Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, tak jsme zase o měsíc starší...
Přikládám doplněnou tabulku cen svatováclavských jednodukátů dosažených na Aukru za červenec 2021.
Opět si dovolím kratičký komentář:
- zachytil jsem prodej celkem 40 ks, je to méně než minulý měsíc. Moc lidí asi nechce dukáty prodávat, je to patrné i kamených prodejnách nebo eshopech - prostě svatováclavský dukát jen tak neseženete ...
- v tabulce jsou dosažené TOP ceny
- nepokračuje už ten raketový růst cen z prvních měsíců roku, mám pocit, že cenová hladinka se ustálila, než zase přijde nějaká ta krize. Dokonce šly ceny mírně dolů... Další měsíce se to asi moc lišit nebude, moc lidí asi už jen desetitisíce volné na účtu nemá a spekulantský prodej se pozastavil...ale uvidíme...
- pohořeli s prodejem všichni ti, kteří např. u TOP ročníků 1929,30,34 přestřelili ceny - dali "kup-teď" za ceny vysoko nad 200 000,- (mince byla většinou v plastových NGC), asi v 11 případech byla takto mince neprodejná
- pozn. k prodeji ročníku 1930 jen za 111 312,-Kč … podle foto byla poznat horší kvalita, hrana, asi byl původně ve šperku. Ale byl to prodej jediného kusu tohoto ročníku za červenec. Osobně bych ho ale nekoupil, nemá cenu kupovat poškozené mince...
- jsou prázdniny, okurková sezóna, uvidíme v září, říjnu ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A kdyby se náhodou bertik-b21 ptal ... :D

Ceny jednodukátů Karla IV. na Aukru za červenec 2021... skoro nebyly v nabídce, ale ceny rostly.... Jeden cenově přemrštěný kus se neprodal ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky :mrgreen:
Moderátor
Miky nemáš náhodou odkaz na onu aukci sv. dukátů 1930,rád bych se kouknul na stav.. Díky
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Miky nemáš náhodou odkaz na onu aukci sv. dukátů 1930,rád bych se kouknul na stav.. Díky


Zkus to :
https://aukro.cz/svatovaclavsky-1-dukat-1930-velmi-zadany-dukat-6992149334
Moderátor
Popis drobné hranky a rysky.. To snad není pravda :)

Mince je evidentně značně požkozená, naprosto znehodnocený kus.. Vypadá to na neodbornou manipulaci při odstranění závěsu..

Tak silně znehodnocený kus bych nezařadil ani do tabulky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No přemýšlel jsem, proto i ten popisek pod tabulkou, ale zase byl to jen jediný prodaný kus na Aukru v červenci...
Moderátor
MikyM napsal
No přemýšlel jsem, proto i ten popisek pod tabulkou, ale zase byl to jen jediný prodaný kus na Aukru v červenci...


Jo všiml jsem si .
Já nerozumím těm kteří se zúčastnili aukce a už vůbec ne člověku, který jej získal za takovou cenu..
Koukal jsem na historii přihazovaní a je evidentní, že nováčci to nebyli,ale numismatici, či obchodníci zřejmě také ne...
Registrovaný uživatel
Diky za tabulku
Treba ta 1924 za tu cenu co tam mas byla dost poskozena na hrane i v plose oproti te z cervna za 66.
MikyM napsal
- zachytil jsem prodej celkem 40 ks...

Diky tomuhle faktu X cena. Jsem si nakup tehle maskarady rozmyslel. Trosku myslim ze v tom bude mala obchodnicka konspirace. Stejne jako treba ten CNS covid 7dukat ktery ted byl na aukru, mam info ze slo jen o planovanou standartyzaci ceny a dosazena castka byla umele navysena.
Registrovaný uživatel
Ano máš pravdu, proto byla cena tak nízká,(obdoba jako u 1930) přitom to byla nejvyšší cena ze 3 ks ročníku 1924 v prodaných červenci...
https://aukro.cz/zlaty-dukat-sv-vaclava-1924-vzacny-6993373384

Ale jak jsme k psal ve vlákně v "aukcích".... teď bych si koupil 1923 s výhledem k roku 2023 a ražbě ČNB ke 100 letem svatováclavských dukátů... Budou to mince - dukáty, ne medaile (jako ty z let 2014 a 2018), bude to jistě trhák ...
Registrovaný uživatel
barbar napsal
MikyM napsal
No přemýšlel jsem, proto i ten popisek pod tabulkou, ale zase byl to jen jediný prodaný kus na Aukru v červenci...


Jo všiml jsem si .
Já nerozumím těm kteří se zúčastnili aukce a už vůbec ne člověku, který jej získal za takovou cenu..
Koukal jsem na historii přihazovaní a je evidentní, že nováčci to nebyli,ale numismatici, či obchodníci zřejmě také ne...


Nooo ještě mě napadlo, šikovný zlatník, pečlivá repase a pak zase hurá do světa ;)
Moderátor
MikyM napsal
barbar napsal
MikyM napsal
No přemýšlel jsem, proto i ten popisek pod tabulkou, ale zase byl to jen jediný prodaný kus na Aukru v červenci...


Jo všiml jsem si .
Já nerozumím těm kteří se zúčastnili aukce a už vůbec ne člověku, který jej získal za takovou cenu..
Koukal jsem na historii přihazovaní a je evidentní, že nováčci to nebyli,ale numismatici, či obchodníci zřejmě také ne...


Nooo ještě mě napadlo, šikovný zlatník, pečlivá repase a pak zase hurá do světa ;)

:)
Tomu nepomůže ani svěcená voda, jakýkoliv zásah vždy bude znát...
Registrovaný uživatel
Asi tu už žádné své úvahy o cenách svatováclavských jednodiokátů a jejich stabilizaci nebudu psát …. :? No Sybila ze mě holt určitě nebude ...
https://aukro.cz/zlaty-dukat-sv-vaclava-1936-krasny-stav-a-vzacny-6993573312
Registrovaný uživatel
Uaaa, píše se Sibyla … ta čeština :shock:
Moderátor
Aukce mi přijde podezřelá viz. historie přihozů..
Registrovaný uživatel
Jojo, prodejce jeden obchod a 2x prihazovali profily s 0. Fejk jak bejk.
Registrovaný uživatel
Ceny odpovídají příslušné době a vlně zájmu či hysterii. Otázka je, zda je to úlet nebo nový stav.
Moderátor
gorila napsal
Ceny odpovídají příslušné době a vlně zájmu či hysterii. Otázka je, zda je to úlet nebo nový stav.


Tak samozřejmě svatováclavské (aktuálně jedno) Dukáty jsou již nějakou dobu sběratelsko, investičním trendem. Jenže některé jejich aukro aukce jsou trocha podezřele..
Registrovaný uživatel
Asi bych neviděl za každou vysokou aukcí na Aukru hned konspiraci, prostě jsou tam desetitisíce členů s různými sběratelskými zájmy v různém čase. U té aukce mě spíš zaráží (mimo mizerných fotek), že jen tři lidi byli ochotni platit přes 100tis... Já jsem se na Aukru setkal jen jednou s (velmi pravděpodobně) přihazováním do vlastní aukce, ale férově musím říct, že bych minci jinak dostal za 50% hodnoty, takže si na Aukro obecně nestěžuji.

Dost se divím, že se pořád najde někdo, kdo dukát za takovou cenu koupí. 150tis je pro normálního člověka pořád dost peněz. Kdyby mi kamarád, nebo někdo z rodiny dal 150tis abych mu je investoval do mincí a já tomu člověku přinesl jen tak v ruce jeden dukátek 36, tak si myslím, že by to bylo i pro laika dost divný...

https://www.investopedia.com/terms/g/greaterfooltheory.asp
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Jojo, prodejce jeden obchod a 2x prihazovali profily s 0. Fejk jak bejk.


Je možné, že jde o umělé nastavení nové, samozřejmě vyšší, cenové hladiny pro prodeje do budoucna …

Takové ceny jsou už opravdu přemrštěné, ale na druhou stranu s trochou nadhledu … ten dukát budete mít doma (nebo spíš vaši vnuci) i za dalších 100 let … a bude mít svoji hodnotu, těch dnešních 150 tisícovek určitě ne (za posledních 100 let jsme x krát měnili měnu, státní uspořádání, název státu, naše prarodiče okradli při měnové reformě v 1953, za dveřmi je předlužené a pro svět nezajímavé (neberme Evropu) euro a několika biliónový státní dluh ČR, který se bude muset nějak, když už ne splatit, tak výrazně snížit, (nejspíš velkou inflací)…
A šílené ceny jsou dnes už téměř u všech vzácných (a žádaných, příp. mediálně známých) mincí na trhu ...
Moderátor
jde o umělé nastavení nové, samozřejmě vyšší, cenové hladiny pro prodeje do budoucna …

Je to dost pravděpodobné.. Na aukru (nic proti aukru sám prodávám i občas nakupuji)se celkem jednoduše dají záměrně průběžně navyšovat položky, které jsou v kurzu a je o ně docela zájem,stačí pár smluvených tvz. bílých koní a položka cenou vystřelí do,, nebeských výšin,, někdy se prodá příliš zaujatemu zájemci, kteří za účelem získání často nadsazujou cenu a bílí koně se jí snaží překonat,často tak sami získají položku(pravděpodobně aktuální příklad). Což samozřejmě není na škodu pro další aukci s podobnou taktiku navyšování, do doby reálného prodeje.Takto prodejci často s několika rozlišnymi nicky postupně navyšuji a prodávají své položky o které je zájem ..
Pokud se jedná o placení aukru, stačí jen si vzájemně potvrdit, že k obchodu nakonec nedošlo...
Registrovaný uživatel
Je to tak barbare,, Rektore, tady nejde o konspiraci ale běžnou praxi.
MikyM to sice budelezet100let a nějakou záruku hodnoty mít bude. Otázkou je, zdali tímto novotovarem který tak rychle nabyl hodnoty nemůže dojít v budoucnu k vychladnutí či dokonce úpadku. U známek se to občas děje, u historických mincí zatím hodnoty alespoň podle toho co sleduju a vím nikdy nepadali, maximálně se stabilizovali ceny v nějakém časovém horizontu než zase pozvolna rostli.
Moderátor
Osobně svatováclavským dukátům fandím, ve své sbírce mám několik zajímavých ročníku a samozřejmě mě těší se koukat jak se stávají čím dál víc cenově nedostupnější. Na druhou stranu člověk by si měl uvědomit veškerá ,, úskalí,, strategie a zákulisní praktiky některých aukro aukcí..
Registrovaný uživatel
Všichni jste měli pravdu, aukce zjevně byla podezřelá za účelem vyhnat cenu a pak prodat "levně". Takže pokud Vám bylo 150 hodně, tak se ten fešák prodává znovu a oproti nedělnímu výsledku dokonce se slevičkou jako Kup teď :-D. Mám Aukro rád, leccos jsem tam prodal a koupil, ale tohle je fakt prasárna..

https://aukro.cz/zlaty-dukat-sv-vaclava-1936-krasny-stav-a-vzacny-6994060743

edit: Ještě je teda otázka, zda je čuně prodejce a nebo mu někdo mrší aukci, v popisu píše, že už byla dvakrát zmařená a je to naposled, co to vystavuje na Aukru..
« Poslední úpravu provedl(a) lajdacisko v 3. 8. 2021, 16:28. »
Registrovaný uživatel
Klasická pohadka. Uvidíš že když se neprodá, bude tam i po treti jen si dá pár týdnů pauzu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1