Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Staré pendlovky

Vykupminci.cz
Numisargo

Staré pendlovky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, po delší době.
Konečně mě přišlo foto strojků od hodin z toho antiku.
Tak ty dvouzávažové s jiným vrchem budou mít strojek kienzle a ty secesní jednozávažové GB. Dám na fénixe a rezervuji si ty jednozávažové.Sice běžné, ale mají kouzlo...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Celkom pekné jednozávažovky, neobvyklý smaltovaný ciferník. V tom období boli väčšinou plechové.
Registrovaný uživatel
Děkuji, jsou pěkné.
Myslíte, že ciferník je smalt?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To víš, že to je smalt.
Registrovaný uživatel
Dík Jirko a i za telefonát.. 😉
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
Dík Jirko a i za telefonát.. 😉
:)
Registrovaný uživatel
Já myslím, že ty jednozávažovky jsou dobrá volba 8) . Půlky seženete kdykoliv si vzpomenete ale sehnat funknční chodky,ticháčky či jednozávažovky, na názvu nezáleží..je docela kumšt. Já mám jen dvoje a klidně bych, až bude místo, přibral ještě aspon jedny secesní nebo historizující.Navíc u jednozávažovek je problém, že i když se sežene strojek, bývá většinou tak vydraný, že je to dobré leda do mosazi. Ty moje jednozávažovky když jsem dělal, tak mi dali víc zabrat při rozchození než čtvrtky. Takže pokud je budete mít puštěné nonstop celý rok, nezanedbávejte údržbu at ještě dlouho vydrží ;) .

Orava: I já mám secesní hodiny se smalt ciferníkem, půlky i čtvrtky, čtvrtky jsou dokonce celosmalt, velmi neobvyklé..ale to už jsem vám tu kdysi ukazoval.
Registrovaný uživatel
Jardelll: Ted se ještě dívám, mám pocit, že tyto jednozávažovky mají horší provedení zavěšení kyvadla, je to taková sestava unašečů. Pokud jste nikdy ještě nespouštěl hodiny, domluvte se třeba s Lachtanem, pokud jste kousek od sebe,at vám s tím pomůže ;) . Tato neštastná sestava je háklivá na sklon (mám dvoje secesní tohoto provedení unašečů). A taky se trochu hůře štělují aby bedna byla svisle a stroj šel pravidelně na obě strany. Jo a tato fotka je u čtvrtek před opravou, aby někoho nenapado, že jsem takový šlendrián a provozuju hodiny s tak odranými lanky..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Fenix188 v 30. 12. 2018, 19:57. »
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Já myslím, že ty jednozávažovky jsou dobrá volba 8) . Půlky seženete kdykoliv si vzpomenete ale sehnat funknční chodky,ticháčky či jednozávažovky, na názvu nezáleží..je docela kumšt. Já mám jen dvoje a klidně bych, až bude místo, přibral ještě aspon jedny secesní nebo historizující.Navíc u jednozávažovek je problém, že i když se sežene strojek, bývá většinou tak vydraný, že je to dobré leda do mosazi. Ty moje jednozávažovky když jsem dělal, tak mi dali víc zabrat při rozchození než čtvrtky. Takže pokud je budete mít puštěné nonstop celý rok, nezanedbávejte údržbu at ještě dlouho vydrží ;) .

Orava: I já mám secesní hodiny se smalt ciferníkem, půlky i čtvrtky, čtvrtky jsou dokonce celosmalt, velmi neobvyklé..ale to už jsem vám tu kdysi ukazoval.


Tak díky. Už jsem s antikem ve spojení a nakonec mě udělal cenu 3500kč,když si pro ně přijedu,takže ve čtvrtek jedu pro ně.
S tím spuštěním hodin bude asi problém, v tom jsem panic. :-)
« Poslední úpravu provedl(a) jardelll v 30. 12. 2018, 20:17. »
Registrovaný uživatel
ja som si to všimol tiež,len som nechcel písať v pesimistickom tóne.Ja tomu hovorím čím novšie,tým horšie
« Poslední úpravu provedl(a) nick1 v 30. 12. 2018, 20:22. »
Registrovaný uživatel
Tak to je hodně dobré :shock: . Hele mít místo na zdi, jedu pro ně taky :lol: :lol: . No, těžko se to takto vysvětluje..ale čepík co je zaveden do kyvadla,by měl být zhruba uprostřed. Nesmí se to opírat ani o začátek ani o konec čepíku. Ostatně, vyzkoušíte si to u těch pérovek.
Nick: No jo, my s tím máme své zušenosti,co :D ? Ale když to funguje,tak už jsou to spolehlivé hodiny ;) . Ale stejně nechápu toho magora, co to takhle kdysi zavedl do výroby a jednoduchý a kvalitní systém tak skončil.
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Tak to je hodně dobré :shock: . Hele mít místo na zdi, jedu pro ně taky :lol: :lol: . No, těžko se to takto vysvětluje..ale čepík co je zaveden do kyvadla,by měl být zhruba uprostřed. Nesmí se to opírat ani o začátek ani o konec čepíku. Ostatně, vyzkoušíte si to u těch pérovek.
Nick: No jo, my s tím máme své zušenosti,co :D ? Ale když to funguje,tak už jsou to spolehlivé hodiny ;) . Ale stejně nechápu toho magora, co to takhle kdysi zavedl do výroby a jednoduchý a kvalitní systém tak skončil.


No snad je rozběhnu. Už vidím, jak se u toho budu vztekat a i když jsem strojní zámečník, tak toto bude pro mne nové.
Ještě se prosím zeptám, z jakého roku přibližně mohou být?
Tak rok 1910?Tipuji,že by mohli být takto staré, když v nich je ještě strojek GB
Registrovaný uživatel
Kolem roku 1920 bych řekl. A jinak jsem ti říkal, že ho stáhneš s cenou ... to balení a posílání poštou , když mu řekneš, že osobní odběr ...došlo na moje slova :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 30. 12. 2018, 21:27. »
Registrovaný uživatel
Chtěl jsem říct bedna kolem roku 1920, stroj může být trošku starší, ale to nevadí , protože se to tak dělávalo. Ještě upozornění při převozu si vyhač pendl a sundej závaží. Ten vlasec si napni v bedně a přilep ho ke dřevu izolepou, aby se ti to v autě nemlátilo v bedně ...
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 30. 12. 2018, 21:35. »
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Kolem roku 1920 bych řekl. A jinak jsem ti říkal, že ho stáhneš s cenou ... to balení a posílání poštou , když mu řekneš, že osobní odběr ...došlo na moje slova :D


Měl si pravdu Jirko. 3500kč osobně a poštou by to bylo za 3800kč.
Asi to chce vždycky zkusit smlouvat..
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
[quote=lachtan]
Kolem roku 1920 bych řekl. A jinak jsem ti říkal, že ho stáhneš s cenou ... to balení a posílání poštou , když mu řekneš, že osobní odběr ...došlo na moje slova :D


Měl si pravdu Jirko. 3500kč osobně a poštou by to bylo za 3800kč.
Asi to chce vždycky zkusit smlouvat..On to stejně koupil za max 2000 Kč, známe starožitníky, ne ? Takže má vejvar a ještě se nebude otravovat s balením.. pěkně jsi koupil, mám z tebe radost :D[/quote=jardelll]
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 30. 12. 2018, 21:39. »
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
jardelll napsal
[quote=lachtan]
Kolem roku 1920 bych řekl. A jinak jsem ti říkal, že ho stáhneš s cenou ... to balení a posílání poštou , když mu řekneš, že osobní odběr ...došlo na moje slova :D


Měl si pravdu Jirko. 3500kč osobně a poštou by to bylo za 3800kč.
Asi to chce vždycky zkusit smlouvat..On to stejně koupil za max 2000 Kč, známe starožitníky, ne ? Takže má vejvar a ještě se nebude otravovat s balením.. pěkně jsi koupil, mám z tebe radost :D


Jo tak určitě na tom stejně vydělá, ale i přesto jsem rád. :-)
A dík za rady Jirko, ušetřil si mě pár kaček, ale ty stejně prokouřím:-))[/quote=lachtan]
Registrovaný uživatel
Kdysi jsem na starožitníky koukal jako na..jak to říct..jako kdysi Němci na židy. Ale dnes? Nick mě to naučil...i oni se musejí něčím živit. A mnohdy mají hezké kousky za normální ceny. A dá se s nima vřele pokecat o starožitnostech. Nemám problém jim dnes nechat vydělat. Zachrání mnohdy spousty věcí, co by jinak skončily na skládce a já bych jejich řemeslo v dnešní době neměl odvahu spustit. Co se roku týče, Orava tu kdysi poskytl tabulku pro GB vyrobené v Broumově. Podle toho by to šlo určit. Pak dejte výrobní číslo a poznáme to.
Registrovaný uživatel
A pendl při převozu připevnit..jedině papírová páska. Normání izolepa může poškodit lak.
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Kdysi jsem na starožitníky koukal jako na..jak to říct..jako kdysi Němci na židy. Ale dnes? Nick mě to naučil...i oni se musejí něčím živit. A mnohdy mají hezké kousky za normální ceny. A dá se s nima vřele pokecat o starožitnostech. Nemám problém jim dnes nechat vydělat. Zachrání mnohdy spousty věcí, co by jinak skončily na skládce a já bych jejich řemeslo v dnešní době neměl odvahu spustit. Co se roku týče, Orava tu kdysi poskytl tabulku pro GB vyrobené v Broumově. Podle toho by to šlo určit. Pak dejte výrobní číslo a poznáme to.


Tak děkuji moc za rady, určitě hodiny zabezpečím.Sice to je maličkost, ale kdybych na to zapomněl, tak v tom prskoletu co mám by mě skákaly hodiny až ke stropu.
Otevřít si starožitnictví by byl za Xlet můj sen, ale to se mi asi nikdy nesplní. Kde není kupní síla, tak tam nemůže být ani odbyt.Moc hezký antik je v Nových Hradech, mají i web. Ceny mají vysoké, ale kvalitní věci a hlavně tam nakupují cizinci. To se to potom prodává...
Registrovaný uživatel
Otevřít si starožitnictví není jednoduché, aby jsi získal na to oprávnění, tak musíš mít vzdělání v tomto směru a tuším, že minimálně úplné střední v oboru historie. Teď přesně nevím, jak to je, ale určitě to není tak jednoduché , jako živnostenské oprávnění nákup/prodej v prodejně potravin. Oni to obcházejí živnosťáky , jako je prodej použitého zboží, tedy bazar. Nebo si musíš sehnat garanta, který jako na tebe bude dohlížet, ale to ti nikdo nebude dělat zadarmo. Před 20 ti lety jsem o tom přemýšlel a garanta bych mohl mít v ženě, ale ta to odmítla s tím, že starožitníci jsou zloději a bylo to po tom, co jedna babička prodávala starožitníkovi věc za 30 000 Kč a on jí nabídl 1500 Kč s tím, že to nemá žádnou cenu a vlastně on je hodný, že to vůbec od ní koupí. Tenkrát chodila do toho starožitnictví a dívala se jestli by tam nebylo něco do sbírek muzea. Znechutilo ji to ...
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
A pendl při převozu připevnit..jedině papírová páska. Normání izolepa může poškodit lak.
Pendl musí vyháčit , závaží sundat na převoz a dát mimo bednu! Ten vlasec napnout a připlcnout páskou, aby se mu ve stroji nezamotal !
Registrovaný uživatel
Tak děkuji Jirko za rady, určitě dám na vás.
Tyto rámové jsou také moc pěkné.Pražský hodinář Dominicus Heinrich, čtvrtky. Bohužel cena je celkem vysoká.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Veľmi pekné rámovky, pražský hodinár Dominik Heinrich v literatúre uvedený okolo roku 1780.Ako vidíme svoje výrobky si aj čísloval.
Registrovaný uživatel
orava napsal
Veľmi pekné rámovky, pražský hodinár Dominik Heinrich v literatúre uvedený okolo roku 1780.Ako vidíme svoje výrobky si aj čísloval.


Děkuji, myslíte si, že cena 18tis.je přiměřená?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Staré pendlovky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1