Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » Švandovo padělky

Vykupminci.cz
Numisargo

Švandovo padělky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, neměl by jste někdo z Vás na prodej tzv. Švandovo padělky Hradčan ( 10h zelená, 20h červená a 30h světle fialová ) do mé sbírky? Prozatím mám jen tyto naskenované. Předem Vám děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Švandovy padělky jsou teď momentálně vystaveny na Aukru.
Registrovaný uživatel
Tady: ..................

P.S.:Bežiace aukcie nevkladáme. Predpokladám, že si to vie dohľadať aj sám
(smith)
« Poslední úpravu provedl(a) smith v 8. 5. 2017, 6:10. »
Moderátor
Tak podle mého názoru někdo ty Švandovy padělky těžce přeplatil. Cenu 1300.- Kč nemají ani náhodou, je docela zarážející jak jsou někteří ochotni vyhazovat své peníze.
Moderátor
Svoje urobí aj popis. V aukcii bolo uvedené, že sa jedná o ZT. A menej skúsený zberateľ nemusí vedieť že to boli švandovky.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Jsou v nabídce květnové aukce u B.
Moderátor
Ta falza jsou tak primitivní že snad ani nemohla být a nebyla poštovně použita.
Registrovaný uživatel
Švanda je prodával přímo pražským obchodníkům (někteří si je prodali mezi sebou na sklad) někdy v létě 1932 a teprve po dvou měsících zjistili, že jde o padělky.
Moderátor
Spousta padělků, resp.napodobenin, byla vyráběna pro sběratele, pro které byly tyto známky ať pro svoji cenu nebo pro malý výskyt nedostupné. Nedivil bych se kdyby to byl zrovna i tento případ. Už jen použitý papír je u Švandových padělků zarážející.
Registrovaný uživatel
V dobovém tisku psali o zabavení 200 sérií, většinou v desetiblocích. Vlastně jsem ještě nečetl žádnou podrobnější studii o těchto falzikátech. Snad nějaká existuje ? Jinak v Padělcích čs. známek (Karásek-Kvasnička-Paulíček) upozorňují u 10 h na dodatečné orazítkování pravými razítky.
Moderátor
stefanos532 napsal
V dobovém tisku psali o zabavení 200 sérií, většinou v desetiblocích. Vlastně jsem ještě nečetl žádnou podrobnější studii o těchto falzikátech. Snad nějaká existuje ? Jinak v Padělcích čs. známek (Karásek-Kvasnička-Paulíček) upozorňují u 10 h na dodatečné orazítkování pravými razítky.


Šablatúra: Falošné Hradčany
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Smith, díky za rychlou odpověď. Jsou v knize zobrazeny celé desetibloky Švandových padělků i s popisem rozdílů ?
Moderátor
stefanos532 napsal
V dobovém tisku psali o zabavení 200 sérií, většinou v desetiblocích. Vlastně jsem ještě nečetl žádnou podrobnější studii o těchto falzikátech. Snad nějaká existuje ? Jinak v Padělcích čs. známek (Karásek-Kvasnička-Paulíček) upozorňují u 10 h na dodatečné orazítkování pravými razítky.


Já jsem se díval do Monografie 40, co kde je o Švandových padělcích - a také nic moc. Sice je pravda že se o nich ve staré literatuře píše, ale nic konkrétního.
Moderátor
stefanos532 napsal
Smith, díky za rychlou odpověď. Jsou v knize zobrazeny celé desetibloky Švandových padělků i s popisem rozdílů ?


Vyobrazené nie sú, ale sú popísané jednotlivé známkové pole od A až po J (jednotlivé typy fálz) aj s vyobrazením. Samotné reprodukcie ZP nie je najlepšie. Veď kniha je z r. 1996 a vtedy ešte u nás neboli také dobré reprodukčné možnosti. A je to čierno-biele.
A okrem toho sú tam aj ďalšie známe falza ako Náchodské a pod.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
« Poslední úpravu provedl(a) smith v 10. 5. 2017, 20:08. »
Moderátor
No jo, ale všechny Švandovy padělky které jsem měl možnost vidět a které mám, tak jsou bez lepu. Tak je zarážející že by měly být označeny jako padělky ke škodě sběratelů, vlastně i pošty.
Registrovaný uživatel
Smith, díky za informace o knize. Pokusím si ji sehnat. Co se týče lepu, v Tribuně i ve Fil.revui píšou o silném, lesklém klížení.
Moderátor
Máš pravdu, prohlížel jsem znovu ty, které mám ve sbírce, a jsou s lepem. Ale naopak velice slabým a světlým.
Registrovaný uživatel
V Českém filatelistovi píšou v roce 1935 o novém nákladu Švandových padělků. Bohužel články nemám. V Tribuně je jen zmínka o úpravách kresby 10 h, o lepu nic nepíšou. Třeba se poučili a zdokonalili i klížení ?
Registrovaný uživatel
10 h padělek tmavší barvy, má lepší lep než světlejší 10 h. Může se jednat o úpravu kresby, jak napsal stefanos 532.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jde o různá známková pole, Neznám kontrolní znaky, ale řekl bych, že odpovídají čtyřbloku z květnové aukce u B.(známky vlevo), takže rozdíl v barvě a lepu je spíše způsoben časovou prodlevou při jejich vzniku. Pro zkontrolování změny v kresbě musíš mít stejná ZP.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dýky, oprava, stejné známkové pole.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Teď potřebuješ informace z knihy Šablatúra - Falošné Hradčany, kde je vyobrazen celý desetiblok i popisem rozdílů. Předpokládám, že jednotlivé padělky nazval písmeny a zkontroluješ, že jde opravdu o stejné ZP (pro jistotu, protože podle obrázku bych řekl, že jo). Z článků, které jsem měl možnost si přečíst jsem se dočetl o 10 h zhruba toto : 1. náklad - rok 1932 - barva světlezelená podobná originálu (výskyt odstínů), slabě nažloutlý papír hlazený, klížení hladké, stejnoměrné, silně lesklé; 2. náklad - rok 1935 - silnější papír, dokonalejší kresba, rozdíl v barvě. Víc ti asi neporadím, protože už teď máš o tři exempláře víc než já a můžeš si údaje na nich zkontrolovat, já nemám žádný.
Registrovaný uživatel
Děkuji, nejdřív prosím moderátory o opravu mojí brutální chyby v příspěvku 21.
Registrovaný uživatel
Jen pro zajímavost. Celkový padělek 10 h, před vydáním pravé známky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pro Stefanos532: V knize od Šablatúry nejsou vyobrazeny desetibloky, ale osmibloky označeny písmeny A,B,C,D,E,F,G,H. :mrgreen: :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Hradčany » Švandovo padělky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1