Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Vykupminci.cz
Numisargo

Stolní medaile a plakety

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 43 44 45 46 47 48 49 50 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Možná venku. Těžko říci. Jen trh rozhodne.
Registrovaný uživatel
SNS Martin
Řekl jsem si, že ukázka tvorby medailí a plakety od našich sousedů by mohla být přínosem a příjemným oživením tohoto odkazu. V případě zájmu budu rád, když se další kolegové připojí.
Za sebe si myslím, že pobočkové medaile vždy patřily, patří a budou patřit k tomu nejlepšímu, co lze vidět.

Poslední medaile vyšla v letošním roce - listopad 2022 a uvedu i technická data Ag medaile.
Další dvě položky na ukázku 2018 a 2021. Jsem sběratelský amatér a prezentace je se souhlasem SNS Martin.

Autor medaile: Štefan Novotný
Autor námětu: Ing. Vladimír Bullo
Materiál: stříbro 1000/1000, cca 100 g
Průměr: 60 mm
Náklad: 56 Ag - číslované (55 ks v Cu)
Ražba: Castax Slovakia, s.r.o., Trenčín
Text průvodní kartičky: Mgr. M. Kurpel

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mal som za to, že toto je čs fórum, tak od akých susedov... ;-) Preukazujú to dokonca aj samotné prezentované razby.
Ďakujem ale kolegovi za milý post. Treba prezentovať aj súčasnú tvorbu. Novotný je náš osvedčený špičkový medailér, svojho času dokonca vedúci ateliéru Kremnickej mincovne. Veríme, že čoskoro vzniknú od neho aj medaily pre Medailérsky klub
Registrovaný uživatel
:)
Mně to "od sousedů" přišlo takové, jak to má fungovat :D .

Jsem zvědav na ty medaile.

Děkuji za příspěvek.
Registrovaný uživatel
Toto je naša aktuálna reedícia prvorepublikovej medaily, nasledovať bude ale nová tvorba

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Medaila na návštevu kráľovského páru v hornouhorských banských mestách, Viedeň, 1751.
Som rád, že sa mi na koniec roka podarila táto vecička. Súvisí totiž s baníctvom. :)
Info:
https://machochlapovic.com/sk/medaily-k-navsteve-stredoslovenskych-banskych-miest

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkná medaile i s popisem. To se jen tak nevidí.
Registrovaný uživatel
Dobrý den.

Chtěl bych se vás zeptat, jestli někdo nevíte, jakou mají hodnotu tyhle tři plakety.

Průměr je 70 mm, krabička asi není originál, nepasují v ní otvory. Štítek nevím zda k tomu patří.

Jednou jsou foceny s bleskem, jednou bez, osvětlené žárovkou.

Foto je v příloze. Děkuji.

Karel

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Máte je doma a nebo jsou stále k prodeji - viz hodnocení prodejce?
https://www.aurea.cz/katalog/medaile/nase-uzemi/csr-do-r-1992/ae-medaile-1978-mincovna-kremnica-za-zasluznu-pracu-70-mm-nzab1978mincovna

https://aukro.cz/medaila-statna-mincovna-kremnica-1978-za-zasluznu-pracu-a-peter-6978682172

Autor A. Peter. Zkuste více prohledat net.
Registrovaný uživatel
William napsal
Dobry den,priatelia chcel by som vas poprosit o ohodnotenie a ocenenie tejto medaile Ján Koniarek - Medaila k výročiu založenia Pribinovho kostola v Nitre 1933.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Ahoj mohu poproit o Tvůj kontakt, napiš mi prosím, díky kolja1@centrum.cz
Registrovaný uživatel
LUKYNA napsal
,

Ahoj mohu poproit o Tvůj kontakt, napiš mi prosím, díky kolja1@centrum.cz

A proč to prostě nenapíšeš sem?
Registrovaný uživatel
taho napsal
Symposium "Hornická Příbram ve vědě a technice".
V knize K. Zemana je uvedena, ale není zde počet ražeb.
Tombak, 50 mm, 72,25 g a je na hraně číslována.
Byla i po Ag i po Au. Nevíte někdo počet ražeb?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Ano byly i postříbřené a pozlacené....napiš mi a pošlu sbírku těchto medailí kolja1@centrum.cz
Registrovaný uživatel
Chlapi rad by som sa pochvalil Frantiskovou medailou. Je to klasicka medaila ocenenie za zasluhy v polnohospodarstve, strieborna je na hrane puncovana A v kruzku co znamena ze ju razila mincovna vo Viedni. Zaujimava mi vsak pride signovana verzia z mosadze, ovela castejsie som tieto medaile videl strieborne, pripadne medene. Vedeli by ste prosim potvrdit moju domnienku. Vdaka za vas nazor

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
pro stredo
Tyhle medaile v Ag mám rád. Jsou v různým textem.
Od jednoho znalce a autora knih jsem slyšel názor, že mosaz se používala na pozdější ražby. Nemám to podložené a asi se určitě ozve někdo fundovanější.
Registrovaný uživatel
Ono celkovo razby viedenskej mincovne su velmi zaujimave aj ked zial pre mna z velkej casti nezname. Poznam medaile znacene HMA ako oficialne neskorsie novorazby. Poznam razbu ako je tato (strieborna) znacene na hrane s A v kruzku, co by mala byt starsia razba viedenskej mincovne, evidentne vsak existuju aj stare strieborne bez A v kruzku, dokonca aj presne taka ako som sem vystavil, co mi asi TAHO potvrdis. A tie mosadzne su uplna zahada… teotia s neskorsou razbou dava zmysel, ale musela by byt prec HMA obdobim
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Jsou to asi nejhezčí medaile ze všech. Pro mě je to taky velká neznámá a ještě větší záhada jsou pro mě doražby (bez značení - viz materiál, rok doražby atd.). Většinou to konzultuji s někým, Dokonce jednou jsem koupil medaili, kterou jsem porovnal již u nás s proběhlými 2 aukcemi, kde se prodala jako pravá a pak po konzultaci v obchodě a dohledání v aukci venku to bylo jasné falzum. Z těchto důvodů se ani nedivím mnoha začínajícím sběratelům, že se radši vrhnou na novější věci. Horší je, že se člověk musí při nabídce či aukci rozhodnout sám a rychle.
Registrovaný uživatel
Ty mosazné - přesněji tombakové - jsou pozdější ražby jsou jemně pískované, původní měděné pískovány nejsou. Domnívám se, že značku HMA mají ty medaile,
jejichž razidla se dělala nově ze starých modelů nebo punců, protože jsou plastická, tedy součástí raznic. Ale to je pouze moje domněnka, kterou jsem získal sběratelskou praxí.
Registrovaný uživatel
Dakujem Taho aj Valhubert. Rad by som sa pozastavil pri tom ze neskorsie mosadzne HMA su jemne pieskovane. Ano plne suhlasim pre ilustraciu prikladam typicky priklad pieskovanej HMA medaily, avsak ten Frantisek ktoreho sme riesili vyssie podla mna uplne zodpoveda mosadznym medailam a zetonom z obdobia FJI. (pridavam fotky)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
"AQUA" - liata bronzová jednostranná medaila, ~95 mm, prvá medaila z pripravovanej série 4 ŽIVLY, autor Daniel Brunovský. Okrem liateho bronzu aj liate striebro ~60 mm.

Daniel Brunovský (1959, Bratislava), člen Združenia medailérov Slovenska (ZMS).
1974–1978 Stredná škola umeleckého priemyslu v Bratislave, 1979–1985 Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave. V roku 1984 študoval aj v Ríme na Academia di belle Arte. V súčasnosti sa venuje grafike, keramickej a sklenenej plastike, nábytkárskym solitérom a šperku. Daniel Brunovský je predstaviteľom slovenskej postmoderny a umeleckej tvorbe sa venuje už viac ako dvadsať rokov. Už v začiatkoch svojej tvorivej cesty sa vyjadroval vlastným výtvarným jazykom a dodnes zostal verný klasickému médiu maľby, v ktorej hľadá vnútornú slobodu a harmóniu. Vo svojich veľkoformátových figurálnych kompozíciách podáva výpoveď prepojenia človeka s pradávnou krajinou, architektúrou a históriou. Maliar svojím jedinečným štýlom vytvára príbehy o ľuďoch, o ich najvnútornejších pocitoch a hľadá najelementárnejšie ľudské potreby, túžby a sny, ktoré sa často strácajú v modernej civilizácii. Všetky tieto prvky zaznamenáva dynamickým a expresívnym rukopisom, pričom do svojich diel často vkladá texty vo forme rébusov a množstvo symbolov, ktorými zosilňuje účinok svojej autorskej výpovede. V maľbách, v ktorých dominujú robustné postavy, predkladá vzťah človeka a kozmu, konfrontuje materiálny a duchovný svet. Základným motívom je tu komplikovanosť medziľudských vzťahov a psychická osamotenosť človeka strateného vo vesmíre. V obrazoch Daniela Brunovského ostáva vždy niečo zámerne nedopovedané, tajomné, až takmer mystické.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Řekl bych, pěkná zajímavost. Ovšem jaký ročník a jaká příležitost? Ví někdo? Díky za info.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Žeton jako poukázka na oběd ve výši 100 kč pro pořadatele členských aukcí brněnské pobočky - nyní se už nepoužívá, je jiný bez udání hodnoty.
Registrovaný uživatel
ražen roku 2015 s čísly 1 - 99 textovou stranu ryl Jarda Jelínek, rubovou s chrličem Petr Soušek
Moderátor
Taky něco k žetonům, zajímavý žeton k 139 aukci brněnské pobočky 4.9.1999
Půltolarový útes řazeny čtvrtolarovým razidlem Ag. označená 139 Klipa 27x27mm 12g připomíná vzácné mince Albrechta z Valdštejna pro vévodu je razil nájemce J.J.Jacob z Drážďan, náklad 86 kusů
Navrhl a razil: Jaroslav Jelínek
Ryl: Petr Soušek

Druhý neznámý Kůs pobočky Brno viz.opis Ag. klipa Albrechta z Valdštejna váha 14,3g rozměry 25x25mm síla střížku 3,5mm
Katalog žetonů Radima Sasínka ČNS pobočka Brno nic podobného neuvádí, zajímal by mne váš názor,či bližší info k této klipě..
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 15. 4. 2023, 13:40. »
Registrovaný uživatel
levý žeton je Sasínek 30b, pravý Sasínek 13a - protože je to ruční výroba, rozměry a váhy se mohou lišit
Moderátor
valhubert napsal
levý žeton je Sasínek 30b, pravý Sasínek 13a - protože je to ruční výroba, rozměry a váhy se mohou lišit


Díky 👍

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 43 44 45 46 47 48 49 50 > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1