Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavské dukáty

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
A ešte jeden postreh, začala vyššia ponuka k predaju od návštevníkov.
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
A ešte jeden postreh, začala vyššia ponuka k predaju od návštevníkov.


Jinak o sběrateli je pokec tady...
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/sberatel-vseobecne-9811x4
Moderátor
barbar napsal
Koukám, jsou už i v krabičkách..🤔

https://aukro.cz/zlaty-petidukat-sv-vaclava-1937-r21-ngc-ms69-top-pop-7034350433



Výsledek překvapil, tohle bych nečekal..
https://aukro.cz/zlaty-petidukat-sv-vaclava-1937-r21-ngc-ms69-top-pop-7034350433?tab=more-history
Registrovaný uživatel
Březen fuč, čtvrt roku 2023 fuč...no letí to šíleným tempem... :shock:

Co březen, Aukro a svatováclavské jednodukáty?

No pár větiček k tomu mám.... :mrgreen:

Takže:
- za měsíc březen 2023 se prodalo na Aukru celkem 84 ks svatováclavský jednodukátů, letos zatím nejvíc
- 38 ks volných a 46 ve škatulkách (takže škatulky už vedou ;) )
- mimořádností byl realizovaný porodej celé "sady" 1923-1936 za 1 375 000,-Kč, jestli byl skutečný nebo fingovaný, neumím rozlišit, názory tu na to byly různé
- je patrné, že ceny jdou další mírně dolů.... (připomenul bych opět aukci fy. Dukát Brno před pár dny, kdy se nasadily vysoké vyvolávačky a prodej nulový...
- ale je vidět, že zájem je, tyto mince jsou pořád zajímavou investicí (dnes bych řekl, že spíš uchovatelem hodnoty před inflací), i když někteří prodejci na Aukru (dle nicku) chtějí rychle vydělat, dokud "nová móda SVD" trvá, jich točí za děsný ceny a ve škatulkách, dokola a dokola stále dost a neprodají je....,
- ale, pokud se to nepřežene s vyvolávačkou, nechcete hned zisk 200 a více %, vždycky se prodají...

Teď nás čekají aukce velkých sálových domů (Aurea, MaCH, Antium..., tak uvidíme co trh, ceny a zájem sběratelů ... ;)

Tož asi tak...
Registrovaný uživatel
Samozřejmě tabulky....

Přehled prodeje za březny let 2021,2022 a 2023 ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Čtvrt roku si zaslouží i přehled za leden, únor a březen 2023, ne?

Jo, pokud je tam otazník, znamená to, že byl prodaný počet mincí uvedený v závorce, ale byly součástí buď sady nebo setu stejného ročníku a cenu jednoho kusu nelze určit...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nezaznamenal jsem žádný prodej na Aukru kopií a novoražeb 1937-1939 nebo 20214, 2018....
V nabídce byly asi tři, čtyři kusy, ale neprodaly se...
Registrovaný uživatel
Tato je správná...už to nešlo vymazat... :evil:

Březen 2021,2022,2023

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bertik-b1 by mně to asi neodpustil.... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky Miky. :D
Registrovaný uživatel
Dobrý den, jako začínající sběratel bych měl na vás dotaz ohledně emise dukátů od Artia Slovakia. Jak se k takové emisi dostat? Chápu, že je soukromá, ale předpokládám, že i tak se někde a nějakým způsobem nabízí a pokud ano, kde? Myšleno u zdroje a ne u překupníků a aby se člověk vůbec dozvěděl, že se něco takového chystá.
Moderátor
MikyM - opět moc díky za tabulky+komentář.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Tahle už skončila. Možná to už tady proběhlo. Dukáty není můj obor. Nevíte někdo něco bližšího. Děkuji.
Jen si chci rozšířit obzory :)
https://aukro.cz/zlaty-2-dukat-1937-novorazba-7034814144
Registrovaný uživatel
Tak jsem se díval na výsledky aukcí z posledních dnů a moc se dukátům nedaří...
Registrovaný uživatel
Také jsem sháněl přímý kontakt kvůli dukátu 1951/2021 a 1923/2023. Výrobce má tyto stránky http://www.monetacassovia.sk/ Nicméně nemyslím, že u některých ražeb uspěješ s přímým odběrem. Podle toho, co jsem zatím zjistil, tak některé ražby Artia dělá ve spolupráci nebo na objednávku, proto nic nezveřejňuje dopředu.

Já nakonec dukát 1951/2021 a 1923/2023 koupil dohromady za 76.000,-, ale teda i s podklady k legálnosti ražby.



Outlaw napsal
Dobrý den, jako začínající sběratel bych měl na vás dotaz ohledně emise dukátů od Artia Slovakia. Jak se k takové emisi dostat? Chápu, že je soukromá, ale předpokládám, že i tak se někde a nějakým způsobem nabízí a pokud ano, kde? Myšleno u zdroje a ne u překupníků a aby se člověk vůbec dozvěděl, že se něco takového chystá.
Moderátor
taho napsal
Tahle už skončila. Možná to už tady proběhlo. Dukáty není můj obor. Nevíte někdo něco bližšího. Děkuji.
Jen si chci rozšířit obzory :)
https://aukro.cz/zlaty-2-dukat-1937-novorazba-7034814144


Nějaká soukromá neoficiální novoražba, bez patřičných certifikátu,zřejmě to nebude ani zlato..
Také pochybuji, že to vyšlo s Kremnice..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 3. 4. 2023, 6:26. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
taho napsal
Tahle už skončila. Možná to už tady proběhlo. Dukáty není můj obor. Nevíte někdo něco bližšího. Děkuji.
Jen si chci rozšířit obzory :)
https://aukro.cz/zlaty-2-dukat-1937-novorazba-7034814144


Nějaká soukromá neoficiální novoražba, bez patřičných certifikátu,zřejmě to nebude ani zlato..
Také pochybuji, že to vyšlo s Kremnice..



No pryč od toho! To opravdu nepatří do sbírky, kdoví kdo, kde to razil, co to je za škvár... tipoval bych to, že tyto ražby brzy najdeme v celostránkových objednávkových inzerátech někde v Metru... :shock:
Registrovaný uživatel
Ale z jiného soudku... včera proběhla už 41.e aukce společnosti Aurea Praha. Svatováclavské jednodukáty tam v nabídce také byly...
Vlastně jich byla hromada. Nebyly to TOP stavy, ty si nechávají do sálovky, většinou s popisem drobná hranka, rysky na ploše apod., ale i tak, nakonec se prodaly všechny...

Ceny mírné, téměř lidové...(ale vemte v potaz zase kvalitu mincí)... ;)
No, na druhé straně, levně koupím, někdo mi to někde dá do plastu s prima hodnotící nálepkou a pak to na Aukru prodám investorům za dvojnásobek... :mrgreen:

Pár slov:
- celkem 40 mincí, rozdílné kvality
- 36 volných, 4 v plastu
- prodaly se všechny
- chyběl ročník 1930

Tady je tabulka, sloupce s modrým záhlavím, je včerejší aukce... nechal jsem tam i minulou e-aukci i poslední sálovku této společnosti, ať máte srovnání...

Tož tak ....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
MikyM - jen dopřesnění Tvého vyjádření k včerejší aukci Aurea - SVD 1930 tam byly 3ks, ale chyběl ročník 1934. Tak to případně oprav a vlož třeba znovu, ale tj na Tobě. Ale jinak moc díky za tabulku. A máš pravdu, vše se prodalo i když s kvalitou nižší.
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpovědi ohledně dukátu. Au to je, takže cena kovu max..
Moderátor
taho napsal
Děkuji za odpovědi ohledně dukátu. Au to je, takže cena kovu max..


Pokud to opravdu je zlato, certifikací puncovniho úřadu jsem neviděl,tak ano pouze cena kovu..
Registrovaný uživatel
Tady ta hodně nepovedená kopie je úředně označená puncem a značkou výrobce, takže toho že by to nebylo zlato bych se nebál, ale kvalita je teda dost špatná.



taho napsal
Děkuji za odpovědi ohledně dukátu. Au to je, takže cena kovu max..
Registrovaný uživatel
Charon napsal
MikyM - jen dopřesnění Tvého vyjádření k včerejší aukci Aurea - SVD 1930 tam byly 3ks, ale chyběl ročník 1934. Tak to případně oprav a vlož třeba znovu, ale tj na Tobě. Ale jinak moc díky za tabulku. A máš pravdu, vše se prodalo i když s kvalitou nižší.



Jo, jo...chybička se vloudila :evil:
Ano, chyběl SVD 1934m nikoli 1930.
Tabulka byla správně, jen pro lepší přehlednost doplním letopočty....

Děkuji za dohled a opravu! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Takže ta tabulka...snad už jsem to nikde nezkopal... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A jeden zajímavý prodej včera na Aukru....
https://aukro.cz/zlaty-svatovaclavsky-dukat-1936-certifikace-ngc-ms68-top-pop-7034200314

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... > »

Sběratel.com » Naše mince » Svatováclavské dukáty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1