Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Sudetský přetisk na známce ČSR1

Vykupminci.cz
Numisargo

Sudetský přetisk na známce ČSR1

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
shareman napsal
Wjem napsal
Pavel_III napsal
nitrancan napsal
Pavel_lll : na zaklade coho usudzujete, ze sa jedna o vytvor pocitacovej tlaciarne?

Prostě to tak vypadá. Krásně je to vidět na tom horním rameni Hackenkreuzu, který má "krásně" zubatý okraj. To razítko nebo štoček prostě neudělá.


Já tedy nevím, co máte za model, ale moje inkoustová tiskárna takové "krásně" zubaté okraje nedělá...


Známkový papier má iný povrch ako papiere určené pre modernú tlač.

Ak sem nitrancan ešte príde a chce vedieť ortieľ, mal by urobiť poriadny scan prednej časti a prípadne zadnej.

Potom viem na 100% povedať či to je tlačiareň alebo nie. Ak nie, tak čo to je zač sa ja vyjadrovať ďalej nebudem. Na to nemám kompetencie. Či je to tlačiareň ale povedať viem pri dobrom scane na 100,00% ;)


Proč ne? Rád se nechám poučit.
Já do inkoustovky známky nikdy nestrkal, a ani si nedovedu představit, jak bych to dělal s jednotlivými známkami. Ještě tak by se tam snad dala strčit část archu, ale jednotlivé známky?
Napadá mě nalepit je na nějakou podkladovou A4 a tím tu tiskárnu projet a pak ty známky zpětně ve vodě odmočit/odlepit. Co by ale ta voda udělala s inkoustem, nevím... Možná s tím má někdo (Pavel III ?) zkušenosti?
Registrovaný uživatel
stefanos532 napsal
Ještě bych doplnil to levé razítko. S velkou pravděpodobností půjde o Mähr. Schönberg 1 (M44, 3b)

Skvělá práce. Taky jsem si lámal hlavu, jaké místo se skrývá na tom razítku s číslem pošty 1, ale nepřišel jsem na to.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Proč ne? Rád se nechám poučit.
Já do inkoustovky známky nikdy nestrkal, a ani si nedovedu představit, jak bych to dělal s jednotlivými známkami. Ještě tak by se tam snad dala strčit část archu, ale jednotlivé známky?
Napadá mě nalepit je na nějakou podkladovou A4 a tím tu tiskárnu projet a pak ty známky zpětně ve vodě odmočit/odlepit. Co by ale ta voda udělala s inkoustem, nevím... Možná s tím má někdo (Pavel III ?) zkušenosti?


Tí, ktorí to už roky robia na to techniky vyvinuté majú. Bez vody, bez lepidla...
Našťastie sú to šmejdy, ktoré sa dajú ľahko rozpoznať ak je dobrý obrázok alebo známka v ruke + lupa.
Len spomeniem napr.:
https://www.ebay.com/usr/damby119
alebo
https://www.ebay.com/str/dimo155
a kopec ďalších...

A vôbec nie je nápadné, že okrem tohto "tajomného pretisku" používa rovnaký font aj:
"Kreta" alebo "ASSEN" a už vôbec nie je nápadné, že je to moderný font Bay Tavern S Bold :mrgreen:

Takže, je to buď:

1) Z tlačiarne - na to potrebujem lepší obrázok

2) Fake štočok od niekoho kto je väčší frajer a vyrobil si ich.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak jo, uznávám - je to novodobá fantazie, ten font je jednoznačný...

Mě pouze ze začátku mátlo, kde by tito novodobí "výrobci" přišli na tu zapomenutou, dávno zrušenou vesnici Haidl am Ahornberg (s její dávno zrušenou poštou), o níž, odhaduji, 99% zdejších diskutérů (včetně mě) do této doby nikdy neslyšelo...
Moderátor
Wjem napsal
Pavel_III napsal
nitrancan napsal
Pavel_lll : na zaklade coho usudzujete, ze sa jedna o vytvor pocitacovej tlaciarne?

Prostě to tak vypadá. Krásně je to vidět na tom horním rameni Hackenkreuzu, který má "krásně" zubatý okraj. To razítko nebo štoček prostě neudělá.


Já tedy nevím, co máte za model, ale moje inkoustová tiskárna takové "krásně" zubaté okraje nedělá...

Je vcelku lhostejné co kde dělá tvoje tiskárna, ale tahle to prostě udělala! :mrgreen: (A hlavně, jak jsem psal, razítko či štoček to nedělá a to je podstatné.)
A zkušenosti s tím mám jen ty, co se nabízí v aukcích, a už od pohledu to je blbost a nejspíš od jednoho šikuly (hnáty zpřelámat, tiskárnu rozdupat, počítač rozbít kladivem).

Seznamy pošt existují, takže není problém cokoliv dohledat. Nehledě k tomu, že stačí dohledat jakoukoliv dědinu v Sudetech i bez pošty, ev. kdekoliv kam i nevstoupila noha říšského vojáka, hlavně když to dobře vyzní (např. přetisk chystaný pro okupaci Moskvy ..., pro obsazení Sibiře, Anglie etc., vymyslí kdejakou hovadinu). Důležitý je přetisk (i kdyby to bylo na známce se Zemanem nebo s FJI) s hackenkreuzem, neb to se vždycky zaručeně prodá.

Mnohem zajímavější je přetisk Melitopol. Ten pravda taky vznikl až po (a zřejmě v USA), ale aspoň to bylo hned, či krátce, po válce, takže se to dnes řadí mezi zajímavosti.
Moderátor
Já jsem už v době, kdy jsme řešili Fischmesterovy padělky, zkusil přetisky na inkoustové tiskárně. Nejdříve jsem zkoušel pouze přetisky, až jsem dosáhl správné velikosti, poté jsem přesně do míst na papíře, kde se přetisky otiskly, zlehka nalepil známky a projel tiskárnou. Známky kupodivu v tiskárně neuvazly a po přetištění šly bez problému odlepit bez použití vody. Přetisky vypadaly velmi věrohodně. Když vidím, jak obrovské množství známek s přetisky, které jsem v životě neviděl se prodává a hlavně za jaké ceny to kupující kupují, tak se nabídka úměrně tomu zvyšuje. Co k tomu dodat?
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Já jsem už v době, kdy jsme řešili Fischmesterovy padělky, zkusil přetisky na inkoustové tiskárně. Nejdříve jsem zkoušel pouze přetisky, až jsem dosáhl správné velikosti, poté jsem přesně do míst na papíře, kde se přetisky otiskly, zlehka nalepil známky a projel tiskárnou. Známky kupodivu v tiskárně neuvazly a po přetištění šly bez problému odlepit bez použití vody. Přetisky vypadaly velmi věrohodně. Když vidím, jak obrovské množství známek s přetisky, které jsem v životě neviděl se prodává a hlavně za jaké ceny to kupující kupují, tak se nabídka úměrně tomu zvyšuje. Co k tomu dodat?


Využiji tohoto vlákna a ověřím si. V začátcích jsem si pořídil menší sbírku protektorátu se známkami Wir find frei a tyto jsem nechal zkouknout. Z počtu 25 známek bylo 10 tištěno na inkoustovce. Kolega znalec mne upozornil, že nejednodušší je si známky vždy prohlédnout z druhé strany, inkoust se na známce většinou vydatně propíjí.
Od té doby se snažím i u jiných známek přetiskových serií vyžádat fotky z druhé strany /nedávno tak jsem nebídky přetiskových serií známek Turecka 1921, které mě právě z druhé strany byly podezřelé.

Ale je možné, že to je případ od případu a nedá se vždy spolehnout na tuto metodu, dle mého mohou být i známky pravé z druhé strany s propitou razítkovací barvou, záleží na papíru i na lepu.

Z té druhé strany je i vidět vtlak
razidla, jako třeba na některých Deutche ausgaben
Registrovaný uživatel
Při psaní předešlého příspěvku mi nešla vložit fotografie

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A po odeslání příspěvku již fotografie načíst šla, posílám tedy snímek obrazovky, dále posílám snímky Hitlera, kde je dobře vidět vtlak razidla

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokud sdílíte/citujete cizí příspěvek, fotografie k němu přiložit nejdou. Vždy jen k novému příspěvku.
Registrovaný uživatel
aha,, děkuji už to vím.
Moderátor
Tak to propití - záleží na razidle a barvě ... gumové razítko na rubu moc vidět není (protlačení) a barva? Tak třeba anilínové ... Ovšem je fakt, že ty se používaly málo.
Taky záleží na tom, jestli se přetiskovalo ručně na tvrdé podložce nebo lisem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
MikyM napsal
Pokud sdílíte/citujete cizí příspěvek, fotografie k němu přiložit nejdou. Vždy jen k novému příspěvku.

Ovšem lze to "obechcat". Prostě dám citovat - to zkopíruju, vrátím se, dám "Další příspěvek", vložím a mohu vrazit i obrázek!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Takže tohle všechno jsou falza? https://www.sbiram.cz/sudety-1938/
Moderátor
Vypadá to na to. Aspoň drtivá většina (všechno jsem to podrobně nezkoumal).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Sudetský přetisk na známce ČSR1

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1