Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
MikyM napsal
.......Osobně vůbec nerozumím tomu, proč jsou ty škatulky o tolik dražší než volné mince, co to zapříčinilo....
Zvlášť, když se dá udanému ohodnocení málokdy věřit...

I když to tady stále probíráme, tak to to řeknu opětovně :-), když laik nebo investor si má vybrat např. SVD 1923 za 50.000Kč nebo NGC MS65 za 60.000Kč tak si spíše vybere krabičku je sice dražší, ale na trhu je snáž prodejná neb to koupí jak "Venca z Horní/Dolní" tak starožitník. Můžeme tady diskutovat o kvalitě hodnocení, ale přece jen to něco více vypovídá o minci než volná. A to nehovořím o ročnících 1929, 1930, 1934-1936 kde nejde 10.000ky, ale o 100.000ce.
Např. na sběrateli jsem o tom hovořil Macho/Chlapovič (nevím s kterým :-), zda-li je možné u SVD falzum v krabičce, on to sice nepopřel, že možné tj, ale u SVD spíše ne, jelikož ty mince znají u "nových" mincí to možné je, vše dělají jen lidé.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Osobně vůbec nerozumím tomu, proč jsou ty škatulky o tolik dražší než volné mince, co to zapříčinilo....
Zvlášť, když se dá udanému ohodnocení málokdy věřit...

Pretože k individuálnemu hodnoteniu mince potrebuješ skúsenosti. Roky skúseností. A tie rýchlokvasení investori nemajú. Oni nedokážu spoľahlivo určiť či je minca VF, EF alebo UNC, ale kupujú (chceli by nakupovať) len UNC. Časom prídu na to, že prejcovia na aukre sú čo sa stavu týka nespoľahlivý. Čo urobia?
Priplácajú si za mince v krabičke s gradingom, pri ktorých sa spoliehajú na nezávislé hodnotenie tretieho subjektu. To, že hodnotenie je rovnako málo spoľahlivé nevedia, pretože tomu zatiaľ nerozumejú. Ale raz možno prekuknú a budú sa chytať za hlavu... ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Evropa1 napsal
MikyM napsal
Charon napsal
MikyM - díky za tabulky i zhodnocení září, ale domnívám se, že SVD stále pomalu porostou a rok 2023 kdy vyjdou opětovné SVD to bude šroubovačka ještě větší a pro krabičky to budou žně i pro "nekvalitní"- cleaned. Ale i podle tabulky krabičky mají o pár desítek větší cenu, zda oprávněně či ne je na diskusi při dlouhých podzimních a zimních večerech :-))


Uvidíme...
Příští rok podle mne vyletí především ročník 1923, aby se dala udělat "komerční" sada 2 jednodukátů "100 let od sebe" (1923-2023).
Osobně vůbec nerozumím tomu, proč jsou ty škatulky o tolik dražší než volné mince, co to zapříčinilo....
Zvlášť, když se dá udanému ohodnocení málokdy věřit...


Mohl byste mě kontaktovat?

Předpokládám, že myslíte spíše MikyM než mě :-), tak to nechám na něm :P
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Pozerám, že v tomto vlákne je moderátorka Michaela. Budem taký smelý a opýtam sa - kto to je? :shock:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Jedna paní ze Znojma ;)
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Pozerám, že v tomto vlákne je moderátorka Michaela. Budem taký smelý a opýtam sa - kto to je? :shock:

Kdysi tu bývala celkem častá ale poslední příspěvek je z 19. 7. 2017 :roll:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Fidzi napsal
Pozerám, že v tomto vlákne je moderátorka Michaela. Budem taký smelý a opýtam sa - kto to je? :shock:

Kdysi tu bývala celkem častá ale poslední příspěvek je z 19. 7. 2017 :roll:

Od decembra 2013 sú to príspevky "Veselé vianoce..."
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
turtleoverhead napsal
Fidzi napsal
Pozerám, že v tomto vlákne je moderátorka Michaela. Budem taký smelý a opýtam sa - kto to je? :shock:

Kdysi tu bývala celkem častá ale poslední příspěvek je z 19. 7. 2017 :roll:

Od decembra 2013 sú to príspevky "Veselé vianoce..."

A nestálo by za to, slečnu/paní Michaelu zrušit moderátorem, jestliže tady nebyla cca 5 let, tak je asi její fce zbytečná????
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Charon napsal
A nestálo by za to, slečnu/paní Michaelu zrušit moderátorem, jestliže tady nebyla cca 5 let, tak je asi její fce zbytečná????

Asi ano ale to by musel udělat admin. Takových "mrtvých duší" tu bude víc ;)
Moderátor
Fidzi napsal
MikyM napsal
Osobně vůbec nerozumím tomu, proč jsou ty škatulky o tolik dražší než volné mince, co to zapříčinilo....
Zvlášť, když se dá udanému ohodnocení málokdy věřit...

Pretože k individuálnemu hodnoteniu mince potrebuješ skúsenosti. Roky skúseností. A tie rýchlokvasení investori nemajú. Oni nedokážu spoľahlivo určiť či je minca VF, EF alebo UNC, ale kupujú (chceli by nakupovať) len UNC. Časom prídu na to, že prejcovia na aukre sú čo sa stavu týka nespoľahlivý. Čo urobia?
Priplácajú si za mince v krabičke s gradingom, pri ktorých sa spoliehajú na nezávislé hodnotenie tretieho subjektu. To, že hodnotenie je rovnako málo spoľahlivé nevedia, pretože tomu zatiaľ nerozumejú. Ale raz možno prekuknú a budú sa chytať za hlavu... ;)


Hodnocení zachovalosti NGC je v mnoha případech absurdita..
Vkládal jsem zde již několik příspěvku týkající dané problematiky..
Stačí si vše prostudovat..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 2. 10. 2022, 16:11. »
Moderátor
MikyM napsal
Charon napsal
MikyM - díky za tabulky i zhodnocení září, ale domnívám se, že SVD stále pomalu porostou a rok 2023 kdy vyjdou opětovné SVD to bude šroubovačka ještě větší a pro krabičky to budou žně i pro "nekvalitní"- cleaned. Ale i podle tabulky krabičky mají o pár desítek větší cenu, zda oprávněně či ne je na diskusi při dlouhých podzimních a zimních večerech :-))


Uvidíme...
Příští rok podle mne vyletí především ročník 1923, aby se dala udělat "komerční" sada 2 jednodukátů "100 let od sebe" (1923-2023).
Osobně vůbec nerozumím tomu, proč jsou ty škatulky o tolik dražší než volné mince, co to zapříčinilo....
Zvlášť, když se dá udanému ohodnocení málokdy věřit.
..


:)
Miky se divím, že zrovna ty pokládáš takový otázky, pokud to vůbec je otázka...
Strhla se zde hromada odpovědi, které jistě znáš... :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 2. 10. 2022, 16:23. »
Moderátor
barbar napsal
Fidzi napsal
MikyM napsal
Osobně vůbec nerozumím tomu, proč jsou ty škatulky o tolik dražší než volné mince, co to zapříčinilo....
Zvlášť, když se dá udanému ohodnocení málokdy věřit...

Pretože k individuálnemu hodnoteniu mince potrebuješ skúsenosti. Roky skúseností. A tie rýchlokvasení investori nemajú. Oni nedokážu spoľahlivo určiť či je minca VF, EF alebo UNC, ale kupujú (chceli by nakupovať) len UNC. Časom prídu na to, že prejcovia na aukre sú čo sa stavu týka nespoľahlivý. Čo urobia?
Priplácajú si za mince v krabičke s gradingom, pri ktorých sa spoliehajú na nezávislé hodnotenie tretieho subjektu. To, že hodnotenie je rovnako málo spoľahlivé nevedia, pretože tomu zatiaľ nerozumejú. Ale raz možno prekuknú a budú sa chytať za hlavu... ;)



Opomenul jsem doplnit, že samozřejmě s Fidžim souhlasím ať to není špatně pochopeno..
Hodnocení zachovalosti NGC je v mnoha případech absurdita..
Vkládal jsem zde již několik příspěvku týkající dané problematiky..
Stačí si vše prostudovat..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
MikyM napsal
Charon napsal
MikyM - díky za tabulky i zhodnocení září, ale domnívám se, že SVD stále pomalu porostou a rok 2023 kdy vyjdou opětovné SVD to bude šroubovačka ještě větší a pro krabičky to budou žně i pro "nekvalitní"- cleaned. Ale i podle tabulky krabičky mají o pár desítek větší cenu, zda oprávněně či ne je na diskusi při dlouhých podzimních a zimních večerech :-))


Uvidíme...
Příští rok podle mne vyletí především ročník 1923, aby se dala udělat "komerční" sada 2 jednodukátů "100 let od sebe" (1923-2023).
Osobně vůbec nerozumím tomu, proč jsou ty škatulky o tolik dražší než volné mince, co to zapříčinilo....
Zvlášť, když se dá udanému ohodnocení málokdy věřit.
..


:)
Miky se divím, že zrovna ty pokládáš takový otázky, pokud to vůbec je otázka...
Strhla se zde hromada odpovědi, které jistě znáš... :mrgreen:



Ne, to nebyla otázka, jenom konstatování ... :mrgreen:
Moderátor
MikyM napsal
barbar napsal
MikyM napsal
Charon napsal
MikyM - díky za tabulky i zhodnocení září, ale domnívám se, že SVD stále pomalu porostou a rok 2023 kdy vyjdou opětovné SVD to bude šroubovačka ještě větší a pro krabičky to budou žně i pro "nekvalitní"- cleaned. Ale i podle tabulky krabičky mají o pár desítek větší cenu, zda oprávněně či ne je na diskusi při dlouhých podzimních a zimních večerech :-))


Uvidíme...
Příští rok podle mne vyletí především ročník 1923, aby se dala udělat "komerční" sada 2 jednodukátů "100 let od sebe" (1923-2023).
Osobně vůbec nerozumím tomu, proč jsou ty škatulky o tolik dražší než volné mince, co to zapříčinilo....
Zvlášť, když se dá udanému ohodnocení málokdy věřit.
..


:)
Miky se divím, že zrovna ty pokládáš takový otázky, pokud to vůbec je otázka...
Strhla se zde hromada odpovědi, které jistě znáš... :mrgreen:



Ne, to nebyla otázka, jenom konstatování ... :mrgreen:


Já to tušil... ;)
Registrovaný uživatel
Dnes se také konala 38 e aukce fy. Aurea Praha. V její nabídce byly také svatováclavské dukáty. A mezi nimi celkem 44 (!) ks jednodukátů. V naprosté většině nezaškatulkované, tedy volné, některé horší kvality, některé byly i více poškozené nebo v přívěšku...

A jak to dopadlo...?
Tabulka jako vždy...., nechal jsem tam i pár dřívějších aukcí pro porovnání ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pro bertika-b1:
https://aukro.cz/sada-dukatu-karla-iv-1978-1982-vse-v-ngc-7018017631
:shock:
Registrovaný uživatel
Díky. To je tedy mazec. :shock:
Registrovaný uživatel
Vypadá to že ceny jdou pomalu dolů. Mám stejný poznatky u některých nevzacnych ale oblíbených mincí. Třeba grose Václava ii sm.2. možná to bude i samotnou aukci. Špatný datum, špatný čas, slabá nabídka materiálu všeobecně. Sám jsem jim dal něco z různých odvětví na prodej a zatím jsem dost v mínusu. Tak nevím jestli jsou ty ceny okolnostmi aukce nebo už mainstream není ochotný platit nesmysly za běžný věci.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
OtravnyKomar napsal
Vypadá to že ceny jdou pomalu dolů. Mám stejný poznatky u některých nevzacnych ale oblíbených mincí. Třeba grose Václava ii sm.2. možná to bude i samotnou aukci. Špatný datum, špatný čas, slabá nabídka materiálu všeobecně. Sám jsem jim dal něco z různých odvětví na prodej a zatím jsem dost v mínusu. Tak nevím jestli jsou ty ceny okolnostmi aukce nebo už mainstream není ochotný platit nesmysly za běžný věci.


Pravda ceny klesly,ale nabídka příkladně právě u sv.dukatu docela vzrostla...
Registrovaný uživatel
OtravnyKomar napsal
Vypadá to že ceny jdou pomalu dolů. Mám stejný poznatky u některých nevzacnych ale oblíbených mincí. Třeba grose Václava ii sm.2. možná to bude i samotnou aukci. Špatný datum, špatný čas, slabá nabídka materiálu všeobecně. Sám jsem jim dal něco z různých odvětví na prodej a zatím jsem dost v mínusu. Tak nevím jestli jsou ty ceny okolnostmi aukce nebo už mainstream není ochotný platit nesmysly za běžný věci.


Tato aukce Aurea Praha není úplně vypovídající... byla internetová, ne sálová a v nabídce nebyly zrovna TOP kusy...

Když se mrknete na Antium Aurum o pár příspěvků dřív nebo i to bláznivé Aukro, tak ten pokles není zas tak výrazný... spíš bych to nazval "že už to tak šíleně neroste" ...

Spíš je "inflace" v nabídce, samé škatulky a mnohdy na Aukru za neprodejné ceny
Registrovaný uživatel
Zlatá rez není vada mince, jen to kazí estetický dojem...
Ale... :shock:
https://aukro.cz/csr-svatovaclavsky-1-dukat-1930-ngc-ms64-7018228978?tab=more-history
Registrovaný uživatel
No...
https://aukro.cz/csr-svatovaclavsky-1-dukat-1935-ngc-ms68-top-pop-7018228976
Registrovaný uživatel
A ještě jeden ...
https://aukro.cz/csr-svatovaclavsky-1-dukat-1929-ngc-ms66-2-nejvyssi-7018228977
Registrovaný uživatel
K dnešnímu dni 6. 10. 2022 je zjištěn výskyt číslovaných 1D celkem 99 kusů. Takže čekáme na objev 100. kusu. Tzn, že bude znám výskyt 10 % vyražených jubilejních dukátů. Nový zjištěný kus byl objeven na aukci ve Švýcarsku a dražen byl v roce 2019. Jeho číslo je 841. Za objev ještě neevidovaného dukátu vděčíme příspěvku od uživatele pod názvem arc.

Zároveň na základě tohoto uživatele byly doplněny starší výskyty na aukcích u dukátů č. 245, 570.

Na poslední aukci Antium Aurum se prodaly dukáty č. 284 a 866. Výsledné ceny jsou doplněny. Dukát č. 691 byl z aukce ztažen jelikož neměl správný popis o svém poškození a tím pádem vyvolávací cena byla přemrštěná.

Opět díky všem sběratelům za upozornění na výskyt těchto číslovaných dukátů a aktualizovanou tabulku nahrávám pro potřeby všech.

Hezký sběratelský den.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
MikyM napsal
Zlatá rez není vada mince, jen to kazí estetický dojem...
Ale... :shock:
https://aukro.cz/csr-svatovaclavsky-1-dukat-1930-ngc-ms64-7018228978?tab=more-history


,,Krev,, Václava :) tady krvácel hodně koukám..
Zajímavé, že nejvíce se vyskytuje u ročníků 1930,já ji tam také trocha mám, příliš mědi v zlatě, která časem koroduje..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1