Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » starožitné hodinky Remontoir

Vykupminci.cz
Numisargo

starožitné hodinky Remontoir

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu ohledně ocenění těchto hodinek. Je na nich nápis patent Remontoir. Jsou zlaté, váha cca 28g, a průměr cca 3,2 cm. Chybí sklíčko a oblík. Vypadají funkční, po natažení nějakou dobu jdou. Jsou z rodinné pozůstalosti, víc o nich ale nevíme.... Zajímá mě, jestli má smysl je někde nabídnout. .. Děkuji, Petra

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Odporúčam opraviť , hodinky budú mať inú cenu.

Pekná prácička.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
sú to malé dámske hodiny, ktoré ani funkčné nebudú mať väčšiu cenu ako 5000 Kč. Myslím.
Registrovaný uživatel
také bych řekl asi cenu jen něco nad cenu zlata...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
třípláštové,grafírované ,vyplatí se oprava,fukční hodinky se pohybují do výše 23.000czk,sledujte prodej hodinek ve starožitnictví,Gravírovaní -krásná práce.
Registrovaný uživatel
původ:Switzerland,La-Chaux-dé-Fonde,manufakture:Adolphe Haecker 1840-1930,ciferník email,ručičky jemné zlaté.
Registrovaný uživatel
bohužel u dámských malých hodinek "jeptišek" se různá zdobení vyskytují celkem často a pokud nejsou hodinky od známé renomované značky z menších sérií
rytecká práce je sice pěkná, ale zejména u dámských hodinek relativně častá
asi před rokem jsem potřeboval jedny prodat, byly jen o trochu méně zdobené a mohl jsem mluvit o štěstí, když jsem je prodal po několika měsících aktivního hledání kupce za cca 6000Kč
uvedená cena do 23000Kč je dnes sci-fi, tedy vlastně ne zcela ty moje prodané za 6000 spadají také do uvedených "do 23000czk" a mohu klidně napsat v ceně do 100000Kč...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
docela by mne zajímalo, dle čeho proběhlo určení, když není vidět žádná signatura výrobce a uvedená údajná firma je značila výrazným poměrně velkým puncem na plášti, dle obecného ryteckého zdobení to také být nemůže
opětovně mi to připadá na věštění...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Nemusia byť nutne dámske hodinky 3.2 cm v zlate na tú dobu nie je malý rozmer .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Děkuju všem za názory a náhledy. Momentálně řeším opravu... Jinak na vnitřních stranách plášťů jsou patrné punce s veverkou (tedy doufám, že to je veverka :)). Na vrcholku hodinek je patrně ještě nějaká značka, ale bez lupy to nejsem schopná zatím rozluštit.
Registrovaný uživatel
Jen by mě zajímalo, kam ludka chodí na ty ceny!!! 23 000 je nereálná cena!!! Ani na aukci Vám to nikdo nezaplatí!
_______________
hodinkyantik@centrum.cz - koupím náramkové a kapesní hodinky
Registrovaný uživatel
jsem rád, že si to nemyslím sám - další sci-fi cena od Ludky...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Vzhledem k tomu, že hodinky nejsou funkční, cena půjde trochu dolů. Takovéto rytí je u jeptišek časté, i když toto je velmi zdařilé. Cena 5000 - 7000,- dle zájmu!
_______________
hodinkyantik@centrum.cz - koupím náramkové a kapesní hodinky
Registrovaný uživatel
je to tím,že už 50 let jsem v okruhu sběratelu jak obchodníků starožitností,historiku -je to moje práce,za kterou jsem byla velice dobře placená.je smutné ,že v dnešní době neplatí čest jména.Skoro každý kupující se snaží vydělat na prodávajícím,já to nemám zapotřebí jsem velice bohatá a hlavně slušná.
Registrovaný uživatel
Myslím si, že se nemusíte chlubit tím, jak jste "velmi bohatá". Velmi bohatý člověk se tím nikdy nechlubí! A hlavně čestný člověk.... Slušný člověk se bohatstvím nikdy nechlubí. Já sám jsem vystudovaný historik, v okruhu starožitností se pohybuji, oproti Vám, jen velmi krátkou dobu (dvacet let), ale Vaše ceny, které zde uvádíte jsou, promiňte mi ten výraz, naprosto šílené a nereálné. Pouze vzdušné zámky. Už vidím tu situaci, kdy člověk potřebuje prodat nějakou tu starožitnost, aniž by byl znalý dané věci. Vy mu poradíte max. možnou částku 23 000,- kterou ten dotyčný bude chtít od starožitníka, sběratele ap. Tuto částku nikdy nedostane! Když mu pak někdo řekne, že mu nabízí skutečně reálnou sumu 6 000,- bude tento člověk označen za zloděje.... Trochu podlé! Jak k prodávajícímu, tak k možnému poctivému zájemci!
_______________
hodinkyantik@centrum.cz - koupím náramkové a kapesní hodinky
Registrovaný uživatel
chápu,že musíte z něčeho žít,ale vy už jste zkažená generace.Já se nepotřebuji chlubit co vlastně vlastím,jenom jsem chtěla říci,že to nemám zapotřebí se obohacovat. kolego.Vy sami nutíte lidé aby prodavali levně,srážíte ceny dolů.Pane kolego.
Registrovaný uživatel
ještě jednu připomínku:Proč všude je tolik obchodníku ze starožitním zbožím?Pane kolego.
Moderátor
ludka napsal
chápu,že musíte z něčeho žít,ale vy už jste zkažená generace.Já se nepotřebuji chlubit co vlastně vlastím,jenom jsem chtěla říci,že to nemám zapotřebí se obohacovat. kolego.Vy sami nutíte lidé aby prodavali levně,srážíte ceny dolů.Pane kolego.


Jen, aby to s Vašimi "poklady" nedopadlo podobně jako u pana Rybáře v povídce "Hastrman" od Jana Nerudy...
Registrovaný uživatel
Asi tak, ono to bude jako nedávno u porcelánu, kde Ludka také "dobře" radila sci-fi cenu a pak jsme jí dokázaly, že se to běžně prodává za zlomek jejího "odhadu".
A zde její nepodložené "určení výrobce" a opět sci-fi cena - někdo se holt nepoučí...(nebo je tak mimo realitu?)
P.S. Já třeba ani nic nechci kupovat.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
ludka napsal
chápu,že musíte z něčeho žít,ale vy už jste zkažená generace.Já se nepotřebuji chlubit co vlastně vlastím,jenom jsem chtěla říci,že to nemám zapotřebí se obohacovat. kolego.Vy sami nutíte lidé aby prodavali levně,srážíte ceny dolů.Pane kolego.

Promiňte ale čím je zkažená, že neakceptuje vaše vymyšlené ceny? :roll: Pokud se něco prodává za 6000 a ani na aukci není cena výrazně vyšší, tak to není tím, že by chtěl někdo někoho okrádat, ale tím, že. A vyvolávací cena, která bude třeba 5000 je proto taková, že prodejci v nejhorším případě stačí. Nikdo nikoho prodávat nenutí, vzhledem k tomu že podnět k obchodu ve většině případů jde od prodejce, je takové tvrzení opravdu směšné.
Mimochodem, pokud někomu řekne aukční síň reálný odhad, který je zlomek vašeho, tak je to také srážení cen? Proč by to proboha dělali, vždyť z toho mají provizi!
Vy tady bez jakéhokoli odkazu na uskutečněné prodeje hážete ciframi, které nemají žádný podklad krom toho, že si myslíte, že by to tolik mělo stát - což u sběratelky něčeho, kde je zřejmě přebytek nabídky nad poptávkou chápu, ale vy tím de facto lžete lidem, kteří sem v dobré víře přijdou žádat o radu. Tolik asi o té vaší slušnosti.. :evil:
Moderátor
ludka napsal
ještě jednu připomínku:Proč všude je tolik obchodníku ze starožitním zbožím?Pane kolego.

Kde? V Brne a Praze v centru (kde je to logické) ? V Šumperku jsem před 2 roky sháněl starožitnictví, marně, dvě zkrachovala a třetí bylo delší dobu zavřeno (otvírací doba jinak tuším jen v neděli odpoledne nebo tak nějak). Myslím si, že pokud to mají v nájmu, tak se mají co ohánět aby vydělali i za předpokladu prodeje za dvojnásobek výkupních cen (a pokud to chcete kritizovat, podívejte se kolik renomované aukční síně účtují na poplatcích nejen kupujícím jako přirážku, ale i prodejci). Lidí prodávajících mnoho věcí po prarodičích je daleko víc než těch, kteří tyhle věci kupují a pokud se někdo nezaměří jen na žádané zboží v špičkovém stavu a vykupuje kdejakou veteš z roku 1930, tak mu to tam akorát bude zabírat místo..
Jinak proč tedy neprodávají za vaše odhadní ceny? :lol:
Moderátor
tenzor napsal
Promiňte ale čím je zkažená, že neakceptuje vaše vymyšlené ceny? :roll: Pokud se něco prodává za 6000 a ani na aukci není cena výrazně vyšší, tak to není tím, že by chtěl někdo někoho okrádat, ale tím, že

.. ale tím, že je cena akceptovatelná pro obě strany a nikdo nechce platit vyšší částku.
Registrovaný uživatel
dobry vecer petro,vlastnite hezke hodinky,ktere jsou nepochybne ze zlateho
kovu(puncy),pochazeji pravdepodobne z konce 19.stoleti(latinske cislice) ale
nejdou.remontoir znamena zpusob natahovani(1860-1900),nektere zlate kapes-
ni hodinky dosahuji skutecne na zapadnich aukcich cen okolo 25 tisic,ale...!jsou
plne funkcni a hlavne jsou to vyrobky renomovanych firem Patek Phillipe,Omega
atd....u Vasich hodinek jsme zatim vyrobce nenasli,jsou li skutecne produktem
manufaktury Adolphe Haecker z La-Chaux-dé-Fonde,mely by mit nekde take
jeho znacku,kterou jsem uvedl dole.neni li zadna znacka jedna se o vyrobek
ktery praktikovalo mnoho zlatniku v tehdejsim RU a cele Evrope,levny strojek a
bezejmeny cifernik,to by Vase hodinky snizilo pouze na cenu zlateho materialu
a nezvedla by ji ani jejich oprava....musim jeste podotknot,ze ty vysoke ceny byly ceny nabidek,zda je nekdo zaplati je otazka jina,,,,

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
REMONTOIR ?
http://miniaplikace.blueboard.cz/kniha/d575nb6txomvs4c4vu66j2k2iju51n?hid=d575nb6txomvs4c4vu66j2k2iju51n
http://www.dovrecka.ic.cz/eng.php
« Poslední úpravu provedl(a) stator v 1. 2. 2014, 23:09. »
Registrovaný uživatel
http://cs.wikipedia.org/wiki/Remontoire

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » starožitné hodinky Remontoir

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1