Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Staré pendlovky

Vykupminci.cz
Numisargo

Staré pendlovky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
jardelll napsal
I když to není nejlevnější koníček🙂, ale za krásu se platí.....
Jardo ženský jsou dražší včetně manželek :D


:mrgreen: Jo Jirko, správně řečeno, včetně manželek..
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
I když to není nejlevnější koníček🙂, ale za krásu se platí.....


Pojítko historie,sběratelství a také spojení několika řemesel - truhlář,hodinář, smaltovač..to dnes nikde není. A za krásu se platí,jak říkáš..a i za pohodu :) . Jsem si ted natáhl ty moje poslední přikoupené secesní čtvrtky, už jen to natahování a pak spuštění hodin. A ted posloucháš jak tikají, bijí, piješ kafe a čekáš,až venku začne sněžit. To je pohoda k nezaplacení 8) . Už se těším,až zas budu mít trochu místa a zas si něco do sbírky přikoupím..peníze jsou jen papírky s hezkým motivem, jen za minulé století myslím jen 5* padla měna..tohle bude mít hodnotu pořád 8) .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj lidi,
při hledání nějakých podrobnějších informací ke starým vídeňským strojkům jsem narazil na zajímavé informace vztažené ke značce Gebrüder Resch. Dávám sem odkaz pro toho kdo si rád počte v polštině nebo rád používá Google translator :-). Stránka obsahuje informace o firmě jako takové a dále informace o tom jak se postupem času měnily komponenty hodinových strojků, podoba beden apod.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/129434-gebrüder-resch-remember/


Dodatečně děkuji Fenixovi za informace a rady poskytnuté emailem.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, dostala jsem pendlovky od rodičů. . Chci si je nechat, ale zřejmě bude potřeba renovace. U druhého závaží je vlasec namotany a zaseklý. Pomůžete mi určit přibližný rok výroby?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, jsou moc hezké. Tyhle secesní mám moc rád. Podle číselného označení poznáte, kdy se v Broumově vyrobily. Byla tady na některé stránce tabulka. Také jsem ty moje podle ní datoval
Registrovaný uživatel
Děkuji, tu tabulku jsem zkoumala, jen jsem si nebyla jistá. Protože v jiné diskusi jsem se dočetla, že z Broumova se číslování nedochovalo. V létě bych chtěla opravit skříň, je na ní poškozený lak. A určitě i strojek bude potřeba vyčistit. Tak určitě budu chodit pro radu.
Registrovaný uživatel
1888: 000001 1889: 015001
1890: 031501 1891: 049001 1892: 067101 1893: 085701 1894: 104801
1895: 124401 1896: 144601 1897: 165501 1898: 187101 1899: 209601
1900: 233001 1901: 257401 1902: 282801 1903: 309101 1904: 336201
1905: 364001 1906: 392501 1907: 421701 1908: 451601 1909: 482301
1910: 514001 1911: 546801 1912: 581501 1913: 618901 1914: 657501
1915: 696101 1916: 732601 1917: 766001 1918: 794001 1919: 819001
1920: 841501 1921: 861501 1922: 879001 1923: 894001 1924: 906501
1925: 916501 1925.5: 92200 tabulka číslovania hodín GB Broumov od Johna Hubbyho uverejné na nawcc forum
To si chcete všetko robiť na skrinke a stroji svojpomocne a s radami cez internet?
« Poslední úpravu provedl(a) nick1 v 21. 1. 2019, 6:51. »
Registrovaný uživatel
To by me taky zajimalo. Odvážna dáma či slečna. Ale proč ne,jen bych začal něčím jednodušším.
Registrovaný uživatel
To určitě ne, ráda opravu svěřím někomu zkušenějšímu. (i když mám doma zrucneho muže a já bych se do toho také pustila, kdyby mi nic jiného nezbylo.) Hlavně jsem začala teprve zjišťovat, jak staré hodiny mám. Strojek, kromě toho namotaného vlasce je funkční. Budu vděčná za každou radu. :)
Registrovaný uživatel
skúste ten vlasec odmotať,odstrihnite tam kde je opevnený voľný koniec na stroji a pinzetou ho pomaly odmotávajte a prepletajte z osky von.Ak to nepôjde tak iné nezostane len stroj rozobrať.Skrinu treba všetok lak jemne obrúsiť aby tam nezostal pôvodný lak,doplniť dýhu a nanovo natrieť
Registrovaný uživatel
Děkuji za radu. Zkusím to opatrně odmotat.
Registrovaný uživatel
A na tej skrinke podľa môjho zdania je originál iba zadná doska, ostatné je asi dopracované, ale stroj je ináč veľmi pekne gravírovaný.
Registrovaný uživatel
aj ja by som ju radšej vymenil za krajšiu.Taký pekný stroj ani nepasuje do takej bedni
Registrovaný uživatel
Děkuji za informaci, já ty hodiny pamatuji pouze takto.
Registrovaný uživatel
Nabat napsal
To určitě ne, ráda opravu svěřím někomu zkušenějšímu. (i když mám doma zrucneho muže a já bych se do toho také pustila, kdyby mi nic jiného nezbylo.) Hlavně jsem začala teprve zjišťovat, jak staré hodiny mám. Strojek, kromě toho namotaného vlasce je funkční. Budu vděčná za každou radu. :)


Když vidím, jak je ten strojek zanesený (je to vidět v mazacích miskách) ,nedoporučoval bych neodborné zásahy, i když o šikovnosti vašeho manžela nepochybuju. Když ten strojek rozděláte, budete mít ruce, jak když rozděláte motor od auta - tak bude uvnitř ulepený. Bude potřeba pořádně vyčistit ložiska a osky,pokud by byly vydraté čepy, tak si s tím stejně neporadíte. I když to vypadá jednoduše, není to jako skládat puzzle a trochu mě zaráží, prominte, ta naivita se do toho z plezíru bez znalostí a aspon minimálních zkušeností pustit :D . Samozřejmě v případě,že nikoho neseženete. Prominte, možná to zní příliš drsně. Každý nějak začínal. Ale říkám si, jen ten strojek se závažím a kyvadlem je velice hezký a vyroben asi mezi lety 1890 - 1910 a jen samotný tak jak je ted by se dal prodat za asi 3500 - 5000 kč. Tak si říkám, i když mi do toho nic není, že by byla škoda ho zničit jen tak. Pokud by ste do opravy opravdu šli samy, doporučuju koupit za pár stovek třeba kuchynské pérovky z padesátých let a pozkoušet si to na nich. Dále koupit hodinářský olej - ničím jiným to mazat nesmíte. Malý panák,tedy 20ml vás vyjde asi na 400kč, i když budete potřebovat stejně jen pár kapek. Takže výhodnější bude opravdu najít toho hodináře co by to udělal a bude to opraveno jak má ;) . Pokud se vám ted povede odmotat ten vlasec (který tam mmch taky nemá co dělat) a spustit je, stejně potřebujou tu očistu a promazání, ty ložiska na fotce jsou suché jak Sahara. Takže vás hodinář stejně nemine. Pokud byste je provozovali tak jak jsou, tak z toho bordelu v ložiscích je dokonalá brusná pasta, která vám po čase zničí uložení osek. A co se týče bedny, tady se vás zastanu ;) . Souhlasím s tím, že tento typ strojku patří do jiné skřínky ale vy si je pamatujete takhle a je to tedy srdeční záležitost. V jiné skřínce už by to pro vás byly asi "cizí" hodiny. Takže za mě, klidně té skřínce vratte parádu a užívejte si hodin. Netroufnu si říct, zda je původní jen zadní deska, ale faktem je,že se stejnou skřínkou už jsem se párkrát setkal i na aukru.
Registrovaný uživatel
Děkuji, určitě to svěřím hodináři. Dnes jsem zjišťovala, zda by mi je někdo opravil. Jen mi zatím všichni řekli, že opravují pouze hodinky. Pokud by jste věděli o někom v okolí Liberce, budu vděčná za doporučení.
Registrovaný uživatel
Tak se nám podařilo sehnat hodináře, který nám provede údržbu hodin. Jen nás to bude stát trochu více než jsme čekali. Jeden nám nabídl vyčištění strojku a lehké opravy na skříni za 3 000,- a druhý vyčištění strojku za 3 500,- a pokud bychom chtěli i renovaci skříně, tak by to bylo celkem za cca 7 000,-. Vzhledem k tomu, že ty ceny neznám, myslíte, že jsou rozumné?
Registrovaný uživatel
Jak se to vezme .... někdo má štěstí, že má někoho , kdo mu to udělá za 1000 Kč ze známosti a i proto, že chodí s opravami jen k němu. Berte to tak, že ten kdo to umí si vezme cca 500 Kč za hodinu, což je normální cena a oprava za 3500 Kč je z pohledu laika moc, ale fakt není ! Ty úkony jsou vysoce odborné a aby hodiny opravdu šlapaly , tak to něco stojí. Dám příklad ... budete mít staré auto třeba Pragovku a budete potřebovat opravit motor... kolik bude mechaniků, kteří takový motor KVALITNĚ opraví, abyste mohl vyjet na sraz veteránů ? Pokud takového mechanika seženete, tak bude zavalen prací a za opravu motoru účtuje běžně já nevím 35 000 Kč , tak když mu nabídnete 10 000 Kč... vůbec se s vámi ani bavit nebude. Tak je to s hodináři, kteří tyto stroje umí opravovat .... prostě hodináři nejsou !!!!! Jsou vzácní a je potřeba si je hýčkat !!!! Já mám štěstí a pokud si můj hodinář, který protože to je důchodce a amatér řekne 1000 Kč za normální a běžnou opravičku , tak mu dám 1500 Kč .... protože si ho hýčkám a jiného nemám. Takže 3500 Kč je velice dobrá cena a asi štěstí, jako mám já na hodináře vám asi nehrozí. Škoda, že to máte ke mně přes celou republiku, protože bych vám opravu zprostředkoval .... máte smůlu ;)
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 22. 1. 2019, 17:27. »
Registrovaný uživatel
priznám sa, že keď som si prečítal ceny tak som si išiel zapáliť cigaretu.Ja už asi dva roky opravujem hodiny a skrinky len kamarátom a známym,pretože keď som cudziemu pánovi za vyčistenie stroja,výmenu laniek a nastavenie stroja do funkčného stavu zapýtal 15 euro tak sa ma opýtal či to nie je veľa.Odvtedy cudzím ľudom neopravujem.
Registrovaný uživatel
Přes republiku si výlet neuděláme :), i když mohli bychom vyrazit veteránem :). Na to mám doma mechanika,který si svého miláčka hýčká skoro více než mne :D . Necháme hodiny renovovat rovnou i se skříní, ať to máme pořádně, takže možná dojde i k výměně za vhodnější. Jen mě mrzí, že jsme skoro rok čekali, až na ně budeme mít místo, teď už jsme vše připravili, máme už je i pověšené a nyní budeme čekat cca 6 -12 měsíců, než budou hotové. :) Ale těším se :)
Registrovaný uživatel
Nabat napsal
Přes republiku si výlet neuděláme :), i když mohli bychom vyrazit veteránem :). Na to mám doma mechanika,který si svého miláčka hýčká skoro více než mne :D . Necháme hodiny renovovat rovnou i se skříní, ať to máme pořádně, takže možná dojde i k výměně za vhodnější. Jen mě mrzí, že jsme skoro rok čekali, až na ně budeme mít místo, teď už jsme vše připravili, máme už je i pověšené a nyní budeme čekat cca 6 -12 měsíců, než budou hotové. :) Ale těším se :)
Tak to co psal Nick si dobře přečtěte !!!! Málokterý laik ví, že hodináři jeho typu na údržbu , opravy hodin ZA HUBIČKU už prostě nejsou a nerostou :D Sběratelé hodin to, ale ví takže takové hodináře si hýčkají, jako diamant !!!! Pokud máte KVALITNÍHO (zdůrazňuji to slovo) hodináře za 3000 Kč, tak se s ním bavte stylem :dobrý den mistře, jak se ráčíte vynacházet, co zdravíčko , ale neříkejte, že špatné, vždyť vypadáte, jako mladík :D A 3000 Kč za opravu a promazání ? To je samozřejmé... s tím počítám. Hýčkejte si ho, protože prostě už fakt nejsou a ti mladí to většinou odfláknou !!! No a o to větší štěstí je třeba sehnat hodiny za cca 10 000 Kč bez jakýchkoliv zásahů a oprav, koupit a rovnou pověsit na zeď a jedou... To je fakt výhra neskutečná !!!!
Registrovaný uživatel
Já za to ty peníze zcela jistě dám, zřejmě to bude kolem těch 7 000,- když chceme renovaci i skříně. Bohužel jestli jsou ti hodináři kvalitní Vám nepovím, nemám zkušenosti. A lidí jako Nick si vážím, protože takových lidí je málo. :)
Registrovaný uživatel
Jinak do vašeho stroje bych asi 3000 Kč investoval, je dobrý !!! Ta bedna .... do té ne ! Sehnal bych si exkluzivnější secesní do této určitě, tak hezký stroj nepatří. No , ale vy to máte, jako památku ... to je jiná a je to rozhodnutí vaše vše zachovat. Jako sběratel bych to, jako komplet určitě nekoupil a když, tak bych to kupoval jen na stroj s tím, že to půjde časem do jiné bedny. Asi tak... takže pokud to chcete zachovat v tomto stavu, jako památku, tak 3000 Kč je v pohodě ... můj názor.
Registrovaný uživatel
Nabat napsal
Já za to ty peníze zcela jistě dám, zřejmě to bude kolem těch 7 000,- když chceme renovaci i skříně. Bohužel jestli jsou ti hodináři kvalitní Vám nepovím, nemám zkušenosti. A lidí jako Nick si vážím, protože takových lidí je málo. :)
No jo Nick je trošku blázen s těmi cenami a lidi si ho vůbec neváží... já mám hodináře Nickova typu a ten je u mne, jako v bavlnce :D
Registrovaný uživatel
nechcem sa nikoho dotknúť,ale dať 7000 za repas stroja a hladkej skrinky je veľký luxus.Keby sme takto s Fenixom postupovali dodnes určite nemáme žiadne hodiny.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Staré pendlovky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1