Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Staré pendlovky

Vykupminci.cz
Numisargo

Staré pendlovky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ty jednozávažovky bych viděl okolo toho roku 1860. Dvouzávažovky jsou, jak píše Nick, seskládané, byl v tom jiný držák a dle motivu se též přikláním k určenému roku. Cena se určuje těžko. Když v tom jednozávažovém bude měsíční stroj, je 13 000 málo, když sedmidenní, může to být moc ale věřím i tak,že časem si to při dnešních cenách kupce najde. Ten držák - odkud máte prosím zdroj, že je to patent z roku 1900 a používán od roku 1901 ? Vidím, že je tam číslo patentu ale nikde jsem to nenašel (nejsem s internetem moc kamarád..) Jinak kotvu ve svém znaku začal na strojcích použivat Becker už v roce 1852.
Registrovaný uživatel
Ty jednozávažovky bych viděl okolo toho roku 1860. Dvouzávažovky jsou, jak píše Nick, seskládané, byl v tom jiný držák a dle motivu se též přikláním k určenému roku. Cena se určuje těžko. Když v tom jednozávažovém bude měsíční stroj, je 13 000 málo, když sedmidenní, může to být moc ale věřím i tak,že časem si to při dnešních cenách kupce najde. Ten držák - odkud máte prosím zdroj, že je to patent z roku 1900 a používán od roku 1901 ? Vidím, že je tam číslo patentu ale nikde jsem to nenašel (nejsem s internetem moc kamarád..) Jinak kotvu ve svém znaku začal na strojcích použivat Becker už v roce 1852.
Registrovaný uživatel
Tak to jste mne zaskočil. Informace k držáku jsem usilovně hledal koncem srpna a nějak jsem se na ten patent (včetně informací o jeho registraci a následném využití) dostal buď ze stránek fóra Chronomag.cz nebo přes forum kde zveřejnil své číslování Broumovského GB Johnn Hubby (https://mb.nawcc.org/threads/post-your-gustav-becker-clocks-here.10545/page-60). Tehdy jsem si to jen přečetl a odkaz jsem si neuložil, nepředpokládal jsem, že jej budu potřebovat. Možná si to také nepamatuji přesně a ten patent byl z roku 1899 a do výroby to šlo 1900. Bral jsem to jen jako zajímavost.
Registrovaný uživatel
Áno, tento typ gongu" tyč"sa začal používať od roku 1899.
Registrovaný uživatel
Uff, tak jsem našel informaci u Johna Hubbyho (prostřední příspěvek) kde se vyjadřuje jak k prvnímu používání tyčového gongu jak v Broumově tak i Freiburgu:
https://mb.nawcc.org/threads/gustave-becker-rod-vs-spiral-gong.102561/

Nebyl jsem tedy daleko od pravdy ;) . Jsem si ale jistý, že když jsem hledal informace o patentu č. 1640 tak jsem se dostal přímo na výpis z patentního úřadu a ne jen na informaci na foru.
Registrovaný uživatel
Tak se mi podařilo získat nějaké fotky těch jednozávažových hodin i se strojkem a ciferníkem, který je jak jsem zjistil popraskán. Jedná se prosím o vídeňský strojek nebo něco obyčejného? Odpovídalo by stáří hodin tedy roku 1860 jak jste naznačili? Prodejce je nakonec ochotný prodat hodiny za 11 tis. Je to stále moc?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vyzerá to na originálne viedenské hodiny,vysoká kotva. Rok výroby okolo 1860.Minutová ručička má odlomenú protiváhu. A či je 11000 veľa na to si musíte odvedať sám?Resch to nie je, aj keď stroj je podobný. Mne sa zdá, že je to Groneman?
Registrovaný uživatel
Jestli jsem to dobře pochopil, tak v těch jednozávažovkách je kvalitní strojek a předpokládám, že chybějící část ručičky nebude mít na jejich chod negativní vliv?
Všem moc děkuji za poskytnuté informace.
Registrovaný uživatel
Určite nie,na chod stroja to nemá vplyv, akurát ich bude treba vyčistiť a pomastiť. A aký je priemer ciferníku, zdá se že je menší ako 18cm?
Registrovaný uživatel
Tak ciferník jsem neměřil, ale určitě má méně než 18 cm. Vzhledem k nezbytným nákladům spojeným s opravou a údržbou strojku ještě s prodejcem prodiskutuji cenu. Pokud nebude ochoten slevit, přenechám hodiny jiným zájemcům.
Registrovaný uživatel
Mohl bych se ještě zeptat, co si myslíte o hodinách viz odkaz?
https://www.sbazar.cz/LenVro/detail/61013957-prodam-starozitne-jednozavazove-videnske-hodiny
Rád bych si pořídil hodiny vyrobené v letech 1850-1870.
Registrovaný uživatel
Mlok1 napsal
Mohl bych se ještě zeptat, co si myslíte o hodinách viz odkaz?
https://www.sbazar.cz/LenVro/detail/61013957-prodam-starozitne-jednozavazove-videnske-hodiny
Rád bych si pořídil hodiny vyrobené v letech 1850-1870.


Ty hodiny se strojkem remember rechs s tím gravírovaným pendlem a závažím jsou také moc pěkné.Dal by mě je levněji.
Zkuste pánovi napsat, že mu nabídnete o 1000kč méně, jistě na to přistoupí.
Registrovaný uživatel
Mlok1 napsal
Tak se mi podařilo získat nějaké fotky těch jednozávažových hodin i se strojkem a ciferníkem, který je jak jsem zjistil popraskán. Jedná se prosím o vídeňský strojek nebo něco obyčejného? Odpovídalo by stáří hodin tedy roku 1860 jak jste naznačili? Prodejce je nakonec ochotný prodat hodiny za 11 tis. Je to stále moc?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Takto vyfocené mi to připadá jako tzv. malé závažovky. Navíc ten malý ciferník by tomu napovídal. Možná bych to trochu zvážil jestli koupit nebo hledat dál. Jednozávažovek je málo a malých jednozávažovek ještě mín. Možná by potom opravdu mohli mít cenu i okolo těch 11 000. Ale je to jen můj názor. Sám mám jedny malé jednozávažovky, houslovky a kdyby mi někdo za ně nabídl 11 000 tak se jen usměju a pošlu ho rovnou pryč..pro mě by měli ještě větší cenu. Jak jsou vysoké?
Registrovaný uživatel
Pánovi jsem napsal, uvidím co odpoví. Děkuji za radu. Mimochodem, nevíte co je to za značku výrobce na strojku?
Registrovaný uživatel
Mlok1 napsal
Mohl bych se ještě zeptat, co si myslíte o hodinách viz odkaz?
https://www.sbazar.cz/LenVro/detail/61013957-prodam-starozitne-jednozavazove-videnske-hodiny
Rád bych si pořídil hodiny vyrobené v letech 1850-1870.
Nie sú to viedenske, ale nemecké typu Becker, ale nie je to Becker. Ja mám radšej Viedeň, sú také delikátne aj pomerne s tichím chodom. Mám mesačného Rescha a skoro ich ani nepočuť, veĺmi jemnný chod. Ale každý má radšej niečo iné!
Registrovaný uživatel
V předchozím příspěvku jsem odpovídal Jardelllovi.

Fenix188: Přesně si již nevzpomínám, ale cca 120 cm. V porovnání s výškou ostatních hodin, které má pán na stěně mi přišly běžné. Hned vedle nich měl pověšen i jiné jednozávažovky a ty byly menší, ale s podstatně vyšší cenou :).
Registrovaný uživatel
Mlok1 napsal
Mohl bych se ještě zeptat, co si myslíte o hodinách viz odkaz?
https://www.sbazar.cz/LenVro/detail/61013957-prodam-starozitne-jednozavazove-videnske-hodiny
Rád bych si pořídil hodiny vyrobené v letech 1850-1870.


Toto nejsou vídenské hodiny. A nic bych za to nedal, že tento pán se i tu na foru kdysi prezentoval jako sběratel. Asi přerostl ve překupníka..no, dobře že už tu není. Orava má pravdu,že vídenské hodiny mají jemnější chod ale hodně záleží i na typu skřínky. Ta bedna je totiž jako reproduktor. Mám secesní hodiny a v nich Beckera. Jsou tu na fotce s těmi arabskými číslicemi. U nich kolikrát musím otevřít dvířka abych vůbec slyšel, jak tikají. A bití se lahodně tlumeně rozléhá, fakt se pod nima dá spát. Nebo ty řezbované houslovky tu co mám od Resche. To byl šrot když jsem je koupil a uplně naposled jsem do nich dával skla. Chvilku strojek běhal jen v bedně bez skel a krásně to odbíjelo i tikalo. Když jsem to uzavřel tak to je gong jak na kostele a tiká to jak starý budík :D .
Registrovaný uživatel
Orava: Aha, Becker jako Gustav Becker? Značka na jejich strojku mi nic neříká. Mohou být z mnou požadovaného období 1850-1870?
Registrovaný uživatel
Jejda lidi, píšete odpovědi dříve než stačím napsat já na předchozí příspěvek :). Proto jsem tady na fóru, abych si nechal poradit. Vzhledem k tomu, že chci opravdu tiché hodiny, tak dám přednost vídeňským.
Dotaz na Fenixe188: souhlasíte s Oravou ohledně původu strojku u těch prvních jednozávažovek (vídeňský)?
A teď další zcela neodborný dotaz. Jakou mám počítat cca cenovou kalkulaci na vyčištění/promazání strojku, výměnu ručičky a nové střívko k závaží?
Registrovaný uživatel
Pardon, zapomněl jsem ještě dodat k cenové kalkulaci opravu nebo výměnu popraskaného ciferníku.
Registrovaný uživatel
tá značka mi pripadá ako Japy Freres alebo Karlssteiner,v obidvoch prípadoch je to po r.1880.S výmenou ciferníka to bude horšie ak to nie je typ ako na klasické hodiny.Len dať vyrobiť na objednávku v Rakovníku,ale nemalo by to presiahnuť 2000 Kč za ciferník,rúčku a vnútorný rámik
Registrovaný uživatel
Ano,v tom s ním souhlasím, je to vídenský strojek a taky mi připadal podobný na Resche. Cena opravy,to já nevím. Já jsem sběratel a dělám si to sám ale všechno nezvládnu - nemám vybavení. Takže já to akorát vždy vyčistím,promažu a na Junghansech jsem si musel utáhnout ložisko - to bych ale pro cizího nedělal, tak se na to necítím. Další nevýhoda je, že nejsem vybaven na broušení kotvy a tyto staré strojky s kovanou kotvou ji mají dost často vydřenou. Tyto víte, že jdou, akorát se zpoždují,takže vyčištění by jim mělo stačit. Zkuste ve svém okolí pohledat někoho, kdo by vám je dal dohromady a prováděl servis - aspon jednou ročně promazat. Ciferník vím jen v rozměru 18.5,ten se dá koupit ale menší se asi nesežene,snad jen na zakázku a to bude drahé. Nicméně, vlásečnicové praskliny má dnes spousta hodin. Jde to trochu vyčistit a drobné otluky vyplnit tekutým smaltem - viz.foto. Takže pokud nebudete měnit ciferník a bude stačit akorát ručička, vyměnit střívko a rozebrat,vyčistit a namazat, tak myslím, že do 1500 by se dalo vejít. Ale jak říkám, najít někoho, kdo to udělá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pánové, velmi vám děkuji za odpovědi. Jsem rád, že si již dokáži udělat přibližnou představu o další investici do nově zakoupených starožitných hodin.

Bylo by ještě možné poskytnou radu jak by i laik při prohlížení různých nabídek na internetu dokázal z fotografie identifikovat vídeňský hodinový strojek?
Registrovaný uživatel
Podľa tvaru kotvy, pevne uloženie, palety kotvy nie sú nastaviteľné, držiak stroja je väčšinou na tzv. bajonet, u nemeckých sú tzv. sánky. Ešte je odlišný aj tvar ukazovateľa vychylenia kyvadla Určite ich je aj viac, ale to sú také základné a možno ešte niekto niečo doplní?
Registrovaný uživatel
A jejda, tak jediné čemu rozumím je to uchycení. Pokud by šlo nějak názorně ukázat na fotografii, nebo nákresu byl bych moc rád.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Staré pendlovky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1