Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
bertik-b1 napsal
Slepená , čím. Není to riziko?
Dále. MikyM. Bereš ty 1d1980? Pěkná sada.


Není :)... Už jsem to zde na sběrateli v minulosti popisoval, obyčejný Herkules, velice jemně potřisnit na hranu části kapsle s externím okrouhlym ohraničením(tenkou vrstvu lepidla nanesu na papír, pak na část kapsle hrany otiskem nanesu tenkou vrstvu lepidla) , kde po sevření obou části, nehrozí aby se potřisnila vnitřní část s minci,dlouho to používám, dokonce jsem testoval voděodolnost, těsnění skvělé mince tak ochrání před externími vlivem, například u stříbra se zajímavou patinou jsem úplně zamezil její degradaci (záměně)
Případně vyjmutí také není problém..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 19. 10. 2021, 20:11. »
Moderátor
Bertiku koukni do tlachárny k problematice minci...
Registrovaný uživatel
bertik-b1 napsal
Slepená , čím. Není to riziko?
Dále. MikyM. Bereš ty 1d1980? Pěkná sada.


Jednodukáty Karla IV. (1978-1982) nejsou mým šálkem čaje ... ;)
Registrovaný uživatel
Ale je to krásná podívaná. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Kolegové, otázka za cca 45000,-Kč... pravý? Nebo ne? Bohužel lepší foto jsem neudělal... :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mně odrazuje ten perlovec.
Moderátor
S těch fotek je to jako věštění s koule, na druhou stranu výskyt věrných kopii, padělku běžných ročníku jsem zatím nezaznamenal...
Ano existují kopie, ale všechny mají své typicky charakteristické znaky, kterými se odlišují od originálu..tvá mince může být v pořádku, bohužel bez pořádaných fotek bych na to nesázel,riziko s takovým fotem vždy bude..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 20. 10. 2021, 12:43. »
Moderátor
Doplním... Špatná kvalita fotek může být pouze záměr, jak,, maskovat,, reálný stav originál mince..
Moderátor
barbar napsal
Doplním... Špatná kvalita fotek může být pouze záměr, jak,, maskovat,, reálný stav originál mince..


Samozřejmě se to netýká tvých fotek, myslím všeobecně prodejci to často mají v oblibě .Je jasný, že zlato se blbě fotí...
Jak jsem psal tvá mince vypadá ok, ale chtělo by to pro jistotu lepší fotky .
Registrovaný uživatel
bertik-b1 napsal
Mně odrazuje ten perlovec.


Taky si myslím, že tady je ten zakopaný pes …
Je to údajně falzum, stažené předem narychlo z dražby, snažím se jen na to, přijít jak to poznat příště... trošku mě to leká, protože já, stejně jako Barbar, v prvním okamžiku tvrdil, že je to origoš…
Za fotky se omlouvám, s mobilem jsem to prostě narychlo lépe neudělal...tak já jen - dávat si vždy a všude pořádně bacha! A vždycky nakupovat s někým, kdo tomu rozumí ... ;)
Moderátor
:lol:... Jseš chytrej dobrá strategie..
Vlož kvalitní fotky, určitě to zvládneš líp.. ;)
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
bertik-b1 napsal
Slepená , čím. Není to riziko?
Dále. MikyM. Bereš ty 1d1980? Pěkná sada.


Jednodukáty Karla IV. (1978-1982) nejsou mým šálkem čaje ... ;)


Já jen aby se vědělo, o čem mluvíme... :)
https://aukro.cz/cssr-dukat-karel-iv-1980-0-0-sada-18-ks-6997965845
Registrovaný uživatel
barbar napsal
:lol:... Jseš chytrej dobrá strategie..
Vlož kvalitní fotky, určitě to zvládneš líp.. ;)


Zkusím .... ;)
Moderátor
MikyM napsal
barbar napsal
:lol:... Jseš chytrej dobrá strategie..
Vlož kvalitní fotky, určitě to zvládneš líp.. ;)


Zkusím .... ;)


:lol: kamaráde mě jen tak neopiješ rohlikem...
I s takových fotek co si sem vložíl se přikláním k originálu, ale v horším stavu, cítím to v kostech.. ;)
Šoupni sem pořádný fotky avers revers a hrany, já také fotím s mobilu a jde to... 8)
Moderátor
Koukám, že i v JU.ES.EI. to pěkně roste a to aukce ještě nezačala ...Miky mi šlape po krku i za oceánem :mrgreen: ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
barbar napsal
MikyM napsal
barbar napsal
:lol:... Jseš chytrej dobrá strategie..
Vlož kvalitní fotky, určitě to zvládneš líp.. ;)


Zkusím .... ;)


:lol: kamaráde mě jen tak neopiješ rohlikem...
I s takových fotek co si sem vložíl se přikláním k originálu, ale v horším stavu, cítím to v kostech.. ;)
Šoupni sem pořádný fotky avers revers a hrany, já také fotím s mobilu a jde to... 8)


Myslím si, že lepšie fotky ani netreba :D
Moderátor
Nakonec slušná prezentace v zámoří výsledkem včetně aukční přirážky v přepočtu 1452000kč .. Alespoň Američtí kolegové poznali sílu svatováclavských dukátů,ikdyž je dost pravděpodobné, že jej získal našinec...
Mimochodem o správnosti hodnocení kvality společnosti NGC dost pochybuji.. Poslední dražený kus v antium aurum byl stavem docela srovnatelný, však hodnocení velmi rozdílné..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 29. 10. 2021, 6:26. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Nakonec slušná prezentace v zámoří výsledkem včetně aukční přirážky v přepočtu 1452000kč .. Alespoň Američtí kolegové poznali sílu svatováclavských dukátů,ikdyž je dost pravděpodobné, že jej získal našinec...
Mimochodem o správnosti hodnocení kvality společnosti NGC dost pochybuji.. Poslední dražený kus v antium aurum byl stavem docela srovnatelný, však hodnocení velmi rozdílné..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Pěkná cena, v našich aukcích si o ní zatím můžeme za tuto minci nechat jenom zdát... třeba "svět" dorazí i k nám... ale já to říkám pořád, svatováclavský dukát prodáte všude....na rozdíl od spousty jiných našich (zejména novododobých) zlatých mincí...
Má jen jednu nevýhodu. v případě hyperinflace a pádu měny, jsou to jen cca 4 gramy zlata. ty mosty, města, hrady to je půlunce zlata ...
Registrovaný uživatel
Tak nám utekl kolegové mezi prsty další měsíc... letí to ….
A jak se dařilo svatováclavským jendodukátům na Aukrtu?
- celkem se prodalo 42 ks (a 11 ks v plastu), možná mi nějaký kousek unikl, ale spíš ne
- trochu se rozmohly dva nešvary
a) prodávaly se konvoluty 5-6 ks jednoho ročníku - např. 1925,31 a 33 (ty sem do počtu prodaných kusů
nezapočítal), odkaz na jejich prodeje jsem uváděl v předešlých příspěvcích
b) Aukro bylo zahlceno dukáty v plastu v aukci "Kup teď" nebo "Do vyprodání zásob" s hodně přemrštěnými cenami až k 250 tisícům za ty TOP ročníky 1929,30 a 34), které se samozřejmě neprodaly (zatím?) a opakovaně se vracely do aukcí
- přikládám jako obvykle tabulku dosažených TOP cen na Aukru za říjen, jak u volných mincí, tak i u těch v plastu. Tabulka je zase zkrácená, říjen a pro porovnání ještě září, ať je to přehledné. Ty dřívější ceny najdete v tabulce v předchozích příspěvcích …

Nějaký závěr?
- ceny jsou hodně vysoké, ale drží se na stálé hladině, neklesají
- zájem o jednodukáty pořád je, vždy hezkou minci prodáte
-Porostou ceny? když vidím inflaci, předpokládané zdražování všeho … asi ano. Běžní lidé, kteří budou mít za chvíli problémy se splácením hypoték a budou lecos prodávat, aby vyšli s rodinným rozpočtem, doma asi hromádky dukátu nemají
- TOP ceny ano = ale jen opravdu kvalitní mince
- plast je žádaný, ale nesmíte to přehnat s cenou. budete-li rozumní, budete mít dobré ohodnocení mince, dáte bombastický popisek a risknete-li aukci, dosáhnete vyšší ceny, než za volnou minci (Barbare, píšeš v jiném vlákně, že si nyní v karanténě, tak můžeš začít škatulkovat a prodávat :) Taková sedmadvacítka a třicítka v plastu, dlouho nebyla :D )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ještě pro bertíka -b1 …
Říjen nic moc... ty šílenosti jako jsem uváděl v příspěvku 162 (a bylo jich víc) nepočítám.
I u těchto mincí platí, že bylo hodně plastu s přemrštěnými cenami. Hodně lidí sledovalo, nikdo nekoupil ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě víkendová "sálovka" u Klima v Brně. Výběrem dukátů mě tentokrát zklamal... "nic" tam neměl ... Dosažené ceny už také nejsou "brněnské, spíš pražské ... :?
Tak jen pro úplnost, aby ty sálové podzimní aukce byly pěkně přehledně ke srovnání v jedné tabulce…

Tak máte kolegové všechny říjnové Info...


Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) MikyM v 1. 11. 2021, 7:18. »
Registrovaný uživatel
no rikal jsem si ze kdyz o vikendu skoncila v nemecku 1925ka za 42k ze je to tuzemska cena.
Moderátor
Miky díky 👍😉
Registrovaný uživatel
Díky. :lol:
Registrovaný uživatel
Po delší době "celá sada"... rozumná vyvolávací cena, která se teď pomalu šplhá nahoru... uvidíme tedy reálnou cenu na dnešním trhu za celou sadu ...
https://aukro.cz/unikatna-sada-dukatov-1923-1936-6999449764?tab=more-history

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1