Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
MikyM - i když přihazovat nebudu, myslím že je zakázáno vkládat odkazy na probíhající aukce.
_______________
Registrovaný uživatel
lub121 napsal
myslím že je zakázáno vkládat odkazy na probíhající aukce.

Už zase? Kde je to zakázané?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
MikyM napsal
Po delší době "celá sada"... rozumná vyvolávací cena, která se teď pomalu šplhá nahoru... uvidíme tedy reálnou cenu na dnešním trhu za celou sadu ...
https://aukro.cz/unikatna-sada-dukatov-1923-1936-6999449764?tab=more-history


Taky jsem koukal
Uvidíme jak to dopadne, takhle pěkně pohromadě ...
Moderátor
Fidzi napsal
lub121 napsal
myslím že je zakázáno vkládat odkazy na probíhající aukce.

Už zase? Kde je to zakázané?

Není to zakázané všeobecně, ale platí pro aukce vložené prokazatelně prodejcem. Viz Bod 6:

6 ) Fórum není místo pro bezplatnou reklamu, příspěvky s komerčním podtextem v tématech od firem či obchodníků budou odstraněny nebo redukovány. Totéž platí i o vkládání odkazů na běžící aukce, které prokazatelně vkládá sám prodejce.
Registrovaný uživatel
ikanek napsal
Fidzi napsal
lub121 napsal
myslím že je zakázáno vkládat odkazy na probíhající aukce.

Už zase? Kde je to zakázané?

Není to zakázané všeobecně, ale platí pro aukce vložené prokazatelně prodejcem. Viz Bod 6:

6 ) Fórum není místo pro bezplatnou reklamu, příspěvky s komerčním podtextem v tématech od firem či obchodníků budou odstraněny nebo redukovány. Totéž platí i o vkládání odkazů na běžící aukce, které prokazatelně vkládá sám prodejce.


Děkuji Ikánkovi, který přesně vysvětlil místo mne...
Za sebe mohu říct jen, že opravdu nejsem tím, kdo na Aukru prodává svatováclavské dukáty, nepořádám tedy ani tuto aukci. Jen se prostě snažím aby toto vlákno bylo zajímavé, aby nám, co se o svatováclavské dukáty zajímáme, neunikla žádná zajímavá nebo podstatná informace a měli jsme my, ale nakonec i ostatní sběratelé přehled...
Registrovaný uživatel
Tady si myslím, že je prodejce zcela mimo reál....tak snad za dva, tři roky... při současné inflaci...
https://aukro.cz/zlaty-svatovaclavsky-dukat-1929-certifikace-ngc-ms66-6997850862
:shock:
Moderátor
Je to tady, katalog zimní aukce Aurea, koukám pochlubila se zajímavou nabídkou..

https://www.livebid.cz/auction/aurea_102/category/gold-coins-czechoslovakia
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 16. 11. 2021, 8:15. »
Moderátor
barbar napsal
Je to tady, katalog zimní aukce Aurea, koukám pochlubila se zajímavou nabídkou..

https://www.livebid.cz/auction/aurea_102/category/gold-coins-czechoslovakia

Jen u Aurea není žádný certifikát a bohužel ten rok 1929 s certifikátem MS66 se asi levněji těžko sežene.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Je to tady, katalog zimní aukce Aurea, koukám pochlubila se zajímavou nabídkou..

https://www.livebid.cz/auction/aurea_102/category/gold-coins-czechoslovakia

Mají tam pár pěkných špeku ale celkově mi to přijde hodně slabé, upřímně už v Čechách mince moc nekupuji tak si nepamatuju ale 500polozek není standardní ani u sálovky ne? Jsem zvedavy na eaukci, tam jsem jim i nějakým materiálem přispěl.
Moderátor
Otravnykomar napsal
barbar napsal
Je to tady, katalog zimní aukce Aurea, koukám pochlubila se zajímavou nabídkou..

https://www.livebid.cz/auction/aurea_102/category/gold-coins-czechoslovakia

Mají tam pár pěkných špeku ale celkově mi to přijde hodně slabé, upřímně už v Čechách mince moc nekupuji tak si nepamatuju ale 500polozek není standardní ani u sálovky ne? Jsem zvedavy na eaukci, tam jsem jim i nějakým materiálem přispěl.


Komáre mám tě rád, ale tohle zní trochu snobsky.. Přijde mi, jako by si utracel za mince mailand.. Většina zdejších nedosáhne ani na část nabízeného zboží (gold czechoslovakia coins) , samozřejmě včetně všech zajímavých aukci u nás i v zahraničí..,, So back off,, ;)

Za mne mají letos velmi kvalitní nabídku ve zlatě, také pár špeku u standardu...
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 16. 11. 2021, 20:10. »
Registrovaný uživatel
Charon napsal
barbar napsal
Je to tady, katalog zimní aukce Aurea, koukám pochlubila se zajímavou nabídkou..

https://www.livebid.cz/auction/aurea_102/category/gold-coins-czechoslovakia

Jen u Aurea není žádný certifikát a bohužel ten rok 1929 s certifikátem MS66 se asi levněji těžko sežene.


No nevím, nevím... pole mě by se dalo ...
Jaký by asi dali amerikáni certifikát tady ... :?
https://aukro.cz/svatovaclavsky-dukat-1929-pekny-a-vzacny-6998840803
Moderátor
MikyM napsal
Charon napsal
barbar napsal
Je to tady, katalog zimní aukce Aurea, koukám pochlubila se zajímavou nabídkou..

https://www.livebid.cz/auction/aurea_102/category/gold-coins-czechoslovakia

Jen u Aurea není žádný certifikát a bohužel ten rok 1929 s certifikátem MS66 se asi levněji těžko sežene.


No nevím, nevím... pole mě by se dalo ...
Jaký by asi dali amerikáni certifikát tady ... :?
https://aukro.cz/svatovaclavsky-dukat-1929-pekny-a-vzacny-6998840803


Souhlas s MikyM.... a bylo toho za poslední týdny na aukru víc, myslím tím samozřejmě zajímavé ročníky..
Moderátor
MikyM
určitě máš pravdu, pěkná cena, ale jaké tj kvalita, a sám víš, že na kvalitě záleží a zrovna u vzácných ročníků je rozptyl obrovský. Takže pokud je rozumná cena a pravý super, ale bohužel chceš-li mít kvalitu jištěnou, tak certifikát je optimum a to samozřejmě také zaplatíš :-)
Moderátor
Pro Charon

Tak prozatím, pokud se falza vyskytnou, tak dost nekvalitní.. Spíš se všude motaj snadno rozpoznatelne repliky..
Ale cenový rozptyl je v kvalitě dost znát.. Mimo jiné škatulky jsou sice populární a dávaj cenu, ale o přesnosti hodnocení bych pomlčel, často je to katastrofa..
Moderátor
barbar napsal
Pro Charon

Tak prozatím, pokud se falza vyskytnou, tak dost nekvalitní.. Spíš se všude motaj snadno rozpoznatelne repliky..
Ale cenový rozptyl je v kvalitě dost znát.. Mimo jiné škatulky jsou sice populární a dávaj cenu, ale o přesnosti hodnocení bych pomlčel, často je to katastrofa..


S těmi falzy, jsem to bral obrazně, ale to si mě tedy překvapil, že ty přesnosti hodnocení NGG apod. je katastrofa. Já bral, že když renomovaná firma (u nás bych to bral-protože v ČR je všechno možné) řekne MS66 tak za to dává hlavu na špalek :-)
Moderátor
Charon napsal
barbar napsal
Pro Charon

Tak prozatím, pokud se falza vyskytnou, tak dost nekvalitní.. Spíš se všude motaj snadno rozpoznatelne repliky..
Ale cenový rozptyl je v kvalitě dost znát.. Mimo jiné škatulky jsou sice populární a dávaj cenu, ale o přesnosti hodnocení bych pomlčel, často je to katastrofa..


S těmi falzy, jsem to bral obrazně, ale to si mě tedy překvapil, že ty přesnosti hodnocení NGG apod. je katastrofa. Já bral, že když renomovaná firma (u nás bych to bral-protože v ČR je všechno možné) řekne MS66 tak za to dává hlavu na špalek :-)


Je to obchod.. Vyplniš formulář se vým názorem na stav a pošleš a zaplatíš včetně členství .Firma přihlédne k tvému zpravidla kladnějsimu posudku. Samozřejmě pokud to není nějaká tvá nesmyslná,, haluz,,.. Předcházejí tak problémům, možných sporům v hodnocení se zákazníky,které v neposlední řadě škodí jen společnosti...
Moderátor
barbar napsal
Charon napsal
barbar napsal
Pro Charon

Tak prozatím, pokud se falza vyskytnou, tak dost nekvalitní.. Spíš se všude motaj snadno rozpoznatelne repliky..
Ale cenový rozptyl je v kvalitě dost znát.. Mimo jiné škatulky jsou sice populární a dávaj cenu, ale o přesnosti hodnocení bych pomlčel, často je to katastrofa..


S těmi falzy, jsem to bral obrazně, ale to si mě tedy překvapil, že ty přesnosti hodnocení NGG apod. je katastrofa. Já bral, že když renomovaná firma (u nás bych to bral-protože v ČR je všechno možné) řekne MS66 tak za to dává hlavu na špalek :-)


Je to obchod.. Vyplniš formulář se vým názorem na stav a pošleš a zaplatíš včetně členství .Firma přihlédne k tvému zpravidla kladnějsimu posudku. Samozřejmě pokud to není nějaká tvá nesmyslná,, haluz,,.. Předcházejí tak problémům, možných sporům v hodnocení se zákazníky,které v neposlední řadě škodí jen společnosti...

Kdyby jim tam člověk nenapsal, ze je to cs. dukat, tak to ani nepoznaj :)
Moderátor
numismat napsal
barbar napsal
Charon napsal
barbar napsal
Pro Charon

Tak prozatím, pokud se falza vyskytnou, tak dost nekvalitní.. Spíš se všude motaj snadno rozpoznatelne repliky..
Ale cenový rozptyl je v kvalitě dost znát.. Mimo jiné škatulky jsou sice populární a dávaj cenu, ale o přesnosti hodnocení bych pomlčel, často je to katastrofa..


S těmi falzy, jsem to bral obrazně, ale to si mě tedy překvapil, že ty přesnosti hodnocení NGG apod. je katastrofa. Já bral, že když renomovaná firma (u nás bych to bral-protože v ČR je všechno možné) řekne MS66 tak za to dává hlavu na špalek :-)


Je to obchod.. Vyplniš formulář se vým názorem na stav a pošleš a zaplatíš včetně členství .Firma přihlédne k tvému zpravidla kladnějsimu posudku. Samozřejmě pokud to není nějaká tvá nesmyslná,, haluz,,.. Předcházejí tak problémům, možných sporům v hodnocení se zákazníky,které v neposlední řadě škodí jen společnosti...

Kdyby jim tam člověk nenapsal, ze je to cs. dukat, tak to ani nepoznaj :)


Přesně tak 👍
Moderátor
numismat/barbar
tak to jste mne tedy překvapili, já je bral jako "odborníky", kteří když řeknou, že tj. MS66 tak jiná nemůže říci, že tj MS63??? tak tj tedy sranda. A pak babo raď :-)
Registrovaný uživatel
krabičky jsou jen kšeft.Znám lidi,kteří v těch renomovaných firmách mají známé a těm z MS 61 udělají MS65.Stejně to většina lidí nepozná a řídí se jen těmi čísli.Teď jsem byl prohlížet mince v aukci a byla tam zagrejdované mince s označením MS62 a byli dost značně odřené a to byl FJI
Registrovaný uživatel
Stejně jako tam jsou stovky a tisíce mincí, které jsou ohodnoceny správně. Nic vám, pánové, nebrání založit si vlastní gradingovou firmu a dělat to lépe.
Registrovaný uživatel
denary napsal
krabičky jsou jen kšeft.Znám lidi,kteří v těch renomovaných firmách mají známé a těm z MS 61 udělají MS65.Stejně to většina lidí nepozná a řídí se jen těmi čísli.Teď jsem byl prohlížet mince v aukci a byla tam zagrejdované mince s označením MS62 a byli dost značně odřené a to byl FJI


Presne na tú mincu Au FJI MS 62 som myslel aj ja, bola to katastrofa, nepamätám už v ktorej aukcii bola ale ten stav a nereálne hodnotenie mi udrel do očí.
Registrovaný uživatel
denary napsal
krabičky jsou jen kšeft.Znám lidi,kteří v těch renomovaných firmách mají známé a těm z MS 61 udělají MS65.Stejně to většina lidí nepozná a řídí se jen těmi čísli.

Presne tak. Je to čistý bussiness vymyslený ako zo zberateľského trhu vysať peniaze.
Ak príde bežný zberateľ a požiada o grading, tak mu ho urobia podľa tabuliek. Ale ak príde firma, ktorá mesačne posiela na krabičkovanie 50 a viac mincí, tak je to veľmi dôležitý obchodný partner, ktoré si treba udržať a zbytočne ho nedráždiť zlým hodnotením. Inak odíde aj s mincami ku konkurenčnej firme, kde vedia prižmúriť oko. Bohužiaľ v poslednej dobe mám dojem, že v niektorých firmách sú už úplne slepí a grading sa robí hmatom.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Otravnykomar napsal
barbar napsal
Je to tady, katalog zimní aukce Aurea, koukám pochlubila se zajímavou nabídkou..

https://www.livebid.cz/auction/aurea_102/category/gold-coins-czechoslovakia

Mají tam pár pěkných špeku ale celkově mi to přijde hodně slabé, upřímně už v Čechách mince moc nekupuji tak si nepamatuju ale 500polozek není standardní ani u sálovky ne? Jsem zvedavy na eaukci, tam jsem jim i nějakým materiálem přispěl.


Komáre mám tě rád, ale tohle zní trochu snobsky.. Přijde mi, jako by si utracel za mince mailand.. Většina zdejších nedosáhne ani na část nabízeného zboží (gold czechoslovakia coins) , samozřejmě včetně všech zajímavých aukci u nás i v zahraničí..,, So back off,, ;)

Za mne mají letos velmi kvalitní nabídku ve zlatě, také pár špeku u standardu...

Tak jsem to vůbec nemyslel, na vysvětlenou, víš že já na to moc peněz nemám a právě proto nakupuju v cizině protože tam nakoupím levněji nebo za stejný peníze o level lepší kvalitu. Jen mě zarazilo 500polozek, kde jsou habsburský tolary, český groše, Německo jen 5 položek nebo kolik?! Přišlo mi to divný a nevěděl jsem jestli je to jen pocit nebo to prostě jen málo sleduju. Asi jsem to špatně napsal.
Registrovaný uživatel
K tomu hodnocení, reálne myslím že už od ms 63 vejs není člověk schopný poznat rozdíl, To už jsou ty jejich mikroskopicky sledování povrchu. K tomu určování je to vidět, kdyz se podiváme na starou krabičku a uvidíme u MŠ 60+ opravdu téměř bezchybny mince ale jako u všeho s kvantitou neroste kvalita. Nějakým urbanlegendam typu známý nameho tam má známého a udělá lepší grading nevěřím loajalita k větším zákazníkům zní jako reálnější historka ale o tom nemá smysl spekulovat. Už asi každý kdo to trošku sleduje viděl špatně určený groše, neodpovídající kvalitu k hodnocení dokonce jsem slyšel o gradovanem falzu (ale nevidel a neznám číslo gradu takže jsem u tyhle legendy skeptik) a lepší to asi nebude když mince s krabičkou dokáže být i jednou tak dražší než srovnatelná bez krabičky. Zájem o to poroste.
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 17. 11. 2021, 10:28. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1