Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Barbar - máš pravdu se škatulkami, už jsem se s tím x-krát setkal co mi říkal kolega, dostal hodnocení co se mu nelíbilo, tak reklamace a bylo vyšší hodnocení :-)
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Charon napsal
Suchý únor napsal
Jo jo kdybych ji náhodou vydražil tak budu trvat na osobním předání. Paní je z Pardubic což není tak daleko
Díky

Tu aukci jsem našel na FB, určitě jen osobně, protože paní je tam teprve od 23/2 tj. od včerejška :-), tak hlavně nenaletět. A sama tam píše že mince je poškozená!!!!! tak na to pozor - fotky mohou zkreslovat resp. to může být dobře nafoceno :-).


Zkusím jí napsat o lepší fotky a na váze. Uvidím co odepíše, jestli vůbec :D
Ještě jednou díky 8)
Registrovaný uživatel
Suchý únor napsal
Jakou má cenu v tomto stavu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem



Můžu se zeptat?

Proč vůbec kupovat a utrácet peníze za poškozenou minci, když se tento ročník dá sehnat (sice dráž), ale v 100% kvalitě?
Registrovaný uživatel
Leda mít známého tam, kde to škatulkují, hrany a jejich okolí pak nejsou vidět, nechat si dát supr nálepku se supr oceněním a pak to nějakýmu joudovi střelit přes Aukro jako TOP, TOP... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
To ale poctivý sběratel numismatik nedělá... ;)
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Suchý únor napsal
Jakou má cenu v tomto stavu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem



Můžu se zeptat?

Proč vůbec kupovat a utrácet peníze za poškozenou minci, když se tento ročník dá sehnat (sice dráž), ale v 100% kvalitě?


Napíšu to jak to je. Chtěl bych vlastnit alespoň jeden dukát ale na perfektní stav prostě nemám peníze :oops: :D :mrgreen:
Ne že bych vůbec neměl ale zatím je potřebuju na něco důležitějšího ;) :D
Moderátor
Suchý únor - kvituji Tvou úpřímnost, ale jeslti Ti mohu doporučit, tak než kupovat "dnes" poškozený SVD, tak si chvíli počkám a koupím si "zítra" kvalitnější. Ono je někdy lepší počkat než to řešit "horkou" hlavou. Pokud dnes koupíš, tak je otázka co s ním uděláš zítra. Ta mince je poškozená, takže zhodnocení mizivé a jen pocit, že mám SVD např. za -+17.000Kč, to zase tak bohatý nejsem a počítám, že ty také ne. A pokud skutečně po něm toužíš, tak sleduj aukro a myslím, že za -+30tis. můžeš někdy koupit pěkný kus. Takže tak. Večer se podívám, pokud nezapomenu za kolik byla :-) prodána
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Charon napsal
Suchý únor - kvituji Tvou úpřímnost, ale jeslti Ti mohu doporučit, tak než kupovat "dnes" poškozený SVD, tak si chvíli počkám a koupím si "zítra" kvalitnější. Ono je někdy lepší počkat než to řešit "horkou" hlavou. Pokud dnes koupíš, tak je otázka co s ním uděláš zítra. Ta mince je poškozená, takže zhodnocení mizivé a jen pocit, že mám SVD např. za -+17.000Kč, to zase tak bohatý nejsem a počítám, že ty také ne. A pokud skutečně po něm toužíš, tak sleduj aukro a myslím, že za -+30tis. můžeš někdy koupit pěkný kus. Takže tak. Večer se podívám, pokud nezapomenu za kolik byla :-) prodána


Samože máš recht, pustím to z hlavy ;)
Moderátor
Suchý únor - :-) uvidíš, že si udělal dobře, jen si to musíš dobře zdúvodnit. Jsem večer zvědav na cenu počítám +-17,000Kč max. ale třeba nás cena překvapí a někdo to bude za každou cenu chtít. a budou se 2 prát.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Charon napsal
Suchý únor - :-) uvidíš, že si udělal dobře, jen si to musíš dobře zdúvodnit. Jsem večer zvědav na cenu počítám +-17,000Kč max. ale třeba nás cena překvapí a někdo to bude za každou cenu chtít. a budou se 2 prát.


Jo bylo to chvilkové pomatení mysli :D
Tipuju že udělá 20
Registrovaný uživatel
Suchý únor napsal
Charon napsal
Suchý únor - :-) uvidíš, že si udělal dobře, jen si to musíš dobře zdúvodnit. Jsem večer zvědav na cenu počítám +-17,000Kč max. ale třeba nás cena překvapí a někdo to bude za každou cenu chtít. a budou se 2 prát.


Jo bylo to chvilkové pomatení mysli :D
Tipuju že udělá 20



Suchý únor- souhlas.
Taky nejsem milionář.. ale raději chvilku šetřím...na pořádnej... ať mi to nekazí sbírku. Vsaďte se, že kdyby jste si ho koupil a zařadil, vždy Vám oko nejdřív padne na platíčku na tento kazovej... ;)
Registrovaný uživatel
No jo, je to tak :D
Moderátor
Suchý únor napsal
Charon napsal
Suchý únor - :-) uvidíš, že si udělal dobře, jen si to musíš dobře zdúvodnit. Jsem večer zvědav na cenu počítám +-17,000Kč max. ale třeba nás cena překvapí a někdo to bude za každou cenu chtít. a budou se 2 prát.


Jo bylo to chvilkové pomatení mysli :D
Tipuju že udělá 20

Takže aukce skončila a cena byla 16.000Kč. Takže jsem to odhadl správně :P
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Charon napsal
Suchý únor napsal
Charon napsal
Suchý únor - :-) uvidíš, že si udělal dobře, jen si to musíš dobře zdúvodnit. Jsem večer zvědav na cenu počítám +-17,000Kč max. ale třeba nás cena překvapí a někdo to bude za každou cenu chtít. a budou se 2 prát.


Jo bylo to chvilkové pomatení mysli :D
Tipuju že udělá 20

Takže aukce skončila a cena byla 16.000Kč. Takže jsem to odhadl správně :P


Jo :D
Registrovaný uživatel
Novoražby a repliky SVD 2014 - 2022

Již při ražbě dukátu 2014 jsem měl velkou radost s možnosti rozšířit svoji sbírku SVD. I následné ražby a novoražby mně osobně způsobují potěšení. Tyto SVD jsou raženy v malých nákladech a mimo jiné mají i investiční potenciál. U mě je to ale radost s možnosti doplňovat sbírku SVD.

Za mě tedy velké díky za ochotu, zkušenost a jistě i velkou práci včetně finanční náročnosti na tuto investici při získávání práv k těmto SVD. Samotná realizace včetně etuí, certifikátů je také velká paráda.

Zde tedy fota z mé sbírky těchto novoražeb SVD.

Dukát 2014 - náklad 300 ks.
Dukát 2018 - náklad 300 ks.
Dukát 2018 - náklad 76 ks (zkouška do stříbra 2x, revers a avers zkouška).
Dukát 2018 - náklad 500 ks (číslováno).
Dukát 1937/21 - náklad 120 ks.
Dukát 1938/22 - náklad 120 ks.
Dukát 1939/22 - náklad 150 ks.


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Cotopaxi v 25. 2. 2023, 9:57. »
Moderátor
Cotopaxi velký dík a palec nahoru 👍.
Je vidět, že máme stejnou,,úchylku,, nadšení a radost..
Mě chybí ve sbírce těchto po mileniových oficiálních novoražeb s kremnice už jen ročník 2014..
Snažím se ho sehnat,za přijatelnou cenu, nabídky jsou,ale vysoké..
Registrovaný uživatel
A pritom sú to len také kolotočárske cetky. Ktoré nikdy nebudú patriť na jedno pláto k SVD 🙃
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
A pritom sú to len také kolotočárske cetky. Ktoré nikdy nebudú patriť na jedno pláto k SVD 🙃

Pro mne i SVD nejsou mince, nikdy nebyly určeny k placení :roll:
Moderátor
jano7B9 napsal
A pritom sú to len také kolotočárske cetky. Ktoré nikdy nebudú patriť na jedno pláto k SVD 🙃


V podstatě všechny mince jsou svým způsobem cetky, alespoň to tvrdí moje žena a mnozí další, kteří tomu nepřišli na chuť.
Jano je to úhel pohledu, finanční možnosti a hlavně ta správná sběratelská,,úchylká,,....
Tyto ražby dělá zajímavý i samotná finanční dostupnost a to, že jsou ve všech směrech naprosto totožné s původními prvorepublikovými ražbami, pochází ze stejný mincovny a jsou zcela legální,certifikované, limitované, dostupné jen pro opravdové srdcaře svým způsobem blázny do sv.dukatů..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
jano7B9 napsal
A pritom sú to len také kolotočárske cetky. Ktoré nikdy nebudú patriť na jedno pláto k SVD 🙃


V podstatě všechny mince jsou svým způsobem cetky, alespoň to tvrdí moje žena a mnozí další, kteří tomu nepřišli na chuť.
Jano je to úhel pohledu, finanční možnosti a hlavně ta správná sběratelská,,úchylká,,....
Tyto ražby dělá zajímavý i samotná finanční dostupnost a to, že jsou ve všech směrech naprosto totožné s původními prvorepublikovými ražbami, pochází ze stejný mincovny a jsou zcela legální,certifikované, limitované, dostupné jen pro opravdové srdcaře svým způsobem blázny do sv.dukatů..


Přesně tak, dobře napsáno!
Moderátor
Cotopaxi- moc pěkné 👍👍 a gratulace ke sbírce
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
jano7B9 napsal
A pritom sú to len také kolotočárske cetky. Ktoré nikdy nebudú patriť na jedno pláto k SVD 🙃

Pro mne i SVD nejsou mince, nikdy nebyly určeny k placení :roll:



To máte pravdu...jsou to obchodní mince (aspoň ražby SVD v letech 1923-1951).

A co jsou to obchodní mince?

Nebudu dělat chytrého, stýček Gůgl to ví přesně:
"Obchodní mince je mince z drahého kovu určená k obchodování s drahými kovy, není součástí soustavy zákonných peněz a nemá nominální hodnotu stanovenou v peněžní jednotce a není s ní v zákonném poměru. Hodnota obchodních mincí tedy není dána kurzem měny, ale cenou drahého kovu na trhu."
Moderátor
Miky taky se možná toho jednou dočkáš a těm mincím propadneš,nikdy neříkej nikdy, já byl do jistého časů podobný jako ty, navíc ty patříš mezi sběratelé,ty správné srdcaře sv.dukatů. :)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Miky taky se možná toho jednou dočkáš a těm mincím propadneš,nikdy neříkej nikdy, já byl do jistého časů podobný jako ty, navíc ty patříš mezi sběratelé,ty správné srdcaře sv.dukatů. :)



No, asi už nepropadnu, penízky, které neprojím a nepropiji utratím za jiné kolečka do mojí sbírky, takový čs. 25 hal 1932 nebo původní SVD 1938... to je spoření na celý zbytek života.
Nebo na výhru ve sportce.. :D

Ale musím uznat, že takto vyskládané vedle sebe to vypadá moc, moc pěkně a Cotopaxiho povídání o doplňku k ražbám SVD bylo napsáno moc dobře a zaujalo...
Registrovaný uživatel
Cotopaxi, dukát č.134 sa na ma-shops nepredal za 20 950 USD ale za 18 645,50 EUR.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1