Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Vykupminci.cz
Numisargo

Stolní medaile a plakety

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosba je-li Ag. Bohužel Puncovní úřad nemá kolega po ruce. Údajně snad více v Num. listech 1965/2.
Autor Hoffer 42,7 mm a 23,2 g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Poprosim o nazor - viz prispevek c.22 zde:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/navrh-petikoruny-z-roku-1925_post_-560249#post560249
Registrovaný uživatel
taho - v NL 1965/2 píše Polívka: "Medaile se vyskytuje nejčastěji ve stříbře,kolísavé váhy 15 - 20 g (různá tloušťka střižku) průměr 42,6 mm,vzácněji v patinované mědi." Já jsem ji v mědi nikdy neviděl.Tato medaile je z nově vytvořených razidel které nechal zhotovit K.Höfer - viz jeho jméno na líci dole,
Registrovaný uživatel
Taho,
to jsou Teplice? Moc hezká medaile. :P
Registrovaný uživatel
Turtle, že sa Ti nechce čítať aj pripojený popis? Sú to Teplice. Alebo dohovor svojim dioptriám. :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
valhubert děkuji, kolegovi posílám
Registrovaný uživatel
TONY-KK napsal
Turtle, že sa Ti nechce čítať aj pripojený popis? Sú to Teplice. Alebo dohovor svojim dioptriám. :D

:mrgreen:
A jó, jsem si říkal:"Taková pěkná medaile a ani k ní nenapsal co je zač" :roll:
Tobě se nestává že koukáš do lednice a nemůžeš najít máslo které leží uprostřed? ;)
Registrovaný uživatel
Sehnal jsem medaili(chybí závěs),kterou znám pouze jako cínovou.Co mám za kov já,(bronz ?)tak to netuším.Nemá někdo nějaké větší znalosti?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekný kusok... Môj dojem, že je medená.. Nič viac neviem ale jednoduchosť robí krásu
_______________
Registrovaný uživatel
Paully možná zkusit kronikáře:
https://umo2.plzen.eu/zivot-v-obvodu/mestsky-obvod-plzen-2/kronika-mestskeho-obvodu/kronika-mestskeho-obvodu.aspx

I když šance je mizivá, ale vždy mi odpověděli (zkušenosti z jiných měst).Nebo na plzeňskou pobočku ČNS.
Škvrňany = Skvrňany.
Haimman jí ve svém slovníku uvádí, ale bez rozlišení materiálu (30 mm).
Registrovaný uživatel
Neviete kto bol autor návrhu? Ten stred sa menil podľa športu.. Mam tenis, viem o šachu a futbale. Vďaka za akékoľvek nasmerovanie a info
_______________
Registrovaný uživatel
Nejako to nechce nahrať fotku
_______________
Registrovaný uživatel
https://www.cs-mince.eu/forum/thread/show/35?post=13553#post-13553
Skúsim takto
_______________
Registrovaný uživatel
Obracím se na vás s prosbou. Medaile je na cestě, takže mám jen obrázky a žádné další údaje.
Je to dle textu novější věc. Pod XII. jsou dvě značky, nevím, zda punc či něco podobného. Nemůžu k ní nic najít a jsem z toho trochu nervózní :D. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nic nevím, jen to, že se mi ta medaile moc líbí, vtipná a zajímavá. Není to něco jako novoročenka? Moc hezké
Registrovaný uživatel
Z těchto důvodů jsem si jí koupil :D. Snad někdo bude vědět.
Možná Soušek podle nějaké původní předlohy....
Moderátor
http://www.regionpress.cz/KOULENI-KOLA-Z-LEDNICE-DO-BRNA-5-10-2013-id-12991.aspx
Registrovaný uživatel
Bude to vskutku onen pamětní tolar ražen 2007 v Brně k zahájení tur.sezony.
Krásné znázornění..i když je to cetka.

https://www.czecot.cz/?page=14&id=7128
Registrovaný uživatel
Krásná cetka :D. Děkuji kolegové. Tak snad příště
Moderátor
Brno mám rád a ta medaile se mi opravdu líbí.
Moderátor
Na tom je zajímavé to, že Brno (pro znalce Štatl) má tři neerbovní nezaměnitelné a originální symboly, které jinde nenajdeme (snad až na zvonění poledne v 11, to je údajně i v jednom maďarském městečku): draka, kolo a to zvonění. V Praze mají sice Golema, jenže dodnes neví kde. ;)
A pak už je jen v Kamenici nad Lípou ona lípa.
No a drak je nejstarší zvíře svého rodu široko daleko, starší jsou jen v Egyptě.
Moderátor
co je to praha? :lol:
Moderátor
To je to místo, kde kmen pro vstup do domu otesávají! Nebo otesávají návštěvníka před vstupem do města? Nebo to má něco společného s prachem? Jako Prach jsi a v Prachu se obrátíš? Zkomolení vypuštěním "c", samozřejmě. Na starých a dnešních cizích mapách značeno jako Prágl.
Jinak je známo, že v Praze jsou zloději, kteří vám ukradnou opánky z nohou, i když na nich stojíte. To psal jeden starý (tedy předvěký) cestovatel. Taky psal něco o kameni, ale to je nepodstatné.

A jinak je to místo, kde si přerozdělují naše daně!
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 10. 8. 2020, 18:18. »
Moderátor
Lépe bych to nenapsal. Máme krajší města jako je Kroměříž, Zlín,Olomouc, nějak ty české města navenek pěkná žijí šíleným tempem.
Registrovaný uživatel
A víte jaký je rozdíl mezi tramvají a šalinou?
Šalina je podobná jako tramvaj ale jezdí po vesnici ;)
-----------------------------------------------------------------
A co se v Praze říká o Brně
?????????????????????????
NIC.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1