Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » Stříbrné pamětní mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Stříbrné pamětní mince

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, sbírám stříbrné pamětní mince ČNB (poslední asi dva roky). Zatím jsem mince co jsem kupoval kupoval jen po 1ks do sbírky, ale když vidím že některé z nich se dají hoooooooodně výhodně prodat, tak uvažuju že bych si jich koupil víc a některou třeba aji časem prodal, nejlíp nějakýmu překupníkovi, páč bych po sběrateli nemoh chtít takový nekřesťanský peníze, vzhledem k pořizovacím cenám mincí. Proto by mě tak zajímalo, u které mince co vyjdou příští rok předpokládáte slušný nárust ceny? Třeba ta co vyjde v únoru - Karel IV - vinice, jak to s ní vydíte? A pište aji celkově vaše zkušenosti a rady ohledně tohoto hobby a co třeba aji jinýho sbírat (rád bych začal s něčím jiným aji, třeba antika(trochu velký sousto).Díky
Registrovaný uživatel
To Boss:čeče poradíme špatne a budeš chcieť na nás ušlýýýýýýý zisk??? :shock: :twisted: :mrgreen:
Moderátor
Tot samozrejme otazka,je to vice mene sazka je treba to promyslet.Myslim ze treba Karel IV vinice na ktereho se ptas by nemusela byt marna,podivam-li se do minulosti tak mince s Karlem IV hodnou maji.Dobra investice muze byt i technicke muzeum a hokejovy svaz,muze se stat ze muzeum potazmo hokej svaz odebere cast nakladu pro sve potreby a to muze zrychlit narust ceny.
Zalezet bude take na tom jak vysoke naklady techto minci budou.Dobre je obcas procist nejake fora na netu(diky tomu se mi treba vcas povedlo odchytit navic nekolik minci jednoty bratske).Nicmene je to pouze muj nazor ktery ve finale nemusi vubec platit,ale vyhoda oproti burze je ze pokud bude spekulace licha a ceny nahoru nepujdou neprijdes o vklad.
Jinak i po sberateli muzes chtit nekrestanske penize nebot potrebuje-li takovy sberatel nutne doplnit chybejici minci do sbirky nic jineho nez zaplatit nezbyva.
A jeste poznamka na zaver ke spekulativnim nakupum bych se spis nez na stribrne zameril na soucasne ceske zlate.
Registrovaný uživatel
Diky za odpoved, videl sem ze zlaty mince sou fakticky raj spekulantu, me ale zrovna o zisk na tomdle nejde, bohate mi postaci kdyz si koupim treba ty dve stribrny mince jedne serie, jednu casem prodam ze ziskem a tak se me zaplati i ta prvni, takze ziskam krasnou minci do sbirky prakticky zadarmo.
Ale kdyz uz jsem u tech zlatych tak me tedka nastvalo kdyz sem dneska videl na aukru prodavat minci co teprv vyjde (vodni mlyn) za peknej balik. Tohle je hrozne nefer vuci sberatelum, kdyz si je nekdo zamluvi hromadne predem a na sberatele uz nevyjde...
Registrovaný uživatel
:lol: :mrgreen: neberiem to ako špekuláciu,povedal by som rozumná investícia,typu akcií. ;)
Moderátor
No. když jsem viděl, za co se prodaly 200Kč proofky na aukru, mám dost velký cukání je střelit a jednorázově splatit hypotéku na pozemek. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
to pavelgregor:čo nie je dá sa napraviť. :mrgreen: :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Zajímavosti » Stříbrné pamětní mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1