Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Sv. Dukát Justování dukátu a nebo zkouška na kov ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Sv. Dukát Justování dukátu a nebo zkouška na kov ?

Moderátoři: Guldiner, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosil bych o pomoc a zároveň i radu. Bylo mi řečeno, že na hraně dukátu nebyla provedena zkouška na kov, ale justování dukátu. U Sv. dukátu jsem se s Justováním zatím nesetkal. Přijde mi to jako hloupost, protože to běžné platidlo nebylo, ale upomínkový dukát. Proč by někdo na takovém dukátu prováděl Justování ? přijde mi to jako znehodnocení. Pokud se v něčem pletu a nebo je tady někdo, kdo tomu opravdu rozumí, budu rád, kdo mi to trochu objasní. Posílám i foto, pro ukázku. Na 3-4 hodině, je vidět poškození, které zasahuje do perlovce. Děkuji všem, kdo mi v tomhle udělá jasno.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Justovanie sv. Václavských dukátov? To je dobrý fór. :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
To mi bylo řečeno..... Taky jsem to slyšel poprvé..... Za mne se jedná o zkoušku na kov a dukát je popravdě poškozený a snížilo to hodnotu dukátu. Paní řekla, že to poškození není a jedná se Justování a je zcela normální :-D Měl jsem totiž o Dukát zájem, protože mne tenhle ročník chybí a proto jsem se o to zajímal. Jsem rád, že jste mi mojí verzi potvrdil :-)
Registrovaný uživatel
To mi pripomenulo, ako som raz išiel k zlatníkovi s jednou starou plaketou opýtať sa, či by mi vedel potvrdiť, že je zo striebra. Ani som vetu nedopovedal, už držal v ruke nejaký pilník, čo mu tam ležal po ruke, a išiel do nej zabrúsiť. Inštinktívne som mu plaketu vytrhol z ruky a odkráčal som preč. Adrenalín fungoval, viete si domyslieť, čo som si o ňom pomyslel. On o mne možno to isté... 🥴
Registrovaný uživatel
pzberatel napsal
To mi pripomenulo, ako som raz išiel k zlatníkovi s jednou starou plaketou opýtať sa, či by mi vedel potvrdiť, že je zo striebra. Ani som vetu nedopovedal, už držal v ruke nejaký pilník, čo mu tam ležal po ruke, a išiel do nej zabrúsiť. Inštinktívne som mu plaketu vytrhol z ruky a odkráčal som preč. Adrenalín fungoval, viete si domyslieť, čo som si o ňom pomyslel. On o mne možno to isté... 🥴

Skúška striebra, postriebrenia, u zlatníka tu u nás. Opáľ to autogénom, ak je to postriebrené, tak to zhorí.. :P
-s-
Registrovaný uživatel
Je škoda, že i dnes se provádějí takové destruktivní zkoušky..... Já se popravdě v tohle tématu moc nevyznám. Ale když mi někdo řekne, že udělá zkoušku, určitě bych to odmítl :-D Pro zlatníka je to jen kus zlata a nebo stříbra. Pro sběratele to je kus historie a má to pro nás větší hodnotu..... Spousta takových hezkých věci je už dnes pryč....roztavených.... je to škoda
Registrovaný uživatel
To je jednoduchý. Destruktivní zkouška je přesnější. Nejpřesnější zkouška je přetavení.
Moderátor
Může se jednat o vadu s mincovny, přehlednutý a nevyřazený kus,nebo požkození mimo mincovnu, což je více pravděpodobné .. V jakém stavu je dukát mimo hranu? .. Vložte fota celé mince s obou stran,ať vidíme i ročník..
Registrovaný uživatel
Jednalo se o dukát 1924. Mimo hranu byl v pořádku. Alespoň mi to bylo řečeno. Fotky byly foceny z dálky, tak že nešlo poznat, jestli na minci jsou i rysky a podobně. Při zvětšení fotek, byla jen mlha....Dukát byl na Aukru a měl jsem o něj zájem, ale po bližším prozkoumání jsem ho nechtěl. Pokud si mám koupit dukát, tak chci, aby byl v dobré kondici. Ne tohle.
Registrovaný uživatel
Maluch napsal
Jednalo se o dukát 1924. Mimo hranu byl v pořádku. Alespoň mi to bylo řečeno. Fotky byly foceny z dálky, tak že nešlo poznat, jestli na minci jsou i rysky a podobně. Při zvětšení fotek, byla jen mlha....Dukát byl na Aukru a měl jsem o něj zájem, ale po bližším prozkoumání jsem ho nechtěl. Pokud si mám koupit dukát, tak chci, aby byl v dobré kondici. Ne tohle.


Přesně tak, osobně se divím, že jste se tou mincí vůbec zabýval. Kupujte jen prvotřídní kvalitu a zachovalost4. I za cenu toho, že budete déle šetřit a nekoupíte si mincí "každý měsíc". Šrotu je všude spousta.
Moderátor
MikyM napsal
Maluch napsal
Jednalo se o dukát 1924. Mimo hranu byl v pořádku. Alespoň mi to bylo řečeno. Fotky byly foceny z dálky, tak že nešlo poznat, jestli na minci jsou i rysky a podobně. Při zvětšení fotek, byla jen mlha....Dukát byl na Aukru a měl jsem o něj zájem, ale po bližším prozkoumání jsem ho nechtěl. Pokud si mám koupit dukát, tak chci, aby byl v dobré kondici. Ne tohle.


Přesně tak, osobně se divím, že jste se tou mincí vůbec zabýval. Kupujte jen prvotřídní kvalitu a zachovalost4. I za cenu toho, že budete déle šetřit a nekoupíte si mincí "každý měsíc". Šrotu je všude spousta.


Přesně tak Miky... ;)
za cenu kovu by nebyl špatný,ale takto požkozený dukát běžného ročníku je sběratelsky nezajímavý...
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 20. 7. 2021, 18:00. »
Registrovaný uživatel
Ano, v tom mát pravdu. Určitě to bude lepší. Včera jsem se koukal a poničených je tam spousta. Ale i tak mi přijde, že ti lidé za to chtějí šílené peníze. Neznám přesně ceny, protože pokaždé to je úplně jinak.....
Děkuji všem, co se zapojili do diskuze.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Padělky a podvody » Sv. Dukát Justování dukátu a nebo zkouška na kov ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1