Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Staré pendlovky

Vykupminci.cz
Numisargo

Staré pendlovky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nebo pokud můžete odkázat na nějakou konkrétní literaturu kde bych to našel.
Registrovaný uživatel
Mlok1 napsal
Nebo pokud můžete odkázat na nějakou konkrétní literaturu kde bych to našel.


To máš lepší zeptat se tady..to už jsou hodinářské věci. Ještě ty staré vídeňské strojky mají jiný i unašeč kotvy. Já možná někde fotky mám ale dostanu se k nim asi až ve středu. Ale když nevíš na co to je,budou to pro tebe jen obrázky se jmény součástek. Anebo začni už dělat hodiny zrovna taky. Mě nejvíc dala z literatury tato učebnice https://www.dantikvariat.cz/mares-jiri-vancura-frantisek/prodej-hodin-a-klenotu-ucebni-text-pro-odborny-vycvik-v-ucebnim-oboru-prodavac-prumysloveho-zbozi-specializace-hodiny-a-klenoty-1504-112802

Jinak jsem samouk.
Registrovaný uživatel
Jsou tam celkem srozumitelne popsány opravy hodin i součástky,navzdory názvu knihy o prodeji :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bezva, děkuji. Nakouknu do uvedené knihy, místní knihovna ji má k dispozici. Přestože se zabývám spíše numismatikou, není na škodu se vzdělat i v jiném oboru :). Sběratelství hodin se asi zabývat nebudu, protože nevím, kam bych je dával :), mám místo tak akorát na dvoje, max. troje. Pokud by jsi mi (až budeš mít čas) mohl zaslat nějaké fotky na Mlok121@email.cz byl bych rád, aspoň bych to mohl porovnat s knihou.
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Jsou tam celkem srozumitelne popsány opravy hodin i součástky,navzdory názvu knihy o prodeji :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Díky Kubo za odkaz, dnes jsem si ji objednal:-)
Registrovaný uživatel
Jenom bych dodal rozměry těch jednozávažových hodin s vídeňským stojkem: od nejzazších ozdob výška 110 cm, šířka 37 cm, průměr ciferníku je 15,5 cm, váha 7.7 kg. Jedná se o miniatury?
Registrovaný uživatel
Tak přátelé,už je mám doma a tak po hodině jsem je rozjel. Stále se tak po třech minutách zastavovaly. Nakonec jsem bednu natočil asi o dva centimetry na levo, takže čepík na kyvadlu nebyl ve středu a už jedou asi hodinu a mají krásný zvuk. :-) Asi jsem se zamiloval a žena dnes bude spát sama v posteli, protože já budu poslouchat to tikání a kochat se tou krásou. Jo a omlouvám se za neodborné názvy součástek, knihu už mám na cestě, takže potom budu studovat.
Jo a děkuji Jirkovi za hovor a že mě navigoval.. :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jsou krásné, ať slouží. Ženu bych raději nezanedbával, nemusí mít pro příští hodiny pochopení :-).
Registrovaný uživatel
No tak to mi v 8 hodin nezavoláš, jak jsme se domluvili, protože dnes půjdeš spát pozdě a ráno budeš chrnět do dvanácti :D . Jsem rád Jardo, že jsi je rozchodil ---no už jsi skoro odborník, další pendlovky rozchodíš levou zadní ;)
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
No tak to mi v 8 hodin nezavoláš, jak jsme se domluvili, protože dnes půjdeš spát pozdě a ráno budeš chrnět do dvanácti :D . Jsem rád Jardo, že jsi je rozchodil ---no už jsi skoro odborník, další pendlovky rozchodíš levou zadní ;)
Je mi jasné, že teď neodpovíš, protože fascinovaně čumíš na ty krásné hodiny a posloucháš tikání ... dělají tik - tak. nebo tak- tik ? To první je správně ... kamaráde já mám tak vycvičený sluch, že hodiny slyším , i když mi z televize duní Judas Priest :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 7. 1. 2019, 22:00. »
Registrovaný uživatel
Mlok1 napsal
Jenom bych dodal rozměry těch jednozávažových hodin s vídeňským stojkem: od nejzazších ozdob výška 110 cm, šířka 37 cm, průměr ciferníku je 15,5 cm, váha 7.7 kg. Jedná se o miniatury?
Ešte by som to nebral za miniatúru, ale takýchto ciferníkov je menej ako bežnejsie 18cm.Ja by som povedal tých 13cm už je miniatúra.
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
Tak přátelé,už je mám doma a tak po hodině jsem je rozjel. Stále se tak po třech minutách zastavovaly. Nakonec jsem bednu natočil asi o dva centimetry na levo, takže čepík na kyvadlu nebyl ve středu a už jedou asi hodinu a mají krásný zvuk. :-) Asi jsem se zamiloval a žena dnes bude spát sama v posteli, protože já budu poslouchat to tikání a kochat se tou krásou. Jo a omlouvám se za neodborné názvy součástek, knihu už mám na cestě, takže potom budu studovat.
Jo a děkuji Jirkovi za hovor a že mě navigoval.. :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Prajem vám, aby ste sa z nich dlho tešili! :)
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
lachtan napsal
No tak to mi v 8 hodin nezavoláš, jak jsme se domluvili, protože dnes půjdeš spát pozdě a ráno budeš chrnět do dvanácti :D . Jsem rád Jardo, že jsi je rozchodil ---no už jsi skoro odborník, další pendlovky rozchodíš levou zadní ;)
Je mi jasné, že teď neodpovíš, protože fascinovaně čumíš na ty krásné hodiny a posloucháš tikání ... dělají tik - tak. nebo tak- tik ? To první je správně ... kamaráde já mám tak vycvičený sluch, že hodiny slyším , i když mi z televize duní Judas Priest :D


No hele Jirko, máš pravdu.Až teď jsem odtrhl oči od zdi a zase čumím do mobilu.Jinak dělají tik-tak,ale až po otočení bedny a hodně pokusech.
Ráno ti udělám budíček, to jsem ti slíbil :mrgreen:
Jinak Vám všem děkuji za názory a rady a jistě tyto hodiny nebudou poslední-:)
Registrovaný uživatel
Mlok1 napsal
Jsou krásné, ať slouží. Ženu bych raději nezanedbával, nemusí mít pro příští hodiny pochopení :-).


To je pravda, musím teď sekat latinu:-)
Doufám, že i vy dobře pochodíte a pak se případně podělíte..
Registrovaný uživatel
Mlok1 napsal
Bezva, děkuji. Nakouknu do uvedené knihy, místní knihovna ji má k dispozici. Přestože se zabývám spíše numismatikou, není na škodu se vzdělat i v jiném oboru :). Sběratelství hodin se asi zabývat nebudu, protože nevím, kam bych je dával :), mám místo tak akorát na dvoje, max. troje. Pokud by jsi mi (až budeš mít čas) mohl zaslat nějaké fotky na Mlok121@email.cz byl bych rád, aspoň bych to mohl porovnat s knihou.


Jak budu u počítače zitra tak to prohrabu ;) . Ale pokud se tomu věnovat nechceš stejne to budou jen nicnerikajici součástky. Nejlíp se to učí tak,že vezmeš nějaký strojek a zkoušíš,porovnáváš s knížkou..chce to praxi,hodinařinu bych nepodceňoval. Takto si to prectes,pokoukas a za měsíc zapomeneš :-D.
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
Fenix188 napsal
Jsou tam celkem srozumitelne popsány opravy hodin i součástky,navzdory názvu knihy o prodeji :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Díky Kubo za odkaz, dnes jsem si ji objednal:-)


Tak snad ti bude k užitku. Pridávám se ke gratulaci k hodinám. Já mám tiché v loznici a pravidelně mě uspávají každou noc ;) .
Registrovaný uživatel
Mlok1 napsal
Jenom bych dodal rozměry těch jednozávažových hodin s vídeňským stojkem: od nejzazších ozdob výška 110 cm, šířka 37 cm, průměr ciferníku je 15,5 cm, váha 7.7 kg. Jedná se o miniatury?


Podle mě by to mohly být ty malé zavazovky. Miniatury jsou ještě menší a mají třeba jen okolo 60 cm.
Registrovaný uživatel
Já jsem také spokojen, pořídil jsem si ty menší hodiny vyrobené okolo roku 1860. Jejich cenu se mi nakonec podařilo ještě snížit. Sehnal jsem i hodináře specializujícího se na starožitné hodiny a předběžná kalkulace dle dodaných foto je příznivá :-). Jen si budu muset nějakou dobu počkat, než se na mne s opravou dostane řada.
Do budoucna plánuji ještě nějaké hodiny ze začátku 19. st., pravděpodobně sloupkové - na jedny bych snad místo někde našel :-). Teď mne čeká prostudování doporučené literatury od Fenixe.
Registrovaný uživatel
O miniatury se tedy nejedná, děkuji. Každopádně jsem rád, že se jedná o méně často se vyskytující hodiny.
Registrovaný uživatel
Chci se zeptat,zaujal mě tento „srdíčkový“ neznačený strojek a celkem by mě zajímal výrobce.Jen tak projíždím inzeráty a takovýto strojek vidím poprvé.. :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vypadá to jako vídeňský strojek. Hodinar byl evidentně kreativní.
Registrovaný uživatel
Mlok21 : Psal jsem email. A jelikož už to zde utichlo,všichni mají hodiny, tak vám chci všem pánové poděkovat za příjemnou diskuzi,kterou jsem si zpříjemnoval čas během svátků a po svátcích 8) . A jsem také rád, že nový rok přinesl nějaké další příznivce staré kvalitní práce. Těším se na další diskuzi s vámi a doufám v další nové příznivce starožitností a starých hodin :) .
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Mlok21 : Psal jsem email. A jelikož už to zde utichlo,všichni mají hodiny, tak vám chci všem pánové poděkovat za příjemnou diskuzi,kterou jsem si zpříjemnoval čas během svátků a po svátcích 8) . A jsem také rád, že nový rok přinesl nějaké další příznivce staré kvalitní práce. Těším se na další diskuzi s vámi a doufám v další nové příznivce starožitností a starých hodin :) .


Já musím za sebe také poděkovat Vám všem, co jste se mě ujali a ze začátku pomohli při nákupu prvního kousku.
Dozvěděl jsem se hodně a za to ještě jednou moc děkuji.
Určitě to nepřijde v niveč a slibuji, že tomuto druhů sběratelství se budu dále věnovat. Je tam to pojítko historie a sběratelství, což je moc krásné...
Registrovaný uživatel
I když to není nejlevnější koníček🙂, ale za krásu se platí.....
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
I když to není nejlevnější koníček🙂, ale za krásu se platí.....
Jardo ženský jsou dražší včetně manželek :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Staré pendlovky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1