Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Miky 👍..
Mimochodem letos seš na řadě se soutěží o nejhezčí svatováclavský dukát... ;) :)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Miky 👍..
Mimochodem letos seš na řadě se soutěží o nejhezčí svatováclavský dukát... ;) :)



To né... :shock: na to já nésu... nechám to zase na Tobě, ať taky něco děláš :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Charon napsal
MikyM - díky za tabulku a určitě se zase na A prodá hodně SVD :-)



Určitě! Lidičky neví co s penězi...Jenom za včerejšek (1.11.) se prodalo 13 ks, vše ve škatulkách! :shock:
Moderátor
MikyM napsal
Charon napsal
MikyM - díky za tabulku a určitě se zase na A prodá hodně SVD :-)

Určitě! Lidičky neví co s penězi...Jenom za včerejšek (1.11.) se prodalo 13 ks, vše ve škatulkách! :shock:

Už jsem to tady psal x-krát, kdo má peníze a moc toho neví o SVD nebo má strach koupit volné SVD (kvalita, šrám, tukanec apod) tak raději si připlatí za hodnocení "renomované" společnsti NGC apod. a má -+jistotu, že nemá falzum (i tady sice může být), ale tj na dlouhé psaní. A ještě 1 věta :-), toto je pouze začátek, dle mého až vyjde příští rok SVD tak to teprve bude šílentsví. Co mám info tak SVD 2023 ohromný převis poptávky nad nabídkou - tzn. zase max. krácení požadavků od ČNB :(((
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
MikyM napsal
barbar napsal
Miky 👍..
Mimochodem letos seš na řadě se soutěží o nejhezčí svatováclavský dukát... ;) :)



To né... :shock: na to já nésu... nechám to zase na Tobě, ať taky něco děláš :mrgreen:


:)
Ale seš, půjdem do toho společně napíšu ti na e-mail něco vymyslíme ;)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
MikyM napsal
barbar napsal
Miky 👍..
Mimochodem letos seš na řadě se soutěží o nejhezčí svatováclavský dukát... ;) :)



To né... :shock: na to já nésu... nechám to zase na Tobě, ať taky něco děláš :mrgreen:


:)
Ale seš, půjdem do toho společně napíšu ti na e-mail něco vymyslíme ;)



Omlouvám se, ale ty poslední dva měsíce máme my pošťáci nejvíc práce... neměl bych kdy, se ještě tomuto nějak systematicky věnovat...
Takže beze mě, ale věřím že ty a Charon (tak jako v loni) to ukočírujte...
Registrovaný uživatel
Já jen, aby se pak zbytečně neopakovala loňská "diskuse" (viz zdejší příspěvky 473-552) bych si dovolil zde připomenout pár mých podnětů, které by se třeba mohly do pravidel letošní soutěže zakomponovat...
Registrovaný uživatel
Takže třeba:
1. Do soutěže bych zahrnul pouze svatováclavské jednodukáty (ty má nejvíce lidí a pak mně se ty 5 a 10 dukáty prostě nelíbí ;) no a dvojdukáty bych prostě vynechal, ať jde o jeden druh/typ mince), všech vyražených ročníků
2. bodovalo by se na bodovací škále 1-10 bodů
(je zde možnost tak více rozlišit a zajímavé by bylo, stanovit "povinnost", aspoň pár slovy, větami napsat, proč dávám právě tolik bodů. Mohlo by to být zajímavé počteníčko :D
3. Naprosto souhlasím s numismatem, který v loni napsal: "Podle meho nazoru by byla presnejsi nebo spravedlivejsi prumerna znamka nez soucet, nebo musi vsichni hodnotit vse, protoze pri souctu nehodnoceni urcite mince je totez jako udeleni nuly. Pri prumeru by se soucet delil poctem udelenych hodnoceni (a vysledky by byly jine)"
4. Při hodnocení bych určitě zohlednil i ročník ražby (uznejte, že krásný jednodukát ročníku 1934 je úplně něco jiného než ten z roku 1923), tzn.,že moderátor (pořadatel soutěže) by ke každému přihlášenému jednodukátu na začátek přiřadil první "body vzácnosti" podle předem schválené tabulky např.:
- 10 bodů pro ročníky 1937,38,39 a 51
- 8 bodů pro ročníky 1929,30,34,35 a 36
- 7 bodů pro ročníky 1924, 27,28 a 32
- 6 bodů za ostatní ročníky
Bylo by to jako "hodnocení od moderátora" a zahrnulo by se to pak do celkového průměru hodnocení
5. Soutěž by se pak asi měla jmenovat "O TOP svatováclavský jednodukát" a ne o nejkrásnější dukát
6. Při případné shodnosti dosažených bodů, by vyhrál ten dukát, pro který by hlasovalo více lidí (vzbudil prostě více zájmu) nebo vzácnější ročník
7. Mince by mohla být volná i ve škatulce, při našem bodování mince ve škatulce bychom nebrali vůbec v úvahu uvedené hodnocení certifikační firmy, které by na krabičce bylo uvedeno


No a třeba zase jako v loni Charón by to pravidelně každý týden v pondělí ráno dával sem do vlákna, do své přehledné tabulky,abychom věděli ... :D
« Poslední úpravu provedl(a) MikyM v 4. 11. 2022, 12:51. »
Registrovaný uživatel
Chtěl bych nyní požádat všechny kolegy sběratele, kteří toto vlákno čtou, ať nyní sem přispějí svými návrhy na vytvoření nových lepších pravidel, ať se neopakuje po konci soutěže podobná zbytečná a "diskuse" jako v loni, ale ať nám II. ročník, soutěže přinese zdravé soupeření a vítězi radost, bez dodatečných hádek....
Moderátor
MikyM napsal
4. Při hodnocení bych určitě zohlednil i ročník ražby (uznejte, že krásný jednodukát ročníku 1934 je úplně něco jiného než ten z roku 1923), tzn.,že moderátor (pořadatel soutěže) by ke každému přihlášenému jednodukátu na začátek přiřadil první "body vzácnosti" podle předem schválené tabulky např.:
- 10 bodů pro ročníky 1937,38,39 a 51
- 8 bodů pro ročníky 1929,30,34,35 a 36
- 7 bodů pro ročníky 1924, 27,28 a 32
- 6 bodů za ostatní ročníky
Bylo by to jako "hodnocení od moderátora" a zahrnulo by se to pak do celkového průměru hodnocení

Takže číslovaný dukát 1923 by měl také jen 6 bodů?
Registrovaný uživatel
Miki, primárne si musíš urobiť jasno čo vlastne hľadáš. Či skutočnú krásu alebo nejakú vzácnosť. Tie tvoje pravidlá by v súťaži krásy neobstáli. To by sa Miss World nikdy nestali indka alebo číňanka. A číňanky a indky sú veľmi pekné dievčatá...
Hlavne by som zo súťaže vyradil novorazby, prvorazby, prerazby, dorazby a všetkú inú háveď. To je ako keď sa do súťaže krásy prihlási plastiková Barbie princezná. Všetky rozmery presne sedia, ale aj tak by si ju nechcel. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Zdravím všechny případné soutěžící "SVD 2022" i nesoutežící a pouze hlasující :-). Hlavně si musíme říci ještě přes začátkem soutěže pravidla resp. případné nápady, které se pak tam zakomponují. Nemám problém tak jako loni hlídat tabulku a vždy v neděli večer po týdnu si jem vložit.
Připomínka "Kucera" zda-li bude i SVD 1923 číslovaný také jen pouze za 6bodů, tady bych ho třeba dal za 10 (unikát a osobně neznám nikoho, kdo ho má a třeba tady někdo bude). Takže určitě sem dávejte nápady a můj návrh, je že třeba soutěž by začala 4. prosince a končila např. 28/12/2022 v 23,59,59hod.
Jinak návrh hodnocení co dával MikyM souhlasím. Tak prosím dávejte návrhy.
Ještě mě napadá novoražby??? - za mě bych je nedával. I když tj SVD tak to není klasický SVD - ale je na zvážení a na diskusi.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Ok Miky rozumím já tě ze slušnosti jen nechtěl přeskočit, přeci jen seš důležitým tahounem tohoto vlákna, samozřejmě s cháronem jsem počítál v záloze..
Pokud cháron souhlasí,tímto ho pověřuji jako hlavního pořadatele pro letošní soutěž o nejhezčí Svatováclavský dukát..
Cenu výherci si dovolím sponzorovat znovu já pokud Charon souhlasí..
Chárone když tak napiš mi na email.
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 4. 11. 2022, 21:39. »
Moderátor
Pánové já bych to viděl pokud možno nejednodušší formou...
Nějak takto
Do soutěže se mohou zapojit všichni nehledě zdali účastník soutěži s jedno dukátem či vzácným deseti dukátem.Tohle vlákno jsem vytvořil pro všechny sběratele a,,fanoušky,,svatováclavských dukátů...
Hodnotí se hlavně celkový vizuální stav s fotografií, přeci jen se jedná o soutěž nejhezčí Svatováclavský dukát.
Mince by měla být pokud možno v hezkém stavu prezentována v dvou kvalitních fotografií zvláště ...
Dokonce se nebráním oficiálním zlatým certifikovaným novoražbám.Proč né,konec konců vše je o nás a o samotném bodování, jednoduše pokud někdo nemá zájem ohodnotit jiný nominál než jedno dukát,tak ať nehodnotí, stejně tak to platí k oficiálním novoražbam.

Pozor smysl soutěže a její účel není odborné hodnocení stavu zachovalosti,na druhou stranu ani vítězný kus by neměla být mince v ubohém stavu.Věřím však,že nikdo z nás zde nebude prezentovat mince v ,,mizerném,, stavu..
Smyslem celé soutěže je hlavně zapojit co nejvíce soutěžících.
Bodování stejně tak jednoduše od jednoho bodu,po maximálně pět bodů..


Vítězná mince bude ohodnocená v součtů nejvíce body..
Při shodě v bodování rozhodnou o vítězi Charon jako pořadatel letošní soutěže a MikyM, Barbar jako zakladatelé zdejšího vlákna..
Hodnotit mohou všichni členové zdejšího fóra, tím myslím opravdu všechny, včetně členů s jiných sběratelských oblasti..

Nezapomeňme, že je to jenom soutěž .. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 5. 11. 2022, 13:01. »
Moderátor
Barbare a MikyM, díky za důvěru, snad Vás nezklamu😁😁😁, jinak Barbare, večer Ti napíši mail. Tak zatím sem
pište Vaše návrhy a náměty 🙏🙏🙏👍👍
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
MikyM napsal
4. Při hodnocení bych určitě zohlednil i ročník ražby (uznejte, že krásný jednodukát ročníku 1934 je úplně něco jiného než ten z roku 1923), tzn.,že moderátor (pořadatel soutěže) by ke každému přihlášenému jednodukátu na začátek přiřadil první "body vzácnosti" podle předem schválené tabulky např.:
- 10 bodů pro ročníky 1937,38,39 a 51
- 8 bodů pro ročníky 1929,30,34,35 a 36
- 7 bodů pro ročníky 1924, 27,28 a 32
- 6 bodů za ostatní ročníky
Bylo by to jako "hodnocení od moderátora" a zahrnulo by se to pak do celkového průměru hodnocení

Takže číslovaný dukát 1923 by měl také jen 6 bodů?




Ouuu... to jsme nedomyslel, vůbec jsem si to neuvědomil ;) , samozřejmě by měl mít číslovaný jendodukát 1923 tu nejvyšší kategorii, tedy 10 bodů, jak doplnil Charon...

Ale to teď už není podstatné, barbar dal tomu i letos mnohem širší mantinely (viz jeho příspěvek č. 914...
Moderátor
Tak to je škoda že se svého návrhu pravidel vzdáváte, byl propracovaný a určitě důvěryhodnější.
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Miki, primárne si musíš urobiť jasno čo vlastne hľadáš. Či skutočnú krásu alebo nejakú vzácnosť. Tie tvoje pravidlá by v súťaži krásy neobstáli. To by sa Miss World nikdy nestali indka alebo číňanka. A číňanky a indky sú veľmi pekné dievčatá...
Hlavne by som zo súťaže vyradil novorazby, prvorazby, prerazby, dorazby a všetkú inú háveď. To je ako keď sa do súťaže krásy prihlási plastiková Barbie princezná. Všetky rozmery presne sedia, ale aj tak by si ju nechcel. ;)



Jééé, to je na dlouhou diskusi někde u pivka... :mrgreen:
- Hledám "skutečnou krásu spojenou se vzácností", to by měl být ideál...
- Že světové soutěže MISS vyhrávají Číňanky a Indky- to je podle mne úlitba bohům... vždyť jich je dohromady přes 2,5 miliardy a to je nějaká TV sledovanost a reklama... s krásou tyto soutěže už moc spojeného nemají (- a pak, každý přece ví, že nejkrásnější holky jsou u nás v Brně! O tom už před 40 lety zpíval Ivan Mládek, že "Brno je zlatá loď, za děvčaty do Brna choď..) :mrgreen:
- s těma novoražbama atd. to souhlasím, ale jak jsme psal v minulém příspěvku, barbar tomu dal širší mantinely. Nevím jestli to je dobře... ale jsem jen jeden hlas z mnoha ;)

Já se hlavně musím naučit fotit, v loni jsem skončil poslední! Ta fotka stála totiž za prd, ale určitě jsem měl nejhezčí dukátek ze všech :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Tak to je škoda že se svého návrhu pravidel vzdáváte, byl propracovaný a určitě důvěryhodnější.



Nemám opravdu nyní, na konci roku, čas se něčemu takovému věnovat, odflákl bych to a to je zase škoda, takže ten, kdo soutěž vyhlásí a bude se jejímu průběhu věnovat a řídit, ten si určuje pravidla...
Můj názor ale je, že barbarem zmiňovaná připravovaná pravidla, tak jak je popsal ve svém příspěvku (zdejší příspěvek č.914), tedy podobná těm loňským, nejsou to úplně pravé ořechové...
Moderátor
Pánové je to pouze můj návrh, klidně důkladně propracujte pravidla jak je libo...
Cháron jako hlavní organizátor vznesl požadavek na návrhy a náměty k soutěži tak jsem reagoval, vůbec není řečeno že to tak musí být, naopak každý má možnost se vyjádřit ..Osobně se rád nechám překvapit s čím nakonec přijde ve finále cháron a spustí tak letošní soutěž..
Moderátor
Dovoluji si tedy sepsat návrh pravidel využívající nápady od MikyM:
Soutěž o nejkrásnější československý „svatováclavský“ jednodukát.
Do soutěže budou připuštěny pouze mince ražené v mincovně Kremnica v letech 1923 až 1939 a 1951. Vyloučeny ze soutěže jsou všechny repliky, kopie, novoražby apod. Vkladatel – soutěžící může soutěžít až se 3 různými kusy které budou hodnoceny samostatně. Každý prezentovaný kus musí být v osobním vlastnictví vkladatele a dokládá se zveřejněním vlastních fotografií aversu a reversu. Nepříjímají se fotografie např. z aukcí i když by se jednalo o prezentovaný kus. Soutěž bude probíhat na samostatném vlákně diskusního fóra Sberatel.com a soutěže se může zúčastnit každý registrovaný uživatel.
Hodnocení:
Dle relativní vzácnosti na numismatickém trhu obbdrží každý dukát v soutěži bodový bonus který se připočítá k celkovému součtu udělených bodů získaných od hodnotitelů:
10 bodů – ročníky: 1923 (číslovaný), 1937, 1938, 1939 a 1951
8 bodů – ročníky: 1929, 1930, 1934, 1935 a 1936
7 bodů – ročníky: 1924, 1927, 1928 a 1932
6 bodů – ročníky: 1923, 1925, 1926, 1931 a 1933
Hodnotit (bodovat) dukáty v soutěži může každý registrovaný uživatel diskusního fóra Sberatel.com. Vkladatel (soutěžící) nehodnotí vlastní soutěžní kus (kusy).
Každý hodnotitel může udělit 1 až 10 bodů neomezenému počtu soutěžních mincí (vyšší počet udělených bodů znamená že se mi mince více líbí).
Nejvyšší celkový součet získaných bodů (včetně bonusu) znamená vítězství v soutěži.
Zbývá ještě doplnit datum zahájení a přesné datum ukončení soutěže a toto dodržet.
P.S.
Přemýšlel jsem i o tzv. průměru bodového hodnocení v závislosti na počtu hodnotitelů ale vzhledem k udělování bonusu za vzácnost by mohlo výjimečně dojít k extrémní situaci. Např. dukát s bonusem 10 bodů ohodnotí pouze jeden hodnotitel a také 10ti body. Výsledný průměr bude (10+10):1 = 20. To by znamenalo že každý ze soutěžících jehož dukát hodnotil více než jeden hodnotitel (a dal i stejný počet bodů) by takový průměr nemohl získat – např. dukát s bonusem 10 hodnotili 3 hodnotitelé a každý dal také 10 bodů: (10+10+10+10):3 = 13,33. Proto jsem v návrhu pravidel zůstal na prostém součtu udělených bodů, ale udělované ve větší škále a doplněné o bonus.
Jak s tímto návrhem naložíte nechám na vás.
Registrovaný uživatel
Tak to už vypadá, že to začíná mít hlavu a patu.
Ke Kučerově návrhu snad jen dvě připomínky:
- asi bych soutěž nedával do nového samostatného vlákna, mohla by zapadnout. Já vím, že v tomto diskusním vlákně to bude trošku nepřehledné, ale nechal bych všechno v jednom. Soutěž, diskusi o ní i diskusi o svatováclavských dukátech ...On to Charon ukočíruje :D
- ten průměr v hodnocení bych zachoval. Pro objektivitu. Průměroval bych jen body od hodnotících a body za ročník bych k tomu průměru přičet vždy jen jednou (ne od každého soutěžícího), pak by k situaci, kterou popisuje Kučera nemělo dojít

A co ostatní? Cotopaxi, Lajdačisko, loňský vítěz Dirgass 666... a ostatní žádný návrh, žádná připomínka?
Moderátor
Děkuji Kucerovi za jeho návrh, určitě bude z toho něco použito, jen připomínka, navrhoval bych pouze 1 mincí (ono přece jen 3 není málo, z důvodu přehlednosti soutěže a jejího hodnocení, asi byste neměli radost například hodnotit od 9lidi 27 fotek😱😱). Stále přemýšlím zda-li tam dát také 2, 5 a 10 dukáty, nejsem jejich fanoušek, ale rozhodnutí resp. hodnocení bych nechal na každém takže se přikláním je tam dát včetně novoražeb, uvidíme aspoň hodnocení jak se bude tady líbit. Takže pište, přemýšlejte a těšte se na II. ročník soutěže "O TOP SVD 2022 Sběratele.com".👏👏👍👍
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Pro Kučera..
Zajímavé proč né, pouze jedna docela podstatná věc, soutěž o nejkrásnější Svatováclavský dukát patří zde do toho vlákna,zde má svůj původ i svou historii, není důvod zakládat nové vlákno.
Myslím, že mluvím za nás všechny zdejší zakladatele ,,tahouny,, i ostatní uživatelé toho vlákna ...
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 6. 11. 2022, 13:18. »
Moderátor
Pro Kucera -
samostatné vlákno pro soutěž asi by to bylo přehlednější, ale je otázka kdo by se pak v tom vyznal - myšleno podvlákno tady pod stránkou, nejsem IT, takže bych to nechal tady na stránkách, jen bych pak poprosil až soutěž vypukne tady neřešit např. vánoce, vaření apod. :-). Zatím mám nápady od 3 uživatelů, kterým děkuji a prosím i další. Stačí nápad, myšlenka cokoliv co se týká soutěže, takže žádné SPAMy. Jak se vaří knedlíky nepotřebuji :-)
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1