Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » stejná čísla na konci "serie"

Vykupminci.cz
Numisargo

stejná čísla na konci "serie"

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj, mám pro Vás jeden dotaz, hned zkraje se přiznám, že se ve sbírání micní a bankovek vůbec nevyznám :(

Chtěla bych vědět jestli mají nějako cenu bankovky se stejnými třemi čísli na konci a pokud ano jakou :)

Mám u sebe 1000 Kč rok vydání 1996, číslo bankovky F45 857000 a 2000 Kč rok vydání 2007 číslo bankovky C46 229222.

Moc děkuji pokud mi někdo odpovíte

Markéta
Registrovaný uživatel
Obě bankovky mají svou nominální hodnotu(1000+2000), zajímavější by bylo 5-6 stejných číslic. Bankovka by měla být nepřeložená, jako nová.
Registrovaný uživatel
děkuji
Registrovaný uživatel
Odpověď na tento a podobné dotazy ohledně číselných kombinací na bankovkách: střední škola, matematika, kombinatorika (pravděpodobnost) + počet vydaných sérií daného nominálu. Jinými slovy, je milé takovou bankovku dostat do ruky, ale žádná vzácnost to opravdu není.
Registrovaný uživatel
Vazeni, videl nekdo z vas jakoukoli novodobou ceskou bankovku s kontrolnim cislem 000001, nebo 111111, 222222, apod? Nebo 123456? Prijdou tyto bankovky vubec do obehu?
S jakym nejnizsim kontrolnim cislem se vlastne ceske bankovky vubec tisknou? Vi, nekdo?
Registrovaný uživatel
Pravděpodobnost, že ji někdo viděl, je pochopitelně velmi malá (počet "zajímavých čísel" ku počtu všech čísel v oběhu a pak je třeba zohlednit to, kolik bankovek člověku za nějaké časové období projde rukama). Ale není důvod, aby se tyto bankovky nějak cíleně netiskly, příp. vytahovaly z balíčků na úrovni tiskárny nebo banky (příliš obtížné).

Více viz toto vlákno: https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/100kc-serie-exx-777-777-jakou-to-ma-cenu_post_-157069#post157069. Já osobně jsem do vlákna "Co máte nového?" dával fotku současné stovky s číslem 666066, kterou jsem dostal v oběhu. Co se týče nejnižšího čísla, dohledejte si diskusi o 500 Kč, série D29 a vyšších. Tam jsme nezachytili žádné číslo vyšší než 0010000, takže tam se to nízkými čísly jen hemží. Já mám nejnižší 000043 - v oběhovém stavu.
Registrovaný uživatel
Jen taková hezká zajímavost k těm číslům

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nebo takhle ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
přidá někdo osm stejných? :)
Registrovaný uživatel
vladik napsal
nebo takhle ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


hmmmm, ta je dobra !!

8 stejnych uz asi neni legrace dostat, to vyzobou pokladnici na prepazkach, nebo ne? ;)
Registrovaný uživatel
Jak se dá sehnat takováhle bankovka? Podělte se s námi s její historií. děkuji.
Registrovaný uživatel
Koupit, mít známé v bance, nebo mít štěstí na bankomat. ;)
Moderátor
asi mat znamych v banke
_______________
Registrovaný uživatel
byla přímo z banky teda né přímo z ČNB, ale 8 asi jedině tam odtud :roll:
Registrovaný uživatel
Přispěju také svými bankovkami. Téměř shodné číslo FC 711111 (tzv. near solid serial number), 5 shodných číslic ze 6:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nebo pěkné binární číslo (binary serial number), navíc velmi nízké:
A00 000010

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Anebo pořadové číslo s opakující se sekvencí čísel (tzv. repeated serial number) 581 581, viz. obr.
V tomhle případě ještě v kombinaci 2 bankovek se stejným pořadovým číslem avšak různými sériemi bankovek (tzv. matched serial number):
F55 581581 a
F66 581581

Pokud by nekdo z vas mel zajem o podobne bankovky, pripadne mel nejake na vymenu, ci pouze chtel podiskutovat, budu vystavovat na Sberatelskem veletrhu v Brne 15-16.11.2013, Vystaviste, pavilon A3. Rad vas tam uvidim.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zdravím Vás,

já bych o podobné ČESKÉ bankovky zájem měl, ale jsem náročný.
Mohl byste se pochlubit tím nejlepším z ČR, co budete v Brně vystavovat? Nerad bych o něco přišel.
Moderátor
"anulaty" :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
neboli RADAR bankovky :)
Moderátor
este 5kcs 1961 "BB 100000" som mal, len neviem foto najst :S
Registrovaný uživatel
Děkuji za zájem, v Brně na Sběrateli budu vystavovat především konvoluty českých bankovek se stejným pořadovým číslem a jinou sérií. V tomto oboru se začíná již projevovat poptávka i u nás. Zatím byla pouze ze zahraničí. Pokud vám tedy něco z tohoto oboru chybí, nastal myslím čas si to doplnit. Přikládám nějaké obrázky. Pokud máte zájem, přijďte, můžeme případně něco i vyměnit.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
K vláku : Dneska se mi dostala do ruky 200kč F27 388888 ve stavu 2 :-).
Registrovaný uživatel
zoot_tech_notes: Je to jistě milá zajímavost na zpestření sbírky. Mohl byste se mi ozvat na mnovak55@volny.cz, ať mám váš mail? Pokud takovýchto věcí máte víc, měl bych možná výhledově o něco zájem. Díky.
Registrovaný uživatel
Dnes jsem si nahodou vsiml, ze jsem dostal dve 5000kc se stejnym cislem z ruznych serii. Nedalo mi to a google me zavedl az sem k vam. Ma smysl si je nechavat? Dekuji.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » stejná čísla na konci "serie"

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1