Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ještě pro bertíka-b1. Dukáty Karla IV. Nabídka i prodej naprosto minimální... což je zajímavé, jestli má někdo názor, proč se na trhu skoro vůbec neobjevují, řekněte...
P.S. ten volný kus ročník 1978 byl poškozený, proto ta nízká cena ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak se šlo o milión dolů ... :mrgreen:
https://aukro.cz/bonbonek-nejhezci-sada-csr-dukatu-na-svete-pro-narocne-7007535663
Registrovaný uživatel
Právě skončila část 36 eAukce Aurea Praha, kde bylo pár sv. dukátů.
A ceny? Přičtěte si k nim 20% marže firmy, takže +- jako na Aukru. :

1923 - 42 000,- Kč (škrábance)
1924 - 42 000,- Kč (hrana)
1926 - 42 000,- Kč
1928 - 65 000,- Kč
1928 - 65 000,- Kč
1931 - 42 000,-Kč
1931 - 32 000,-Kč (hrana)
1932 - 48 000,-Kč
1936 - 90 000,-Kč
Registrovaný uživatel
Díky. Asi "investorské vyčkávání".Jak lépe porazit inflaci?
Moderátor
MikyM - díky za tabulky
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Majk... 👍
Registrovaný uživatel
Jak jsme už psal u M+CH (aukce 22.4.22) je v nabídce v jedné položce kompletní sada jednodukátů 1923-1936 (!), uvidáme, zda se prodá a za kolik.
Ze stále se opakující nabídky na Aukru víme, že za 1,5 mega +% je to zatím neprodejné...
https://aukro.cz/kazeta-do-kapsy-s-1-dukaty-svaty-vaclav-14ks-1923-1936-7007796694
Registrovaný uživatel
Dukátovci, měl bych dotaz a nesouvisí s cenami :D .

Často se objevují dukáty, které mají jakoby "přejetý" perlovec, popř. toto přejetí pokračuje i i po obvodu. Já jsem si vždycky myslel, že se jedná o defekt znehodnocující kvalitu mince. Když ale prohlížím teď dubnovou aukci Macha, u dukátu 1936 se vyskytuje přesně tento jev, ale hodnocení reversu je "About UNC". Beru, že stanovení stavu je vždycky subjektivní, kor u prodejce, ale v kontrastu s aversem, který je hodnocen jako good EF mi to nedává smysl vzhledem k tomu, že opticky vypadá lépe nebo přinejmenším stejně. Nějaké Vaše poznatky? Díky!

Jedná se položku 2310, revers 3.-4. hodina: https://machochlapovic.auex.de/Auktion/Onlinekatalog?intAuktionsId=1229#ankercphMain_cphMain_auktion_losFilter_ebene2
« Poslední úpravu provedl(a) lajdacisko v 6. 4. 2022, 0:10. »
Registrovaný uživatel
Také jsem takovou minci už viděl (volnou, nezaškatulkovanou) a řekl jsme si to stejné co vy. Že to není 100% kvalita a dál o ni neměl zájem (poškození tím, že byla mince ve šperku, poškozený perlovec je patrný na obou stranách? nedoražení?)
Podle mě jen opět nepřesné ohodnocení mince ve škatulce ...
Moderátor
Tento typ požkození oděry hran je typický pro sv. dukáty vznikl při ražbě, respektive těsně po, při,, odchodu,, mince z razicího stoje.. Často prodejci hodnotí kvalitu minci nehledě na tento docela rušivý faktor, z mého pohledu lépe se vyhýbat takovýmto mincím, nabídka trhu je pestrá a je s čeho vybírat..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 6. 4. 2022, 9:01. »
Registrovaný uživatel
Děkuji! Je to tedy možná trochu složitější? Souhlasím, že nabídka je pestrá, ale z toho co píše Barbar se nebavíme o poškození typu zkouška kovu, ale o vadu vzniklou ražbou samotnou, tak možná i proto se k tomu tak přistupuje při hodnocení? Pokud budeme brát UNC striktně jako "nebyla v oběhu", tak při poškození přímo v průběhu ražby, popř. těsně po ní se stále jedná o minci, která nebyla v oběhu (pominu-li samozřejmě skutečnost, že dukáty nebyly oběživem :-D). Ještě jednou díky obě odpovědi!
Registrovaný uživatel
Právě skončila část dražby v aukci M+CH, co se týkala svatováclavských dukátů....
Dosažené ceny? Došlo k určité korekci a ustálení cen.... nic, co by šokovalo....
Tabulku jsem dal pro srovnání cen s výsledky z poslední podzimní aukce M+CH....Přepočetl jsem na koruny -1 euro =24,32 Kč a připočtěte si 20% poplatek ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jo a celá sada svatováclavských dukátů 1923-1936 se prodala za 55 000 euro - t.j. 1 337 000,- Kč + 20%. takže ta na Aukru za cca 1,6 mega je asi zatím neprodejná ....
Registrovaný uživatel
23.4.2022 proběhla 96. aukce fy. Dukát Brno. I zde byly svatováclavské dukáty (i když bohužel jen pár kousků). Tak jako obvykle tabulka a srovnání s poslední aukcí z podzimu ....
Stejně jako u M+CH, klid, žádný další nárůst cen se nekonal ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
MikyM napsal
Jo a celá sada svatováclavských dukátů 1923-1936 se prodala za 55 000 euro - t.j. 1 337 000,- Kč + 20%. takže ta na Aukru za cca 1,6 mega je asi zatím neprodejná ....


Tu sadu aukro myslím jsem odhadoval tady podobně jako nyní skončila u Macha..
Registrovaný uživatel
Doplňuji přehled o další nedávný prodej:
https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/mince_ceskoslovenska-republika-sada-svatovaclavsky-dukatu-1923---1936-zlato-9861000-hruba-hmotnost-4886g-91833
1 mega + 25% aukční provize
Registrovaný uživatel
Toto je ta, co je právě v nabídce na Aukru ...
https://aukro.cz/sada-svatovaclavskych-1-dukatu-1923-1936-zlato-ceskoslovensko-7008874137
Moderátor
Jazzdr.. 👍

Koukám stav mincí je docela mizerný..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Jazzdr.. 👍

Koukám stav mincí je docela mizerný..



To mě také překvapilo, na to jak vehementně se dva o to přetahovali, až do toho miliónu, to si pořádně neprohlídli fota?
Registrovaný uživatel
Tak a duben je za námi....
A co svatováclavské dukáty?

- na Aukru byly v dubnu v nabídce desítky a desítky svatováclavských jednodukátů. V naprosté většině byly ve škatulkách, některé ročníky nebyly v nabídce vůbec
- nakonec se za duben prodalo celkem 38 ks (21 volných a 17 v plastu), tedy pokles téměř o polovinu oproti minulému měsíci, volné se prodaly téměř všechny u těch v plastu je často problém už příliš vysoká původní cena...
- v přehledu nejsou zahrnuty dukáty zasazené do přívěšků a šperků
- došlo k jakémusi ustálení, často i poklesu dosažených cen oproti předcházejícím měsícům, ne vždy jsou na Aukru nabízené mince v TOP stavu, trh běžných sběratelů, ale i "investorů s běžným objemem" finančních prostředků je tak nejspíš nasycen
co bude dál.... vysoká inflace, drahota všeho co potřebujeme k životu... no uvidíme v květnu
- tak ještě tabulka...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Duben se vyznačoval ještě i tím, že proběhly 3 sálové aukce významných tuzemských firem. I to možná ovlivnilo prodej na Aukru....
Dosažené ceny u M+Ch a brněnského Dukátu jsem zde už prezentoval. Včera a dnes proběhly aukce pražské Antium Aurum...
Registrovaný uživatel
Ceny byly v eurech (1e=24,57Kč), všechny mince byly ve škatulkách. Ceny hodně zajímavé, škatulky teď prostě frčí..., chceš-li prodat za dobrou cenu, musíš to dát do plastu a modlit se za co nej ohodnocení....
Upozorňuji na páteční (duben 2022) cenu jednodukátu 1929 - měl ohodnocení NGS 67 a připsáno "mimořádný kousek"....
Také cena je mimořádná -16 000 euro + 20% :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ještě pro brtika-b1 a jeho dukáty Karla IV. V dubnu 5(!)prodaných kousků, ceny mě nepřekvapily, potvrdily se moje řeči z před pár měsíců....tehdy dobrá investice...
Na sálovce Antium Aurum byl 1ks ročník 1980, mimořádná kvalita, ve škatulce... prodal se za 171 990,-Kč :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Díky Miky... 👍
Registrovaný uživatel
Díky Miky. :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1