Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Já jen svojí špetkou názoru do mlýna diskuse...
Je mi úplně jedno, jaká je dnes móda, jaké jsou na těch různých krabičkách certifikace a kdo je dělal... nikdy bych si prostě minci, kterou si nemohu celou, důkladně a zblízka prohlédnout (revers, avers i hranu) nekoupil... ;)
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
K tomu hodnocení, reálne myslím že už od ms 63 vejs není člověk schopný poznat rozdíl, To už jsou ty jejich mikroskopicky sledování povrchu. K tomu určování je to vidět, kdyz se podiváme na starou krabičku a uvidíme u MŠ 60+ opravdu téměř bezchybny mince ale jako u všeho s kvantitou neroste kvalita. Nějakým urbanlegendam typu známý nameho tam má známého a udělá lepší grading nevěřím loajalita k větším zákazníkům zní jako reálnější historka ale o tom nemá smysl spekulovat. Už asi každý kdo to trošku sleduje viděl špatně určený groše, neodpovídající kvalitu k hodnocení dokonce jsem slyšel o gradovanem falzu (ale nevidel a neznám číslo gradu takže jsem u tyhle legendy skeptik) a lepší to asi nebude když mince s krabičkou dokáže být i jednou tak dražší než srovnatelná bez krabičky. Zájem o to poroste.


Falzum jsem viděl v krabičce u zlata nejméně 2x(1x zlato Rakouska a 1x jiné zlato), z toho jednou když majitel minci z krabiky vyjmul právě pro podezdření a to se mu potvrdilo právě na hraně mince, na kterou se bez rozbití slabs nepodíváš. Stejně tak nejméně 3x jsem viděl u mincí majitelem vyjmutých ze slabs, kde byly stopy po oušku a v popisu po tom ani slovo(1x svatov. dukár, 1x u zlata FJI a 1x jiná mince) US společnosti byly tímto neoficiálně vyhlášené, mezi obchodníky se často neoficiálně říkalo, že musíš dobré falzum či opravenou minci po oušku či jiné vadě několikrát poslat na zakrabičkování několika firmám a je cca 2/3 šance, že Ti to na několik pokusů projde a pak to dobře prodáš(stav cca pře 5 lety, nevím jak dnes). Dále v podmínkách mnohých těchto krabičkovacích firem psaly, že ručí za posouzenou kvalitu mince, ale neposuzují pravost mince... (nehledě na to, že k posouzení hrany musíš minci vyndat ze slabs a tím ztratíš možnost jakékoliv reklamace(takový malá hlava XXII) :roll: :evil:
Moderátor
Otravnykomar napsal
barbar napsal
Otravnykomar napsal
barbar napsal
Je to tady, katalog zimní aukce Aurea, koukám pochlubila se zajímavou nabídkou..

https://www.livebid.cz/auction/aurea_102/category/gold-coins-czechoslovakia

Mají tam pár pěkných špeku ale celkově mi to přijde hodně slabé, upřímně už v Čechách mince moc nekupuji tak si nepamatuju ale 500polozek není standardní ani u sálovky ne? Jsem zvedavy na eaukci, tam jsem jim i nějakým materiálem přispěl.


Komáre mám tě rád, ale tohle zní trochu snobsky.. Přijde mi, jako by si utracel za mince mailand.. Většina zdejších nedosáhne ani na část nabízeného zboží (gold czechoslovakia coins) , samozřejmě včetně všech zajímavých aukci u nás i v zahraničí..,, So back off,, ;)

Za mne mají letos velmi kvalitní nabídku ve zlatě, také pár špeku u standardu...

Tak jsem to vůbec nemyslel, na vysvětlenou, víš že já na to moc peněz nemám a právě proto nakupuju v cizině protože tam nakoupím levněji nebo za stejný peníze o level lepší kvalitu. Jen mě zarazilo 500polozek, kde jsou habsburský tolary, český groše, Německo jen 5 položek nebo kolik?! Přišlo mi to divný a nevěděl jsem jestli je to jen pocit nebo to prostě jen málo sleduju. Asi jsem to špatně napsal.


Tak řeč byla hlavně o zlatých ražbách československých, v zahraničí je to v podstatě na jedno kopyto, dnes už i dráž..
Ale ok rozumím, zřejmě jen drobné nedorozumění..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Tak řeč byla hlavně o zlatých ražbách československých, v zahraničí je to v podstatě na jedno kopyto, dnes už i dráž..
Ale ok rozumím, zřejmě jen drobné nedorozumění..

Jasný, víš že to já nekupuju, reagoval jsem hlavně na tu aureu ,,)
Moderátor
Tak jsem zase o něco chytřejší, ale čekal jsem, že zahraniční firmy takové "levárny" nedělají, ale jak říká klasik - "peníze jsou na prvním místě".

Jinak sada svat.dukatů 1923-1936 byla právě prodána za 1.111.311Kč což je pěkná cena.
https://aukro.cz/unikatna-sada-dukatov-1923-1936-6999449764
Registrovaný uživatel
Charon napsal
Tak jsem zase o něco chytřejší, ale čekal jsem, že zahraniční firmy takové "levárny" nedělají, ale jak říká klasik - "peníze jsou na prvním místě".

Jinak sada svat.dukatů 1923-1936 byla právě prodána za 1.111.311Kč což je pěkná cena.
https://aukro.cz/unikatna-sada-dukatov-1923-1936-6999449764


Také jsem sledoval... pěkná cena...aspoň víme dnešní reálnou cenu za tu "základní řadu" běžných ročníků svatováclavských jednodukátů…. ;)
Před pár týdny se podobná sada za vyšší cenu ještě neprodala …
https://aukro.cz/sada-svatovaclavskych-1-dukatu-1923-1936-zlato-ceskoslovensko-6998044486

A ruku na srdce, nevypadá ta sada takto pěkně? Mince volné, v sametu a v dřevěné krabičce?
Představte si stejnou sbírku mincí v plastu-14 krabiček v krabici od bot... :D Brrrr
Moderátor
MikyM napsal
Charon napsal
Tak jsem zase o něco chytřejší, ale čekal jsem, že zahraniční firmy takové "levárny" nedělají, ale jak říká klasik - "peníze jsou na prvním místě".

Jinak sada svat.dukatů 1923-1936 byla právě prodána za 1.111.311Kč což je pěkná cena.
https://aukro.cz/unikatna-sada-dukatov-1923-1936-6999449764


Také jsem sledoval... pěkná cena...aspoň víme dnešní reálnou cenu za tu "základní řadu" běžných ročníků svatováclavských jednodukátů…. ;)
Před pár týdny se podobná sada za vyšší cenu ještě neprodala …
https://aukro.cz/sada-svatovaclavskych-1-dukatu-1923-1936-zlato-ceskoslovensko-6998044486

A ruku na srdce, nevypadá ta sada takto pěkně? Mince volné, v sametu a v dřevěné krabičce?
Představte si stejnou sbírku mincí v plastu-14 krabiček v krabici od bot... :D Brrrr


JJ máš pravdu, ta sada je moc pěkná. Ještě ta cena by mohla být jiná :-)
Registrovaný uživatel
No ale "škatulky" dnes umí vyšroubovat cenu...
https://aukro.cz/zlaty-svatovaclavsky-dukat-1935-certifikace-ngc-ms63-6999412166
Moderátor
MikyM napsal
No ale "škatulky" dnes umí vyšroubovat cenu...
https://aukro.cz/zlaty-svatovaclavsky-dukat-1935-certifikace-ngc-ms63-6999412166

To máš pravdu, ale přece jen "škatulka" je "škatulka" a určitě pro investora je lepší certifikát, než dát např. 100.000Kč za rok 1935 a pak tápat co tj za kvalitu (i když může na tom hodně vydělat, když pak zjistí, že tj. MS 66). Takže pro běžného člověka certifikát je certifikát. I když jak říká, tady většina je to obchod :-(
Registrovaný uživatel
Nechcem vám kaziť radosť z rastu cien, tu je jedna sada dukátov a podľa tej drevenej etuji, ktorá je z rovnakého dreva, ale je inak usporiadaná, tak je možné, že sú to tie isté dukáty čo sa "predali" na aukre /to je len moja konšpiračná teória/ 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
POZOR VELMI NEBEZPEČNÉ FALZUM....

Ano v poslední době výskyt falz svatováclavských dukátů rok 1951 je docela častý...

https://aukro.cz/svatovaclavsky-2-dukat-1951-7000129854
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 21. 11. 2021, 21:25. »
Moderátor
Zde znovu vkládám foto falza z aukce aukro

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dula77... Nic nové investiční akumulace ,, kšefty,, koupí v dražbě, následně ihned vkládá do prodeje s profitem.. Často se děje umělé navýšení bílými koňmi, včetně fejkových kupujících pro fiktivní prodej k nastavení tržní ceny...
Moderátor
Charon napsal
Jinak sada svat.dukatů 1923-1936 byla právě prodána za 1.111.311Kč což je pěkná cena.
https://aukro.cz/unikatna-sada-dukatov-1923-1936-6999449764


Tak pokud tj stejná sada tak výdělek -+385.000Kč za pár dnů je pěkný :-). Tedy pokud to prodá
Registrovaný uživatel
Napůl off topic, ale stále k tématu dukáty ve škatulkách: Barbare, tuším, že jsi zmiňoval, že budeš něco možná před Vánoci taky prodávat. Pokud tomu tak bylo, mohu se zeptat, jak jsi to do Německa dostal? Popř. kdokoliv jiný, kdo má zkušenost?

Mám nějaké přebytky, které bych chtěl do Mnichova poslat. Sice já osobně bych minci ve škatuli nekoupil, ale zdá se, že zájemců o plast je dost.. výplata mi na nové kousky nestačí a prodej slabs se zdá být vhodnou cestou k zisku mamonu a rychlejšímu rozšíření sbírky.. Narážím ale na limity pojištění zásilky. Česká pošta je sice suverénně nejlevnější a naprosto upřímně mám jen pozitivní zkušenost, ale končíme na pojistce 1000 EUR, naopak kkalkulace na UPS/DHL vyšla na téměř dvojnásobnou cenu oproti zpáteční letence do Mnichova (aspoň by byl výlet...) Díky za postřehy a pak klidně sdělím, jak proces probíhal, kdyby to někoho zajímalo..
Moderátor
Lajdacisko, ano plánoval jsem, ale nakonec letos na aukru nic nebude, většina věcí šla přímo zájemcům kolegům z branže a to málo co mám ještě k prodeji ( habsburské tolary), nemá smysl tam dávat. Zasílat v plánu pořád mám, ale ještě k tomu nedošlo..
Mimochodem kontaktoval jsem společnost a tohle mi přišlo..
Možná někdo s osobní zkušenosti něco napíše...

Dear Mr. Heczko,
Thank you for contacting NGC International.
All people wishing to submit coins must be paid NGC Members. To do this, please sign up at https://www.ngccoin.de/join/
When submitting coins a submission form needs to be filled out with details of your coins and your personal data. Always include all information about the coins: country, date, denomination + currency, weight, metal type and declared value. The form is available for download when you log in to your member account on www.ngccoin.de. You need to separate your coins according to our grading tiers. Please use a separate form for each coin grading tier. In case of more than one submission please make sure not to use the same form again after saving it to your computer. Simply download another form and you will get a new unique submission number.
Please follow this link for a description of services and fees: https://www.ngccoin.de/submit/services-fees/

General guidelines on how to submit can be found here: http://www.ngccoin.com/services/how-to-submit.aspx

In case of sending coins to us please make sure that all your shipments are fully insured and properly secured – you can choose any company that is convenient for you. We can organize the return shipment to Poland with the company called Malca Amit Express. The shipment of coins to and from NGC is not included in our services and is possible only within EU countries.
Personal delivery or pick-up at our Munich office is by appointment only.

Our shipping address:
NGC International GmbH
Seidlstrasse 28 / 1. Floor

80335 Munich
Germany

All coins are currently sent to the USA for grading. NGC, NCS and PMG are now offering weekly shipments to the US, for more details please see our new Munich submission schedule. The turnaround time is now ca. 7 weeks.

Please don’t hesitate to contact us should you have any further questions.
Kind regards
Anna Kwiatkowska
Customer Service Manager
NGC International GmbH
p. +49 (0) 89 550 66 78 10
NGCcoin.de PMGnotes.de

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 22. 11. 2021, 18:15. »
Moderátor
Já jsem právě bral, že sám tam mince do NGC posílat nemohu jedině přes prodejce, který to umožňuje. Dokonce jsem někde našel, že to stojí -+5000Kč. Také jsem právě o tom uvažoval, že bych některé mince poslal do SRN, ale zatím jsem v přípravách :-). Stojí za zvážení, jeslti bychom neotevřeli nové vlákno např. CERTIFAKACE MINCÍ, ale tj na zvážení.
Moderátor
Charon napsal
Já jsem právě bral, že sám tam mince do NGC posílat nemohu jedině přes prodejce, který to umožňuje. Dokonce jsem někde našel, že to stojí -+5000Kč. Také jsem právě o tom uvažoval, že bych některé mince poslal do SRN, ale zatím jsem v přípravách :-). Stojí za zvážení, jeslti bychom neotevřeli nové vlákno např. CERTIFAKACE MINCÍ, ale tj na zvážení.


Mám kolegu, který je tam přímo do Mnichova vozí. Popisoval jak to funguje s vyplněním formuláře a popisem k mincí (v předešlých příspěvcích jsem to uváděl).. Letos a minulém roce vzhledem ke covidu to byl, ale problém..Určitě je lepší zaslat více mincí najednou vzhledem k cěně celého procesu..
Nevím se rozhodnout, počkát až bude mít znovu cestu, nebo odeslat zásilku, kde mám obavy zasílat více cenných mincí najednou..
Konec konců se divím vzhledem k začínající oblibě, že se toho ještě nechtl nějaky duvěrny prodejce, nejlépe nějaká naše přední aukční společnost, či dokonce ČNS, pro svě členy.. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 22. 11. 2021, 19:11. »
Registrovaný uživatel
Barbare pošli mail s tolarama a cena jestli něco máš navíc, třeba mi něco padne do oka, na Aukru habsburský tolary frčí, hlavně ty novější, Leopold, Josef, Karel, marie. Jinak k ty certifikaci, poštovny jsem zatím neřešil ale vyplatí se u nich členství za 150 ne to nejlevnější, těch 150 vám odečtou z ceny jejich služeb takže ho vlastně máte zadara plus myslím 10% slevu na všechny jejich služby. Dopravu bych řešil třeba přes UPS, teď mi jdou mince ze států, stálo to 40usd a posílají mi to jako kovové žetony v ceně 10usd. Nebojím se ztráty s touhle službou nebo fedexem v běžném ročním období, teď když začíná vánoční šílenství je to na zvážení.
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 22. 11. 2021, 19:25. »
Registrovaný uživatel
jo tolárky, to bychom se podívali všichni ne? :D
Registrovaný uživatel
Moc díky za rady všem! Na UPS tedy mrknu ještě jednou, ale poznámka s blížícími se svátky a větší šanci na ztrátu sedí jak prdel na hrnec, to mě nenapadlo..

Já jsem v mezidobí odpo obdržel odpověď na dotaz, jak to řešit s platbou poštovného přes jimi nasmluvněné společnosti. Opět jsme narazili na limity pojištění - maximum, které pojistí při zásilce do ČR je EUR 16k (zajímavé, že do jiných okolních států je to až EUR 40k), doporučili mi, ať to v případě většího podání neriskuju a zaplatím odpovídající násobek poštovného (příklad: posíláte mince za EUR 32k, zaplaťte poštovné dvakrát), takže to mě jen víc přesvědčuje o tom, že zkusím tam třeba poslat a zpátky vyzvednout osobně.

Doplním jen Otravnykomar, že členství za 150 poskytuje zároveň kredit ve stejné hodnotě (resp. EUR 130), takže potvrzuju, že je prakticky zdarma, ale sleva 10% na certifikaci je až u nejvyššího členství, které stojí 300 - vyplatí se tedy pouze jen, pokud jednorázově posíláte větší množství mincí, popř. plánujete více zásilek v průběhu roku.


Přikládám ceny zpátečního poštovného a limity pojištění jen pro referenci, ale je pravda, že to už možná tohle téma Sv.dukátů plevelím, tak klidně křičte, ať mažu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Otravnykomar napsal
Barbare pošli mail s tolarama a cena jestli něco máš navíc, třeba mi něco padne do oka, na Aukru habsburský tolary frčí, hlavně ty novější, Leopold, Josef, Karel, marie. Jinak k ty certifikaci, poštovny jsem zatím neřešil ale vyplatí se u nich členství za 150 ne to nejlevnější, těch 150 vám odečtou z ceny jejich služeb takže ho vlastně máte zadara plus myslím 10% slevu na všechny jejich služby. Dopravu bych řešil třeba přes UPS, teď mi jdou mince ze států, stálo to 40usd a posílají mi to jako kovové žetony v ceně 10usd. Nebojím se ztráty s touhle službou nebo fedexem v běžném ročním období, teď když začíná vánoční šílenství je to na zvážení.



Komáre pošlu ti na email..no na aukru moc teda tolary nefrči, hlavním,, uzurpatorem,, je tam předražený prodejce Somnanbull,ale.da se s ním jednat.. :)
Moderátor
Hergot :) kluci,už mi nepište, takovou reakci jsem tedy nečekal :shock: . Během chvilky mi dorazilo 5 emailu. Prvnímu emailu jsem odeslat fotky 4 zbylých kousků a než stihnu reagovat na další a poslat fota také , dorazila zpráva, že je bere....
Komáre omlouvám se, ale tvůj email jsem nestihl ani najít .. :roll: Pánové jak něco zase bude napíšu.. Díky..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Hergot :) kluci,už mi nepište, takovou reakci jsem tedy nečekal :shock: . Během chvilky mi dorazilo 5 emailu. Prvnímu emailu jsem odeslat fotky 4 zbylých kousků a než stihnu reagovat na další a poslat fota také , dorazila zpráva, že je bere....
Komáre omlouvám se, ale tvůj email jsem nestihl ani najít .. :roll: Pánové jak něco zase bude napíšu.. Díky..

Tyvole...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tady je to samy sup! :lol:
Somnambul ti to proda o 1/3 levneji nez ma na aukru kdyz mu napises. Ale ty jeho mince jsou vetsinou bida zachovalost. Co jsi tam mel? urcite nejaky ferdinandy vid ty potvoro?!
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Otravnykomar napsal
barbar napsal
Hergot :) kluci,už mi nepište, takovou reakci jsem tedy nečekal :shock: . Během chvilky mi dorazilo 5 emailu. Prvnímu emailu jsem odeslat fotky 4 zbylých kousků a než stihnu reagovat na další a poslat fota také , dorazila zpráva, že je bere....
Komáre omlouvám se, ale tvůj email jsem nestihl ani najít .. :roll: Pánové jak něco zase bude napíšu.. Díky..

Tyvole...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tady je to samy sup! :lol:
Somnambul ti to proda o 1/3 levneji nez ma na aukru kdyz mu napises. Ale ty jeho mince jsou vetsinou bida zachovalost. Co jsi tam mel? urcite nejaky ferdinandy vid ty potvoro?!


:)
V minulosti jsme od něho bral, pěkné kousky,dokonce některé jeho kusy šly přes jiné známé prodejce..
Ferdinandy šly už předtím, před chvíli jsem posílal jen zbylé 4 kousky přebytku s Františka, a Marii Terezie :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1