Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Starý kanystr, poradí někdo?

Vykupminci.cz
Numisargo

Starý kanystr, poradí někdo?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nemáte někdo tušení, z čeho může být tento kanystr?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Potřeboval bych zjistit z kterýho typu tanku to bylo,wehrmacht značeno LGA 1941

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vzhledem k obsahu 5 litrů bych to určitě na tank neviděl.
Registrovaný uživatel
Myslím, že na motocykly byly pětilitry.
Registrovaný uživatel
Díky.................špatně sem si to přeložil z němčiny /tank=panzer/ a nedomyslel souvislosti..................fakt je že za 5l by Tygr asi jen nastartoval a ujel 200metrů : Tak to asi bude z motorky BMW sahara, ale je zajimavý,působí na mě svou velikostí jako dámská kabelka. :lol:
« Poslední úpravu provedl(a) sd57 v 13. 4. 2019, 14:53. »
Registrovaný uživatel
sd57 napsal
Díky.................špatně sem si to přeložil z němčiny /tank=panzer/ a nedomyslel souvislosti..................fakt je že za 5l by Tygr asi jen nastartoval a ujel 200metrů : Tak to asi bude z motorky BMW sahara, ale je zajimavý,působí na mě svou velikostí jako dámská kabelka. :lol:
Kámoš má origo motorku Afrikakorps se sajdou a tuším, že jsem to viděl na boku motorky na obou stranách.
Registrovaný uživatel
JAk kámoš zjistil, že je motorka opravdu ze severní Afriky?
Registrovaný uživatel
Bude to rezervní kanistr..pro automobil..na gůglu jich je habakuk.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
JAk kámoš zjistil, že je motorka opravdu ze severní Afriky?
Motorka byla koupena v devadesátých letech mimo republiku a byla zakonzervována ve skladě. Údajně válečná kořist a předána armádě, která ji uložila ... a nevím jak se to nazývalo... válečné rezervy, válečná uloženka ? ... fakt si ten název nepamatuji. Motorka měla originál pískovou barvu a vzadu na sajdě ten znak Afrikacorps. Byly tam dvě a obě koupil, byl problém s celníky toho státu ze kterého to vyvážel. Nakonec se to po určitých peripetiích povedlo a obě koupil za 300 000 Kč. Jednu si nechal a má ji dodnes a druhou prodal za 300 000 Kč. Já netvrdím, že kanystr je na motorku, ale že mám tušení, že tam něco takového vzadu na bocích u zadních blatníků bylo ...
Registrovaný uživatel
Mě to zajímalo, techniku Němců v Africe zničili Spojenci, zbytek sami Němci při kapitulaci. Moc toho nezbylo, a podvodníci jsou všude.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Mě to zajímalo, techniku Němců v Africe zničili Spojenci, zbytek sami Němci při kapitulaci. Moc toho nezbylo, a podvodníci jsou všude.
No já si myslím, že to bylo určeno původně pro Afriku, ale nedostalo se to tam a zůstalo to v Evropě. Co si pamatuji, tak říkal že to zabavili rusové a nebylo to v Německu a předali to armádě toho státu. Ty motorky koupil tuším v roce 92, to už fakt nevím. Byl tam originál úchyt na kulomet a on tam má věrnou nefunkční repliku.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Starý kanystr, poradí někdo?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1