Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
tak jsem to zjistil
Jan Jiří Krnovský (1608 - 1621)
grešle ale letopočet ani mincmistra neznám.
Moderátor
Ano, je to krnovská grešle. Ročník bohužel není dobře čitelný, ale tyto mince se razily jen v letech 1611 - 1613.
Mincmistrem byl Valentin Janus.
Moderátor
Něco se změnilo? Friedensburg uvádí ražbu v letech 1610-12 a zmiňuje tento počet kusů ve vratislavském muzeu:
1610 - 3ks
1611 - 3ks
1612 - 6ks
Moderátor
Pardon, nezměnilo se nic, to já jsem se o rok upsal. Omlouvám se.
Jinak to bude rok 1611 nebo 1612.
Registrovaný uživatel
děkuji za odpověd.ještě jsem se chtěl zeptat mince je stříbrná nebo jen postříbřená?Moc jsem jich na netu nenašel až tady na sběrateli ve správný sekci. tímto se omlouvám že jsem ji vrazil někam jinam.
Moderátor
Za dobu co sbírám, jsem viděl 6 nebo 7 kusů. S výjimkou toho mého měly všechny setřené stříbření. Ale je tomu tak i u grešlí z jiných knížectví té doby (Těšín, Lehnice - Břeh)
Registrovaný uživatel
Zdravím. Můžete mi prosím určit tento fenik?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Bavorsko, Stephan III. a Ludwig VII. (1402-13), mincovna Wasserburg
- viz třeba zde: http://www.muenzen-shops.de/olding/item.php5?id=253985&lang=es
Registrovaný uživatel
Kdyby byl k mání, mám zájem.
sberateltom@centrum.cz
Diky.
Registrovaný uživatel
To Kucera: Moc dík za urcení.
Registrovaný uživatel
Po peclive predchozi lustraci se mi nepodarilo dohledat tyhle 2 mince.

Dekuji za pomoc s identifikaci!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
prvni je Jostuv haler, dobra vec, druhy je (asi) pomerne bezny fenik (oettingen)
Registrovaný uživatel
oliver- dekuji moc!

v https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/neurcitelne-necitelne-mince-3675x52 jsem se docetl ze v nedavnem "grosovem vydani" folia numismatica bylo o nem nejake pocteni... Jestli by ho nekdo nahodou mel v el. podobe nebo se mu chtelo elektronizovat, byl bych za nej moc vdecen.
Moderátor
vzhledem k tomu, ze je to pomerne nove cislo, spis bych to doporucil objednat, prece jen to neni nic, co by uz nebylo dostupne a muselo se scannovat:

http://www.mzm.cz/e-shop/folia-numismatica/

clanek ma tusim 24 stran a je to takovy katalog dosud znamych typu (zahrnuty jsou i nove zaznamenane Jostovy denarove penize), pro ukazku:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mohl by mi nekdo pomoci s urcenim tohoto drobacku? Diky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Moderátor
Sasko - Míšeň
http://www.ma-shops.net/brom/item.php5?id=100304003&PHPSESSID=5apjn22fd4bfdigsmf7gkksai2
Registrovaný uživatel
Kucera: Diky, mohl byste mi napsat na mail. trutnov@centrum.cz neco bych potreboval.
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Registrovaný uživatel
Ahojte pani prosim potreboval by som trochu pomoct s par fenigmi predpokladam Premysla Otakara II, ale som tu trosku Alenka v risi divov, vedeli by ste mi s tym prosim trochu pomoct.

Dopredu dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
č.2.+6. - Přemysl Otakar II. jako rakouský vévoda (1251-76), fenik, mincovna Vídeň, literatura CNA B166

č.3.+7. - dtto, literatura CNA B167

č.4. - Fridrich Sličný jako římský král (1314-30), fenik, mincovna Vídeň, literatura CNA B219

Ostatní musí určit zdejší experti.
Registrovaný uživatel
Srdecna vdaka Kucera pomohol si mi a som velmi rad ze si potvrdil moj odhad s P. Otakarom II posledne dve su pre mna najvacsia zahada ale tu nam asi pomoze rozlustit az PavelGregor

Este raz vdaka
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
expert nejsem, jen pridam nejaky postreh

prvni a treti jsou dobova falza, velikost 4, 6, 8 a 9 (prip. mozne dobove okrojeni) by dle meho nazoru ukazovalo na uhersky puvod (v uhrach byly razeny napodobeniny rakouskych feniku, vyznacuji se mensi hmotnosti / prumerem). takztez se lze setkat s "falzy uherskych napodobenin rakouskych feniku", aby toho treba nebylo malo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

1 a 3 jsou pravdepodobne pocinovane medene strizky, u 1 je ale puvodni pokoveni uz zrejme s jistotou nezjistitelne, u 3 je to lepsi, mozna by pomohla VELMI detailni fotka.
Registrovaný uživatel
Dakujem Oliver, ten uhorsky povod je velmi pravdepodobny
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
1) Falzum, které mělo napodobovat víd. fenik Albrechta V., Koch Fa6
3) Falzum napodobující kráčející kavku. Něco podobného, jako v Kochoj v tab.25 číslo XV. Ta samá mince v Kochoj není, ale na Slovensku jsou tyhle měděné falza jedny z nejčastějších.
5) Albrecht II. , Koch B236. Fenik je vzhůru nohama. Navíc to je varianta, kde je ta potvora zobrazená zleva. To je možná to, co Vás mátlo.
8) Uh.napodobenina víd. feniku. V originále by se pravděpodobně jednalo o Přemysla II. něco jako Koch B178. Bohužel hlava není doražená, takže přesněji neurčím (nutné otočit o 90°proti směru digitálek) Taky by to mohl být beránek s křížem na tyči.. Jediný, co je stopro, že se jedná o uh. napodobeninu.
9) Albrecht II. ostříhaný fenik Albrechta II. Koch B236. Mohla by to i být uh. napodobenina.
Moderátor
Místo drštičky má být osmička. Zapoměl, jsem, že to překlopí na smajlíka.
Moderátor
rada pro vsechny 8) piste takto:

8[b][/b])


toto:

8)


dela smajlik 8)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1