Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tvoje hlúposti ma nazaujímajú a ďalej tu na ne nebudem reagovat. Chcem pomôcť človeku, ktorý v tejto oblasti vytvoril niečo skutočne zaujímavé a prínosné.
Moderátor
sigur napsal
Tvoje hlúposti ma nazaujímajú a ďalej tu na ne nebudem reagovat. Chcem pomôcť človeku, ktorý v tejto oblasti vytvoril niečo skutočne zaujímavé a prínosné.


Však nic proti, naopak super, konečně rozumný přístup..
Registrovaný uživatel
Údaje som ochotný poskytnúť každému slušnému zberateľovi SVD, ktorý ma o ne požiada.
Moderátor
sigur napsal
Údaje som ochotný poskytnúť každému slušnému zberateľovi SVD, ktorý ma o ne požiada.


Pak klobouk dolů a 👍...
Registrovaný uživatel
To bude večera.👍😅
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
sigur napsal
barbar, ničím si neprispel ani k tejto téme a s tým MaCh si už trápny.
Vanya bol na tomto fóre dávno pred tebou, viacerí sme mu pomáhali s literatúrou kvôli referenciám, keď tvoril systém CORPVS NVMORVM. Linky idú priamo do tohto systému, Cotopaxi (ak sa ozve) bude mať k tomu tiež prístup.


Všiml jsem si a zhruba jsem si jeho práci i zdejšího působení prohlédl.Sestavoval katalog mincí, však zřejmě mi asi uniká spojitost s číslovanými sv.dukaty..
Narozdíl spojitosti vás dvou ( Fidzi, sigur) i vaše zdejší působení (sberatel.com)i včetně vašich přístupu k jistým zdrojům informací kolem numismatiky vím a myslím si tak své, na tom se nic nemění a jsem rád, že vás dva mám na očích, stejně jak jsem si všiml vy mě... ;)
Jen pro příště vás žádám o slušné vyjadřování, alespoň v odborných vláknech...
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 6. 2. 2023, 0:31. »
Registrovaný uživatel
Toto třeba vidím poprvé...
https://aukro.cz/zlaty-svatovaclavsky-dukat-1951-2021-top-stav-7030951604
:shock:
Moderátor
MikyM napsal


Také jsem si toho všiml..
Provedení je trochu odlišné od originálu
Artia Slovakia s.r.o., není to Kremnica..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 6. 2. 2023, 7:37. »
Moderátor
Certifikáty kremnické mincovny k novoražbám sv.dukatů i ostatním ražbám sv.důkatů příkladně viz. Čejka..
Jsou odlišné v provedení i popisu od certifikátů Artia Slovakia s.r.o

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 6. 2. 2023, 8:32. »
Moderátor
Rozdíl v provedení posuďte sami..
Rozdíly v opisu tvar jednotlivých liter, chybí signatury..
Originální 1951 vs.napodobenina ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 6. 2. 2023, 7:45. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
sigur napsal
barbar, ničím si neprispel ani k tejto téme a s tým MaCh si už trápny.
Vanya bol na tomto fóre dávno pred tebou, viacerí sme mu pomáhali s literatúrou kvôli referenciám, keď tvoril systém CORPVS NVMORVM. Linky idú priamo do tohto systému, Cotopaxi (ak sa ozve) bude mať k tomu tiež prístup.


Všiml jsem si a zhruba jsem si jeho práci i zdejšího působení prohlédl.Sestavoval katalog mincí, však zřejmě mi asi uniká spojitost s číslovanými sv.dukaty..
Narozdíl spojitosti vás dvou ( Fidzi, sigur) i vaše zdejší působení (sberatel.com)i včetně vašich přístupu k jistým zdrojům informací kolem numismatiky vím a myslím si tak své, na tom se nic nemění a jsem rád, že vás dva mám na očích, stejně jak jsem si všiml vy mě... ;)
Jen pro příště vás žádám o slušné vyjadřování, alespoň v odborných vláknech...

Pôvodný prípsevok bol určený pre cotopaxiho. Ak tu má byť moja a Ivanova aktivita aj naďalej takto dehonestovaná moderátorom, tak ďakujem, ale nemám záujem. Dáta si zatiaľ si ponechám.
Moderátor
sigur napsal
barbar napsal
sigur napsal
barbar, ničím si neprispel ani k tejto téme a s tým MaCh si už trápny.
Vanya bol na tomto fóre dávno pred tebou, viacerí sme mu pomáhali s literatúrou kvôli referenciám, keď tvoril systém CORPVS NVMORVM. Linky idú priamo do tohto systému, Cotopaxi (ak sa ozve) bude mať k tomu tiež prístup.


Všiml jsem si a zhruba jsem si jeho práci i zdejšího působení prohlédl.Sestavoval katalog mincí, však zřejmě mi asi uniká spojitost s číslovanými sv.dukaty..
Narozdíl spojitosti vás dvou ( Fidzi, sigur) i vaše zdejší působení (sberatel.com)i včetně vašich přístupu k jistým zdrojům informací kolem numismatiky vím a myslím si tak své, na tom se nic nemění a jsem rád, že vás dva mám na očích, stejně jak jsem si všiml vy mě... ;)
Jen pro příště vás žádám o slušné vyjadřování, alespoň v odborných vláknech...

Pôvodný prípsevok bol určený pre cotopaxiho. Ak tu má byť moja a Ivanova aktivita aj naďalej takto dehonestovaná moderátorom, tak ďakujem, ale nemám záujem. Dáta si zatiaľ si ponechám.


Sigure nehodlám se znovu s vámi dvěma handrkovat, jestli sis nevšiml má aktivita je vámi bezdůvodně dehonestována neustále.
Já si vás všímat nebudu, pokud se bude jednat o solidní příspěvky, bohužel na některý věci jsem občas nucen reagovat třeba vaše posuzování pravosti viz.přikladně dukáty Leopolda, či věci jako posledně s krejcary..
Chápu, že občas se mýlíme všichni ,ale je dobré abychom se také navzájem případě opravili a do éteru nešly hlouposti.. ;)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Chápu, že občas se mýlíme všichni ,ale je dobré abychom se také navzájem případě opravili a do éteru nešly hlouposti.. ;)

Múdre slová. Vždy si ich trikrát zopakuj, keď napíšeš príspevok na toto fórum. Potom ten príspevok ešte pred odoslaním celý vymaž. A vybavené! ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 6. 2. 2023, 8:18. »
Registrovaný uživatel
Stano, nechaj to tak, prosím.
« Poslední úpravu provedl(a) ___ v 6. 2. 2023, 8:21. »
Moderátor
Fidzi napsal
barbar napsal
Chápu, že občas se mýlíme všichni ,ale je dobré abychom se také navzájem případě opravili a do éteru nešly hlouposti.. ;)

Múdre slová. Vždy si ich trikrát zopakuj, keď napíšeš príspevok na toto fórum. Potom ten príspevok celý vymaž. A vybavené! ;)



Nápodobně... ;)
Registrovaný uživatel
Také Vám děkuji. Vaši informaci eviduji a při další aktualizaci společné tabulky #SVD zanesu u #691 poznámku o podezřelé zmetkovité ražbě. Ještě jednou díky. Rád doplním.



barbar napsal
Cotopaxi díky....👍
U číslovaného dukát #691 bych osobně dal otazník , znovu majiteli zde doporučuji znalecký posudek s popisem,za mne se velmi pravděpodobně jedná o výrobní zmetek..
Jak jsem již dříve zmínil číslované dukáty procházely podrobnou kontrolou, každá s tisíce mincí byla vyrobena zvlášť, pro každé číslo bylo vyrobeno jedinečný razidlo, pokaždé se musel seřídit tlak razícího stroje a často tak muselo být provedeno až několik pokusů k dokonalosti.V publikaci Radek Havel uvádí, že v některých případech bylo až 13 pokusu s toho vyplývá, že zmetků muselo být,, nespočet,, a které byly znovu použity k výrobě dukátů..
Registrovaný uživatel
Souhlasím s Vámi, že jde o zajímavý fakt, který svědčí o tom, že přes vzácnost a exkluzivitu #SVD bylo dochováno něco málo přes 10 % kusů.

Prvních 500 kusů #SVD dostávali k dispozici významní činitelé ČSR. Druhých 500 kusů #SVD šlo do volného prodeje. Ze své podstaty, že tyto jubilejní dukáty byly dražší, než obyčejné, získavali je do vlastnictví poměrně bohatí lidé. Dá se tedy předpokládat, že #SVD nikdo netavil na zubní zlato či jinak je znehodnocoval. Přesto se dochovalo cca 10 % kusů.

I když se podíváte na jednotlivé stovky či polovinu od 500 výš, vychází poměr 10 % kusů #SVD taktéž. Tato statistika je jasným vodítkem pro úvahu o zachování ostatních SVD. Dá se říci, že to bude přibližně stejné.... A toto může být zajímavým vodítkem pro sběratele.


MikyM napsal
Cotopaxi, dost dobrý!
Pro mě je zajímavý fakt ten, že z původních 1000 ks jsme dnes schopni dopátrat se pouhé desetiny... :shock:
Registrovaný uživatel
Super a díky. Pokud jste objevil a nebo jsou Vám známy další #SVD, rád je uvedu v tabulce, kterou tvoříme všichni dohromady. Už se těším na Vaše info a zasílám k Vašim rukám email. Jsem zvědavý....


sigur napsal
cotopaxi:
Mám pre teba aukčné záznamy k 48 ks číslovaných SVD vrátane dosiahnutých cien, názvov aukčných firiem, popisov k položkám v aukčných katalógoch a niekde aj s odkazmi na aukcie. Oslovil som známeho z tohto fóra (Vanya), ktorý disponuje ohromnou databázou dát z aukcií.
Zoznam obsahuje aj tebou neevidované čísla:

#97
#150
#619
#982
#998

Minule si sa neozval, takže nemám na teba konakt. Ak máš o dáta záujem, ozvi sa mi na lupola zavináč centrum sk
Registrovaný uživatel
Samozrejme, rád poskytnem. Mail dorazil.
Registrovaný uživatel
teda, těším se na novou tabulku a děkuji sigur že poskyne velké množství údajů. Toto je vážně zajímavé bádání...
Registrovaný uživatel
Odkážem Ivanovi, je to jeho dielo, ja len sprostredkujem.
Pridávam dukát číslo 988, ktorý sa nachádza v zbierke Múzea mincí a medailí v Kremnici.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nové #SVD objeveny! A to dokonce nových 5 kusů - #97, #150, #619, #982, #998. Celkem je tedy zmapován výskyt a prodej 106 kusů #SVD.

Také doplněny nové informace do poznámek v tabulce. Všechno nové označeno zeleně.

Velké díky! uživateli sigur - opravdu poskytl své databáze a tak bylo možno tyto prodeje #SVD zanést do společné tabulky.

Dovolím si dodat, že nechápu, jak jsem mohl tyto #SVD přehlédnout. Tři prodeje v AUREA Numismatika a mít v knihovně za zády :mrgreen: ... Je vidět, že je možno pořád co objevovat. Díky moc všem za společnou práci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Cotopaxi - díky za tabulku
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Dukát # 988 tam neplánuješ pridať? Keďže # 1, ktorý je v Národnom múzeu tam máš, tak som predpokladal, že tam pridáš aj tento, ktorý je v zbierke múzea v Kremnici. Teoreticky sa dá dopátrať, za koľko ho nadobudli, ak to ho teda kúpili. Zriaďovateľom múzea je NBS a už sa mi na nete podarili nájsť niektoré zverejnené zmluvy o ich nákupoch niektorých mincí.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,
poptávám tady ten dukát https://aukro.cz/zlaty-svatovaclavsky-dukat-1951-2021-top-stav-7030951604
je moc pěkný, jen tedy ta cena je myslím trochu vysoko. Na druhou stranu náklad je jen 100 ks tak snad to časem nebude stat jako tento https://machochlapovic.com/sk/aukcie/53/291

Nicméně kdyby je měl někdo v nabídce tak bych 2 ks po 35.000 za kus vzal. Dekuji Michal

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1