Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Starožitný (starý) nábytek

Vykupminci.cz
Numisargo

Starožitný (starý) nábytek

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Z důvodu vyklizení velkého bytu po rodičích jsem nucen odprodat část nábytku. Prosím o určení a ocenění, případně radu, jak postupovat při prodeji nebo na koho se obrátit. Zatím dva kusy, další budou následovat, pokud zde bude nějaká reakce. Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Reakce zatim zadna, nicmene zkusim pridat dalsi kusy a 3 koberce.
Za pripadne vyjadreni a jakekoliv rady predem dekuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ta postel mi připadá jako vyrobená po roce 1918.
Truhla vypadá staře, ale měl by ji někdo vidět.
Koberce, i když nevypadají starožitně, mají svoji cenu. V Praze je pár prodejců (novobých) orientálních koberců - ti by snad mohli určit stáří a cenu. Ten prostřední vypadá jako nejnovější.
Zbytek vypadá jako něco co bylo vyrobeno v druhé půlce 19. století ve smršti střídajících se historizujících stylů.

Podle fotek je to hádání. Pokud to někdo mimo forum určí přesněji (uvidí to na vlastní oči), tak bych byla ráda, kdyby si to sem napsal.
Moderátor
gorila: Diky moc za prvni reakci. Pocitam s tim, ze to posoudi nekdo (vice lidi) v realu a o vysledku budu zde urcite informovat.
Pokud jde o stari, domnivam se, ze:
- intarzovany sekretar v prvnim mem prispevku je starsi nez 1850 (podle nalepky vzadu Beřkowic, protoze dvojite w odpovida pravopisu pred 1850).
- vyrezavany stul je puvodni baroko, tedy zrejme 18.stoleti (nic podobneho jsem ale nenasel)
Pridavam par fotek (truhla, barokní stůl) a odkaz na aukci stolku ve stylu Ludvika XVI., ktery je podobny jako na prvni fotce v mem druhem prispevku:
https://www.dorotheum.com/cz/l/1742887/

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
.. truhla je barokní, zřejmě dub , v tomto stavu kolem 12 000,- asi nezajímavější bude psací komoda , zřejmě třešeň , kolem roku 1800 , koberce si kupce najdou ..
Moderátor
Klejda100: Take moc dekuji. A jak starý je podle Vas ten posledni stul? Baroko? Lipove drevo zlacene?
Registrovaný uživatel
2.snímek koberce:Turkmen Yomud .
Registrovaný uživatel
Co se týká toho prvního koberce, zarazilo mě, že máme vzorem velmi podobný. Ten náš je 3x4 metry. Zjišťoval jsem různě všelikde, jakou má cenu. Nejrychleji a nejlépe mi poradili tady: http://www.cintamaniprague.com/ . Můžu osobně doporučit. Psal jsem i do Platýze a pár prodejcům historických orientálních koberců, a všichni mi napsali pouze, že nemají zájem. Jen z těch čintamanů mi odepsali v podstatě obratem, že koberec je strojově vyráběný a bezcenný. :-) Třeba ale budete mít víc štěstí. Samozřejmě je nutné nafotit i rub. Stejně tak u toho nábytku -- fotky zespodu mají velkou vypovídací hodnotu.

S tím nábytkem si netroufám nic psát, jsou tu mnohem povolanější, ale pokud tam jsou originální kusy barokní, tak je snad pravděpodobnost, že i ostatní věci jsou dobové a ne jen novodobé repliky. U prodeje nábytku je vždycky problém čas. I když nasadíte velmi férovou cenu, můžete čekat i rok, než si věc najde svého kupce. Já takhle prodával pár art-dekových věcí na aukru a sbazaru a prodal jsem za velmi pěkné ceny, který by mi nikdy žádný starožitník nedal. Jenže jsem musel čekat dlouho. A pak u jedné věci, kde jsem již ztrácel naději, že se kdy prodá, se najednou dva kupci málem poprali. :-) Čím rychleji budete potřebovat prodat, tím víc budete tratit. Když to dále do aukce nebo starožitníkovi, přijdete o 40 % možného zisku. :-) Osobně bych si to nechal nezávazně nacenit, pak k té ceně přihodil padesát procent navrch, hodil to na aukro a čekal. Snižovat můžete postupně.

Je fakt, že já měl ten nábytek v Brně. Pokud to máte v Praze, můžete zkusit Stodola.cz nebo jiné velké starožitnictví na nábytek, třeba Vám to vezmou do komise za nějaké slušné procento. Ale nevím, nemám přímou zkušenost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dekuji za dalsi prispevky, dnes osobne posouzeny koberce vyse uvedenou firmou (mel jsem jiz domluveno predem) s temito zavery:
1. strojova vyroba, jak uvadi nataradza (opravdu zajimava podobnost nasich 2 kobercu)
2. Tukmenistan (jak pise DavidXXX) rucni vyroba, stari cca 100 let
3. Írán, rucni vyroba, stari cca 100 let
Velmi prijemne jednani, mohu tedy take vřele doporucit.
Moderátor
nataradza napsal
S tím nábytkem si netroufám nic psát, jsou tu mnohem povolanější, ale pokud tam jsou originální kusy barokní, tak je snad pravděpodobnost, že i ostatní věci jsou dobové a ne jen novodobé repliky. U prodeje nábytku je vždycky problém čas. I když nasadíte velmi férovou cenu, můžete čekat i rok, než si věc najde svého kupce. Já takhle prodával pár art-dekových věcí na aukru a sbazaru a prodal jsem za velmi pěkné ceny, který by mi nikdy žádný starožitník nedal. Jenže jsem musel čekat dlouho. A pak u jedné věci, kde jsem již ztrácel naději, že se kdy prodá, se najednou dva kupci málem poprali. :-) Čím rychleji budete potřebovat prodat, tím víc budete tratit. Když to dále do aukce nebo starožitníkovi, přijdete o 40 % možného zisku. :-) Osobně bych si to nechal nezávazně nacenit, pak k té ceně přihodil padesát procent navrch, hodil to na aukro a čekal. Snižovat můžete postupně.

Je fakt, že já měl ten nábytek v Brně. Pokud to máte v Praze, můžete zkusit Stodola.cz nebo jiné velké starožitnictví na nábytek, třeba Vám to vezmou do komise za nějaké slušné procento. Ale nevím, nemám přímou zkušenost.

Moc dekuji za rady, bohuzel me tlaci cas a zejmena ty vetsi veci do bytu nevstrebam.
Registrovaný uživatel
Dobrý den numismate, pošlete mi pokud máte zájem svou emailovou adresu, pošlu vám nějaké odhady. Má adresa je victoriageorges@seznam.cz. U koberců pokud máte tak pošlete fota rubové strany.
Moderátor
georgman napsal
Dobrý den numismate, pošlete mi pokud máte zájem svou emailovou adresu, pošlu vám nějaké odhady. Má adresa je victoriageorges@seznam.cz. U koberců pokud máte tak pošlete fota rubové strany.

Psal jsem Vam, pokud nedoslo, mam mail v profilu.
Registrovaný uživatel
Bývať poblizku aj prídem, niektoré kúsky...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mohu Vás poprosit o radu a určení stáří koberců z pozůstalosti po prarodičích? Je možné že se jedná o úplně obyčejné koberce, ale člověk nikdy neví. Mockrát děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na nic to nevidím, ale taky tomu absolutně nerozumím. Jak je napsáno výše, když jsem podobný problém řešil já, tak nejrychleji a nejlépe mi poradili tady: http://www.cintamaniprague.com/ . Můžu osobně doporučit. Numismatovi taky velmi rychle poradili, takže to zkuste, a pak tu dejte vědět, jak jste dopadl.
Registrovaný uživatel
Mám dotaz na dva kousky nábytku. Jak byste ho prosím datovali? Je to baroko nebo 18. století nebo 19. nebo něco novějšího? Fotky tady: https://vicefotek.cz/gallery/008696527-1.html

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Starožitný (starý) nábytek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1