Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » stříbrné příbory?

Vykupminci.cz
Numisargo

stříbrné příbory?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím, zda by mi někdo pomohl rozluštit tyto značky na příborech. Jedná se o puncovní značky nebo nějaké značky výrobce? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mohla by to být Velká Británie.
Pokud ano je značka WC, nebo WG monogramem výrobce - lze velmi snadno dohledat. S = rok výroby. Další značky jsou puncy - pokud je to stříbro, ale může to být i postříbřené a potom je tam značka puncovního úřadu. Vše uvedené je podrobně k dispozici na u.k. silver hallmarks a na mnoha dalších stránkách. Já bych Vám to klidně našel, ale z těch Vašich fotek se to přesně určit nedá.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Striebro to nie je, punce tam nie sú žiadne, ale je to galvanicky postriebrený kov Britannia Metal, zliatina cínu medi a antimónu.

Výrobca: WG= William Gallimore, S=Sheffield, Anglicko 1863-1891, EP=electro plated, B= Britannia Metal, môže však značiť aj kvalitu postriebrenia B.
Registrovaný uživatel
Díky za tip, už jsem to na netu našel. Je to opravdu postříbřené, ale dočetl jsem se, že se jedná o docela uznávanou značku. Věcná škoda, že se nejedná o kompletní sadu.
Registrovaný uživatel
Adalbert napsal
může to být i postříbřené a potom je tam značka puncovního úřadu.

Značka puncového úradu pri postriebrených výrobkoch nie je, ale iba ochranná známka výrobcu.

William Gallimore zaregistroval ochrannú známku v Sheffielde v roku 1867.
Registrovaný uživatel
pretorian000 napsal
Díky za tip, už jsem to na netu našel. Je to opravdu postříbřené, ale dočetl jsem se, že se jedná o docela uznávanou značku. Věcná škoda, že se nejedná o kompletní sadu.



Ta lžíce s kočičkou k těm dalším nepatří. Je to část dětského příboru.
Registrovaný uživatel
Ne lžička, ale vidlička. Mám z dětství stejný příbůrek, myslím, že jeho výrobce je Sandrik. Na vaší foto značku nelze rozeznat.
Registrovaný uživatel
Dobry den, nevite co je to za znacky.... poznam hlavu Diany ale ty ostatni nevim. U nožů a vidli cek me zajima hlavne ta vlaštovka.
A nevite jestli tyto pribory maji nejakou hodnotu? Dekuji za odpoved.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Takýmito obrázkami vytvárate ďalšiu hádanku, čo k čomu patrí. Fotografovať treba aj celý predmet a značky a punce s fotoaparátom s makrom.

Strieborná dvojzubá vidlička. Označená je československým puncm používaným od 1.3.1921 do 31.12.1928 pre väčší strieborný tovar, má elipsovitý obrazec s hlavou šohajky hľadiacej vľavo. Stupeň rýdzosti striebra 800/1000 je vyznačený vpravo arabskou číslicou 3 a dvomi zakrivenými čiarami v ohraničení. Iniciály AP v obdĺžniku so zalomenýmy vodorovnými stranami používala firma Alfred Pollak. Vidlička bola vyrobená v rokoch 1921-1928.

Nôž č. 3. Firma Bratři Bubelové Vsetín, Karel a jeho brat Viktor Bubela. Výrobky boli značené značkou vsetínskej továrne s tvarom dvoch písmen B na stromčeku v rokoch 1901-1950.
Registrovaný uživatel
Dekuji, vyfotim znovu a lepe
Registrovaný uživatel
Tak znovu a snad lepe vyfoceno :)
Naberacka , mensi naberacka a lzice.
Naberacka-2x foto puncu.
Lžíce-2x foto puncu
Mensi naberacka-1 foto puncu.
Dekuji za rozlusteni.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na druhom a treťom obrázku pravdepodobne VCD.
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/stribrne-pribory-_post_-440436#post440436

V strede. Výrobca bol pravdepodobne c. a k. dvorný dodávateľ. Mal by tam byť punc. Orlica? aj iniciály výrobcu sú nedorazené.

AP už bolo- Alfred Pollak.
Registrovaný uživatel
https://photos.google.com/photo/AF1QipPRQAvbckhZ3TNPfH2xIOlTjb7SPrULxN4BaBnd
https://photos.google.com/photo/AF1QipOZY0ha02BDS3ua_JJzKLO_5-66id9WQu07rp0R
Dobrý den, neví prosím někdo co je to za značku na příborech? Nikde jsem to nedohledala. příbory jsou po babičce a určitě mají ví jak 50 roků. děkuji
« Poslední úpravu provedl(a) mimal v 1. 2. 2019, 12:12. »
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
mám tu malou Ag lžičku s hlavou selky 800/1000 z období 1921-27 a značkou (dost nekvalitně provedenou) "AN" v oválném poli. Známe výrobce?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravim viete o co sa moze jednat ten napis? Je to lyzicka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je tam v azbuce dvouřádkový nápis: Balkan Turist a obrysová mapka Buharska. Balkan Turist byla bulharská cestovní agentura založena v roce 1948. A měla na starosti veškerý turistický ruch v Bulharsku. Pravděpodobně to pochází z některého bulharského hotelu, anebo to byl propagační dárek.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Prosim co to znaci tento symbol? dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To máte na mlynčeku na mak? Ak sa Vám nechce sem vložiť poriadne fotografie, mne sa nechce zas odpovedať. Vyhľadajte si to na Sběrateli. O výrobcovi je tam toho hafo.
Registrovaný uživatel
Tu je dalsie foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bachmann + Vyhledávání
Registrovaný uživatel
Ok dik
Registrovaný uživatel
Dobrý den,mohli byste mi pomoct s určením stáří? Bohužel nemám víc fotek. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle celkového provedení budou ty příbory minimálně 100 let staré.
Škoda, že nepřečtu značku vyraženou na krni nože. Zkuste ji obkreslit, anebo popsat.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Zdravím Adalberte, podařilo se mi rozluštit název Sandrik, tudíž předpokládám, že to bude Alpaka,ale nevím,jestli postříbřená,nikde není značka puncu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Také Vás zdravím.
Pokud dobře vidím, má značka na krni tvar čtverce. Pokud tomu tak je, měla by v ní být růžice a opis:
SANDRIK AS
AS znamená, že jde o postříbřenou alpaku. Postříbření nebylo příliš silné, a proto se mu také říkalo postříbření II. třídy. Upozorňuji, že jde o příbory prvotřídní kvality, pouze vrstva stříbra byla oproti prvotřídně postříbřeným výrobkům o dost tenčí.
Adalbert

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » stříbrné příbory?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1