Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Foto 1 dukát 1923 jubilejní č.1
Sbírka Národního muzea v Praze

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Sigure víme ,je to snad ve všech publikacích k ražbám sv.dukatů ..

Ja som sa ale pýtal na toto. O ktorých publikáciách to píšeš? Schválne som prešiel všetkých 50 strán tohto vlákna, ale bavíte sa tu akurát tak o cenách, ináč nič zaujímavé k SVD.
Registrovaný uživatel
Sorry, cotopaxiho sumár je zaujímavé čítanie, za ktorým je kopec detailnej práce.
Moderátor
sigur napsal
barbar napsal
Sigure víme ,je to snad ve všech publikacích k ražbám sv.dukatů ..

Ja som sa ale pýtal na toto. O ktorých publikáciách to píšeš? Schválne som prešiel všetkých 50 strán tohto vlákna, ale bavíte sa tu akurát tak o cenách, ináč nič zaujímavé k SVD.


Sigure přestaň plevelit tohle vlákno, pokud sis nevšiml,tak jsem na tebe nereagoval..
V případě dalších reakcí netýkající se tématu tohoto vlákna tě mažu..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 16. 1. 2023, 21:59. »
Registrovaný uživatel
Tak mi odporuč tie publikácie, kde sa dozviem niečo zaujímavé.
Registrovaný uživatel
Kvízovka. Koho sú toto skice?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
barbar napsal
Něco málo k číslovaným dukatům.

Jednalo se o ražbu prvních 1000 dukátů,na rozdíl od nečíslovaných, které byly vyráběny samočinnou ražbou, dukáty byly vyráběny jednotlivě každý zvlášť.Pro každé číslo bylo třeba vyrobit jedinečné lícní razidlo s příslušným číslem a při ražbě se musel vždy seřídit správný tlak razícího stroje ,aby ražba byla dokonalá.To v některých případech obnášelo i 13 pokusů .Rytec mincovny dokázal čísly opatřit až padesát razidel za den a stejný množství dokázal vyrobit pracovník od jednoho razícího stroje.Všechny tyto mince procházely absolutní kontrolou a vyšly z mincovny v nejlepší kvalitě.
Prezident Masaryk obdržel první tři číslované dukáty.Dukát s číslem jedna viz foto předal 29.10.1923 Národnímu muzeu v Praze jako dar ministerstva financí, dukát s číslem dva si ponechal a dukát s číslem tři věnoval paní Rašínové..


U dukátů s Cotopaxiho tabulky s číslem 691 osobně doporučuji odborný znalecký posudek s řádnou dokumentaci...
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 16. 1. 2023, 22:35. »
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Je na SVD nejaká špeciálna publikácia? Dík

Minimálně na netu je nejlepší čtení tohle:
https://www.mincelipka.cz/blog/2018/03/74-ceskoslovenske-svatovaclavske-dukaty-
Moderátor
rektor napsal
sigur napsal
Je na SVD nejaká špeciálna publikácia? Dík

Minimálně na netu je nejlepší čtení tohle:
https://www.mincelipka.cz/blog/2018/03/74-ceskoslovenske-svatovaclavske-dukaty-

Rektore - díky za článěk, o tom jsem nevěděl, zase jsem o něco chytřejší :P
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Rektore - díky, zajímavé, také jsem o něm nevěděl, je tam, pár faktů, které jsem dosud nevěděl...

Např. toto upřesnění až do čísla 462...:
Příděl jubilejních dukátů byl realizován následovně: dukáty č. 1 až 3 byly odevzdány prezidentu republiky T.G. Masarykovi, který odevzdal dukát č. 1 podle Rašínova přání Národnímu muzeu v Praze a dukát č. 2 Rašínově rodině, č. 4 až 24 obdrželi členové vlády a předsedové Národního shromáždění, č. 25 až 431 členové Národního shromáždění, č, 432 až 462 členové bývalé vlády a Bankovního výboru, č. 463 až 1000 jednotlivci.

Je pak zajímavé v tomto kontextu se začíst do Cotopaxiho přehledu... zajímavé cesty dukátů od prvních majitelů až do aukcí...
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Kvízovka. Koho sú toto skice?

Ja nikoho týmto nechcem skúšať. Mňa skutočne zaujíma, koho sú to skice, pretože z popisu toho obrázku v literatúre nie je zrejmé, či sú Španielove, Šejnostove alebo niekoho ďalšieho. Barbar síce píše, že existuje kopec literatúry na SVD, ale žiadnu nevie alebo nechce odporučiť.
Ak si dobre spomínam, tak boli vyrazené aj niektoré neúspešné návrhy niekedy v tomto období a s nimi by sa dali tie skice porovnať. Alebo sú v nejakej literatúre k SVD zobrazené aj ďalšie súťažné návrhy a vtedy by to bolo jasné.
Moderátor
rektor napsal
sigur napsal
Je na SVD nejaká špeciálna publikácia? Dík

Minimálně na netu je nejlepší čtení tohle:
https://www.mincelipka.cz/blog/2018/03/74-ceskoslovenske-svatovaclavske-dukaty-


Rektore můžete mě kontaktovat na můj email
Díky
Registrovaný uživatel
barbar napsal
U dukátů s Cotopaxiho tabulky s číslem 691 osobně doporučuji odborný znalecký posudek s řádnou dokumentaci...

Napríklad Aurea ;)
https://www.aurea.cz/poradenstvi
Registrovaný uživatel
Dnes jsem na poště vyzvedl zásilku - cenu za 2. místo v soutěži o SVD 2022. Děkuji Barbarovi za cenu i členům poroty za hodnocení. A protože jsem k dukátu napsal, že ho maminka dostala od kmotra při narození, musím tuto historii doplnit. Maminka dostala dukáty dva v dobové etui, jeden z nich ale někdy v 50. letech skončil jako zubařské zlato. Jen si často kladu otázku, zda jste si opravdu museli sehnat zubařské zlato z vlastních zdrojů, nebo zda pan doktor nebyl numismatik.
Registrovaný uživatel
Ano - tak to bylo - chceš zlaté zuby? Tak si dones vlastní zlato.
Moderátor
Do únorové aukce Kuenker jde zajímavá sbírka sv.dukatů Dr.Pavla Lišky..
Vzácné ročníky jako 1937 a 1951...

https://www.sixbid.com/en/fritz-rudolf-kuenker-gmbh-und-co-kg/10237/page/3/perPage/100?term&orderCol=lot_number&orderDirection=asc&priceFrom&displayMode=large&auctionSessions=11795%7C464081&sidebarIsSticky=false
Registrovaný uživatel
V knize Příběhy starých mincí jsem dnes docela náhodou narazil na zajímavou informaci trochu poodhalující zákulisí prodeje prvních dukátů. Knížka je sborník článků k výročí numismatické společnosti a v jednom z nich (Jindřich Holna: Papírová platidla) je celkem mimo téma - jen jako ilustrace podpisu Karla Chaury - jeho korespondenční lístek, který poslal zájemci o jubilejní dukát. A kde vlastně popisuje skutečné ceny pro běžné zájemce, a že to tehdy byla podobně napínavá detektivka jako dnes.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Rektor👍 zajímavý příspěvek,ale koukám Chaura škrábal jako školák , špatně se to čte.. :)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Do únorové aukce Kuenker jde zajímavá sbírka sv.dukatů Dr.Pavla Lišky..
Vzácné ročníky jako 1937 a 1951...

https://www.sixbid.com/en/fritz-rudolf-kuenker-gmbh-und-co-kg/10237/page/3/perPage/100?term&orderCol=lot_number&orderDirection=asc&priceFrom&displayMode=large&auctionSessions=11795%7C464081&sidebarIsSticky=false




Zajímavé, to mě překvapilo, myslel jsme, že tuto část sbírky dr. Lišky prodali už v loni v létě...
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Sbírka dr. Lišky je opravdu unikátní. Už samotný katalog z této aukce by neměl chybět v knihovničce...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Velikost jeho sbírky tedy musela být mimořádná....
Moderátor
MikyM napsal
barbar napsal
Do únorové aukce Kuenker jde zajímavá sbírka sv.dukatů Dr.Pavla Lišky..
Vzácné ročníky jako 1937 a 1951...

https://www.sixbid.com/en/fritz-rudolf-kuenker-gmbh-und-co-kg/10237/page/3/perPage/100?term&orderCol=lot_number&orderDirection=asc&priceFrom&displayMode=large&auctionSessions=11795%7C464081&sidebarIsSticky=false




Zajímavé, to mě překvapilo, myslel jsme, že tuto část sbírky dr. Lišky prodali už v loni v létě...


Totožnost mincí vůči jeho minulé aukci 371 jsem podrobněji nezkoumal, pouze stroze příkladně u ročníku 1937 se nejedná o shodu .. Sbírka Dr.Lišky musela být opravdu unikátní..

Jen několik dnů zpátky jsem měl v ruce nádherný exemplář dukátů ročníku 1937 v NGC obalu,který mi byl nabízen a vzhledem k stavu i za docela příznivou cenu,zachovalejší jsem u tohoto ročníku ještě neviděl . Bohužel než jsem se stačil rozhoupat ,dva dny na to dorazil email, že byl prodán..U těchto mincí člověk nemůže váhat , teď jsem zvědavý jak dopadne nadcházející aukce kunker... :)
Registrovaný uživatel
To má dvě roviny....
- ano, máš pravdu u těchto vzácných mincí se moc nemá váhat, málokdy budou v budoucnu levnější než v den, kdy je můžeš koupit
- ale takto vzácnou minci a určitě ne levnou, koupit v krabičce? bez možnosti si vše prohlédnout, "osahat"..?
Moderátor
MikyM napsal
To má dvě roviny....
- ano, máš pravdu u těchto vzácných mincí se moc nemá váhat, málokdy budou v budoucnu levnější než v den, kdy je můžeš koupit
- ale takto vzácnou minci a určitě ne levnou, koupit v krabičce? bez možnosti si vše prohlédnout, "osahat"..?


To ano ,ale vždy je tady možnost minci s krabice vytáhnout ,hodnocení NGC výborné, při osobním prohlídce jsem neměl ani na vteřinu žádný pochybnosti, naopak srdce zaplesalo.
Cena příznivá nehledě na obal, bohužel jak se ukázalo,trvalo mi déle se rozhoupat, což u takových mincí je u mne zcela normální, hold byli další rychlejší...
Registrovaný uživatel
barbar napsal
MikyM napsal
barbar napsal
Do únorové aukce Kuenker jde zajímavá sbírka sv.dukatů Dr.Pavla Lišky..
Vzácné ročníky jako 1937 a 1951...

https://www.sixbid.com/en/fritz-rudolf-kuenker-gmbh-und-co-kg/10237/page/3/perPage/100?term&orderCol=lot_number&orderDirection=asc&priceFrom&displayMode=large&auctionSessions=11795%7C464081&sidebarIsSticky=false




Zajímavé, to mě překvapilo, myslel jsme, že tuto část sbírky dr. Lišky prodali už v loni v létě...


Totožnost mincí vůči jeho minulé aukci 371 jsem podrobněji nezkoumal, pouze stroze příkladně u ročníku 1937 se nejedná o shodu .. Sbírka Dr.Lišky musela být opravdu unikátní..

Jen několik dnů zpátky jsem měl v ruce nádherný exemplář dukátů ročníku 1937 v NGC obalu,který mi byl nabízen a vzhledem k stavu i za docela příznivou cenu,zachovalejší jsem u tohoto ročníku ještě neviděl . Bohužel než jsem se stačil rozhoupat ,dva dny na to dorazil email, že byl prodán..U těchto mincí člověk nemůže váhat , teď jsem zvědavý jak dopadne nadcházející aukce kunker... :)


Taky mě zaujalo, že např. ten jednodukát 1937 a 1951 (ale i další) jsou už tady nabízeny jako zaškatulkované...
To asi starý pan doktor Liška takto neměl ...
Že by se móda škatulek přelila i do dražeb starých kvalitních sbírek? Nejdřív všechno do plastu a pak šup s tím na trh,... :?

Za chvíli si na žádnou minci ani "nešáhneme"... budeme sbírat krabičky s mincemi... :(
Moderátor
MikyM - možná se budu zase opakovat, ale pro "investora" který tomu nerozumí a bude číst recenze o krabičkách apod, tak si raději připlatí za krabičku. Numismatik koupí minci, dá do krabičky - pošle na NGC a prodá -+30% dráže pro NO NAME je spokojen, že dobře nakupil a jsou spokojeni všichni :-)
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1