Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Švabinského návrh 5.000 Kč

Vykupminci.cz
Numisargo

Švabinského návrh 5.000 Kč

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Bajerův katalog uvádí poměrně hodně příkladů platidel nevydaných (ať už připravených k emisi nebo k tisku). Některé z těch nedostupnějších jsou v celku známé (např. náhradní platidla 1962 popsané v Merkur Revue i v Notafilii). Podobně např. válečná 1 Ks, 100 Ks (a la poukázka 2.000 K apod).

O návrhu Švabinského 5.000 Kč toho ale moc nevím. V Notafilii 26 (1987), str. 17, je zobrazený rub. Je to ovšem poměrně nekvalitní fotka (jako - bohužel, díky tehdejším technickým možnostem - většina reprodukcí v tomto časopise). Něco se mi plete, že jsem někde ještě zahlédl návrh líce (snad?)

Nemáte někdo nějaké obrázky nebo informace? Asi je to v Němečkové, možná v tom Hlase Banky, na který se článek odkazuje.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V Němečkové je uvedeno:
48. 5000 Kč III /1935/, tužka, 92 x 48, A, Antonín Švehla, skica, M. Švabinský, /ev.č. 289/
49. 5000 Kč III /1935/, kolorovaná tužka, 66 x 38, A-A, Švehla, definitivní návrh, M. Švabinský, /ev.č. 290/
50. 5000 Kč III / 1935/, kolorovaná tužka, 66 x 38, R-3 a 2 postavy, skica, M. Švabinský, /ev.č. 291/
Je zde vyobrazena jedna strana typu návrhu 48.
Moderátor
trochu lepší foto zde ;)
je to opravdu úžasná rytina, škoda že se nestačila realizovat... ave Karl Wolf :D
jinak mám za to, že líc snad rytecky vůbec vyveden nebyl, ale možná že se mýlím


Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 7. 10. 2011, 12:44. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Švabinského návrh 5.000 Kč

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1