Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Staré pendlovky

Vykupminci.cz
Numisargo

Staré pendlovky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pavel H napsal
Hodiny ještě mají. Mám telefon na rodiče prodávajícího. Ti to prodávají.


Tak co,už jsou hodiny doma? Jak říká Nick, je to dobrá cena.
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Potřeboval bych poradit. Mám jednozavazove pendlovky s vterinovkou mimo střed. Hledal jsem dlouho po netu a něco podobného jsem nikde nenašel. Myslím, že chybí smaltovaný střed ciferníku. Číslice jsou také zajímavé. Stroj je gustav becker p27 asi rok 1890. Chybí mi k tomu ještě závaží. Neví někdo jak těžké má být? Děkuji za rady.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
sekundová rúčka sa dá kúpiť a závažie by malo mať váhu 1,30-1,35 kg
Registrovaný uživatel
nick1 napsal
sekundová rúčka sa dá kúpiť a závažie by malo mať váhu 1,30-1,35 kg

Mockrát děkuji. A nevíte jestli na prostředek ciferníku patří smalt?
Registrovaný uživatel
Tyhle jsem dnes viděl na bazoši. Hodiny s vterinovkou nejsou úplně neobvyklé ale ani běžné. Tyhle mě v tom inzerátu zaujaly tak jsem to měl rozkliklé ale při fotce z boku nevidím trčet osku z krokového kola, takže je buďto zlomená a sekundovku není na co nasadit nebo je nepůvodní středovka ciferníku. Tyto číslice a takto široký číselník se používaly za první republiky, cca 30.léta.
Registrovaný uživatel
smaltovaný stred na jednozávažové hodiny sa ťažko zháňa,jedine dať vyrobiť na objednávku.
« Poslední úpravu provedl(a) nick1 v 1. 12. 2019, 14:55. »
Registrovaný uživatel
nick1 napsal
smaltovaný stred na jednozávažové hodiny sa ťažko zháňa,jedine dať vyrobiť na objednávku.


Přesně tak. A tady bude navíc ten atyp s malým průměrem, tu nesedne ani z nějakých jiných starých.
Registrovaný uživatel
Fenix už má v tomto skúsenosť,treba mu veriť
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
nick1 napsal
smaltovaný stred na jednozávažové hodiny sa ťažko zháňa,jedine dať vyrobiť na objednávku.


Přesně tak. A tady bude navíc ten atyp s malým průměrem, tu nesedne ani z nějakých jiných starých.

Je možné že by tam nebyl. Teď jsem se na to detailně díval. Tloušťka by byla hodně malá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Patrně si nerozumíme. Přikládám fotku,jak to vypadá,když je tam vteřinovka. Na druhé fotce je váš typ ciferníku ve smaltovaném provedení. Udělejte fotku z boku a to tak,že vemte ten strojek a vyfotte to abychom viděli nejen převody strojku ale i převody pod ciferníkem. Tak se pozná,jestli je tam ta oska vytáhlá na vteřinovku nebo ne. Měla by vycházet z krokového kola,to je při pohledu z boku to uplně horní kolo s těmi ostrými zuby daleko od sebe.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Paráda,to vypadá úplně podobně. Takže smaltovaný střed tam určitě je. Tady je foto převodů. Vterinovka je cca 3 mm pod úrovní ciferníku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Takže je to v pořádku,takto to má vypadat. Chybí jen ta vteřinovka. I ta středovka bude v tomto případě nejspíš originál. Bylo to levnější, než dělat smaltovanou.
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Prosím kolegy znalce o posouzení. Před cca. 50 lety jsme koupili od staré paní nástěnné hodiny. Údajně je měla dostat za své služby od Czerninů.
Hodiny mají pěknou skříňku, na kvalitu stroje se chci zeptat. Na zadní straně je číslo patentu (K.K.OEST.PAT.No.4601) a na spodní straně další číslo (viz foto). Kyvadlo nechybí, ale při focení bylo sundané. Nechci prodávat, ale zajímá mne názor na zachovalost, četnost , cenu. Děkuji za odpovědi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tohle je typ hodin, který si už roky udržuje přibližně stejnou cenu. Říká se jim mlynářky a cenově se hýbou 3500 - 6000kč. Těm vašim chybí horní řezba a značka je Kienzle. Dělali se cca 1890-1910.
Registrovaný uživatel
Díky za info.
Registrovaný uživatel
Není zač. Tohle je hezký typ hodin. Sám už roky uvažuju, že si je do sbírky taky přidám.
Registrovaný uživatel
Tak jsem byl domucen se hodin zbavit. Žena to doma nechce a dostal jsem na výběr. Buď hodiny nebo ona. Dlouho jsem ale přemýšlel 😁😁😁
Fenix188 napsal
Takže je to v pořádku,takto to má vypadat. Chybí jen ta vteřinovka. I ta středovka bude v tomto případě nejspíš originál. Bylo to levnější, než dělat smaltovanou.
Registrovaný uživatel
marcel88 napsal
Tak jsem byl domucen se hodin zbavit. Žena to doma nechce a dostal jsem na výběr. Buď hodiny nebo ona. Dlouho jsem ale přemýšlel 😁😁😁
Fenix188 napsal
Takže je to v pořádku,takto to má vypadat. Chybí jen ta vteřinovka. I ta středovka bude v tomto případě nejspíš originál. Bylo to levnější, než dělat smaltovanou.


Tolerantní ženy jsou holt vzácné a každý nemá takové štěstí ;). Za kolik šli do světa, jestli se můžu zeptat?
Registrovaný uživatel
Přesně, tolerantních je málo. Kolik hodí ještě nevím. Hodil jsem je na aukro, tak se uvidí. Je to tam do 16.Ale aby mi leželi ve sklepě, tak ať rači udělají někomu jinému radost. Je jich škoda.
Fenix188 napsal
marcel88 napsal
Tak jsem byl domucen se hodin zbavit. Žena to doma nechce a dostal jsem na výběr. Buď hodiny nebo ona. Dlouho jsem ale přemýšlel 😁😁😁
Fenix188 napsal
Takže je to v pořádku,takto to má vypadat. Chybí jen ta vteřinovka. I ta středovka bude v tomto případě nejspíš originál. Bylo to levnější, než dělat smaltovanou.


Tolerantní ženy jsou holt vzácné a každý nemá takové štěstí ;). Za kolik šli do světa, jestli se můžu zeptat?
Registrovaný uživatel
marcel88 napsal
Tak jsem byl domucen se hodin zbavit. Žena to doma nechce a dostal jsem na výběr. Buď hodiny nebo ona. Dlouho jsem ale přemýšlel 😁😁😁

Měl jsi sem dát i její fotku abychom ti mohli poradit čeho se zbavit ;)
Hodiny jsou to hezké, nejedí a nemluví :roll:
« Poslední úpravu provedl(a) turtleoverhead v 12. 12. 2019, 16:02. »
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
marcel88 napsal
Tak jsem byl domucen se hodin zbavit. Žena to doma nechce a dostal jsem na výběr. Buď hodiny nebo ona. Dlouho jsem ale přemýšlel 😁😁😁

Měl jsi sem dát i její fotku abychom ti mohli poradit čeho se zbavit ;)
Hodiny jsou to hezké, nejedí a nemluví :roll:


Dávat fotky našich koček do sekce starožitností,no já nevím :D .. Ty hodiny na aukru už sleduju.
Registrovaný uživatel
Trochu jsem to příhozem popostrčil, ať se to tam hýbe ;)
Registrovaný uživatel
Teď sem dostal nabídku na tyto malé hodiny. Myslíte, že to má cenu kupovat. Plus strojky do nástěnných a krbovych hodin. U první a poslední fotky bych potřeboval poradit, jaký je výrobce. Děkuji za informaci.
A moje pendlovky už jsem oplakal, tak se dívám po něčem jiném zase.
Děkuji za příhoz v aukci 😄

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vydrazily se za dobrou cenu nakonec, samotného mě to překvapilo. První strojek je Tik-Tak, pravděpodobně z kuchyňských porcelánových hodin, nebo nějakých plechových, druhý je Japy Freres z tzv. Pekařských hodin. Plechové závěsné hodiny, tvar koule.. Hodiny samotné na foto - záleží na vás, jestli se vám líbí. Francouzských hodin je na trhu dost.
« Poslední úpravu provedl(a) Fenix188 v 12. 2. 2020, 4:49. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12

Sběratel.com » Starožitnosti » Staré pendlovky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1