Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Svatováclavská koruna

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavská koruna

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mohl bych poprosit o radu? Upomínková mince? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Český mincovní obchod (?). Podle mne cetka.
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/pozlacena-medaile-svatovaclavska-koruna-40mm-32g-6933000212
Registrovaný uživatel
https://www.mincovni-obchod.cz/mimoradna-razba-svatovaclavska-koruna-cz-9174501
Registrovaný uživatel
Takže Pavel měl pravdu, cetka ;)
Moderátor
Na tom je pozoruhodné, že na internetu vnucují kus za 1349 Kč/kus při počtu 10000 vyražených kusů (údajně 9999 přesně) + celá sada mnoha dalších kusů do série za tutéž cenu. Přitom v reklamě to je "mimořádně pro vás za úúúúúžasných" 125-150 Kč. Z toho je vidět, že taková normální cena by byla asi tak kolem stovky, možná i jen cca 75 Kč a že hodnotu 1349 Kč to nebude mít ani za 500 let, pokud se tedy něco zachová.

Jinými slovy, v reklamní kampani to nabízejí minimálně s 20% ziskem (spíš 50%), přes internet za více než stonásobek (nevím, kdo to kupuje). Reálnou cenu to přitom nemá žádnou. V obchodě to nevemou, nemají důvod, maximálně, když z toho sloupnete ty vrchní vrstvy, tak tu dvacku co je prý uvnitř. A není to ani žádná oficiální ražba, prostě nic. Je to na stejné úrovni jako když bych já vzal známky se Zemanem ... vlastně ne, to by bylo možná nějak postihnutelné, jako kdybych si já vytiskl své vlastní známky, lepil je na dopisy, opatřil svým razítkem a roznesl jako poštu. A i to by byl rozdíl, protože by se dalo oprávněně říci, že ty mé známky byly skutečně použity v poštovním provozu. A kdybych je prodával a tu poštu i doručil ... zavřeli by mne za nedovolené podnikání (ale bylo by to poštovně použité a funkční). :D Tadyhle tyhle kolečka nejsou ani jako pouťovka, protože u těch člověk musel podniknout tu pouť.
Registrovaný uživatel
Děkuji ,našel jsem to mezi vecma na výkupu dám to dětem na hraní:-)))

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Svatováclavská koruna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1