Dostala sa ku mne táto vec, vyzerá to ako odražok fenigu??? alebo razidlo??
Prosím znalých fenigov existuje takáto razba? vyzerá to ako rameno s kladivom.
Zdravím, na mňa to pôsobí ako nejaká vrchná plôška pečatidla s baníckym motívom.
"všetko, čo k životu skutočne potrebujem vedieť, som sa naučil v materskej škôlke" Robert Fulghum
Majiteľ mi potvrdil že je z bronzu. Takže zrejme raznica nepripadá do úvahy. Zrejme nejaký druh pečatidla - na voskové pečate, olovené plomby ???
Ruka vyzerá že drží pracovné kladivo, aké sa používalo v baníctve, ale chýba želiezko na rukoväti.
Možno je to symbol nejakého remeselníckeho cechu???
sucky7@seznam.cz
Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.










