Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropská papírová platidla » Štátne dlhopisy

Vykupminci.cz
Numisargo

Štátne dlhopisy

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dávam ukážku štátneho dlhopisu ,zaujíma ma Váš názor a či je zberateľky cenné. Za názor vopred ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ešte k tomu dlhopisu , na výšku je 40cm x25cm preto som ho skenoval na 2x nedal sa skenovať v celku , je dvojstránkový ,keby platil to by bolo.
Registrovaný uživatel
Věci tohoto typu se sbírají, ale sběratelů není moc - na vzácnost je třeba se ptát tam. Ovšem tipnul bych, že se na tom asi zbohatnout nedá. Sbíráte-li bankovky, pak se Vám asi líbí jejich grafické provedení. Proto si řekněte, jestli se Vám ten dluhopis líbí nebo ne a podle toho se k němu chovejte. Může představovat hezké doplnění sbírky bankovek (s tím, že to bude hezké jen pro Vás a na ostatní to dojem neudělá).
Registrovaný uživatel
Hmm, mám také státní dluhopis. Tedy, mám 2 kusy. Byl vydány v roce 1953 v ČSR v souvislosti s měnovou reformou. Dluhopisy mají být vyplaceny "až se Československá republika vzpamatuje z útrap 2.světové války". Dosud dluhopis nebyl vyplacen. Tak mne zajímá, kdy se ČR vzpamatuje z útrap 2.světové války a podle toho se dá usoudit na hodnotu dluhopisu. Kdo by tak v ČR mohl vědět, kdy se ČR vzpamatuje z útrap 2.světové války... Ptal jsem se madam Schillerové, když byla šéfkou Ministerstva financí ČR, ale ona to nevěděla.

A pak mám také dluhopisy Carského Ruska. Ty už asi nikdy vyplaceny nebudoiu, že? Dal jsem si je za rámeček a pověsil na zeď.
Moderátor
To bbcuk: Aj s tými československými môžete naložiť obdobne ako s tými ruskými.... ;)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Můžu poprosit o sken/fotku dluhopisů, kde je uvedeno, že budou vyplaceny až po "vzpamatování z útrap"? :-)
Státní dluhopisy měly vždy přesně stanovený umořovací plán a termíny slosování.
Jinak něco o čs. cenných papírech najdete tady: http://www.securityprinting.org/


bbcuk napsal
Hmm, mám také státní dluhopis. Tedy, mám 2 kusy. Byl vydány v roce 1953 v ČSR v souvislosti s měnovou reformou. Dluhopisy mají být vyplaceny "až se Československá republika vzpamatuje z útrap 2.světové války". Dosud dluhopis nebyl vyplacen. Tak mne zajímá, kdy se ČR vzpamatuje z útrap 2.světové války a podle toho se dá usoudit na hodnotu dluhopisu. Kdo by tak v ČR mohl vědět, kdy se ČR vzpamatuje z útrap 2.světové války... Ptal jsem se madam Schillerové, když byla šéfkou Ministerstva financí ČR, ale ona to nevěděla.

A pak mám také dluhopisy Carského Ruska. Ty už asi nikdy vyplaceny nebudoiu, že? Dal jsem si je za rámeček a pověsil na zeď.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Evropská papírová platidla » Štátne dlhopisy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1