Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nesmím zapomenout na bertíka-b1...
Prodalo se jen pár kousků československých jednodukátů s Karlem IV, ale myslím, že všechny co byly v nabídce....ty ceny :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A nezapomněl jsme ani na barbara, i když mě posledně sprdnul, že nejsem zrovna u vytržení z těchto ražeb :mrgreen:

Takže zlaté medaile-"Replika Svatováclavského dukátu":

Tabulku žádnou pro to zatím dělat nebudu, ale pro přehlednost, pokud si dosud provedené ražby očísluji takto jako 1.-7.:

1. Dukát 2014 (raženo 300 ks)-číslované
2.Dukát 1918-2018 (raženo 500ks) číslované
3.Dukát 1918-2018 (raženo 300ks) nečíslované, bez puncu mincovny K
4.Dukát 1918-2018 (raženo 300ks) nečíslované, s puncem mincovny K

Novoražby svatováclavských jednodukátů 1937- 1939 věnované památce autorů Otakara Španiela a Jaroslava Bendy
5. SVD 1937/2021 (raženo 20 ks + ? do sad)
6. SVD 1938/2021 (raženo 180 ks)
7. SVD 1939/2022 (raženo 120 ks)


Tak jsme zaregistroval za leden na Aukru prodej jen jednoho kusu a to čísla 3. za 132 501,-Kč. Ale mohlo mi něco uniknout...


Tak zase příště!
Moderátor
MIkyM - moc díky za tabulky+komentář. A opět skvělá práce.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Díky MikyM.
Moderátor
Miky díky,jen ty uštěpačný poznámky,ale v pohodě...
Registrovaný uživatel
Včera sa u Kunkera medziiným dražili sv.dukáty 1951. 10D za 140T€, 5D za 130T€, 2D 50T€ a 1D za 42T€ + 25% fee.
Na 10D a 5D nestačili ani príhody obchodníkov v sále, ale bral to internet za 140T€ a 130T€ + 25% fee. To musí byť poriadny oddiel s nekonečným dražobným limitom. :shock:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Uživatel Tekmirvoj upozornil na zmínku o prodeji #SVD na portálu e-mince.cz. Je zde záznam o prodeji #SVD a to #349, #891 a #756. Z toho jsou číslo #349 a #891 neevidovány v tabulce výskytu #SVD.

Zde je tedy nová aktualizace k datu 3. 2. 2023, kdy je zjištěný výskyt 101 kusů #SVD z roku 1923.

Děkuji uživateli Tekmirvoj za doplnění naší společné tabulky jubilejních dukátů.

Všem hezké sběratelské dny.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A to je nějaká zvláštnost, že někdo přeplatí obchodníky v sále? Obchodník musí koupit za nižší cenu, než potom prodá. Takže pokud jako sběratel něco chci, tak ho musím přehodit.
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Včera sa u Kunkera medziiným dražili sv.dukáty 1951. 10D za 140T€, 5D za 130T€, 2D 50T€ a 1D za 42T€ + 25% fee.
Na 10D a 5D nestačili ani príhody obchodníkov v sále, ale bral to internet za 140T€ a 130T€ + 25% fee. To musí byť poriadny oddiel s nekonečným dražobným limitom. :shock:

Zvlášť ten 10dukát byl teda něco, na Kunkeru měli i video, plochy skoro jak proof, opravdu luxus. Kdyby ten ročník nerazili komanči čistě pro zisk měl bych i zájem, ale za tu cenu by bylo tolik jiných luxusních mincí, že fakt ne.

Opal: Fidzi narážel na to, že ty dukáty za 140k a 130k šly pro internet bidder a že musel mít dopředu takto nadálku schválený masivní limit.
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Ani jsem se letos nestačil rozkoukat a leden je fuč :shock:
Nějak to letí...

Nemohl bys prosím ukázat tabulku kde budou ceny za leden 2021, 2022 a 2023? Předpokládám, že ty data někde máš. Z posledních 3 měsíců se nějaký trend příliš nevyčte.
Moderátor
Dosažené ceny vyjma ročníků 1951 překvapivě nízko.U jedno dukátů bych čekal víc..
10 dukát 1951 pravda luxusní, 5 dukát taktéž..
Moderátor
Cotopaxi díky....👍
U číslovaného dukát #691 bych osobně dal otazník , znovu majiteli zde doporučuji znalecký posudek s popisem,za mne se velmi pravděpodobně jedná o výrobní zmetek..
Jak jsem již dříve zmínil číslované dukáty procházely podrobnou kontrolou, každá s tisíce mincí byla vyrobena zvlášť, pro každé číslo bylo vyrobeno jedinečný razidlo, pokaždé se musel seřídit tlak razícího stroje a často tak muselo být provedeno až několik pokusů k dokonalosti.V publikaci Radek Havel uvádí, že v některých případech bylo až 13 pokusu s toho vyplývá, že zmetků muselo být,, nespočet,, a které byly znovu použity k výrobě dukátů..
Registrovaný uživatel
Cotopaxi, dost dobrý!
Pro mě je zajímavý fakt ten, že z původních 1000 ks jsme dnes schopni dopátrat se pouhé desetiny... :shock:
Registrovaný uživatel
rektor napsal
Fidzi napsal
Včera sa u Kunkera medziiným dražili sv.dukáty 1951. 10D za 140T€, 5D za 130T€, 2D 50T€ a 1D za 42T€ + 25% fee.
Na 10D a 5D nestačili ani príhody obchodníkov v sále, ale bral to internet za 140T€ a 130T€ + 25% fee. To musí byť poriadny oddiel s nekonečným dražobným limitom. :shock:

Zvlášť ten 10dukát byl teda něco, na Kunkeru měli i video, plochy skoro jak proof, opravdu luxus. Kdyby ten ročník nerazili komanči čistě pro zisk měl bych i zájem, ale za tu cenu by bylo tolik jiných luxusních mincí, že fakt ne.

Opal: Fidzi narážel na to, že ty dukáty za 140k a 130k šly pro internet bidder a že musel mít dopředu takto nadálku schválený masivní limit.



Když se zastavím u svatováclavských jednodukátů ....
- dražilo se včera 17 ks, ročník 1923 2x, chyběly ročníky 1938 a 1939
- kromě ročníků 1928 a 1934 byly všechny mince v plastových škatulkách
- šlo vlastně o druhou část sbírky dr. Lišky. ta první se dražila minulý rok
Registrovaný uživatel
Dovolím si sem dát tabulku. Jsou v ní výsledky dražby svatováclavských jednodukátů ze sbírky dr. Lišky z loňského roku ("žlutá") a z té letošní ("modrá"), můžete srovnávat ... :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
rektor napsal
MikyM napsal
Ani jsem se letos nestačil rozkoukat a leden je fuč :shock:
Nějak to letí...

Nemohl bys prosím ukázat tabulku kde budou ceny za leden 2021, 2022 a 2023? Předpokládám, že ty data někde máš. Z posledních 3 měsíců se nějaký trend příliš nevyčte.




Tato rektorova žádost mě zaujala...
Uvědomil jsme si, že asi málokdo má trpělivost dnes pročítat všechny příspěvky v tomto vlákně od jeho počátku a o svatováclavských jednodukátech a jejich cenách při aukcích jsem původně psal už ve vlákně o aukcích na Aukru... takže zpětně si porovnávat ceny za nějakou delší dobu, může být složitější...
Tak proč ne....

A rovnou se vás všech co to tu čtete, zeptám... chcete od příštího měsíce tady mít tabulku za poslední tři měsíce, tak jako doposud nebo spíš za jeden měsíc, ale za poslední 3 roky... ? ;)
« Poslední úpravu provedl(a) MikyM v 3. 2. 2023, 21:26. »
Registrovaný uživatel
Takže leden 2021, 2022 a 2023
(jen v roce 2021 jsem ještě nerozlišoval volné a zaplastované, ani jsem neuváděl počy kusů jednotlivých ročníků...)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
MikyM - tak jestli za mě pokud nebude problém, bych spíše měsíc, ale za poslední 3roky. A moc díky za Tvou práci s tabulkami.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Cotopaxi - super tabulka s SVD 1923 číslované. Jsem zvědav, kolik toho dáme ještě dohromady.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
cotopaxi:
Mám pre teba aukčné záznamy k 48 ks číslovaných SVD vrátane dosiahnutých cien, názvov aukčných firiem, popisov k položkám v aukčných katalógoch a niekde aj s odkazmi na aukcie. Oslovil som známeho z tohto fóra (Vanya), ktorý disponuje ohromnou databázou dát z aukcií.
Zoznam obsahuje aj tebou neevidované čísla:

#97
#150
#619
#982
#998

Minule si sa neozval, takže nemám na teba konakt. Ak máš o dáta záujem, ozvi sa mi na lupola zavináč centrum sk
Registrovaný uživatel
Okrem toho mám aj prístup k fotografiám všetkých 48 kusov. ;)
Moderátor
sigur napsal
Okrem toho mám aj prístup k fotografiám všetkých 48 kusov. ;)


Sigure..👍...Prosím tě přepošli, že vzkazuji díky Mach&Šebestové.. ;)
Koukám má to i své výhody...
Registrovaný uživatel
barbar napsal
sigur napsal
Okrem toho mám aj prístup k fotografiám všetkých 48 kusov. ;)


Sigure..👍...Prosím tě přepošli, že vzkazuji díky Mach&Šebestové.. ;)
Koukám má to i své výhody...


Smazáno
S důvodu nevhodných vulgarismů...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 5. 2. 2023, 23:49. »
Registrovaný uživatel
barbar, ničím si neprispel ani k tejto téme a s tým MaCh si už trápny.
Vanya bol na tomto fóre dávno pred tebou, viacerí sme mu pomáhali s literatúrou kvôli referenciám, keď tvoril systém CORPVS NVMORVM. Linky idú priamo do tohto systému, Cotopaxi (ak sa ozve) bude mať k tomu tiež prístup.
Moderátor
Jasně kluci ještě jednou posílám díky, taková náhlá aktivita zrovna vás dvou v tomto vlákně, koukám nemusí být jen na škodu.. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 5. 2. 2023, 20:36. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1