Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Svícny - je to Biedermaier ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Svícny - je to Biedermaier ?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím kolegové. Prosím o radu zkušenějších, jak staré mohou být tyto svícny? Koupil jsem je spolu s hodinami, podle prodávající mají určitě sto let. Byly tam věci z pozůstalosti při stěhování, převážně období Secese ale hodiny byly okolo roku 1860. Tak mě napadlo, jelikož mi úplně Secesní nepřijdou, jestli by to nemohl být pozdní Biedermaier, tak 1840 - 1850 ? Výška svícnu je 21 cm, materiál mosaz,výrobní značka žádná. Jinak kdyby se tu někdo bál, že jsem je koupil moc levně, tak stál 500 jeden..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
svietniky sou 1850-1870
Registrovaný uživatel
Ja by som si tiež dovolila pridať do tejto témy pár fotografií svietnikov, ak by niekto vedel datovať. Doma nafotím a zajtra pridám:-)
Registrovaný uživatel
sd57 napsal
svietniky sou 1850-1870


Děkuji!
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
sd57 napsal
svietniky sou 1850-1870


Děkuji!


té dataci bych moc nevěřil
Registrovaný uživatel
ty ubožáku!!!!!
Registrovaný uživatel
honzahonza napsal
Fenix188 napsal
sd57 napsal
svietniky sou 1850-1870


Děkuji!


té dataci bych moc nevěřil

Je to podobné i mému odhadu, váš názor na dataci tu nevidím,vidím jen útok na Sd57. Admin by měl váš nicneříkající koment vymazat nebo napište váš názor na věc.
Registrovaný uživatel
to Fenix ....to nepatřilo na vás,ale na takové chytráky "honzahonzaa,vojtavojta,martinxy"kteří nikdy nic neurčí jen se do mě navážej svou "chytrostí".................jinak ty svícny najdete i na Gogle,sou šroubovací a období kolem 1850-70 se oběvovaly v měštanských rodinách na kostnech nebo komodách.
Moderátor
sd57 napsal
to Fenix ....to nepatřilo na vás,ale na takové chytráky "honzahonzaa,vojtavojta,martinxy"kteří nikdy nic neurčí jen se do mě navážej svou "chytrostí".................jinak ty svícny najdete i na Gogle,sou šroubovací a období kolem 1850-70 se oběvovaly v měštanských rodinách na kostnech nebo komodách.

Tohle zabolelo.😭
Registrovaný uživatel
Se SD souhlasím v té dataci a dle mého názoru je toto bídr. Hlavně ať si nevyšroubíte hlavu ze závitu, neumím to otočit ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jirko,ty máš dokonce o něco starší model /cca 10ti let/ ty byly válcové a taky šroubovací.....................st PS: Stani to otočí :lol:
« Poslední úpravu provedl(a) sd57 v 7. 10. 2020, 16:37. »
Registrovaný uživatel
Jo Staniku jsou šroubovací. Uděláme společnou firmu... já budu fotit , ty určovat a Stani otáčet fotky :D Kdo tady s něčím nemá problém ať hodí kamenem. No a co se týče pravopisu , tak to bych neřešil. Dokud je to čitelné, tak jde o H a důležitý je obsah přýspěvku , že klucy, nebo ne ? :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Tak tak. Jen mě udivuje, že nějaký pomatenec (ten Honza) má neustále potřebu se do bobinka navážet.
« Poslední úpravu provedl(a) Fenix188 v 7. 10. 2020, 17:06. »
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Tak tak. Jen mě udivuje, že nějaký pomatenec (ten Honza) má neustále potřebu se do bobinka navážet.
Já bych se na to vikakal a to tady bilo a bude.Asi se toho nezbavýme. No a já s tvrdím a měkkím I/Y nemám problém , jak vydýte. Ale mám problém s MĚ a MNĚ. Žena mi to vysvětluje posté a stejně jsem z toho KOKO S :D Jo a každý jsme jinak blbej a nikdo není dokonalý ...
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 7. 10. 2020, 17:13. »
Registrovaný uživatel
Doufám že se Fenix nebude zlobit,ale využiji jeho příspevku na můj dotaz,jelikož se dnes tady sešlo nekolik slušných sběratelů a ti mi snad poradí.............tedy,našel sem pochvu na šavli,je dlouha 84 cm a šíře pro čepel 2cm,,je dřevená,potažená kůží s mosazným okováními. Jelikož ji celou do "obrazu"nedostanu je focena na části....................je to vojenská nebo lidová tvorba ?? :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Staňo, tak to jsem nikdy neviděl a pokud je to rovný, tak kord, rapír a pokud zahnuté, tak šavle... ale to ty kluku samozřejmě víš a je zbytečné ti to říkat. Ale něco mi podvědomě říká ... neni to čéče novodobé a samodoma výroba?
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 7. 10. 2020, 17:19. »
Registrovaný uživatel
Je to rovné a novodobé určitě nee......................spíše není li-to divadelní rekvizita.................opravdu nevím,nikde žadna značka....................napadlo mš ješte není li-to Ruská čaška,ta primitivní výroba by carskému Rusku,nebo Leninovu svazu odpovídala....................ale starý to je dle dřevěné výplne tý pochvy. :lol:
« Poslední úpravu provedl(a) sd57 v 7. 10. 2020, 17:26. »
Registrovaný uživatel
Nebo něco takového, jak se prodávaly ty dýky a nože za komárů v těch prodejnách Darka ? Víš ta Indie a tak podobně.
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Tak tak. Jen mě udivuje, že nějaký pomatenec (ten Honza) má neustále potřebu se do bobinka navážet.
................já si myslím,že je to jeden a má několik nicků :shock:
Registrovaný uživatel
Staňo ŠAŠKA určitě ne, protože to je tedy fakt pořádná šavle ... a rusáci to měli dobře značený. Šašku vyluč.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 7. 10. 2020, 17:27. »
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Nebo něco takového, jak se prodávaly ty dýky a nože za komárů v těch prodejnách Darka ? Víš ta Indie a tak podobně................to si nemyslím,spíš Rusko,nebo afghanistan a jemu podobné :lol:
Registrovaný uživatel
Já fakt nevím, neviděl jsem to.
Registrovaný uživatel
napadlo mš ješte není li-to Ruská čaška,ta primitivní výroba by carskému Rusku,nebo Leninovu svazu odpovídala..... to se sakra mýlíš, tyto šavle byly kvalitní !!!
Registrovaný uživatel
https://www.sbazar.cz/lodnimotory2002/detail/94236992-savle-ruska-saska
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
https://www.sbazar.cz/lodnimotory2002/detail/94236992-savle-ruska-saska
A ještě dodatek, jestli ta na bazaru je origo, tak je za dobrou cenu. Já takovou minulý rok prodal za 8000 Kč a to byla tak o 2000 Kč lacinší, aby šla rychle pryč.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Svícny - je to Biedermaier ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1