Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » staré rakousko

Vykupminci.cz
Numisargo

staré rakousko

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
dobrý den kolegové a kolegyně již jsem delší dobu nepřispěl troškou do mlýna a tak tady je jedna perlička z emise 1883 jde u mě o pevní mnou viděnou 50 kr na nějaké celistvosti navíc v trojbarevné kombinaci myslím, že takových moc po světě neběhá co vy na to? doplňuji to dalšími dvěma celistvostmi z téže branže
Jirka z Moravy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dobrý den mám pro vás malou perličku splnil se mi dlouhodobý sen sehnal jsem 4 barevnou kombinaci z mé série 1867 a k tomu smíšenku dvou emisí doufám, že i vám se bude líbit pokud by někdo věděl o další stačí mi fotokopie JIRKA

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Včera jsem tam také dražil u Raucha on-line, škoda, že ta 4 barevka není Prachtstück, "Die 3 Kr.-Marke weist einen bereits beim Aufkleben vorhandenen Riss auf." Ta smíšenka je těžce přeložená. JP
Registrovaný uživatel
1948J napsal
Včera jsem tam také dražil u Raucha on-line, škoda, že ta 4 barevka není Prachtstück, "Die 3 Kr.-Marke weist einen bereits beim Aufkleben vorhandenen Riss auf." Ta smíšenka je těžce přeložená. JP

holt člověk se musí spokojit i s málem, ale kolik takových 4 barevek běhá? a tu smíšenku nechci žehlit i když pak by vypadala jinak hlavně že známky nejsou zlomené jo a co jste si koupil včera Vy? rád se podívám byla tam krásné sbírka náprstkových razítek z této / 6. emise / co jste na ní říkal? I když si myslím, že těch2400 euro je dost alespoň pro našeho normálního člověka ne?
« Poslední úpravu provedl(a) gnilretniw v 3. 6. 2016, 23:00. »
Registrovaný uživatel
Já kupoval první emisi Lombardie mj. jednu s atestem Kabinetstück !
Jinak ta sbírka vybraných 288 ks razítek emise 1867 (Klein 5000 bodů) byla pěkná, šla za 1300€+20%

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
podle mého názoru byly ta partie za těch 2400 € drahá....Fingerhut - Abstempelungen auf Ausgaben 1867/74 - Sammlung aller Kronländer mit 277 Stück ergänzt mit 66 Briefen und Ganzsachen

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
1948J napsal
podle mého názoru byly ta partie za těch 2400 € drahá....Fingerhut - Abstempelungen auf Ausgaben 1867/74 - Sammlung aller Kronländer mit 277 Stück ergänzt mit 66 Briefen und Ganzsachen

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
v tom se shodneme doma mám podobnou sestavu a nemohu ji prodat myslím tím za takové peníze nyní nabízím na Aukru kousek z takovéto nabídky náprstkových razítek čau Jirka z Mopravy
Registrovaný uživatel
No nevim - rekl bych, ze to nema s Rakouskem nic spolecneho, a navic je na ocenovani znamek uplne jine misto!!! Nas, ktere Nemecko vubec nezajima, pak matou nove prispevky v sekci Rakouska 8)
Moderátor
prave jsem celou cast okolo DR smazal, ... opravdu to sem nepatri. Super krasnou diskuzi i s paradnima kouskama z emise 1867 nenecham zastinit "suntem" z DR.
Registrovaný uživatel
ještě odpověď Jirkovi, tento kabinetní kus z aukce jsem si pořídil do sbírky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ještě pěkný výstřižek pro pana kolegu esliesli, někdy před rokem a půl jsem ho koupil v aukci v Německu, ze sbírky bývalého ředitele Národního muzea v Praze, Josef Kafka (1858-1929).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
kolo101 napsal
prave jsem celou cast okolo DR smazal, ... opravdu to sem nepatri. Super krasnou diskuzi i s paradnima kouskama z emise 1867 nenecham zastinit "suntem" z DR.

dobrý večer pane kolego mám k vám jednu otázku i když si myslím, že je spojuje na výstavě ve Žďáru jsem dostal za jedno rámový exponát /obsahuje dosud jediný exempláře 50 kr se smíšeným ř.z./ 80 bodů a byla mi udělena zlatá
medaile jak je potom možné že za pozlacenou dostal exponát 86 bodů? Navíc nebylo těch 80 bodů rozčleněno do jednotlivých hodnocení .Víte něco o tomto? pokud ne nebudu se zlobit. pokud by jste chtěl dostat všech 16 listů, které byl vystaveny není problém. Zatím se mějte Jirka z Moravy
Moderátor
Ahojte- tady je znění výstavního řádu s tabulkama hodnocení. Doporučuju si to pořádně přečíst! Není jedno, v jaké třídě jsou uděleny body k získání různých medailí. Jsou tam i tabulky. Bylo by dobré, když už chci vystavovat, si opravdu nastudovat veškeré podklady, které k tomu jsou vytvořené.
http://www.informace-scf.cz/zakladni_dokumenty/vystavni_rad.htm
Registrovaný uživatel
1948J napsal
ještě pěkný výstřižek pro pana kolegu esliesli, někdy před rokem a půl jsem ho koupil v aukci v Německu, ze sbírky bývalého ředitele Národního muzea v Praze, Josef Kafka (1858-1929).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Skutečně pěkný kousek...
Registrovaný uživatel
co to je ten Kabinettstuck ? diky za info
Registrovaný uživatel
al_bunda napsal
co to je ten Kabinettstuck ? diky za info
Kabinettstuck,Prachtstuck a mnohe dalšie... U teba jaksi neviem či tu otazku mysliš važne alebo si robiš srandu.Su to take nezmyselne synonymá ktore použiva Ferchenbauer aby zvyraznil dobru kvalitu.Ak to pritiahnem za vlasy tak asi ako "nadherny,skvost,klenot".Su to vyrazy na ktorych sa znalci v Nemecku,Anglicku celkom dobre bavia.
_______________
Registrovaný uživatel
V jedné knížce z 30. let, kterou jsem četl (tuším od Hirsche), je tento termín taky používán - "kabinetní kus". Má představa je, že to známka ještě lepší, než "luxusní", prostě top kvalita, co lze sehnat. Je možné, že dříve se ten termín užíval více a upadnul v zapomění.
Registrovaný uživatel
Popisy kvality seřazený od "relativně" nejhorší po nejlepší podle rakouských znalců, (kvalitu sehr schönes Stück lze zařadit do sbírky jen pokud je něčím velmi zajímavá, nebo velmi... velmi nedostupná.....) atesty označené: erlesenes Prachtstück a všechny Kabinettstück jsou nelepší.... kvalita LUXUS se nepoužívá,

sehr schönes Stück

relativ Prachtstück
naturbelassene Prachtstück
wirkungsvolles Prachtstück
attraktives Prachtstück
frisches Prachtstück
taufrisches Prachtstück
erlesenes Prachtstück

ungewaschenes Kabinettstück
wirkungsvolles Kabinettstück
Registrovaný uživatel
pavlinka napsal
Ahojte- tady je znění výstavního řádu s tabulkama hodnocení. Doporučuju si to pořádně přečíst! Není jedno, v jaké třídě jsou uděleny body k získání různých medailí. Jsou tam i tabulky. Bylo by dobré, když už chci vystavovat, si opravdu nastudovat veškeré podklady, které k tomu jsou vytvořené.
http://www.informace-scf.cz/zakladni_dokumenty/vystavni_rad.htm

člověk se stále učí i tak děkuji za pomoc Jirka z Moravy
Moderátor
Není problém se tu na cokoliv zeptat. Nikdo vás nepošle do háje. Pod různými jmény, jsou zde opravdu špičkoví vystavovatelé se zkušenostmi, které předají dál. ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Rakousko » staré rakousko

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1