Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Je to soutěž o nejkrásnější minci, ne soutěž o největší raritu, nebo ročník.
Myslím že by se měla udělat soutěž "bez rozdílu vah" (hmotnost, ročníky, číslování...)
Možná při bodování škrtnout nejvyšší a nejnižší známku, je to zavedený postup při různých soutěžích.
Novoražby nevadí, protože novoražba nebude vypadat takhle.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pánové spíš je to mnohem přehlednější když je to vše pod jednou střechou,tak jak reagoval MikyM...
Jinak se tady v podstatě nic zdlouhavě neřeší..
Pokud v průběhu soutěže sem tam někdo něco vloží k tématu sv.dukatů s nějakou odezvou nemyslím si ,že to bude zas takový problém.
Myslím, že soutež zde může bežet v standardním příspěvkovém režimu toho vlákna.
Případné trolovaní,či nevhodné příspěvky netýkající se tématu si ohlidám.Samozřejmě také v případě potřeby jakýkoliv úprav ze strany pořadatele Chárona čí soutěžících budu zde,abych případně vyhověl..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 6. 11. 2022, 14:26. »
Moderátor
Opal
děkuji, ale tady je problém (škrtání nejvyšší a nejnižší známka), např. soutěž začne počátek v prosinci já jsem vložím svůj SVD a hodnotitelé XZ, SZ, PP, OP to ohodnotí např. 7/12 na konci týdne dám průběžné výsledky (bez škrtání nejvyšší a nejnižší) pak tu minci ohodnotí JJ, KK, BB dne 14/12 (na konci týdne dám zase průběžné výsledky (bez škrtání ) apod. a před koncem soutěže bych škrtl nejnižší a nejvyšší. No prosím nedělejme z toho Oskara, MFF v KV, asi by to mělo být co nejjednodušší :-). A musím brát také v potaz, že pokud nebude o soutěž resp. hodnocení zájem mohou být třeba jen 3-5 hodnotitelů, tak bych mohl škrtat 2hodnocení. Pokud si vzpomínám, tak loni jestli bylo 7hodnocení tak tj moc :-(. Jinak počítám s tím, že soutěž bude tady na stránkách.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
nie som odborník,ale si to komplikujete sami.Dajte si termín na vkladanie fotiek napr.48 hodín od soboty rána do pondelka rána a hodnotenie nech prebieha takisto 2 dni.Medzitým moderátor nech vymaže kadejaké blbosti a pripomieky medzi jednotlivými ukážkami mincí ktoré chcete dať do súťaže.V určenom termíne si zrátajte hodnotenia a máte víťaza súťaže.Inak s bodovaním sa nedohodnete.Sú medzi Vami odborníci ktorý vedia posúdiť stav a vzácnosť mince tak si rozmyslia komu dajú svoj hlas za najkrajšiu a najlepšiu mincu.Predpokladám že sa dá overiť aby každý nehlasoval len za svoju a len jedenkrát hlasoval
Moderátor
nick - děkuji za nápad, asi vkládání fotek by nebyl tak krátký (mohl by být třeba týden) a hodnocení třeba také týden , nebo 10 a 10. Uvidíme jaký bude tady o soutěž zájem :-). Zatím si tedy pravidla cizeluji :-)
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
to je na Vás aké časové obdobia si určíte.Môžete si urobiť vlákno kde sa za určitý čas nebudú môcť písať komentáre,len vkladať foto a po uplynutí obdobia to odblokovať aby sa dali vkladať hodnotenia.Nie som odborník na PC,ale možno by sa to dalo urobiť
Registrovaný uživatel
Dukáty na 100 let vydání SVD příští rok zrušeny. Místo nich bude o rok později dukát "s motivem sv.Václava" a v neomezeném nákladu. Za mě celkem příjemná změna.
Registrovaný uživatel
Neomezený náklad zřejmě povede k úpravě počtu rezervací směrem dolů. Alespoň u překupníků předpokládám že ano. Za mně palec nahoru.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Moderátor
S motivem sv.Vaclava?to zní jako,že se zřejmě bude jednat o nějaký nový návrh a né původní..
Nechápu proč například ČNB,či Mincovna Jablonec si nezajistí práva v kremnici na ražbu mincí podle původního návrhu Bendy a Španiela.Neomezený náklad, taky pěkná hloupost... náklad mohl být třeba v 10.000tis kusů s toho 1000 číslovaných za výši cenu,pro náročnější sběratele..
Zklamaní :evil: ....Na100leteté výročí dle mého názoru absurdita už jen to plánování neomezeného nákladů...
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 8. 11. 2022, 20:29. »
Moderátor
Díval jsem se na stránky ČNB a skutečně už tam není SVD, ale 2024 sv. Václav, ze mě tedy škoda, že nejsou SVD 100.let a pokud je skutečně neomezený náklad tzn. co??? že budou razit resp. dorážet dokud bude zájem??? za mě palec dolů :-(((
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Tady info od ČNB -
Úprava emisního plánu a systému prodeje numizmatického materiálu ČNB
https://www.cnb.cz/cs/cnb-news/tiskove-zpravy/Upravaemisniho-planu-asystemu-prodeje-numizmatickeho-materialu-CNB/
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Tak že to nebude SVD se už pár měsíců ví. Je to i v zadávací dokumentaci. Citace: "
Předložené návrhy nesmějí být replikami československých, tzv. svatováclavských dukátů
z let 1923-1951. Na místě, kde by měla být autorská značka, umístí výtvarník u obou variant čtvereček o velikosti 8 x 8 až 10 x 10 mm (propočteno na model o průměru 190 - 200 mm)."
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Moderátor
Kde jaká soukromá společnost je schopna si zajistit práva na ražbu po vzoru originálu a ČNB má s tím problém, při tom od roku 2018 smí vydávat i obchodní mince.(Fakticky jde o přechod dukátového regálu, tedy práva razit dukáty, ze státu na Českou národní banku. Stát měl toto právo od roku 1923 nepřetržitě do roku 2018, ale od roku 1982 ho nevyužíval)to raději označí takový jubilejní dukát za repliku, naopak jako jediná státní instituce měla obnovit ražbu těchto mincí počínaje letopočtem1923- 2023, které mohly být z části číslované stejně jako byly dukáty s letopočtem 1918-1923.
Moderátor
Foto čislovaný dukát 1923 jako vzor k jubilejnímu dukátů pro příští rok s letopočty 1923-2023

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mnozí překupníci co měli objednáno desítky kusů dají ruce od toho pryč a prodejcům zůstanou mince v krámech, na druhou stranu obyčejní lidé si je budou moci pořídit, za mě je to hloupost, z exkluzivních dukátů se stanou pouze cetky za cenu zlata.
Moderátor
Vivec napsal
Mnozí překupníci co měli objednáno desítky kusů dají ruce od toho pryč a prodejcům zůstanou mince v krámech, na druhou stranu obyčejní lidé si je budou moci pořídit.

Ale to snad je dobře, návrat k I.republice, kdy dukaty byly prodavany za cenu zlata.
Moderátor
S dukáty se ,,kšeftovalo,, už za první republiky a nynější ceny materiálu ČNB jsou pořád přijatelné ,maximálně kov plus náklady na výrobu.Vivec to přesně napsal s jubilejních dukátů, které měly být exkluzivní se stanou cetky ceny zlata o které nebude zájem...
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 9. 11. 2022, 7:43. »
Registrovaný uživatel
Mince z ČNB mají být pro všechny kdo má zájem. Pro tebe to budou cetky protože se obratem nezhodnotí na Áčku? Nechápu.
Registrovaný uživatel
Za mne je také dobře, že budou pro všechny, jen mne mrzí, že nebude motiv SVD. Těžko budou podle nového návrhu hezčí.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Každý rok se vracely dukáty k demonetizaci do Kremnice. Bohužel počty vrácených nejsou známé.
To je informace z dřívější přednášky o dukátech, kterou pořádala ČNS.

Jinak souhlas s numismat.
Moderátor
Za mě je to obrovská škoda, že ČNB v roce 2023 nevydá SVD, měla šanci k 100tému výročí tedy vydat třeba 100.000ks, tady si myslím, že by si většina přišla na své a poptávka by byla pokryta, ale tímto zrušením resp. cimrmanovským úkrokem stranou nerozumím ani nechápu a mrzí mě to taky jako sběratele SVD :-( . A mince sv . Václav (neomezená ražba) co tj. pamětní mince a neomezená ražba ach jo???. Prostě jsou tam asi odborníci na svých místech :-( (myšleno v ČNB).
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
denar napsal
Za mne je také dobře, že budou pro všechny, jen mne mrzí, že nebude motiv SVD. Těžko budou podle nového návrhu hezčí.


PŘESNĚ TAK !!!
Moderátor
rektor napsal
Mince z ČNB mají být pro všechny kdo má zájem. Pro tebe to budou cetky protože se obratem nezhodnotí na Áčku? Nechápu.


Ano cetky, nebudeme znát náklad a náš původní prvorepublikový motiv svatého Václava bude,,zdegradován,,na nějaký moderní návrh, kterých je všude spousta..
Možná by mne to tolik nemrzelo, kdyby se nejednalo o ražbu která je právě připomínkou k jubilejnímu stoletému výročí svatováclavských dukátů..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
rektor napsal
Mince z ČNB mají být pro všechny kdo má zájem. Pro tebe to budou cetky protože se obratem nezhodnotí na Áčku? Nechápu.


Ano cetky, nebudeme znát náklad a náš původní prvorepublikový motiv svatého Václava bude,,zdegradován,,na nějaký moderní návrh, kterých je všude spousta..
Možná by mne to tolik nemrzelo, kdyby se nejednalo o ražbu která je právě připomínkou k jubilejnímu stoletému výročí svatováclavských dukátů..

Tak 100 let SVD je zrušeno jestli to chápu dobře právě proto, že to překupnící i normální lidi toho objednávalli kvanta, aby vůbec něco dostali a vznikl by v tom bordel. Chápu, že náhradní téma "motiv sv. Václava" je trochu deformace toho původního záměru, přesto věřím v zajímavý dukát a znovu připomenutí sv.Václava.
Ale jestě k tomu původnímu motivu razit dukát ke 100. výročí ražby dukátu, osobně moc nevím, raději bych nějaké původní a nové téma. Například zvolení Michla guvernérem nebo co, sice se to zdá jako bizár, ale právě proto by to čase mělo větší historickou hodnotu, než dukát k výročí dukátu.
Moderátor
rektor napsal
barbar napsal
rektor napsal
Mince z ČNB mají být pro všechny kdo má zájem. Pro tebe to budou cetky protože se obratem nezhodnotí na Áčku? Nechápu.


Ano cetky, nebudeme znát náklad a náš původní prvorepublikový motiv svatého Václava bude,,zdegradován,,na nějaký moderní návrh, kterých je všude spousta..
Možná by mne to tolik nemrzelo, kdyby se nejednalo o ražbu která je právě připomínkou k jubilejnímu stoletému výročí svatováclavských dukátů..

Tak 100 let SVD je zrušeno jestli to chápu dobře právě proto, že to překupnící i normální lidi toho objednávalli kvanta, aby vůbec něco dostali a vznikl by v tom bordel. Chápu, že náhradní téma "motiv sv. Václava" je trochu deformace toho původního záměru, přesto věřím v zajímavý dukát a znovu připomenutí sv.Václava.
Ale jestě k tomu původnímu motivu razit dukát ke 100. výročí ražby dukátu, osobně moc nevím, raději bych nějaké původní a nové téma. Například zvolení Michla guvernérem nebo co, sice se to zdá jako bizár, ale právě proto by to čase mělo větší historickou hodnotu, než dukát k výročí dukátu.


Právě zrušení, když má ČNB nově práva ražby ..
Samotný prodej mohl být , třeba ve stylu prodeje výročních bankovek,kdy lidé stáli fronty.Prodej mohl být limitován na osoby,mohlo se razit v etapách dle zájmu,ale pořád v určitém nákladu , který by byl zveřejněn,zároveň se mohly razit limitované číslované ražby..
Ať je to jak chce je to velké zklamání.
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 9. 11. 2022, 9:58. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1