Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Na Aukru se objevují...
https://aukro.cz/svatovaclavsky-dukat-1951-2021-7033051465

Jestli dovolíte....
Můj názor na tyto novoražby znáte z mých dřívějších příspěvků. Nesbírám to a do své kolekce československých svatováclavských dukátů bych si to nezařadil.
Musím ale uznat, že tak, jak si konceptujete svoji sbírku těchto novoražeb Vy, mě opravdu zaujalo. Když to je pospolu, vypadá to moc zajímavě a má to jakousi dokumentační hodnotu, co by mohlo být a co by bylo , kdyby se nezačaly razit SVD které známe (novoražby podle návrhů), teď doplněné novoražbami různých soukromníků (ať už ty dřívější z 1968,1973, nebo nyní 1951 a 1923)...

Vždycky si rád přečtu, když sem dáte něco nového z Vámi budované sbírky!

A Váš názor na současné novoražby SVD ročníků 1937,38 a 39?
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Na Aukru se objevují...
https://aukro.cz/svatovaclavsky-dukat-1951-2021-7033051465

Jestli dovolíte....
Můj názor na tyto novoražby znáte z mých dřívějších příspěvků. Nesbírám to a do své kolekce československých svatováclavských dukátů bych si to nezařadil.
Musím ale uznat, že tak, jak si konceptujete svoji sbírku těchto novoražeb Vy, mě opravdu zaujalo. Když to je pospolu, vypadá to moc zajímavě a má to jakousi dokumentační hodnotu, co by mohlo být a co by bylo , kdyby se nezačaly razit SVD které známe (novoražby podle návrhů), teď doplněné novoražbami různých soukromníků (ať už ty dřívější z 1968,1973, nebo nyní 1951 a 1923)...

Vždycky si rád přečtu, když sem dáte něco nového z Vámi budované sbírky!

A Váš názor na současné novoražby SVD ročníků 1937,38 a 39?

Současné novoražby SVD ročníků 1937, 38 a 39 jsou jistě vítanou možností jak zkompletovat sbírku všech SVD aniž by člověk utratil desítky milionů korun. Osobně mám i tyto novoražby ve své sbírce.
Moderátor
Současné novoražby 1937,1938 i 1939 jsem spíše konzervativní a než mít ve sbírce "kopii" tak raději nic. Teď co vychází novoražby SVD každým rokem tak mi to připadá, že každý "Véna" si prostě razí SVD což je škoda a řekl bych skoro že klasické SVD to poškozuje. Samozřejmě každý sbírá co se mu líbí a tj dobře. Tady opět řeknu, že ČNB totálně selhala - měla obrovskou šanci vyrazit po 100letech své ofikl SVD. JJ smůla.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
ČNB selhala, protože nezvládla nápor překupníků. Řešení je přitom jednoduché, jako u některých vzácných vín. Nový zájemce (třeba firma obchodující s nábytkem) se zapíše do pořadníku a čeká až některý ze zavedených obchodníků zemře a pak se posune na jeho místo.
Moderátor
Cotopaxi napsal
SVD 2021 A SVD 2023

V nedávné době mě zaujaly nové ražby SVD 1951/2021 a SVD 1923/2023. Rozhodl jsem se tyto dukáty pořídit pro studijní účely a zároveň zjistit nějaké informace o těchto ražbách.

Dukáty byly vyraženy v limitovaném nákladu 100 ks společností Artia Slovakia. Jedná se o soukromou ražbu.

Ražba samotná je, dle mého názoru technicky, velmi zdařilá. Pokud to porovnám se SVD 1973, tak je určitě podařenější. Jsou krásně vidět detaily a dukáty mají hezký dukátový lesk.

Zajímala mě také legálnost těchto ražeb. Dle zjištěných informací výrobce dukátů vlastní vyjádření od Ministerstva financí a také Ministerstva kultury s doporučeními, jak mají dukáty vypadat tak, aby nedocházelo k porušování autorských práv. Toto je také asi důvodem, proč letopočet je vyobrazen římskými číslicemi a i v jiných detailech se dukáty liší oproti ražbám z let první republiky. Dle dobových dokumentů vlastní autorská práva stát, který je odkoupil od autorů návrhů SVD. Zjištěné skutečnosti nasvědčují tomu, že nejde o ilegální ražbu. Nakonec proto toto hovoří i skutečnost, že se dukát 1951/2021 objevuje v nabídce nadcházející 41. e-Aukce Aurea pod pol. č. 151.

Celkem vzato jsou dukáty opravdu velmi hezké a zdařilé. Za cenu 42 000,- Kč/ks, což jsem je pořídil, se jich zbavovat nebudu. V mé sbírce ostudu neudělají a možná v budoucnu budou stejně cenné a žádané jako ty z roku 1968 či 1973.

Na závěr musím stejně jako ostatní pouze povzdechnout, že je velká škoda, jak se ke stoletému výročí vzniku SVD postavila ČNB a nakonec rezignovala na původně plánovanou ražbu dukátů roku 2023.

Předem všem děkuji za komentáře k mým názorům. Jsem zvědavý, na to jak to vidíte Vy, ostatní sběratelé.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Citováním příspěvek posouvám na aktuální stránku..

Cotopaxi koukám seš jednoznačně v popředí s kolekcí novoražeb sv.dukatů narozdíl ode mne :)
Chválím tvou zdejší prezentaci, včetně tvých doplňujících popisů je to nádhera.
Ke konkrétním soukromým ražbám Artia Slovakia jsem se už dříve vyjádřil, ražby jsou v mnoha směrech odlišné od klasických ražeb kremnické mincovny ,které jsou naopak naprosto totožné s původními originály.V takovém kompletu jako máš ty jsou mince zajímavým doplňkem sbírky a rozumím, že nesmí chybět..
Je zajímavé jakého zájmu novoražby sv.dukaty v posledních letech dosáhly.Přijde mi jakoby vytvořily investičně sběratelskou strukturu lidí, kteří se přímo na tyto ražby zaměřili,přikladně v mém kraji se jim věnuje celá skupina právníků.Třeba má kamarádka a také právnička má všechny certifikáty novoražeb sv.dukatu kremnické mincovny zarámované a visí jí v kanceláři na zdi :)
V debatě kolem sv.dukatů jsem se jí ptal, proč právě novoražby, proč né původní ražby.
Odpověděla stručně .. jistota v kvalitě,v originalitě, v množství nákladu..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 22. 3. 2023, 20:43. »
Registrovaný uživatel
Istota? Aj bolek tak nejak hovoril. O píči... 🤣
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
No pekne. Takže firma, ktorej názov sa nápadne podobá bývalému československému podniku zahraničného obchodu, si súkromne vyrazí zlatú medailu, ktorá sa nápadne podobá bývalému československému dukátu. A právnici na severnej Morave sa idú po tejto napodobenine "utlouct".
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 23. 3. 2023, 8:46. »
Moderátor
Fidzi napsal
No pekne. Takže firma, ktorej názov sa nápadne podobá bývalému československému podniku zahraničného obchodu, si súkromne vyrazí zlatú medailu, ktorá sa nápadne podobá bývalému československému dukátu. A právnici na severnej Morave sa idú po tejto napodobenine "utlouct".




Znovu si to nepochopil,nepleť do toho produkci Artia Slovakia ...
Moderátor
Koukám, jsou už i v krabičkách..🤔

https://aukro.cz/zlaty-petidukat-sv-vaclava-1937-r21-ngc-ms69-top-pop-7034350433
Moderátor
To víš barbare, pokrok nezastavíš :-) a budu se opět opakovat, jelikož je hodně peněz u lidí a plno investorů tak krabička je pro ně "jistota", že to není falzum. Skutečný numismatik si sice myslí svoje, ale tak tj.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
:P
https://www.youtube.com/watch?v=o6YwOe4mHWc
Moderátor
turtleoverhead - a kolik lidí to ví, že to lze :-)
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Charon napsal
To víš barbare, pokrok nezastavíš :-) a budu se opět opakovat, jelikož je hodně peněz u lidí a plno investorů tak krabička je pro ně "jistota", že to není falzum. Skutečný numismatik si sice myslí svoje, ale tak tj.


Tak samozřejmě,ale o to mi nešlo, spíš jsem chtěl poukázat,jak začínají být tyto kremnické novoražby investičně i sberatelsky populární..
Moderátor
barbare - máš pravdu, dnes jsem se byl podívat na jarním Sběrateli a lidí hodně, takže lidi prostě nakupují a ukládají peníze kam to jen jde a samozřejmně i novoražby si své investory nachází a na druhou stranu proč ne.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Charon napsal
barbare - máš pravdu, dnes jsem se byl podívat na jarním Sběrateli a lidí hodně, takže lidi prostě nakupují a ukládají peníze kam to jen jde a samozřejmně i novoražby si své investory nachází a na druhou stranu proč ne.


Jaký to tam bylo?... čekám standartně reakce, nějaký raport Mikyho , pokaždé něco napíše .
Já to mám hodně z ruky, poslední roky to nevyšlo nehledě na COVID..
Moderátor
barbare - určitě MikyM(tj spisovatel to udělá raport lépe :-)), ale ve zkratce, lidí plno, před vstupem fronta čekala na 0€ souveniry k 30letům ČR (vyšly české i slovenské), jelikož bylo hodně lidí na malém prostoru tak vzduch nic moc, minule byly aspoň 2 sály, letos z toho jednoho celého byla restaurace. Ceny spíše vyšší co jsem se díval pamětní ČSSR 1947-1989 v kvalitě BK tak vyšší +-30%, sady ČSSR + ČR tak vyšší -+20%, 1oz Ag ceny +10%, 1kg Ag za 20.000Kč, 1/2kg za 10.000Kč (pokud by se vzalo více šla by cena dolů). SVD jsem ani nikde neviděl. Suma sumarum nic jsem nekoupil, spíše sem šel se pokochat, ale co jsem koukal tak lidé docela nakupovali, ale bohužel moc lidí/špatný vzduch a to člověku nepřidá chuti se někde zastavit a případně pokecat s prodávajícími. Takže tak, pokud Tě bude ještě něco zajímat tak mi případně napiš SZ :-) ať nedostanem sprdunkt od moderátora :-)
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
Charon napsal
barbare - určitě MikyM(tj spisovatel to udělá raport lépe :-)), ale ve zkratce, lidí plno, před vstupem fronta čekala na 0€ souveniry k 30letům ČR (vyšly české i slovenské), jelikož bylo hodně lidí na malém prostoru tak vzduch nic moc, minule byly aspoň 2 sály, letos z toho jednoho celého byla restaurace. Ceny spíše vyšší co jsem se díval pamětní ČSSR 1947-1989 v kvalitě BK tak vyšší +-30%, sady ČSSR + ČR tak vyšší -+20%, 1oz Ag ceny +10%, 1kg Ag za 20.000Kč, 1/2kg za 10.000Kč (pokud by se vzalo více šla by cena dolů). SVD jsem ani nikde neviděl. Suma sumarum nic jsem nekoupil, spíše sem šel se pokochat, ale co jsem koukal tak lidé docela nakupovali, ale bohužel moc lidí/špatný vzduch a to člověku nepřidá chuti se někde zastavit a případně pokecat s prodávajícími. Takže tak, pokud Tě bude ještě něco zajímat tak mi případně napiš SZ :-) ať nedostanem sprdunkt od moderátora :-)


Pěkný, přesně tak, pokochat,poklábosit o tom to je, alespoň já to tak měl.
Ovšem také se rád hrabu v nabídce různého oběživa,na takový akcích toho s pravidla bývá spousta.Pamatuji si , že posledně sem vyloudil několik docela zajímavých ročníků prvorepublikových mincí, pán to měl volně i v albumech , cenou vycházel ze starého katalogu Novotného.Krasné zachovalé kousky 50 hal.25,26,27 v podstatě za symbolickou cenu až mi to bylo hloupý, zaplatil jsem dvou násobek toho co chtěl..
Moderátor
barbare - jo, tak někdy se zadaří a dá se někde něco najít, ale nesmí ti někdo dýchat na krk, ty si musíš hlídat tašku s peněženkou apod. a to mě přímo se.., ale bohužel když jsou takové akce tak to poslední dobou už jiné nebude :-),ale tak to si zase frajer, že si "dědu/pána" neošidil a řekl bych skoro vyjímka. Každý si se pak holedbal jak prodejce natáhl a jak mu ukázal, že on vůl a já "odborník".
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
25.3.2023 se v koná už 98.aukce fy. Dukát Brno. V nabídce je skoro celá řada SVD 1923-1936 (chybí jen 1924,27,28 ). Zaujalo mě, že majitel firmy Ing. Chládek jde "na to" tentokrát tak nějak z druhé strany, žádné zdržování od minimálních částek, rovnou vysoké volačky (od 40T, ale i 80T i 100T)....

Teď, když ceny trošku klesají....
No uvidíme....



Tak aukce je za námi...byla On-line...no trochu jsem to čekal... :?
Registrovaný uživatel
Toto byly vyvolávací ceny svatováclavských jednodukátů v katalogu... (+18% přirážka dražebníka)...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na dnešek příliš vysoké....prodala se jediná mince...a ještě za vyvolávačku, škoda.
Tady je tabulka ... :?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Charon napsal
barbare - určitě MikyM(tj spisovatel to udělá raport lépe :-)), ale ve zkratce, lidí plno, před vstupem fronta čekala na 0€ souveniry k 30letům ČR (vyšly české i slovenské), jelikož bylo hodně lidí na malém prostoru tak vzduch nic moc, minule byly aspoň 2 sály, letos z toho jednoho celého byla restaurace. Ceny spíše vyšší co jsem se díval pamětní ČSSR 1947-1989 v kvalitě BK tak vyšší +-30%, sady ČSSR + ČR tak vyšší -+20%, 1oz Ag ceny +10%, 1kg Ag za 20.000Kč, 1/2kg za 10.000Kč (pokud by se vzalo více šla by cena dolů). SVD jsem ani nikde neviděl. Suma sumarum nic jsem nekoupil, spíše sem šel se pokochat, ale co jsem koukal tak lidé docela nakupovali, ale bohužel moc lidí/špatný vzduch a to člověku nepřidá chuti se někde zastavit a případně pokecat s prodávajícími. Takže tak, pokud Tě bude ještě něco zajímat tak mi případně napiš SZ :-) ať nedostanem sprdunkt od moderátora :-)

Tak môj pohľad z druhej strany.
Predávalo sa veľmi dobre.
Zlato nakupovali hlavne Poliaci, ale len ruble :) asi sa pripravujú, aby mali čím platiť, keď prídu Rusi :lol:
Pamätné mince Čssr určite za menej ako na jeseň. Sada sa dá kúpiť už za 3000 eur a do leta to podľa mňa klesne.
Svätováclavské dukáty sa už na novembrovom Sberateli ponúkali po 1100 euro bežné ročníky.
Striebro kilovka 750 eur po dohode možno aj menej.
Je nezáujem o ozajstnú numizmatiku.
Moderátor
MikyM- moc díky za info z aukce, dle fotek to moc přečíst nešlo, ale divím se, že ani roky 1929, 30 ani 34 se neprodaly, protože ceny na dnešek se mi zdají u těchto roků adekvátní, ale třeba ve skutečnosti vypadal nic moc.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Moderátor
dula77 napsal
Tak môj pohľad z druhej strany.
Predávalo sa veľmi dobre.
Zlato nakupovali hlavne Poliaci, ale len ruble :) asi sa pripravujú, aby mali čím platiť, keď prídu Rusi :lol:
Pamätné mince Čssr určite za menej ako na jeseň. Sada sa dá kúpiť už za 3000 eur a do leta to podľa mňa klesne.
Svätováclavské dukáty sa už na novembrovom Sberateli ponúkali po 1100 euro bežné ročníky.
Striebro kilovka 750 eur po dohode možno aj menej.
Je nezáujem o ozajstnú numizmatiku.

Děkuji za Tvůj pohled z druhé strany, vidíš já to obešel x-krát a nejlevnější 1kg Ag jsem viděl za 800€. Jestli si myslel sadu ČSSR pamětní 47-93 tak tu jsem viděl 2x a jednou mi to nabízeli za 98,000 s případnou slevou -+3-4,000 a jiný prodejce cena stejná také 98,000 a zrovna dnes jsem viděl na FB že jeden prodává za 98,000 a když osobně za 94,000Kč tak jsem zvědav kam se cena pohne.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Cenu 750 eur za kilo mal obchodnik na stole, ale asi v sobotu, mozno vypredaval.
Ostatné ceny sú pre mňa ako obchodnika od iných obchodníkov alebo prekupníkov.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1