Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » stříbrné mince - pobídkový dárek

Vykupminci.cz
Numisargo

stříbrné mince - pobídkový dárek

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím pěkně, mince jsou pro mne pole neorané, ale pro jednoho vnoučka, kterého chci odradit od bitcoinu zvažuji koupit nějaký pytlík stříbrných mincí z nějaké nabídky na webu. Čistě jenom pro určitou hodnotu, že je to stříbro a hodnota zůstává. Předpokládám, že mince nejsou zcela ze stříbra, ale s příměsí? mědi? Tak 90% stříbra? Asi jak která. Ale zcela lidově řečeno, pokud bych koupil kilo stříbrných mincí a dal za ně 20 tisíc, tak asi člověk neprohloupí. Říkám to správně?
Samozřejmě nechci kilo, ale prostě nějaký konvolut.
Za radu děkuji.
Moderátor
koolabs napsal
Prosím pěkně, mince jsou pro mne pole neorané, ale pro jednoho vnoučka, kterého chci odradit od bitcoinu zvažuji koupit nějaký pytlík stříbrných mincí z nějaké nabídky na webu. Čistě jenom pro určitou hodnotu, že je to stříbro a hodnota zůstává. Předpokládám, že mince nejsou zcela ze stříbra, ale s příměsí? mědi? Tak 90% stříbra? Asi jak která. Ale zcela lidově řečeno, pokud bych koupil kilo stříbrných mincí a dal za ně 20 tisíc, tak asi člověk neprohloupí. Říkám to správně?
Samozřejmě nechci kilo, ale prostě nějaký konvolut.
Za radu děkuji.


Za kilo stříbrných minci dáte určitě mnohem víc než 20 000 Kč. Chcete-li získat stříbro za co nejrozumnější cenu, tak kloučkovi kupte třeba stříbrnou tabatěrku, kterou sem tam získáte třeba na Aukro i pod výkupní cenou stříbra. Po vyčištění jí vnoučkoví naplňte bonbónky nebo čokoládovými penízky a uvidíte, jakou bude mít radost :-)

Mně takhle táta také kdysi úspěšně podaroval.
Moderátor
Třeba něco takového s váhou cca 200 gr. stříbra o ryzosti 900, co jsem před nedávnem koupil na AUKRO v podstatě za výkupní cenu stříbra.


Myslím, že taková stríbrná krabička s vyrytým závodním autem by se vnoučkovi líbila...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Né, děkuji
krabička krásná, věřím, že spousta předmětů je krásných.
Ale jeden vnuk snad začne známky a tak bych chtěl motivovat do mincí. Spatřuji v nich větší potenciál, než ve známkách, kterými se zabývám.
Když tak se s dovolením ještě zde poradím, pokud budu mít konkrétní tip.
Jinak já osobně jsem si ze stříbra kdysi pořídil cibule, to jsou také hezké exponáty. Precizní.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
ještě včera jsem si chtěl ověřit prodejní hodnotu stříbrných mincí obecně, tak jsem u dvou webových portálů udělal sondu. Výsledek mě trochu zklamal. Koukal jsem na web
https://en.numista.com/catalogue/pieces7367.html
a pak na prodané, nabídky s příhozy na Ebay.
Zprůměrovaně mi vychází hodnota stříbra kolem 15 korun za gram.
Pokud dám příklad,
jedna ze tří mincí byla
Österreich 100 Schilling 1976 Insbruck. Váha 23gramů.
Na ebay průměr prodeje 12. Sofort kaufen se nabízí za 13, na 10 se dá vidět příhozy.
U portálu numista jsou výsledky zde:
Katz
Aukce 101
Katalogové číslo 369 Internetový archiv 18. listopadu 2023UNC USD 5.36
Katalogové číslo18 Července 2023 Neurčený UNC USD 11.78
katalogové číslo 1411 Internetový archiv 28 Čvn 2023 Neurčený UNC USD 10.71

Takže pro mne závěr, zkoušet nalézt a vysoutěžit cenu do 15kč za gram.

Ale plně chápu, že zde hraje roli i stav a vzácnost mince.
Registrovaný uživatel
Být Vámi tak vnoučkovi žádné mince nekupuji, a koupím rovnou stříbrné cihličky. Levné mince do 15 Kč za gram budou ve většině případů beznadějné šroty, které radosti moc neudělají.
Pokud chcete koupit stříbrné mince, tak kupte mince, které budou alespoň trochu hezké a vzhledově atraktivní. Dnes lze u všeho nalézt cenové srovnání, a stále lze ještě nakupovat za rozumnou cenu.
Adalbert
Moderátor
koolabs napsal
Takže pro mne závěr, zkoušet nalézt a vysoutěžit cenu do 15kč za gram.


Za 15 Kč za gram bych Vam mohl dodat rakouske 100 silinky (ryzost 640) - tedy 360 Kč/ks, nemecke 10marky (ryzost 625) - 233 Kč/ks, ceskoslovenske 50 a 100 koruny 1946-49 (ryzost 500) - 150 a 210 Kč/ks, ev. dalsi mince. V pripade zajmu mi napiste na numismat@seznam.cz, dekuji.
Registrovaný uživatel
Děkuji Vám za doplnění, pomohlo mi k závěrečné úvaze.
Moderátor
koolabs napsal
Děkuji Vám za doplnění, pomohlo mi k závěrečné úvaze.

Nevim, zda jde o reakci na muj prispevek - pokud ano, jiste jste dospel ke spravnemu zaveru, ze mince vyssi ryzosti budou drazsi.
Ostatne i treba Safina vykupuje za vic nez 15 Kc/g (ryziho stribra).
Mohu samozrejme dodat i mince vyssi ryzosti.
Registrovaný uživatel
Děkuji za dodatečnou reakci, jen ještě vysvětlím.
Adalbert- jak píši výše, cílem je zkusit zájem o sběratelství mincí. Nákup pouze investičního stříbra v dítěti zájem o mince nepodnítí. To spíše jako dárek k vánocům.
Numismat- Ano, v průběhu snahy dostat se do reality jsem registroval rozdílné urovně ryzosti, tudíž i odpovídající výši prodejní hodnoty.
Vaši nabídku si nechám na později, to už je o tom kupovat konkrétní mince. Mám aktuálně přihozeno na nějaké konvoluty a v závěru jsem to ponechal na max. výši cca 10kč/gram s ohledem, že v takových balíčcích jsou zcela jistě většinové ryzosti 500/1000.
Mým cílem opravdu není tomu začít uplně rozumět, nechci se zde ztrapnovat laickými názory. A diskuze mi opravdu pomohla. děkuji
Registrovaný uživatel
Chtěl jsem ještě svůj příspěvek opravit, ale upozornilo mne to, že k této akci nemám oprávnění. Proto dopisuji-
U té ilustrační mince Österreich 100 Schilling 1976 Insbruck je ryzost 640, takže Vaše cena 360 je seriozní.
Jak ale u sběratelů víte postrádal bych zde určitý akcent soutěživosti a radosti nad případným úspěchem při získání třeba i výrazněji nižších cen.
Moderátor
koolabs napsal
Chtěl jsem ještě svůj příspěvek opravit, ale upozornilo mne to, že k této akci nemám oprávnění. Proto dopisuji-
U té ilustrační mince Österreich 100 Schilling 1976 Insbruck je ryzost 640, takže Vaše cena 360 je seriozní.
Jak ale u sběratelů víte postrádal bych zde určitý akcent soutěživosti a radosti nad případným úspěchem při získání třeba i výrazněji nižších cen.

Rozumim, urcite se Vam podari stribrne mince koupit levneji v nejake aukci, ale chce to trpelivost.
Registrovaný uživatel
Momentálně je spotová cena Ag (1000/1000) cca 20 Kč za gram. Cena stříbrných mincí se moc neodvíjí od ryzosti.

Čímž nezpochybňuju nákup Ag mincí pod spotovou cenou.

Tuhle nedávno šly (výše maximálního příhozu) R-U desetikoruny v jedné aukci pod spotovou cenou Au.
_______________
Jedna dvě, Baba jde. Jde si Jaga pro tebe.
Registrovaný uživatel
děkuji za další info,
zatím jsem prohral
dvě aukce, na druhé bylo 1500g mincí a konečná cena byla 16000.
zde pro mne hrálo roli že to bylo z Anglie takže plus poplatky .
nespěchám a pokud to nakonec cele zavrhnu, nic se neděje.
největší nabídka j z USA, kde se mi to také už nepozdava...
Moderátor
A nechcete misto stribra treba pametni 5marky SRN z obecneho kovu? Daji se sehnat za nominal - asi 10 ks bych mohl i dodat :) - a vymenit za eura jdou bez casoveho omezeni.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » stříbrné mince - pobídkový dárek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1