Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
barbar napsal
MikyM napsal
barbar napsal
Myslím, že tyhle podzimní aukce, Brno, Antium Praha, M@Ch, Aurea docela ovlivňují aktuálně poptávku svatováclavských dukátů na aukru, která evidentně slábne..


Tak tady ses Barbare úplně netrefil ... ;)
V současné době eviduji na Aukru nabídku 96 (!) svatováclavských jednodukátů ve velké většině dle poslední módy vše zaškatulkováno!
Toto je TOP :shock:
https://aukro.cz/zlaty-svatovaclavsky-dukat-1929-certifikace-ngc-ms66-6997850862


Ale co to je :shock: . Pomatenost, nebo naivita? :)

Ano, trh se svatováclavskými dukáty minulý měsíc byl na aukru slabší,onen postupný cenový růst jakoby se pozastavil..


No uvidíme... dnes je aukce MaCH ne?
Moderátor
Včerejší aukce Macho Chlapovič znovu lámala rekordy a pozvedla,, cenovou laťku,,u některých ročníku výš ..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, tak Barbar už něco ze včerejší aukce prozradil ... takže jen přehlednou tabulku, která porovnává dosažené ceny ve všech posledních třech velkých sálových aukcí ...
- ceny jsou už v korunách, přepočet 1 euro =25,46 Kč
- ročníky 1927 a 1934 byly zaškatulkované
- nerozumím tomu, proč tak velká aukční firma si do aukce 2 x do roka nesežene hledaný ročník 1930. Na Aukru běžně bývá ...

Jinak platí co už řekl Barbar ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) MikyM v 16. 10. 2021, 7:10. »
Registrovaný uživatel
A pro Bertíka -b1 taky něco ... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
MikyM díky v tabulkách je to mnohem přehlednější..
Faktem je, že dosažené aukční ceny jsou jak na houpačce a o často mylně v deklarovaných stavech nemluvě.Přikladně včerejší prodaný ročník 1934 u M@Ch to jen potvrzuje..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 16. 10. 2021, 7:15. »
Moderátor
MikyM napsal
Dobrý den, tak Barbar už něco ze včerejší aukce prozradil ... takže jen přehlednou tabulku, která porovnává dosažené ceny ve všech posledních třech velkých sálových aukcí ...
- ceny jsou už v korunách, přepočet 1 euro =25,46 Kč
- ročníky 1927 a 1934 byly zaškatulkované
- nerozumím tomu, proč tak velká aukční firma si do aukce 2 x do roka nesežene hledaný ročník 1930. Na Aukru běžně bývá ...

Jinak platí co už řekl Barbar ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


MikyM ještě doplním... Dosažené aukční ceny uvedené v tabulce jsou bez aukční přirážky cca 20%..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
o často mylně v deklarovaných stavech nemluvě

V posledných aukciách boli v slaboch s veľmi vysokým hodnotením uložené aj mince s hrankami a škrabancami. Neviem si to vysvetliť a bol som z toho celkom v šoku. Na krabičkové hodnotenie mincí by som sa preto vôbec nespoliehal. Aj mincu uloženú v krabičke treba pozorne prezrieť, lebo inak sa môžete slušne napáliť.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
barbar napsal
MikyM ještě doplním... Dosažené aukční ceny uvedené v tabulce jsou bez aukční přirážky cca 20%..

MikyM mal by si to opraviť, pretože rôzne aukčné domy majú rôzne aukčné prirážky. A potom to nie je možné porovnať napríklad s cenami na aukro.cz.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
barbar napsal
o často mylně v deklarovaných stavech nemluvě

V posledných aukciách boli v slaboch s veľmi vysokým hodnotením uložené aj mince s hrankami a škrabancami. Neviem si to vysvetliť a bol som z toho celkom v šoku. Na krabičkové hodnotenie mincí by som sa preto vôbec nespoliehal. Aj mincu uloženú v krabičke treba pozorne prezrieť, lebo inak sa môžete slušne napáliť.


Přesně tak,na to jsem pravě narážel zrovna u jednoho, konkrétně včerejšího kusu, myslím že všichni víme o který se jedná..
Přesná definice aukčnich přiražek, by určitě nebyla od věci..
Registrovaný uživatel
:mrgreen: MikyM,díky. Pěkné.
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
barbar napsal
MikyM ještě doplním... Dosažené aukční ceny uvedené v tabulce jsou bez aukční přirážky cca 20%..

MikyM mal by si to opraviť, pretože rôzne aukčné domy majú rôzne aukčné prirážky. A potom to nie je možné porovnať napríklad s cenami na aukro.cz.


Tady si nyní pánové dovolím nesouhlasit...
1. aukční přirážky uvádím vždy v doprovodnému textu k tabulce
(pravda, v té poslendí u MaCH jsem na to zapomněl :? Barbar mě ale rychle doplnil)
2. já když dražím, tak si sice dopředu samozřejmě vždy zjistím % aukční přirážky, ale pak při samotném dražení mě už toto % zas tak nezajímá, položku prostě chci a dražím až do svého osobního limitu, nechám se strhnout dražbou
(pravda, pak občas skutečně po ukončení dražby valím oči, že % aukční přirážky mi položku pěkně prodraží i nad ten můj osobní limit :shock: )
3. cena za minci je cena dosažená v samotné dražbě, je to tak uváděno i ve výsledkových listinách jednotlivých aukčních domů, pokud chcete, % paukční přirážky si každý připočtěte sám
(pravda, tabulku jsem ale drobně upravil :D )

Tak teď snad budete spokojenější ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jinak se nám na Aukru (kromě záplavy zaškatulkovaných jednodukátů) objevil, řekl bych, takový nešvar ... ;)
https://aukro.cz/csr-dukat-svatovaclavsky-1925-0-0-sada-5-ks-6997965834
https://aukro.cz/csr-dukat-svatovaclavsky-1931-0-0-sada-5-ks-6997965836
https://aukro.cz/csr-dukat-svatovaclavsky-1933-0-0-sada-6-ks-6997965837

Proč? Není to lepší prodat po jednom ...?
Registrovaný uživatel
Vedel by niekto určiť, či je toto poškodenie alebo či to mohlo vzniknúť pri výrobe? Dík

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prodeje sad dukátů.
Proč? Není to lepší prodat po jednom ...?
Není, to by bylo více práce.
Je to běžné zboží a investiční, tak se dá prodávat jak po kusech, tak i po konvolutech, hromádkách, kopách.....
Registrovaný uživatel
Je to stejné, jako když někdo prodává hromadu rozřezaných, nevyleštěných achátů.
Nechce se nu babrat s dalším broušením, leštěním, prodejem jednotlivých kusů.
Moderátor
sigur napsal
Vedel by niekto určiť, či je toto poškodenie alebo či to mohlo vzniknúť pri výrobe? Dík

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Vypadá to na poškození,neodbornou manipulaci, často i zkouškou na zlato, možná poškození které vzniklo již v mincovně, ale vada nedoraženim, ucpané razidlo, či jakákoliv vada při samotném procesu ražby to není..
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Vedel by niekto určiť, či je toto poškodenie alebo či to mohlo vzniknúť pri výrobe? Dík

Určitě ne. Dukáty nešly v pytlích do oběhu, prodávaly se jednotlivě jak šperky a takový by nikdo nekoupil. ;)
Moderátor
turtleoverhead napsal
sigur napsal
Vedel by niekto určiť, či je toto poškodenie alebo či to mohlo vzniknúť pri výrobe? Dík

Určitě ne. Dukáty nešly v pytlích do oběhu, prodávaly se jednotlivě jak šperky a takový by nikdo nekoupil. ;)


Jednoznačně se to říct nedá, byly raženy docela v hojném počtu, požkození tak mohlo vzniknou také již v mincovně,takové kusy se samozřejmě eliminovaly,ale některé mohly proklouznout..
Tady to spíš vypadá na požkození testováním na zlato, což se v minulosti docela běžně dělo..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 17. 10. 2021, 19:46. »
Registrovaný uživatel
Jeden obchodník s mincemi mi na to řekl,že to vzniklo neopatrným vyjímáním z razicího stroje.
Moderátor
bertik-b1 napsal
Jeden obchodník s mincemi mi na to řekl,že to vzniklo neopatrným vyjímáním z razicího stroje.

I tohle není vyloučeno..
Registrovaný uživatel
Byl jsem před lety na jedné přednášce ČNS v Praze o dukátech. Ne všechny se prodaly. To co zůstalo, se vracelo do mincovny a došlo k "demonetizaci československých dukátů". Kolik se jich vrátilo nikdo neví a nebo nepoví :-). Takže klidně mohly uniknout i nedoražené. Pak se jako neprodané vrátily. Pochopil jsem to tak, že se to vracení dělo asi každý rok. Možná nějaký bchodník si je nechával apod..
Moderátor
Holky, kluci svatováclaváci malá ochutnávka... 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tvuj Barbariane? Pekne vyfoceno 8)
Moderátor
Můj, můj.. Prevít.. :) Dlouho jsem ho sháněl ve špičkové stavu a hlavně za rozumnou kačku..
Teď už spí, ve slepené škatulce(kruhové kapsle) a v bankovní schránce...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Slepená , čím. Není to riziko?
Dále. MikyM. Bereš ty 1d1980? Pěkná sada.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1