Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » Stříbrný nález - indentifikace ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Stříbrný nález - indentifikace ?

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Stříbrné něco o rozměru 13mm x 11mm. U okraje jsou písmena "A" a "K" a mezi němi šesticípá hvězda. Váha cca. 1,2g. Nevíte, co by to mohlo být? Předem díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Druhou stranu to nemá?
Registrovaný uživatel
ulomené pečetítko
Registrovaný uživatel
Skús to otlačiť do plastelíny (modelíny) a nafoť to. Mohlo by to pomôcť s identifikáciou. A aj druhá strana je dôležitá. Vyzerá to zaujímavo.
Registrovaný uživatel
a hlavně asi otočit o 180 stupňů...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Otočeno a zesvětleno ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Skoro to vypada jako nejaky knoflik. Chtelo by to fotku z druhe strany. Nebo to take turtleoverhead dokaze otocit? :)
Registrovaný uživatel
vzhledem k tomu, že už se zde nálezce dále neangažuje, je zbytečné to dále řešit bez více lepších fotografií z obou stran ... pravděpodobně to ale bude opravdu pečetítko, ale v případě, že reliéf motivu je vystouplý (vypadá to ovšem, že je zahloubený), mohl by to být samo i knoflík ...
Registrovaný uživatel
Na druhé straně nic není. Je hladká.
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Pokud to nebude dobre nafocene, jsou to jen spekulace. Mi se zda nejprijatelnejsi, ze je to knoflik. Z druhe strany bylo ocko, ktere bylo vyrvano i s casti predni strany, to se stava(lo). Ale je to zase jen a pouze dohad na zaklade jedne spatne fotky.


přesunuto moderátorem
Registrovaný uživatel
Pokusím se to pořádně vyčistit.
Registrovaný uživatel
Trošku jsem to vyčistil. Snad to ulehčí identifikaci.
První obrázek / zleva /
1 písmeno - nečitelné
2 písmeno - N
3 písmeno - A
4 písmeno - R

Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mne sa zdá, že správne otočené to je na predposlednom obrázku.
Potom sú tam len 2 písmená : "VM" :)
Registrovaný uživatel
je to vypadlé z pečetního prstenu přelom 17.-18.století.bylo to v prstenu umístněné jako gema.podle mě to patřilo někomu z městských stavů.
« Poslední úpravu provedl(a) alarich v 13. 12. 2012, 9:48. »
Registrovaný uživatel
Jestli je to pečetidlo, je opravdu nejlepší otisknout ho do formely a pak teprve vyfotit.
Registrovaný uživatel
Po otlačení iniciály by boli MV. Môže byť, ale potom mi nesedí znak na štíte.
« Poslední úpravu provedl(a) l_m_2009 v 13. 12. 2012, 9:57. »
Registrovaný uživatel
Súhlas s Alarichom, tiež myslím,že je to štítok z pečatného prsteňa. Mesiac s hviezdou môže (ale nemusí) poukazovať na prípadnú súvislosť s bojmi proti turkom.
Registrovaný uživatel
Hezke, tak je to opravdu z pecetniho prstene. To by chtelo vyhledat v matrikach pobliz mista nalezu, respektive o to by mohlo mit zajem i lokalni muzeum.
Registrovaný uživatel
Varnsdorf?
_______________
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Hezke, tak je to opravdu z pecetniho prstene. To by chtelo vyhledat v matrikach pobliz mista nalezu, respektive o to by mohlo mit zajem i lokalni muzeum.

takových pečetítek je z tohoto období mraky.myslím že pokud to není šlechtic tak je to nedohledatelné.jo a ztratit to mohl klidně 1000km od domova. ;)
Registrovaný uživatel
posílám na ukázku 3 kusy s období asi třech měsíců.prostřední kousek je staršího období.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Vzhledem ke štítu, přilbici a pokryvadlům to budou šlechtická pečetítka (i když to s tím žencem nějaký novoštítný bezvýznamný rytíř) a to první (hvězda, půlměsíc), bude nějaký Uher. Písmena ? (ale spíš jen čtvereček kvůli souměrnosti?) V (křestní) MD (rodové). Teď nemám čas, ale pokud bych si vzpomněl až se mi bude chtít ;), můžu se pokusit dohledat v maďarském lexikónu.

Zajímavé je to poslední pěčetítko - nešlo by to otisknout? Řekl bych, že je úmyslně poškozené, patrně po úmrtí majitele.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 13. 12. 2012, 13:36. »
Registrovaný uživatel
šlechtické pečetítka mají nad přilbou korunku.pokud tam není tak je to měštan.
Registrovaný uživatel
Jinak korunku do pečetidla si dával kde kdo. Aniž by byl šlechtic. Sám mám třeba s korunou stavitele mlýnů + ještě něco by se tam našlo.
Registrovaný uživatel
Nebo tady na ukázku starší kousek, materiál stříbro. Asi cechovní nebo nějakej flanďák.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » Stříbrný nález - indentifikace ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1