Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
gorila napsal
Bublina splaskne až si potencionální kupci uvědomí, že už více dát nechtějí. A ti co je budou chtít prodat za určitou cenu je neprodají.


Tak v tom případě to bude stagnace, do té doby než trh znovu ožije, je to zkvěly způsob inflační ochrany, který můžete fyzicky vlastnít a kdykoliv jej strčit do,, kapsy,,nebo,, zakopat na zahradě :lol: ,, Nehrozí, aby se prodávalo výrazně pod cenu, jedná se o investice, bez zásadní vazby na spotřební ekonomiku zákony trhu pánové ;)
Moderátor
Lukas105s napsal
Svatováclavský dukátek mě neláká a nelákal ani před pár lety, kdy stál 4000. Jak říkám, já raději nějaké opravdové mince a jsem rád, že neznalí (nebo jak říkáte investoři) utápějí své jmění v pro mě bezcenných věcech. A až zjistí, že většinu kusů vlastní oni (protože sběratel by tolik peněz za běžnou minci nedal), měla by nastat panika na tomto trhu.


Jako sběratel mám samozřejmě širší numismatické portfolio. No a bezcenné věci, je velmi široký pojem v mnoha oblastech, nejen sběratelství. Dalo by se říct všechno to, co člověk k prostému životu nepotřebuje.. ;)
Moderátor
Lukas105s
nechci Vám kazit radost, ale svat. dukáty jsou teď v kurzu stejně tak jako všechny mince ČR, včetně zlatých mincí. A jelikož to lidé chtějí tak se může cena šponovat, lidé hledají možnosti investic a jelikož zlatým mincím před ČSR/1918 lidi moc nerozumí tak jdou raději do mincí, které -+znají nebo spíše si to myslí. Vše je o poptávce a nabídce. Chceš - zaplať :-)))
Moderátor
Charon: Znate nejake sberatele, kteri kupuji dukaty za soucasne ceny? Podle me je vesmes kupuji investori, nebo spis spekulanti a prekupnici (viz plastove krabicky) a tim drzi vysoke ceny. Jak pise Lukas, ze sberatelskeho hlediska se jiz jedna o ceny nesmyslne. Coz o to, svatovaclavske dukaty jsou hezke mince (i kdyz 5 a 10 dukaty jsou na muj konservativni vkus prilis "moderni" z umeleckeho hlediska - neni nad klasickou minci typu hlava/orel), ale v posledni dobe je to uz jen cisty business. Pamatuji se, jak zlata mince "Romansky sloh - rotunda ve Znojme" se prodavala kolem 100 000 Kc (a kde je ted?). Tehdy jsem nad tim kroutil hlavou, ze nova mince je mnohem drazsi nez svatovacl. dukaty s mnohem nizsimi naklady. Zanedlouho zacaly rust i ceny dukatu. Netroufam si odhadnout budouci vyvoj, ale nakup za soucasne ceny bych nikomu nedoporucil.
Moderátor
numismat:
určitě máte pravdu, ale ceny ted nešponují sběratelé-ti už většinou své dukáty mají, ale investoři, kteří počítají se zhodnocením. Prostě dukáty jsou ted v kurzu a jestli ještě pojedou nebo budou klesat - to dnes nikdo neví. Stačí pár článků o dukátech a o jeho zhodnocení a pojedou ještě víc :-).
Moderátor
Charon napsal
numismat:
určitě máte pravdu, ale ceny ted nešponují sběratelé-ti už většinou své dukáty mají, ale investoři, kteří počítají se zhodnocením. Prostě dukáty jsou ted v kurzu a jestli ještě pojedou nebo budou klesat - to dnes nikdo neví. Stačí pár článků o dukátech a o jeho zhodnocení a pojedou ještě víc :-).

To je presne ono, zapoji se dalsi "investori" z rad verejnosti, to byva posledni faze rustu, a pak bublina splaskne. Nejvyssi cas prodat. Mozna proto je ted tolik nabidek. Spekulanti se zbavuji "Cernych petru".
Moderátor
Kluci myslím, že jsem to popsal docela jasně v předchozích příspěvcích ..

Numismate to si zrovna nemusel, osobně investují i dnes do svatováclavských dukátů a považuji se hlavně za sběratele,. S mincemi minimálně obchduji spíš přebytky, tím myslím stavy pro mne né scela vhodné a občas pokud koupím celou sbírku, pouštím drobotinu, nebo to, čím se tolik nezabyvám... V prvé řadě se považují za sběratele a investice, což jsem již v minulosti zde avizoval, jde ruku v ruce se samostatným materiálem co kupují a již vlastním... Každý z nás sběratelů je bez debat investorem...
Svatováclavske dukáty mají velmi silnou základnu nejen u nás, ale i ve vzdalené cizině.. Mince typu románský sloh a další jim podobné se vžádném případě nedají srovnávat se svatováclavskými dukáty, tohle si určitě nemyslel vážně numismate.. :)
Charone dukáty byly vždy v kurzu v porovnání s ostatními mincemi v každém období, stačí se kouknout několik let zpět i na zdejších stránkách, když se zde začínalo, někteří jen kritizovali, stejně jako dnes po mnoha letech..Počítám, že za další x let to bude stejný,na místo aby si kluci (kritici) pořídili jednu s nejznámějších světových minci dukáty svatého Václava... ;)
Tyhle mince jsou natolik populární, že nejedná publikace má vyhrazenou značnou část právě k nim....
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 25. 11. 2021, 21:15. »
Moderátor
barbare:

pěkně si to napsal, ale předem já určitě sv. dukáty nekritizuji, mě se mince líbí a potenciál k růstu u určitých roků jsou. Lidé mají peníze, mají obavu z inflace, nejistoty tak nakupují co to jde, má-li být inflace 6% tak nechávat pod matrací 1mil (dolů 60.000), tak raději něco koupit co se aspon trochu zhodnotí. Tj celé zákon trhu a přece vůbec nejde líbí/nelíbí ta mince, má potenciál koupím nemá potenciál, ale je moc pěkná - hmm díky nechci (pokud se nejedná o 100 či -+1000 pro fandu do něčeho :-)
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/uzivatel/Mince_investice/nabidky sakra, ten to rozjel :-O
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Např. cena této mince je zcela mimo realitu a ještě je neodborně čištěna, to by musel koupit člověk co neví co s penězma - nebo spíše nerozumí tomu co je tam napsáno :-) cena byla 99.999Kč a nebyla prodána.

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Otravnykomar napsal
https://aukro.cz/uzivatel/Mince_investice/nabidky sakra, ten to rozjel :-O


JJ ten jede ve velkém, ale proč ne :P :P
Moderátor
Charon napsal
barbare:

pěkně si to napsal, ale předem já určitě sv. dukáty nekritizuji, mě se mince líbí a potenciál k růstu u určitých roků jsou. Lidé mají peníze, mají obavu z inflace, nejistoty tak nakupují co to jde, má-li být inflace 6% tak nechávat pod matrací 1mil (dolů 60.000), tak raději něco koupit co se aspon trochu zhodnotí. Tj celé zákon trhu a přece vůbec nejde líbí/nelíbí ta mince, má potenciál koupím nemá potenciál, ale je moc pěkná - hmm díky nechci (pokud se nejedná o 100 či -+1000 pro fandu do něčeho :-)


Tak inflace si vybere, vždy to nejzajímavější na trhu do čeho investovat... Pro sv. dukáty a sběratele jen dobře.. ;)
Moderátor
Charon napsal
Otravnykomar napsal
https://aukro.cz/uzivatel/Mince_investice/nabidky sakra, ten to rozjel :-O


JJ ten jede ve velkém, ale proč ne :P :P


I přesto je potřeba používat numismatické znalosti a rozum, pořád se dají sehnat pěkné a zajímavé ročníky za ceny s minulých let,spíš minulého roku.. :)
Registrovaný uživatel
Sledoval jsem tu před lety stejnou diskuzi k svatováclavským dukátům, kdy se cena pohybovala kolem 10 tisíc korun. I tenkrát tu mnozí psali, že je to bublina a cena je už přepálená a musí spadnou. Bohuzel jsem tenkrát nekoupil. Zakládal jsem tu pred par dny nové vlákno, kde jsem se ptal, jestli někdo pamatuje výrazný pokles zlatých mincí v minulosti. Nedostal jsem odpověď. Tak snad tady? Já jsem totiz za cca 8 let, co to tak nějak sleduji, žádný propad nezaznamenal, jen dlouholetou stagnaci, ale ne pokles
Moderátor
barbar napsal
Mince typu románský sloh a další jim podobné se vžádném případě nedají srovnávat se svatováclavskými dukáty, tohle si určitě nemyslel vážně numismate.. :)

Uvadel jsem to jako priklad nesmyslně vysoke ceny moderni mince "Romansky sloh" v porovnani s tehdy velmi levnymi svatovacl. dukaty. Porovnaval jsem ceny, nikoliv sberatelskou hodnotu.
Na druhou stranu, za I. republiky slo o beznou investicni minci, dukat stal 100 Kč,
coz byla prakticky cena kovu. Dukaty ovsem preckaly valku i reformu v roce 1953.
Moderátor
none-m napsal
Sledoval jsem tu před lety stejnou diskuzi k svatováclavským dukátům, kdy se cena pohybovala kolem 10 tisíc korun. I tenkrát tu mnozí psali, že je to bublina a cena je už přepálená a musí spadnou. Bohuzel jsem tenkrát nekoupil. Zakládal jsem tu pred par dny nové vlákno, kde jsem se ptal, jestli někdo pamatuje výrazný pokles zlatých mincí v minulosti. Nedostal jsem odpověď. Tak snad tady? Já jsem totiz za cca 8 let, co to tak nějak sleduji, žádný propad nezaznamenal, jen dlouholetou stagnaci, ale ne pokles

Mozna to bublina neni, kdovi?
Pokles zlatych minci?
Treba ten Romansky sloh.
Sada dukatu Karla IV. stala 50 000 v roce 1978, skoro nikdo to nekupoval, v roce 1980 sla cena zlata nahoru a sada byla v obchodech cele roky za 90 000. V 90. letech se dala koupit na aukcich kolem 45 000.
Pokud jde o bezne zlate mince jako R-U 10K, tak do roku 2011 kopirovaly cenu zlata, tj. maxima v letech 1980 a 2011 a minimum v 90.letech (kdy CNB odprodala zasoby zlata za nevyhodnou cenu).
Moderátor
Použiju tady co píše jeden prodejce o aukcích s těmito mincema, který se tím zabývá :
Ročník 1929 se vyskytuje velice vzácně. V roce 2007 se 1929 za celý rok neobjevilo ani 70 kusů… a pořád to jde z kopce. Za rok 2019 se 1929 objevilo na dražbách již pouze do 35 kusů.
Ročník 1930 se vyskytuje velice vzácně. V roce 2007 se 1930 za celý rok neobjevilo ani 50 kusů… a pořád to jde z kopce. Za rok 2019 se 1930 objevilo na dražbách již pouze do 15 kusů
Jestli tj pravda nevím, letošek tam zmíněn není.
« Poslední úpravu provedl(a) Charon v 25. 11. 2021, 22:13. »
Moderátor
Myslím, že velmi přesné statistiky uvádí a věřím, že na konci roku pro letošní rok (množství aukčnich výskytu jednotlivých ročníků, včetně jakeho-si průměr cen) zveřejnění MikyM.. Pokud ho poprosime.. 8)
Jsem si jistý, že v compu to tam všechno má... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 25. 11. 2021, 22:20. »
Registrovaný uživatel
Numismat: díky za reakci. Třeba konkretne ty r-u 10k ale treba i bezne sv. dukáty - ty se t odvijeli od ceny zlata. V roce 2008 při krizi šla jejich cena tedy určitě nahoru. A co potom, kdyz krize skončila a cena zlata šla dolu? Šli dolu i tyto mince, nebo stagnovali?
Moderátor
barbar napsal
Myslím, že velmi přesné statistiky uvádí a věřím, že na konci roku pro letošní rok (množství aukčnich výskytu jednotlivých ročníků, včetně jakeho-si průměr cen) zveřejnění MikyM.. Pokud ho poprosime.. 8)
Jsem si jistý, že v compu to tam všechno má... ;)

Taky se těším na konec roku a na tabulku :-)
Moderátor
none-m napsal
Numismat: díky za reakci. Třeba konkretne ty r-u 10k ale treba i bezne sv. dukáty - ty se t odvijeli od ceny zlata. V roce 2008 při krizi šla jejich cena tedy určitě nahoru. A co potom, kdyz krize skončila a cena zlata šla dolu? Šli dolu i tyto mince, nebo stagnovali?


Ano stagnovaly,ale ceny nešly nikterak zásadně dolů.Pravě tehdejší inflace vyznamě nakopla tyhle mince. Období kdy vstoupily do podvědomí hlavně zahraničních investorů, včetně sběratelů.. (Viz. Například heritage aukcion)což jen zvýšilo atraktivitu těhle mincí i v naši laické veřejnosti...
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Myslím, že velmi přesné statistiky uvádí a věřím, že na konci roku pro letošní rok (množství aukčnich výskytu jednotlivých ročníků, včetně jakeho-si průměr cen) zveřejnění MikyM.. Pokud ho poprosime.. 8)
Jsem si jistý, že v compu to tam všechno má... ;)


Dobře, budu na to myslet. Beru to jako svůj stranický úkol. ;)
Moderátor
MikyM napsal
barbar napsal
Myslím, že velmi přesné statistiky uvádí a věřím, že na konci roku pro letošní rok (množství aukčnich výskytu jednotlivých ročníků, včetně jakeho-si průměr cen) zveřejnění MikyM.. Pokud ho poprosime.. 8)
Jsem si jistý, že v compu to tam všechno má... ;)


Dobře, budu na to myslet. Beru to jako svůj stranický úkol. ;)


:lol: 👍
Moderátor
barbar napsal
MikyM napsal
barbar napsal
Myslím, že velmi přesné statistiky uvádí a věřím, že na konci roku pro letošní rok (množství aukčnich výskytu jednotlivých ročníků, včetně jakeho-si průměr cen) zveřejnění MikyM.. Pokud ho poprosime.. 8)
Jsem si jistý, že v compu to tam všechno má... ;)


Dobře, budu na to myslet. Beru to jako svůj stranický úkol. ;)


:lol: 👍

A věříme, že důvěru ve Vás vloženou nezklamate :P :P :P :P
Registrovaný uživatel
Charon napsal
Použiju tady co píše jeden prodejce o aukcích s těmito mincema, který se tím zabývá :
Ročník 1929 se vyskytuje velice vzácně. V roce 2007 se 1929 za celý rok neobjevilo ani 70 kusů… a pořád to jde z kopce. Za rok 2019 se 1929 objevilo na dražbách již pouze do 35 kusů.
Ročník 1930 se vyskytuje velice vzácně. V roce 2007 se 1930 za celý rok neobjevilo ani 50 kusů… a pořád to jde z kopce. Za rok 2019 se 1930 objevilo na dražbách již pouze do 15 kusů
Jestli tj pravda nevím, letošek tam zmíněn není.

A ja cekam na mince ktery se objevujou jednou dvakrat za nekolik let a rikam si ze ten vyskyt zase tak hrozny neni :mrgreen: :lol:
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1