Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Žádná korekce :) Trh je aktuálně(letos) přesycény sv.dukaty vzhledem k všeobecné situaci energ.krize, inflaci a války na Ukrajině,je jasný že dříve nebo později tohle vše pomine.Jen s Ukrajiny se dostalo na český trh spoutá materiálu.Nezapomínejme, že v dobách první republiky část Ukrajiny (zakarpatská Rus) byla součástí Československa,mnoho ražeb Kremnické mincovny včetně sv.dukatu jsou pořád oblíbené i na Ukrajině..
Trh je v podstatě přesycen všemi cennými artikly (šperky, starožitnosti) v oblasti numismatiky také přikladně oblíbené ražby Franc Josefa a další.V porovnáním s ostatními ražbami,vyjma oněch ražeb Franc Josefa (zlatých ražeb), jsou sv.dukaty vzhledem množství nabízených na trhu, všechny, zejména ty od Koruny rozprodány, zájem je stále enormní a navíc je možnost výběru .Opravdu krásné stavy jsou i přes nabízené množství výskytem minimální.Napřiklad jen včera na Aukru u Zikmunda některý krásný kousky ta 1936 opravdu luxusní stav a prodala se ve své úměrné cenové relaci,ty opravdu krásné exempláře pořád stojí hromadu peněz..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 15. 11. 2022, 8:18. »
Registrovaný uživatel
Hromada svatováclavských dukátů (ale jsou tam i "Karel IV." pro bertíka - b1 :D ) na prosincové sálovce Aurea Praha...
https://livebid.cz/auction/aurea_107/category/gold-coins-czechoslovakia

Tak uvidíme co trh před vánoci ... ;)
Registrovaný uživatel
Dávám echo, kdyby to někoho zajímalo: Česká mincovna dnes zveřejnila vlastní emisní plán na příští rok a když se člověk přebere těmi stovkami hloupostí je tam i tohle: "Zlatý dukát Zahájení vydávání svatováclavských dukátů proof - medaile bankovních soutěží." Kdoví co to bude, jeden jsem si rezervoval.
Registrovaný uživatel
přijímání rezervací bylo ukončeno, jsem zvědav , co z toho vzejde, že by Česká mincovna využila příležitost a zalepila díru, kterou ČNB způsobila, možná hit příštího roku?
Moderátor
V nedávných minulosti jsem byl dotazován na názor k článku Milana Formánka v numismatickém časopise 3,4-2021 strana 19.
Proběhla nějaká debata k tématu formou emailu a já se rozhodl článek posunout dál do zdejšího vlákna.Přijde mi to jako zajímavý téma k diskusi ...
Poprosím vaše názory k těmto ražbám, názory sběratelů svatováclavských dukátů..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 28. 11. 2022, 20:27. »
Moderátor
Barbare - nejprve soukromě, posílám Ti asi 3týdny maily a stále se mi vrací??? Nemáš plnou schránku :-))). A teď k Tvé otázce, za mě, jedná se o soukromou ražbu, takže s SVD to moc společného nemá, určitě čest skupince lidí/exulantů co to dělá, ale s SVD to nemá nic společného - o to smutnější je že ČNB se zachovala k 100tému výročí SVD tak jak se zachovala.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Charon napsal
Barbare - nejprve soukromě, posílám Ti asi 3týdny maily a stále se mi vrací??? Nemáš plnou schránku :-))). A teď k Tvé otázce, za mě, jedná se o soukromou ražbu, takže s SVD to moc společného nemá, určitě čest skupince lidí/exulantů co to dělá, ale s SVD to nemá nic společného - o to smutnější je že ČNB se zachovala k 100tému výročí SVD tak jak se zachovala.


Je to možné zkusím s tím něco udělat...
Moderátor
Charon napsal
Barbare - nejprve soukromě, posílám Ti asi 3týdny maily a stále se mi vrací??? Nemáš plnou schránku :-))). A teď k Tvé otázce, za mě, jedná se o soukromou ražbu, takže s SVD to moc společného nemá, určitě čest skupince lidí/exulantů co to dělá, ale s SVD to nemá nic společného - o to smutnější je že ČNB se zachovala k 100tému výročí SVD tak jak se zachovala.


Tohle je docela problém, ČNB nedokázala v podstatě předběhnout tyhle soukromé ražby k výročním událostem republiky.Pokud se jedná o tyto konkrétní ražby, osobně se mi líbí zachování původního motivu i celkový provedení...
Škoda, že se jedná o tak omezený počet, který vžádnem případě nepokryje poptávku.Také si nejsem jistý autorským právem k těmto ražbám, jako u jiných populárních po mileniových a katalogizovaných novoražeb..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 29. 11. 2022, 7:51. »
Moderátor
rektor napsal
Dávám echo, kdyby to někoho zajímalo: Česká mincovna dnes zveřejnila vlastní emisní plán na příští rok a když se člověk přebere těmi stovkami hloupostí je tam i tohle: "Zlatý dukát Zahájení vydávání svatováclavských dukátů proof - medaile bankovních soutěží." Kdoví co to bude, jeden jsem si rezervoval.

Také jsem si jeden kousek zarezervoval, tak jsem zvědav co to bude :-)
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Já s určitý sběratelský povinnosti k těmto ražbám mám také rezervaci,tak uvidíme jaké nakonec budou... ;)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
V nedávných minulosti jsem byl dotazován na názor k článku Milana Formánka v numismatickém časopise 3,4-2021 strana 19.
Proběhla nějaká debata k tématu formou emailu a já se rozhodl článek posunout dál do zdejšího vlákna.Přijde mi to jako zajímavý téma k diskusi ...
Poprosím vaše názory k těmto ražbám, názory sběratelů svatováclavských dukátů..



Myslím si, že v závěru toho článku se to píše celkem přesně ...

" Tyto medaile nebyly raženy na území České republiky. Jedná se o zahraniční ražbu soukromého charakteru... ... Jednás e pouze o uipomínkové předměty numismatického charakteru pro uzavřenou odbornou společnost".

Podle mého názoru do kolekce sbírky svatováclavských dukátů, tedy obchodních mincí, ražených státní mincovnou v období let 1923 - 1951, tyto medaile nepatří.

Každý si ale může sbírat co a jak chce, proti gustu... jen ty ceny těchto medailí uzavřené odborné společnosti jsou dnes nesmyslné, úplně mimo mísu, a tak nevidím důvod vyhazovat za ně peníze, i kdyby si tím chtěl "obzvláštnit a doplnit" sbírku svatováclavských dukátů... To už do ní můžeme, resp. můžete rovnou přidat i tu nesmyslnou věc, kterou chystá firma Česká mincovna, jak o tom psal rektor....

Mám rád prostě čistokrevnost... proč si všechno zaplácat různými napodobeninami, kříženci a levobočky...

O to víc mě mrzí, podle mne velice špatné a alibistické rozhodnutí ČNB! Místo, aby si zjednala ve svém prodeji pořádek a řádný systém, aby vypálila rybník všem těm překupníkům co už dnes inzerují (nebo inzerovali) na Aukru, prodej svatováclavských dukátů ke 100 . výročí jejich ražby a razila tuto naplánovanou svoji emisi bez omezení celý rok (klidně 100,200,300 tisíc kusů po 4g zlata ), mimo síť stálých prodejců a objednavatelů, tak aby se dostalo na každého kdo chce (např. prodejem jen 2 ks na osobu na přepážkách ČNB se zadáním do systému, aby nemohl jednotlivec stát ve frontě opakovaně), vše se dnes dá udělat a udělal z toho roční významnou událost... zbaběle to vzdala...
Toto ČNB nikdy neodpustím a zcela u mě ztratila kredit. A to Michla v čele ČNB celkem uznávám...

Tož asi tak...
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Já s určitý sběratelský povinnosti k těmto ražbám mám také rezervaci,tak uvidíme jaké nakonec budou... ;)


Toto barbare neberu ...žádnou "sběratelskou povinnost" a zvlášť vůči šuntům, co dnes zaplavují ze soukromých firem trh, nemám ... ;)

Ale samozřejmě, každý, ať si svobodně koná po svém....
Moderátor
MikyM napsal
...........
O to víc mě mrzí, podle mne velice špatné a alibistické rozhodnutí ČNB! Místo, aby si zjednala ve svém prodeji pořádek a řádný systém, aby vypálila rybník všem těm překupníkům co už dnes inzerují (nebo inzerovali) na Aukru, prodej svatováclavských dukátů ke 100 . výročí jejich ražby a razila tuto naplánovanou svoji emisi bez omezení celý rok (klidně 100,200,300 tisíc kusů po 4g zlata ), mimo síť stálých prodejců a objednavatelů, tak aby se dostalo na každého kdo chce (např. prodejem jen 2 ks na osobu na přepážkách ČNB se zadáním do systému, aby nemohl jednotlivec stát ve frontě opakovaně), vše se dnes dá udělat a udělal z toho roční významnou událost... zbaběle to vzdala...
Toto ČNB nikdy neodpustím a zcela u mě ztratila kredit. A to Michla v čele ČNB celkem uznávám...
Tož asi tak...

V tomto souhlasím a je to smutné, že ČNB se takto zachovala vůči sběratelům, ale musí chtít a tady bohužel ČNB nechtěla ŘEŠIT :twisted: :twisted:
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Miky tak k tomu článku v podstatě mám podobný názor a ve svém předchozím příspěvku jsem to avizoval , možná né až tak,,čistokrevnê,,jak píšeš ty,ale poukazují na různý možnosti jak tuto ražbu v původním návrhu přenést to některých výročních události, kdyby s těmi návrhy přišla ČNB, která by určitě neměla problém spolupráce s kremnici a autorskými právy, věřím že bychom všichni zde kladně reagovali...

A upřímně po zrušení emise ČNB k sv.dukatů jsem tím více spokojen a zároveň samozřejmě také zklamán a vítám onen nápad novoražeb vzácných a výročních ročníku s certifikáty autorskými právy a puncovniho úřadu 2014,2018 ,1937/2022 ,1938/2022 a 1939 2022...za mne vím že se k těmto ražbám nikdy nedostanu,tak alespoň si takto doplnit sbírky...
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 29. 11. 2022, 13:42. »
Moderátor
barbar napsal
V nedávných minulosti jsem byl dotazován na názor k článku Milana Formánka v numismatickém časopise 3,4-2021 strana 19.
Proběhla nějaká debata k tématu formou emailu a já se rozhodl článek posunout dál do zdejšího vlákna.Přijde mi to jako zajímavý téma k diskusi ...
Poprosím vaše názory k těmto ražbám, názory sběratelů svatováclavských dukátů..

Barbare - ty jsi ten článek resp. kopii toho článku smazal?? Kdo to nečetl, tak se k němu asi už nevyjádří, přitom byl zajímavý. Škoda, ono je vůbec otázka, zda-li se to může (autorská práva apod.,). Škoda, takové články by to tady okořenily - neb člověk se učí celý život :P :P
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Charon napsal
barbar napsal
V nedávných minulosti jsem byl dotazován na názor k článku Milana Formánka v numismatickém časopise 3,4-2021 strana 19.
Proběhla nějaká debata k tématu formou emailu a já se rozhodl článek posunout dál do zdejšího vlákna.Přijde mi to jako zajímavý téma k diskusi.
Poprosím vaše názory k těmto ražbám, názory sběratelů svatováclavských dukátů..

Barbare - ty jsi ten článek resp. kopii toho článku smazal?? Kdo to nečetl, tak se k němu asi už nevyjádří, přitom byl zajímavý. Škoda, ono je vůbec otázka, zda-li se to může (autorská práva apod.,). Škoda, takové články by to tady okořenily - neb člověk se učí celý život :P :P


To víš, že by to šlo.. zde na sběrateli to nikdy nebyl problém,až do včerejška a u mne :) .Naopak kolegové s ČNS co tyhle věci publikují,by to nikdy nezveřejnili, pokud by to byl problém a tohle jsou sběratelský stránky, takový zajímavý články si naopak zaslouží diskusi a navíc ve vlákně kde se to svým způsobem očekává,ke všemu byl uveden zdroj i autor,ale kašlu na to ať je klid.. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 29. 11. 2022, 20:36. »
Moderátor
Barbare - aha, tak tj. škoda, protože názor ostatních tady by mě také zajímal, ale co se dá dělat :-( tak snad někdy příště :-). Ale stálo by za zvážení tady, udělat vlákno a tam by se se svolením autora, mohly články zveřejnovat/vkládat a určo by si to čtenáře našlo.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Pravidla do soutěže o nejkrásnější SVD 2022 jdou do poslední fáze a pomalu se soutěžící mohou připravovat a hlasující také :-), i letos budou velice krásné ceny tak se již těšte :-)
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Stojí za zaznamenání...

https://aukro.cz/zlaty-svatovaclavsky-dukat-1929-certifikace-ngc-ms66-unikat-7022848224
https://aukro.cz/zlaty-svatovaclavsky-dukat-1930-certifikace-ngc-ms65-unikat-7022849955
Moderátor
Nějaká zajímavost..
K dnešnímu dni to bude 655 let kdy 30- listopadu 1367 vysvětil arcibiskup Jan Očko z Vlašimi Kapli svatého Václava v pražské katedrále.

https://www.katedralasvatehovita.cz/cs/historie-a-dedictvi/informace-o-kaplich-a-svatych/kaple-sv-vaclava
Moderátor
MikyM napsal
Stojí za zaznamenání...

https://aukro.cz/zlaty-svatovaclavsky-dukat-1929-certifikace-ngc-ms66-unikat-7022848224
https://aukro.cz/zlaty-svatovaclavsky-dukat-1930-certifikace-ngc-ms65-unikat-7022849955

Aukce jsem sledoval a ceny více než pěkné :P :P
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Již zítra tzn. 1/12 se můžete těšit na soutež o "Nejkrásnější Svatováclavský dukát Sberatel.com 2022". Pravidla budou zítra zvěřejněny :-). Tak se připravte a ať máte své "miláčky" připraveny na focení a vystavení. Ten kdo nosí brýle tak si je prosím vyčistěte :-)
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Tak další měsíc je fuč... a jak vypadal trh se svatováclavskými dukáty v listopadu?
Jako obvykle pár mých pokeců: :mrgreen:
- celkem se na Aukru prodalo 83 ks svatováclavských jednodukátů (pouze 29 volných (!) a 54 ve škatulkách)
- ceny se uklidnily, aspoň ty u volných mincí a jsou relativně akceptovatelné, záleží samozřejmě na stavu mince a pravdou je, že těch opravdu 0/0 je nabízeno čím dál méně. Vypadá to, že se vyhrabují doma kdejaké šuplíky, z prodaných volných byly hned 4 ks v jako přívěšek...
- u prodaných zaškatulkovaných mincí jsou ceny stále vysoké, vlastně mimo mé chápání, dát skoro půl miliómu za pár gramů zlata... ;) Ale takový je trh a pokud nepřepálíte prvotní cenu, dají se svatováclavské dukáty ve škatulkách (s patřičně vysokým číslem na hodnotící samolepce) prodat pořád moc dobře
- a pokud není číslo na samolepce na vaší škatulce dost vysoké? Nevadí... fakt ne, škatulku opatrně rozbijte a minci pošlete znovu na hodnocení... klidně i opakovaně, třeba se jednou podaří, že číslo bude vyšší... a pak to prodáte za víc ... je to vlastně taková nová hra mezi prodejci... jako loterie... :D
- jinak denně je v nabídce na Aukru pořád více jak 100 ks svatováclavských jednodukátů, opakovaně se tam nabízí od stejných prodejců všechny "běžné" ročníky (1923-1936) za bláznivé vyvolávací ceny, kdy jednotlivé aukce mají desítky sledujících a žádného kupce a opakuje se v týdenních cyklech to pořád a pořád dokola
- v kamenných obchodech dnes tuto minci skoro neseženete, na sběrateli byly, ale ty ceny! No prostě pražské... :D
- jsem zvědavý, co udělají ceny na sobotní aukci fy. Aurea Praha, je tam těchto zlatých koleček v nabídce spousty. A také jsem zvědavý na příští rok ... až začneme platit všechny ty hrozné cifry, co nám teď chodí v dopisech a mailech od všech těch dodavatelů energií... možná spousta z nás bude muset sáhnout do sbírek a začít po kousku prodávat... :evil:

Tož asi tak ;)
Registrovaný uživatel
Samozřejmě tabulka nebude chybět... nechal jsme tam pro porovnání zase ty poslední tři měsíce, však už víte ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A že vám tam v listopadových sloupečcích chybí nejvzácnější "běžný" svatováclavský jednodukát 1934?
No, aby nechyběl, když se v poslední době takto blbne... :?
https://aukro.cz/zlate-sv-dukaty-top-rocnik-1934r-3ks-7023359815

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1