Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
MikyM - díkes za tabulku a tu aukci A-A jsem sledoval a ceny byly více než zajímavé. u 1929 MS-67 jelikož zatím jsou pouze 2ks tak chtěl někdo mít RRR, tak ta cena pěkně vyjela :-))
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Zdravím zdejší znalce svatováclavských dukátů.Poradí někdo,zda případě kde je ještě možné objednat (zarezervovat) dukát, který bude vydán v roce 2023?Nebo je již pozdě? Díky za reakce
Registrovaný uživatel
Zkus rezervovat na zlataky.cz Vypadá to, že ještě příjimají rezervace. Pravděpodobnost, že minci dostaneš, je ale řekl bych docela malá. Bude se to totiž opět distribuovat tzv. českou cestou, tj. pokrátí ti nebo zruší rezervaci u důvodu velkého zájmu, protože spekulanti si od ČNB objednají stovky kusů pro sebe. Pak zbývá šmelina na Aukru.
Moderátor
rektor napsal
Zkus rezervovat na zlataky.cz Vypadá to, že ještě příjimají rezervace. Pravděpodobnost, že minci dostaneš, je ale řekl bych docela malá. Bude se to totiž opět distribuovat tzv. českou cestou, tj. pokrátí ti nebo zruší rezervaci u důvodu velkého zájmu, protože spekulanti si od ČNB objednají stovky kusů pro sebe. Pak zbývá šmelina na Aukru.


Přesně tak, navíc zaplatíte rezervaci což je docela běžný způsob.Problém je v tom, že prodejci nejsou schopni vám odpověď na otázku zdali doplatek bude vycházet z tržní ceny v daném období..Dá se docela předpokládat, že prodej dukátů začne před samotnou distribuci mincovnu a ceny se moho vyšplhat opravdu vysoko.. Jediný co vám potvrdi je cena, která se bude odvíjet od kurzu zlata..
Registrovaný uživatel
Díky za rady,zkoušel jsem tedy na zlataky.cz,ale již nejde rezervovat.Jaká by měla být cena? Alespoň orientačně,pro představu ;)
Moderátor
Dirgas666 napsal
Díky za rady,zkoušel jsem tedy na zlataky.cz,ale již nejde rezervovat.Jaká by měla být cena? Alespoň orientačně,pro představu ;)


Nedokážu posoudit.. Za mne to nebude levná(standartně dukatová záležitost do 10 tis.) , přeci jen se jedná o ražbu čnb a né soukromou,které jsou už tak nesmyslně předražené, trh si s cenou znatelně,, pohraje,, :)
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 9. 5. 2022, 23:08. »
Registrovaný uživatel
Zase bude okolo toho humbuk a ceny půjdou vysoko. Buď to časem opadne a nebo se na to vykašlat.
Já to tak řeším. Počínaje sadami bk atd.. Nemusím mít vše za každou cenu.
Stačí se podívat na rozptyl cen Ag 10 000 Kč (matná a lesklá).
Registrovaný uživatel
rektor napsal
Zkus rezervovat na zlataky.cz Vypadá to, že ještě příjimají rezervace. Pravděpodobnost, že minci dostaneš, je ale řekl bych docela malá. Bude se to totiž opět distribuovat tzv. českou cestou, tj. pokrátí ti nebo zruší rezervaci u důvodu velkého zájmu, protože spekulanti si od ČNB objednají stovky kusů pro sebe. Pak zbývá šmelina na Aukru.


Ano, přesně tak. Typickou českou vekslákskou cestou. Ze starých "zlatých" časů.
Registrovaný uživatel
Dirgas666 napsal
Díky za rady,zkoušel jsem tedy na zlataky.cz,ale již nejde rezervovat.Jaká by měla být cena? Alespoň orientačně,pro představu ;)

Můžes zkusit i další smuvní partnery (odkaz níže), určtitě někdo ještě přijme rezevaci, nevím kdy se uzavírají, ale rok a půl dopředu snad ještě ne. Nebo zkus zajít do některých z těch numismatik osobně, uvidíš co ti řeknou. Já mám teda rezervaci na jeden kus přes ČM a dělal jsem ji hned jak vyšel emisní plán, tak jsem zvědav, jestli to vyjde. Ale přesně jak psal Taho - nemusím mít vše, např. ta komedie s bankovkou Engliše mi ji docela znechutila.

https://www.cnb.cz/cs/bankovky-a-mince/numizmatika/prodej-sberatelskeho-materialu/smluvni-partneri/
Registrovaný uživatel
Vlastní zkušenost z posledního měsíce - objednávku/rezervaci mi nevzali u žádného pražského partneraa to bez ohledu na to, zda bych objednal a i třeba zazálohoval jeden nebo deset kusů. Prý je náklad beznadějně rozebrán a bude se zas krátit.

Berte prosím s rezervou, nechci šířit nesmysly, ale slyšel jsem i info, kdy stejní obchodníci uzavřeli smlouvu s ČNB na vícero svých společností, popř. si živnosťák udělali nejbližší příbuzní.

Ač si myslím o prodeji přes partnery své, jednu věc v ČNB udělali lépe - nové smlouvy jsou nastaveny tak, že krom zlatých musíte odebírat i všechny stříbrné a to v minimálním počtu 150 ks pro každý nominál, tj. 200 a 500 Kč (viz rámcová smlouva na webu ČNB), takže prodejci mohou taky skončít s pár kusy dukátů 2023 a obrovským množstvím stříbrňáků, který nejsou zrovna rychloobrátkový zboží..
« Poslední úpravu provedl(a) lajdacisko v 10. 5. 2022, 9:04. »
Registrovaný uživatel
lajdacisko napsal
Ač si myslím o prodeji přes partnery své, jednu věc v ČNB udělali lépe - nové smlouvy jsou nastaveny tak, že krom zlatých musíte odebírat i všechny stříbrné a to v minimálním počtu 150 ks pro každý nominál, tj. 200 a 500 Kč (viz rámcová smlouva na webu ČNB), takže prodejci mohou taky skončít s pár kusy dukátů 2023 a obrovským množstvím stříbrňáků, který nejsou zrovna rychloobrátkový zboží..

Slušná paleta zmluvných partnerov - 104 kusov. Odoberú dukáty a následne zrušia s ČNB zmluvu a je vymaľované. Alebo budú strieborné mince predávať za nákupnú cenu z ČNB alebo ju mierne podlezú, aby sa mincí zbavili. Malú stratu stratu im bohato vykryjú zisky z predaja dukátov.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Rezervaci na 1 kus dukátu mám u ČM na Příkopech od 14.1.2020 stejně jako jsem měl rezervaci na 1 kus bankovky s Englišem. Pro velký zájem byla moje rezervace zrušena, to samé očekávám i u dukátu. U překupníků na Aukru ho určitě kupovat nebudu. A pouze k cenám: ODHADOVANÁ předběžná cena při rezervaci. Engliš 1300 Kč. prodejní cena 2990 Kč. Sv. dukát 5500 Kč. a prodejní bude překvapení jestli se dostane těsně pod 10000 Kč.
A na Aukru první prodejci získají přes 20000 Kč za kus. Je to pouze můj odhad! Engliše jsem nakonec získal za 2990 Kč v prodejně Zlaté mince v Obecním Domě.
Registrovaný uživatel
V neděli proběhla aukce fy. Klim Brno. Pár hóodně zajímavých kousků tam měl, ale ze svatováclavských jednodukátů zase jen 2 kousky.. A z toho jeden (1933) s ťuklou hranou. Proto ta nízká cena ... no nízká... za 4 g zlata s ťuklou hranou .... ;)
Přikládám tabulku s porovnáním loňské podzimní aukce u této firmy. Těžko zde cokoliv komentovat. Prostě není toto zboží...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Určite ste už zaznamenali že sa ide predavat nadherna zbierka Dr.Pavla Lišku.
_______________
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Určite ste už zaznamenali že sa ide predavat nadherna zbierka Dr.Pavla Lišku.


Ano, koná se 22.6. 2022
https://kuenker.auex.de/Auktion/Onlinekatalog?intAuktionsId=1158

Ale díky za info!
Registrovaný uživatel
Tak květen je fuč. A jak si vedly na Aukru svatováclavské dukáty?

Dovolím si i dnes připojit kratičký komentář ...
- nabídka stále je, je z čeho si vybrat denně mám ve sledování víc jak 100 ks
- celkem se v květnu prodalo 44 ks mincí (26 volných a 18 plastových)
- mince v plastu jsou při požadovaných vysokých cenách obtížně prodejné a jejich nabídka od stejných prodejců se neustále opakuje (ty prodané jsou většino s hodnocením MS 65)
- pokud ale nepřeženete počáteční cenu, tak hezký (!) a hlavně volný, svatováclavský jednodukát vždycky prodáte a i ty dosažené ceny jsou nakonec za ty 4g zlata zajímavé. Pro investory - v TOP kvalitě (a jiná by se neměla ani kupovat) to neklesá!
- nejvzácnější roční 1934 - je skutečně vzácný-neobjevuje se... ;)
- přikládám aktualizovanou tabulku s dosaženými TOP cenami


Tož asi tak... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě pro bertika-b1....

Po čase se pár kousků konečně objevilo... a ceny jsou více než zajímavé... jak jsem tu kdysi psal... vzhledem k velmi nízkému nákladu se vyplatilo tyto mince před časem jako investorskou část sbírky nakoupit... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky. :D
Moderátor
MIkyM - díky za tabulku :-)
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Tak barbare už máš ten svatováclavský dukát 1937 za který si obětoval svoje "malé Kč"?

Dnešní 104. aukce Aurea - 100 rarit:
https://livebid.cz/auction/aurea_104/detail/67
https://livebid.cz/auction/aurea_104/detail/68
Registrovaný uživatel
Na dnešní 105. aukci Aurea Praha bylo draženo nezvykle velké množství svatováclavských jednodukátů, volných i v krabičkách. Přikládám jako obvykle tabulku s dosaženými cenami. Jde o TOP ceny, v závorce jsem i tentokrát mimořádně i u sálové aukce doplnil počty dnes dražených kusů. Pro porovnání v tabulce nechybí také výsledky z poslední předcházející aukce této společnosti z podzimu 2021.

Ty 2 ks svatováclavského jednodukátu ročník 1937, byly draženy už ráno ve 104. aukci "100. rarit".

Tak toto jsou aktuální tržní (pražské) ceny svatováclavských jednodukátů... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Po delší době na Aukru svatováclavský jednodukát 1934 a ta cena ... ;)
https://aukro.cz/pozor-bonbonek-csr-dukat-1934-r-muzejni-kousek-ms-64-7010707856
Registrovaný uživatel
Podle příhozů to možná zůstalo v rodině.
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
m1234 napsal
Určite ste už zaznamenali že sa ide predavat nadherna zbierka Dr.Pavla Lišku.


Ano, koná se 22.6. 2022
https://kuenker.auex.de/Auktion/Onlinekatalog?intAuktionsId=1158

Ale díky za info!


Tak aukce se blíží...
V nabídce je celkem 55 (!!) ks svatováclavských jednodukátů k tomu dva číslované. Nabídka obsahuje i 2 ks z roku 1937 a jeden 1938 a 1951! Takže opravdu mimořádné...
Budeme mít možnost zjistit aktuální ceny svatováclavských dukátů ve světě, porovnat je s těmi u nás...
Registrovaný uživatel
Sbírka dr. Lišky je opravdu unikátní. Už samotný katalog z této aukce by neměl chybět v knihovničce...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1