovky.
Registrovaný uživatel
Tak děkuji za cenné informace. Ty altdojčky asi opravdu nebudou mít původní vrch, toho jsem si ani nevšimnul. Je to tím, že v tom ještě neumím chodit. No uvidím, po novém roce tam zajedu a třeba je koupím oboje za ty peníze.
Moc Vám všem děkuji. Hodně jsem se tu dozvěděl. :-)
Registrovaný uživatel
Tady mám uplně původní altdojčky s poněkud atypickým vrchem. Je to GB a mají zvuk jak zvon. Pověsil jsem vedle nich houslovky, už tu dnes na jedné fotce jsou ale tehdy ještě nešly..připadá mi, že ten vrch na těch altdojčkách v to antiku bude z něčeho takového jako ty houslovky akorát zařízlý do roviny a dopasovaný nahoru.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tie dvojzávažové husľovky sú od Rescha?
Registrovaný uživatel
Ano,Resch ještě s kovanou kotvou.
Registrovaný uživatel
Jinak chválím toho Péráka. Krásná mašina a radost řídit. Trochu mi připomínal choppera. Nízký posaz a rozjel by se z místa snad i na čtverku. Pravda,v době kdy jsem ho řídil jsem měl 90 kg a ne skoro 130 jak teď :D
Jinak já Jawky měl ale radši v té vínové barvě.
Registrovaný uživatel
Spoznal som ich po ručičkách, veĺmi populárny vzor u Rescha z obdobia, keď robil hodiny ešte vo Viedni.Tiež mám taký vzor na mojich hodinách.Smiem sa spýtať na číslo stroja?
Registrovaný uživatel
Hezké, ty altdojčky mají opravdu netradiční vrch a ty houslovky jsou jemné, když si vezmu období historismu. Moc pěkný..
Zeptám se, jak poznáte, že ten vrch je nepůvodní? Podle barvy laku a nebo jen podle vizuální stránky, či že jsou spojeny dva styly? Např.vrch secesní a zbytek skříňky z období
historismu?
A jak často provádíte údržbu strojku?
Četl jsem, že strojek od GB je jako mercedes mezi auty. :-)
Existují nějaké napodobeniny tohoto výrobce, nebo to existuje jen u obrazů? :-)
Děkuji
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Jinak chválím toho Péráka. Krásná mašina a radost řídit. Trochu mi připomínal choppera. Nízký posaz a rozjel by se z místa snad i na čtverku. Pravda,v době kdy jsem ho řídil jsem měl 90 kg a ne skoro 130 jak teď :D
Jinak já Jawky měl ale radši v té vínové barvě.
Áno Jawy sú v tej tmavo červené 8850 ral u nás sa to povie husia krv, aj tie moje sú v tej farbe nastriekané, fotka skresľuje, bolo vtedy slnečné popoludnie. A ta druha to 500 ohc.
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
Hezké, ty altdojčky mají opravdu netradiční vrch a ty houslovky jsou jemné, když si vezmu období historismu. Moc pěkný..
Zeptám se, jak poznáte, že ten vrch je nepůvodní? Podle barvy laku a nebo jen podle vizuální stránky, či že jsou spojeny dva styly? Např.vrch secesní a zbytek skříňky z období
historismu?
A jak často provádíte údržbu strojku?
Četl jsem, že strojek od GB je jako mercedes mezi auty. :-)
Existují nějaké napodobeniny tohoto výrobce, nebo to existuje jen u obrazů? :-)
Děkuji
Robia sa repliky GB štvrtky, videl som ich na ebay, že vraj Čína!
Registrovaný uživatel
už som sa stretol aj poľskou napodobeninou Gustav Becker,bohužial bolo to tak primitívne že som sa zasmial.Poliaci považujú Beckera za svojho,takže tam takéto stroje sú v móde.Existuje aj katalóg G.Beckera ale dá sa to poznať aj vizuálne,najčastejším nedostatkom je postavenie vršku oproti bedni.Mal by byť v rovine

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Orava:
55050 Myslím, že podle jistého katalogu by to mohl být rok 1872 ale ten jste už dříve zpochybnil. Nicméně jsem se bavil s jedním starožitníkem a tyto hodiny se dělali cca 1870 - 1910 a dle toho nízkého čísla si myslím, že od toho roku 1872 by to nemuselo být vzdálené. Ručičky jsou pravda jiné ale už jsem je viděl i na Junghansech. Možná to bylo předělané. Strojek už má něco za sebou ale jedou,jedou přesně a mám z nich radost :). I hlavně proto, že jsou taky takřka celé kompletní, většinou se nedochoval ten vrch. Já ho zde mám poškozený ale to je jediná vada a nechal jsem to zatím tak.

Jardelll:
Ono se tento motiv dělal i v druhé pol. 19.stol a krátce i po přelomu. Byly v tomto stylu i rámy na obrazy nebo zrcadla. Jedno takové obrovské zrcadlo mám taky. Je to skutečně zajímavé, že z pohledu historického, kdy se nám v těchto cca 50 letech shrnulo období za uplynulých pár století vzniklo i něco zcela nového a vše to bylo pak nahrazeno Secesí. Na ty hodiny musíš pohlížet jako na celek a pak se ti to vyjeví samo, že to tam nesedí. Altdojčky,správně neorenesanční hodiny, vycházely z renesance,ta zase z antiky a jako takové celé hodiny pracovali s geometrickými tvary, trojuhelník, čtverec, obdelník, nosné sloupy a hlavice. Na altdojčkách tyto vrchy nebyly, kombinace s lístečkama mohla být jen na takovýchto houslovkách. Proto mi přijde zajímavé ta kombinace secese a historismu (ty hodiny za 13 000) nebo u nábytku významný nábytkář Gerstel, který uměl spojit Baroko a secesi. Historie je zkrátka úžasná, inspirativní a obrovská. GB je vynikající strojek,já o nich tvrdím že "pojedou i hore nohama" . I když mám tu ted na práci jede strojek s vteřinovkou a ten nevím, zda rozjedu. Tak je zničený. Já každé hodiny rozeberu na atomy, vyčistím a po složení promažu. Nejedou mi celý rok v kuse ale snažím se je mazat zhruba po roce anebo podle potřeby. Vytáhnu stroj z hodin a vidím, že v mističkách je stále olej,tak tomu nepřidávám ale spíš je pustím. No a pokud vím, GB napodobují novodobé hodiny myslím z Číny ale o tom ví víc Nick, ten už se s nima i setkal nebo je viděl na fotce..každopádně jsme to spolu už jednou řešily.
Registrovaný uživatel
Mesačné hodiny od Rescha veľmi nízke výrobné číslo 5xxx,idú veľmi dobre na 160 ročné hodiny! Absolútny originál všetko pôvodne značené, staré sklá, korbička. Majú aj sekundovú ručičku, u Rescha málo vídané.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kurnik než já tu napíšu už je tu několik komentů :D. Nick: Ani ta skřínka mi nesedí k tomu strojku.. Ještě by se mohlo dodat, že Beckera po přelomu století skoupil Junghans a ačkoliv ten funguje dodnes, nebyly to kvalitní strojky ( i když úctu k nim, i po sto letech ještě jedou) a na strojcích GB je to poznat, i když stále fungovali pod svou značkou, že už to není ono. Já tu mám pod jejich taktovkou ale značkou GB ty secesní z asi 1920 co jsem tu dal fotku a ještě jedny.

Orava: No co dodat, ten půllitr..já nebudu slintat po klávesnici ale máte jeden z nejcennějších Jawáckých kusů. A sakra ceněných..já jak říkám, zdravotní stav a podmínky mi nedovolují v tomto pokračovat. A navíc, společenství sběratelů starožitností je noblesnější a inteligentnější než například spolky na srazech veteránů..já už na srazy ani nejezdím.
Registrovaný uživatel
ale to nie je stroj Becker alebo Resch,to sú originál hodiny s viedenským strojom,na nich nie je originál akurát kolík na rúčkach,pôvodný som zlomil
« Poslední úpravu provedl(a) nick1 v 29. 12. 2018, 20:54. »
Registrovaný uživatel
No já si říkal..a fotku toho plagiátu někde nemáte?
Registrovaný uživatel
to nemám,netušil som že to niekedy budem musieť niekomu ukazovať.Ja to rozoznám
Registrovaný uživatel
Orava: Ani vy nemáte salonky? Ani my... :roll:
-s-
Registrovaný uživatel
57268 - je rok 1871, takže tie vaše 50050 sú ešte z Viedne v roku 1872 presunuli výrobu do Ebensee.
Registrovaný uživatel
stani napsal
Orava: Ani vy nemáte salonky? Ani my... :roll:
-s-
Mali sme kolekcie, ale deti ich už zjedli :P
Registrovaný uživatel
vyhláste tu súťaž o najkrajší stromček,aspon sa pobavíme na silvestra
Registrovaný uživatel
Moc díky za info a odpovědi. Mě právě také přišly zajímavé ty hodiny s prvky secese.
Já se tedy také přidám do soutěže a posílám naše košťátko:-)
Jako cenu pro vítěze bych viděl ty hodiny, co visí u kolegy oravy. :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fake Gustáv Becker :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
orava napsal
57268 - je rok 1871, takže tie vaše 50050 sú ešte z Viedne v roku 1872 presunuli výrobu do Ebensee.


Zajímavé informace. Máte k tomu nějaké podklady či číslování? Byl byste iochoten se případně podělit o znalosti? Zajímá mě to.
Registrovaný uživatel
:? :P
Fenix188 napsal
orava napsal
57268 - je rok 1871, takže tie vaše 50050 sú ešte z Viedne v roku 1872 presunuli výrobu do Ebensee.


Zajímavé informace. Máte k tomu nějaké podklady či číslování? Byl byste iochoten se případně podělit o znalosti? Zajímá mě to.
Všetko je dostupné na nete, už som to tu spomínal, Poliaci majú dosť dobré spracovanú históriu Gerbruder Resch.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Staré pendlovky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1