Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Vykupminci.cz
Numisargo

Stolní medaile a plakety

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Začal jsem dělat trochu pořádek v medailích ČNS a chtěl bych se optat na medaili Českých Budějovic z roku 1977.Vždy jsem si myslel,že je stříbrná bez puncu.Což se v té době dělalo.Ale ta moje medaile váží jen 24,62 gramu.Přitom by měla mít 29,50 g.Pan Foukal+Mrštík uvádí v katalogu medailí ČNS,že existují technické odražky v menších počtech.Jsou vyrobeny z bronzu a postříbřeného bronzu.U té postříbřené uvádí váhu 25,6 gramu.Zajímalo by mě,zda ta stříbrná měla punc a zda ta moje by mohla být ten postříbřený bronz?Díky za info.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ag byla puncovaná:
http://www.nume.cz/salova-aukce/cns-praha-63-2425
Bronzové a poAg odražky od každého druhu cca 20 ks. Realita....
Registrovaný uživatel
taho-děkuji.Takže by to tedy měl nejspíš být stříbřený bronz.Je to tak?
Registrovaný uživatel
Přesně tak - stříbřený bronz. Taky ho vlastním. Jsou to takové zajímavosti
Registrovaný uživatel
Mám tu ještě jednu hádanku.Vlastním repliku půl tolaru tzv.lehkého guldineru 1506 z roku 1972 s monogramem Andreje Petera .Stříbro 900/1000.Váha ani ostatní data na přidané kartičce nejsou.Mince je v zapečetěné kapsli,tak nechci rozbalovat.Průměr asi tak 38 mm(pravítkem).Nyní se mně dostal do rukou podobný kousek,ale váží 24,65 g ,průměr 42 mm.Je puncovaná 900/1000.Pokud ta předchozí nemá punc na hraně(tam nevidím),tak je nepuncovaná.Raženo v roce 1974 a monogram je též jiný.Nevíte co to je?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tady jsou některé varianty vč. AP a případně i ceny:
https://www.google.com/search?rlz=1C1AVFC_enCZ803CZ803&biw=1280&bih=579&tbm=isch&sa=1&ei=An1QXM7eGbHksAfjgIqAAw&q=andrej+peter+guldiner+aukce&oq=andrej+peter+guldiner+aukce&gs_l=img.12...0.0..81837...0.0..0.0.0.......0......gws-wiz-img.f7H4F-DvHag

Tyhle značené repliky byly doménou Kolářského. AP už byl asi unaven z budovatelských medailí, tak udělal tuhle pěknou repliku.
« Poslední úpravu provedl(a) taho v 29. 1. 2019, 17:23. »
Registrovaný uživatel
Právě ten monogram je jiný,na obrázku před datem výroby 1974-nic mě to neříká.Na té medaili co mám v pouzdře není punc a je tam AP-Andrej Peter 1972.Na té záhadné je punc pro stříbro 900/1000+písmeno J,což by mohl být Jablonec?A také je číslovaná,což ta z Artie není.Prostě je to něco jiného.Zajímalo by mě kdo to dělal a kde.Na netu jsem nic nevyhrabal jen Leichter Guldiner 1972 od A.Petera.
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/medaile-a-peter-1974-kremnica-ag-900-6939326159

V Haimannově slovníku, ale uveden není ani jeden.
Registrovaný uživatel
Tak se nedá nic dělat,budu mít další záhadný kousek a třeba jednou se dozvím o co jde.Díky za pomoc.
Registrovaný uživatel
Prosím tě, můžeš mi upřesnit. 1972 jsme určili. je to AP. Zbývá 1974. 1974 na Aukru prodán jako dílo AP.
Zkusím požádat znalce AP o upřesnění 1974.
Registrovaný uživatel
Priatelia poradí mi niekto z Vás aspoň približnú cenu? poprípade iné informácie týkajúce sa tejto medailičky? Ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=2197&lot=1649
Registrovaný uživatel
paully dle kolegy je možné, že byly upraveny razidla AP
Nejsem znalec punců, ale kdyby se podařilo určit, tak zjistíme zemi původu dle mého.
Registrovaný uživatel
pro paully:
gorila napsal
Taho, ten punc je divný.
- tvar kartuše
- číslo 2 je pro ryzost 925, číslo 3 pro 900
- písmeno J odpovídá Jablonci nad Nisou ale jeho umístění v puncu odpovídá vzniku po roce 1992, ale zase nesouhlasí jeho pozice vůči číslici 2
Registrovaný uživatel
pauly: Bylo by možné ten punc vyfotit pořádně (kolmo, makro, atd.)?
Registrovaný uživatel
gorila-Až dnes jsem zaregistroval,ale lepší už to nevyfotím než je nahoře.Po kliknutí se obrázek ještě zvětší.Punc je opravdu podivný.Zajíc tam je,ale měla by tam být 3 pokud se jedná o stříbro 900. A na tom puncu je spíš 2 a J.Což je nelogické.Zajíc a 2- punc S40 se používal od roku 1920-49.Pak byl kamzík a zajíc se vrátil až v roce 1957,ale s 3! -punc S67. Punc ,puncovního úřadu by byl také menší a jinde.A ani písmena G?L nevím co znamenají.Myslím ,že navštívím puncovní úřad a optám se.Dám vědět jak jsem pořídil. Jinak Aukro a moje medailka je totožná.
Registrovaný uživatel
Dám nové foto,ale obávám se,že to je tak nejlepší co se svým vybavením dokážu!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
taho-též díky za pomoc v pátrání!
Registrovaný uživatel
Zajačik ušiačik to nie je, nie je to ani punc, ale rakúska dovozová značka vtáčie krídlo pre cudzí tovar, používaná v rokoch 1922-2001, niekde udávaný rok 1925, pre striebro 900/1000, arabská číslica 2 a puncový úrad J - Insbruck. Punc bude tá machuľa vpravo od čísla 900.
Registrovaný uživatel
Tedy to bylo rychlé-díky!A je částečně po záhadě-kde bylo vyrobeno,kým,to už se asi nezjistí.Jen jsem porovnával ražbu A.Petera a tu s ,,Innsbrucku" a ta se mně zdá hezčí.I když mě napadá,že to klidně mohli dovézt od nás a dát tu dovozovou značku.
Registrovaný uživatel
stator napsal
Zajačik ušiačik to nie je, nie je to ani punc, ale rakúska dovozová značka vtáčie krídlo pre cudzí tovar, používaná v rokoch 1922-2001, niekde udávaný rok 1925, pre striebro 900/1000, arabská číslica 2 a puncový úrad J - Insbruck. Punc bude tá machuľa vpravo od čísla 900.

Preložím.
Kaňka. ;)
-s-
Moderátor
Na 2.fotce je videt, ze ta "kaňka" neni punc.
Registrovaný uživatel
Je to puntík ako na opačnej strane, pred HLA...Asi.
-s-
Moderátor
celkem 4 puntiky
Registrovaný uživatel
To GL 900 je na některých švýcarských ražbách.
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1