Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Vykupminci.cz
Numisargo

Stolní medaile a plakety

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
William: ve stribre polozka 1642 zde:

www.cns-brno.cz/165_popis.xls
Registrovaný uživatel
numismat napsal
William: ve stribre polozka 1642 zde:

www.cns-brno.cz/165_popis.xls

Dakujem ale to bude asi starsieho data aukcia,lebo som pozeral polozky a polozka 1685 ( Handlová-Hornia Štubňa Na stavbu železniční dráhy a proražení tunelu T.G.Masaryka 1930 pohled na tunel/7ř. nápis Ag punc 0,987 40mm 24,72g ) iba 800CZK ? = cca. 31.70€ Okamzite by som ju kupil . Bud ako bud,kazdopadne moc krat dakujem.Uz spi v supliku v etujke :) P.s. https://archiv.aukro.cz/tunel-handlova-hornia-stubna-1930-ag-medaila-rr--i5890787731
Moderátor
William: ano, jiste, starsi aukce - nevyjadroval jsem se k oceneni, ale k tomu, ze jste medaili v tomto provedeni nenasel.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
William: ano, jiste, starsi aukce - nevyjadroval jsem se k oceneni, ale k tomu, ze jste medaili v tomto provedeni nenasel.

Jejdaaa ano ospravedlnujem sa pardon,pardon moja chyba ako minule.Republika a je ze replika :D
Registrovaný uživatel
Dobry den,

prosim o pomoc s urcenim medaile:

IOSEPHO PATRI PATRIAE GEN.XLI.43
AMORE ET TIMORE

AETERNA VOTA S.P.Q.RATISBONENSIS 1705
opis na hrane ktory je citatelny : PECTORA ...?... SACRAMVS ... MAVS..NIL.PETIT ..?..DEVS..
priemer 41mm
vaha 30g
material neviem urcit - zlato ? pozlatene ?
jedinu zmienku som nasiel https://books.google.sk/books?id=9vllAAAAcAAJ&dq=josepho%20patri%20patriae%20gen%201705&hl=sk&pg=PA9#v=onepage&q=josepho%20patri%20patriae%20gen%201705&f=false
idealne by mi pomohlo urcenie z nejakej aukcie alebo odkaz na literaturu
Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Malkotent: medaile Regensburg

https://www.google.cz/search?q=AETERNA+VOTA+S.P.Q.RATISBONENSIS+1705&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwiG57Oqrc3ZAhUNElAKHYE8DrUQ_AUICSgA&biw=1112&bih=859&dpr=1

https://books.google.cz/books?id=8rJbAAAAcAAJ&pg=PA5&lpg=PA5&dq=medaille+regensburg+1705&source=bl&ots=z_i8vOD-x_&sig=XC-RfkcMPlLpXxs4_r9PssXKs1c&hl=cs&sa=X&ved=0ahUKEwiE1ffbrs3ZAhWOJlAKHQpuB6sQ6AEIRzAE#v=onepage&q=medaille%20regensburg%201705&f=false

(...)
« Poslední úpravu provedl(a) numismat v 2. 3. 2018, 10:54. »
Moderátor
Malkotent: jaka je tloustka medaile?
Registrovaný uživatel
tloustka je 2mm (merane pravítkom :)
_______________
Moderátor
Pokud neni medaile v plose vyrazne tenci nez hrana, pak velmi priblizně objem medaile je 2,639 cm3 a hustota 11,36 g/cm3, coz je blizko Ag. Zlatá by mela kolem 50 g - takze si myslim, ze i pri kumulaci chyb mereni a vypoctu je mozne zlato vyloucit. Obvykle jsou tyhle orientacni vypocty kupodivu pomerne presne. (Samozrejme by bylo lepsi i objem zmerit presně.)
Registrovaný uživatel
Dakujem numismat - logikou to sedi :) skusim este opacit aukcne domy a hladat dalej
_______________
Registrovaný uživatel
nasiel som ju tu, ale presnejsie rozmery a material som z textu nevycital .. :roll:

https://books.google.sk/books?id=6_xYAAAAcAAJ&dq=Numismata%20Historica%20annorum%201705&hl=sk&pg=PA503#v=onepage&q=Numismata%20Historica%20annorum%201705&f=false
_______________
Registrovaný uživatel
Tak informacne: spektralka povedala cca 900vka striebro pozlatene ..
_______________
Moderátor
Malkotent: Tak je videt, ze i ten muj "primitivni" vypocet mel nejakou vypovidaci hodnotu a zlato vyloucil. Nejvetsi chyba muze nastat u mereni tloustky, a po vypoctu u rozhodovani mezi Ag a obecnym kovem, mezi kterymi neni takovy rozdil hustoty jako u zlata.
Registrovaný uživatel
Urcite ano numismat - dobry vypocet ;) dik
_______________
Registrovaný uživatel
No Nazďo chlopy. Na psa prišiel mráz, tak som nútený predať cca 50-60 možno aj 100medailí ktoré sa nazbierali za roky. Ešte som neni 100% rozhodnutý ktoré medaile opustia moju domácnosť. Chcem Vás pekne a s pokorou poprosiť, poradte prosím, kde najlepšie predať medaile, kde najlepšie zainzerovať, kde je najlepšia komunita zberateľov. Vačšina mincí pochádza: RU, Nemecko, Francúzko, V. Británia....Prikladám pár ukážok. Prepáčte za nesprávne mierený príspevok, ale nikdy som nepredával, ale len kupoval. Ďakujem za akúkolvek spatnú vazbu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Asi do nějaké aukce ;)
Prodat můžeš i tady ale musíš uvést pevnou cenu.
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/pravidla-diskuzniho-fora-sberatel-com-14958x1136
bod č. 7
Registrovaný uživatel
Jak píše kolega, tady s pevnou cenou nebo do aukce. Pak přes ebazary apod.. Možností je hodně, někdy dosažené ceny překvapí a někdy zklamou. Sběratelství nemá logiku :) .
Registrovaný uživatel
Prosba.
Skleněná plaketa 70 mm sv. Václav dle výročí 1010 od smrti byla udělána v roce 1945.
Nevíte někdo něco bližšího? Autor....
Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Další prosba.
Medaile tombak (bronz) z roku 2010 40 mm.
Nepoznáte někdo iniciály autora? Případně počet kusů :) .
Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
kolegovia,niečo mi pribudlo nedávno do zbierky táto medaila: Jozef I. korunovácia v Bratislave dňa 9.decembra 1687 autori G.Hautsch/ L.G.Laufer priemer 29mm váha 10,74g akurát materiál je trochu pre mňa záhada - razené hlavne striebro,ale taktiež vraj bronz,no mne toto príde ako meď,čo vy nato?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
rád by som ešte poprosil,keby niekto o tejto konkrétnej razbe vedel čokoľvek napr. doporučiť mi nejakú literatúru alebo web,proste hocičo - budem mu povďačný - väčšinou vychádzam z kvalitne spracovaného katalógu Coronatus Posonii,ktorý vyšiel na základe slovensko-maďarskej spolupráce v roku 2015
Registrovaný uživatel
Domnívám se,že v tehdejší době nerazili z bronzu,jenom ze stříbra,mědi a cínu.Bronzové medaile jsou novoražby.
Registrovaný uživatel
Bohužel v Haimannově slovníku není uveden materiál.
Tato?
https://www.ma-shops.com/saenn/item.php?id=23683&lang=en

Nemohu to ničím doložit, mám to jen zprostředkovaně, ale domnívám se to samé jako kolega valhubert.
Měl bych si zjistit více, ale já medaile z této doby nesbírá. Zkusím se poptat povolanějších.
Registrovaný uživatel
áno presne táto,už sa nachádza v mojej zbierke a zatiaľ ďakujem za snahu,podobný (pravdepodobne) medený kúsok som hľadal všemožne,ale nenašiel som nikde,tak som kúpil tento a vôbec neľutujem,práve naopak práveže v takomto autentickom stave sa mi pozdáva najviac
Registrovaný uživatel
Ahojte potreboval by som trochu poradit, nasiel som medailu, ktora sa mi velmi pacila. (maria terezia) a nevsimol som si pri medaili uvedene madarske:

"utánveret"
Co vam poviem lama :) (musel ma na to upozornit kamarat)

Tuto medailu som nasiel aj vo vacsich aukcnych domoch uvedenu ako
"Oficiální pozdější ražba Hlavního mincovního úřadu Vídeň."

Vedeli by ste mi prosim pomoct, kde je to znacene kam sa divat? Pripadne nejake katalogove urcenie tychto neskorsich razieb.

Vdaka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1