Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím vás jako obvykle... ty ceny v tabulce jsou vždy dosažené TOP ceny u jednotlivých ročníků za ten který měsíc...
Moderátor
Miky jako vždy skvělá práce, parádní komentář 👍
Poprosím tě napiš mi na email, někde mi zapadl tvůj mail, nemůžu ho najít.
Díky
Registrovaný uživatel
Nezapomněl jsem ani na bertika-b1 a jeho ČSSR dukáty Karel IV.. Pár kousků se i v listopadu našlo a dokonce i prodalo. A za zajímavé ceny... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No a kdyby si bertik-b1 chtěl udělat letos prima ježíška ... :mrgreen:
https://aukro.cz/sada-dukatu-karel-iv-78-79-80-81-82-top-pop-rrrr-7023864516
Moderátor
MikyM - díky za tabulku i za komentář :-)
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
PRAVIDLA SOUTĚŽE "O TOP SVATOVÁCLAVSKÝ DUKÁT 2022 SBĚRATELE.COM"
1. Soutěž začíná 1. prosince 2022 a končí 28. prosince 2022 v 23,59,59hod

2. Do soutěže budou zahrnuty všechny svatováclavské dukáty včetně novoražeb (tzn. 1, 2, 5 i 10 dukáty) volné i ve škatulce. Vyloučeny budou repliky, kopie bez certifikací kremnické mincovny , či falza.

3. Bodování bude v bodovací škále 1 - 10 bodů (1 - nejméně a 10 - nejvíce se líbí)

4. Pořadatel soutěže k hodnocení přiřadí resp. zohlední ročník (viz. bod 5) a průměrnou známku (tzn. výpočtem počet hodnotitelů a jejich známka + přiřazení ročníku-známka za vzácnost od moderátora / děleno počtem hodnotitelů ).

5. Při hodnocení pořadatel zohlední i ročníky ražby „body vzácnosti“ podle předem definované tabulky:

- 10 bodů pro ročníky 1937,1938,1939 a 1951 + číslované 1 dukáty 1923
- 8 bodů pro ročníky 1929,1930,1934,1935,1936
- 7 bodů pro ročníky 1924, 1927,1928, 1932
- 6 bodů pro ročníky 1923, 1925, 1926, 1931, 1933
- 6 bodů pro miléniové novoražby s ročníky 2014, 2018, 1937/2022, 1938/2022, 1939/2022

6. soutěžící vloží VLASTNÍ 2 kvalitní fotografie (aversní a reversní strany zvlášť)
7. Vkladatel (soutěžící) nehodnotí vlastní soutěžní kus
8. Hlasovat muže každý člen zdejšího fóra bez nutnosti vložení své mince
9. Cena pro výherce bude : 1. místo „Zlatá investice formou 10 koruna Franc Josefa 1911 KB“
2. místo „Komentovaný katalog československých a českých mincí od Radka Havla“


10. Při shodnosti dosažených bodů, by o vítězi rozhodl pořadatel soutěže

11. Pořadatel soutěže je Charon
12. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo kdykoliv soutěž zrušit bez udání důvodu
13. Změna pravidel během soutěže není možná
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 1. 12. 2022, 22:47. »
Moderátor
Abyste mohli začít hodnotit, tak tady je můj kousek 1SVD 1923 (dle M-CH vyraženo 61.861)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Charone za mne 6 bodů 👍
Moderátor
Dlouho jsem přemýšlel a nakonec jsem se rozhodl pro letošní rok soutěžit s legitimní novoražbou , abych tak oslovil i sběratelé těchto novějších ražeb a pobídl je tím k soutěži...

Svatováclavský dukát 1939/2022 v číslovaném nákladu 180 kusů s certifikáty kremnické mincovny a puncovního úřadu ....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
barbare - moc pěkná mince, dlouho jsem přemýšlel kolik bodů, přece jen novoražba (skoro jak vysoustruhovaná), ale i tak dávám 8bodů a blahopřeji k minci 180ks
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Díky MikyM.Teď ještě vyhrát ve Sportce. :D
Registrovaný uživatel
Pravě se draží...
https://aukro.cz/csr-originalni-komplet-sada-svatovaclavskych-dukatu-1923-1936-v-etue-7024623270
Registrovaný uživatel
Vím, že byla právě zahájena soutěž "O TOP SVATOVÁCLAVSKÝ DUKÁT 2022 SBĚRATELE.COM" a mělo by se jí nechat tady prostor, ale ... :?

Dnes proběhla 107. aukce fy. Aurea Praha a v její nabídce byly i svatováclavské dukáty. A ne málo. Konkrétně svatováclavských jednodukátů bylo celkem 44 (!), z toho 10 zaškatulkovaných.

A jak to dopadlo?
- v celku "normální" ceny, žádné "aukrovské bláznovství" se nekonalo a to ani u těch nejvzácnějších ročníků, takže to, co proběhlo dnes na "sálovce", bych asi bral jako reálné ceny na našem trhu. pro prodávající i nakupující
- škatulky zase měly navrch ;)
(Asi už to bez nich už dnes vážně nepůjde... pokud tedy nejste sběratel a numismatik a jen nakupujete, abyste brzo a ze ziskem prodali...)
Registrovaný uživatel
Ještě tabulka... nechal jsem v ní tam celý letošní rok...a poslední loňskou, pro porovnání ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bertíku-b1 nebojte, byly tam i ty Vaši "Karlové" ... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
MikyM - díky za tabulku, aukci jsem sledoval a čekal jsem jaké budou ceny :-)
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Díky MikyM. :D
Moderátor
Milovníci i odpůrci SVD, prosím nezapomeňte, že stále běží soutěž "O TOP SVATOVÁCLAVSKÝ DUKÁT 2022 SBĚRATELE.COM" tak vkládejte své SVD i hodnoťte již vložené SVD :-)
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Pokud byste chtěli, můžete zanést i tyto výsledky do tabulky docílených cen.
Pro 1D Karla 1978-1982 budou další výsledky po půlce prosince :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pro Citronek:
- děkuji Vám, ale nebudu ještě vytvářet tabulky cen mincí ze zahraničních aukcí, na to už nemám kapacitu :D
- ale bylo by moc prima ( a chci vás o to požádat), kdybyste mohl dávat tyto informace sem Vy, třeba právě formou těchto přehledných scanů, jak jste udělal ve svém příspěvku. Bylo by fajn vždy vědět, "co se děje ve světě"!
Registrovaný uživatel
Letos se v Aurea Praha činí...

Právě skončila falší, už 40. E-aukce a bylo tam v nabídce celkem 32 ks svatováclavských dukátů.
- pravda je, že hned 13(!) z nich byl ročník 1933 ;)
- všechny, pokud jsem si dobře všimnul, byly volné, nezaškatulkované, většinou (na E-aukci) celkem slušné kvality...

Tak jsme to doplnil do tabulku pro Aurea Praha a máte to tady... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bertíku-b1, byly tam i 3 kousky Karla IV....
Tak jen takto telegraficky....

1978 : 40 000,- (2)
1979 : 75 000,- (1)
Registrovaný uživatel
:D Díky, MikyM.
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Pro Citronek:
- děkuji Vám, ale nebudu ještě vytvářet tabulky cen mincí ze zahraničních aukcí, na to už nemám kapacitu :D
- ale bylo by moc prima ( a chci vás o to požádat), kdybyste mohl dávat tyto informace sem Vy, třeba právě formou těchto přehledných scanů, jak jste udělal ve svém příspěvku. Bylo by fajn vždy vědět, "co se děje ve světě"!


Je to naše česká aukce :-)
Registrovaný uživatel
Citronek napsal
MikyM napsal
Pro Citronek:
- děkuji Vám, ale nebudu ještě vytvářet tabulky cen mincí ze zahraničních aukcí, na to už nemám kapacitu :D
- ale bylo by moc prima ( a chci vás o to požádat), kdybyste mohl dávat tyto informace sem Vy, třeba právě formou těchto přehledných scanů, jak jste udělal ve svém příspěvku. Bylo by fajn vždy vědět, "co se děje ve světě"!


Je to naše česká aukce :-)



:shock: Tak to se omlouvám... Jaké společnosti? Upřednostňování cizího jazyka před češtinou, ceny jen v eurech a dolarech, ani datum není v češtině... nepoznal jsme to z toho vašeho scanu, že jsme ještě v tuzemsku... :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1